PDA

View Full Version : Депресията...



Vesk0u
01-06-2009, 14:50
Значи от край време осъзнах, че съм депресиран (причините са ясни - малкото приятели и вечната несподелена любов), но днес намерих информация в Google за депресията и въобще нямах представа, че е толкова сериозно и най-вече, че е вид болест... И сега това много започна да ме притеснява. Кажете какво да правя...

Blab
01-06-2009, 14:53
Depres'qta, tq vodi dvama mladiii...
Stava i s tyrsa4kata.

woshataa
01-06-2009, 14:59
заради лиспсата на приятели и несподелената любов
и двете можеш да си ги оправиш без лекари при малко повечко активност и желание от твоя страна
а сега е време и аз да пусна изтъркана фраза .. за всеки влак си има пътници и не се филмирай с некви измислени депресии плс .

Blab
01-06-2009, 15:00
Ako ti ne iska6 da si pomogne6, drug edva li 6te uspee da go napravi.
Cliche, no dosta podhodq6to.
Probvai sam! Kakvo si napravil ti, za da se otyrve6 ot tova si systoqnie? A? Q pak? Drugi idei?

Vesk0u
01-06-2009, 15:00
Depres'qta, tq vodi dvama mladiii...
Stava i s tyrsa4kata.

??
Т'ва не го разбрах?!

machoka
01-06-2009, 15:02
Депресията си я докарваш ти и само ти. Никакъв психолог не ти трябва, ако имаш достатъчна силна психика и не се настроиш на положителни честоти. Цялата тая драма с 'болестта' депресия е измислена само за да изхранва пишман психолозите и да запълни още някоя друга страница от конспектите по Психология.

hottie
01-06-2009, 15:03
Ти откъде реши, че е депресия. Дори и да е, не е в напреднала фаза(щом пишеш във форум) така че или пробвай сам да се оправиш или се консултирай с психотерапевт.

LINKNOT
01-06-2009, 15:03
http://www.vbox7.com/play:38992efa

8)

Zaharinka
01-06-2009, 15:04
Аз ще ти стана гадже 8-)

Vesk0u
01-06-2009, 15:06
Ти откъде реши, че е депресия. Дори и да е, не е в напреднала фаза(щом пишеш във форум) така че или пробвай сам да се оправиш или се консултирай с психотерапевт.

Намерих един сайт свързан с тази... болест. И там са описани всички видове депресия и симптомите им. Доколкото разбрах май имам кататонна депресия.

Откъде съм решил, че е депресия ли? Ами то просто се усеща. Който го е изпитал или все още изпитва знае какво е...

woshataa
01-06-2009, 15:07
най-малкото докато имаш мислите от подписа си .. туко виж и самоубиец си го докарал :-o

Blab
01-06-2009, 15:08
Q link kym diagnozite!:D

Vesk0u
01-06-2009, 15:10
Q link kym diagnozite!:D

Заповядай!
http://www.evropea.com/depression.html

Vesk0u
01-06-2009, 15:12
Аз ще ти стана гадже 8-)

Ей аз мисля, че проблемът ми не е за подигравка... Приемам коментари от типа на "Стига си се лигавил, стегни се!", но ако някой мисли да пише коментари като цитатът, по добре да си ги спести и да не флууди темата.

hottie
01-06-2009, 15:12
Ти откъде реши, че е депресия. Дори и да е, не е в напреднала фаза(щом пишеш във форум) така че или пробвай сам да се оправиш или се консултирай с психотерапевт.

Намерих един сайт свързан с тази... болест. И там са описани всички видове депресия и симптомите им. Доколкото разбрах май имам кататонна депресия.

Откъде съм решил, че е депресия ли? Ами то просто се усеща. Който го е изпитал или все още изпитва знае какво е...
Питам защото много хора повтарят, че са в депресия но депресията е много специфична. Една приятелка беше в депресия. Седеше на тъпно, не изпизаше от вкъщи, не се хранесеше...
Просто да не вземеш да си го втълпиш, че това е лошо.

Blab
01-06-2009, 15:14
Ehaaa, imam maniakalna depresiq. Simptomite hi4 ne zvu4at zle, ne znam koi go e opredelil kato bolest.

Dosta lame zvu4at tvoite tirenca:D Nqkak.. pf, 6to se vryzva6 na podobni gluposti?

Canis_Dirus
01-06-2009, 15:15
Аз ще ти стана гадже 8-)

На мен не щеш ли? Щъ вода на кафенце в Дел Мар-а. :-)

Vesk0u
01-06-2009, 15:16
Ти откъде реши, че е депресия. Дори и да е, не е в напреднала фаза(щом пишеш във форум) така че или пробвай сам да се оправиш или се консултирай с психотерапевт.

Намерих един сайт свързан с тази... болест. И там са описани всички видове депресия и симптомите им. Доколкото разбрах май имам кататонна депресия.

Откъде съм решил, че е депресия ли? Ами то просто се усеща. Който го е изпитал или все още изпитва знае какво е...
Питам защото много хора повтарят, че са в депресия но депресията е много специфична. Една приятелка беше в депресия. Седеше на тъпно, не изпизаше от вкъщи, не се хранесеше...
Просто да не вземеш да си го втълпиш, че това е лошо.

Аз се опитвам да гледам позитивно на нещата, но така се стичат обстоятелствата, че нямам много хубави моменти в живота...

LINKNOT
01-06-2009, 15:21
Ей,пръдльо! Я се усмихни, докато ми четеш мнението! Веднага! Кой казва,че животът е гад? Знаеш ли какво предимство е да съществуваш? Да имаш възможността да даваш от себе си? Да се трудиш упорито и да се радваш на резултата от своите усилия? Щом те има,значи си нужен някому. Не само на роднините,при които е генетично заложено да те обичат. Нужен си на света,защото ти можеш да направиш нещо добро за него! Ти си уникален,както всеки от нас. Усмихни се. Погледни нещата от хубавата страна. Приятелите не са вечни,още повече гаджетата. Имаш много път да извървиш. Бори се! Стъпвай здраво на краката си и върви,тичай! На никого не му е лесно. Животът е битка за оцеляване. Ти можеш да победиш! Всеки може! Просто трябва да го поиска.

http://www.youtube.com/watch?v=6_arRgTuAt4

amazonkata90
01-06-2009, 15:29
Леле... Според този сайт аз имам маниакална депресия, барабар с кататонна в определени случаи... :D Ама пък ми е весело поне...

А сега сериозно. Депресия надали имаш. Всички тези щуротии, които са изписани във връзка с нея са едва надали и на 1 процент верни. Вместо да се самоокайваш, излез навън, пий едно кафе с приятели и ще видиш, че само си внушаваш разни глупости. Хайде, успех!

LittlePrincess
01-06-2009, 15:31
Всичко е в главата ти.И аз имам много лоши моменти, но се усмихвам и продължавам напред.Както казаха преди мен - живота е борба и ти трябва да се бориш, няма такова нещо като ' не мога депресиран съм '. Въпрос на мислене.Успех :)

SuNsEt
01-06-2009, 15:41
Отиди на психиатър и там трябва да ти предпишат хапчета,които да пиеш.Скъпо е,но ако найстина е сериозно,тогава не се колебай.

hottie
01-06-2009, 15:42
През какво ли не съм минала, но важното е да успееш да стъпиш на краката си. Ако смяташ, че не можеш само наистина потърси помощ.

woshataa
01-06-2009, 15:42
Отиди на психиатър и там трябва да ти предпишат хапчета,които да пиеш.Скъпо е,но ако найстина е сериозно,тогава не се колебай. :lol:

SuNsEt
01-06-2009, 15:50
Отиди на психиатър и там трябва да ти предпишат хапчета,които да пиеш.Скъпо е,но ако найстина е сериозно,тогава не се колебай. :lol: Кво се хилиш?Баси злето...Знаеш ли колко е сериозно?Това е болестно състояние.Не се подиргавай,познавам човек,който има такъв проблем.Човека пита сериозен въпрос,аз му отговарям.Кое ти е смешно? :-x

ПП:Към автора-ако НАИСТИНА имаш такъв проблем,можеш да ме послушаш,знам какво говоря.

neocide
01-06-2009, 18:19

Zaharinka
01-06-2009, 19:02
Аз ще ти стана гадже 8-)

Ей аз мисля, че проблемът ми не е за подигравка... Приемам коментари от типа на "Стига си се лигавил, стегни се!", но ако някой мисли да пише коментари като цитатът, по добре да си ги спести и да не флууди темата.Еее нищо не разбираш от хумор.Я излез с някой твой познат стига стоя и гледа аниме.

woshataa
01-06-2009, 19:06
Отиди на психиатър и там трябва да ти предпишат хапчета,които да пиеш.Скъпо е,но ако найстина е сериозно,тогава не се колебай. :lol: Кво се хилиш?Баси злето...Знаеш ли колко е сериозно?Това е болестно състояние.Не се подиргавай,познавам човек,който има такъв проблем.Човека пита сериозен въпрос,аз му отговарям.Кое ти е смешно? :-x

ПП:Към автора-ако НАИСТИНА имаш такъв проблем,можеш да ме послушаш,знам какво говоря.смешно е да казваш такива неща при положение че момчето може с малко повече воля да се оправи и сам ..
ти си за психиатър .. въпреки че най-много да станеш и ти по-зле :lol:

kristo
01-06-2009, 19:07
Я, ква депресия? Пийте ако ви налегне нещо подобно и депресията ще си замине набързо 8-)

Seducti0n
01-06-2009, 19:42
:) Ти си този от който трябва да търсиш помощ, никой друг не може да го направи по-добре.Депресията се получава, когато отлагаш да решиш проблемите си, с времето се натрупват и в един момент не знаеш от къде да започнеш, чувстваш, че си затворен в оматьосан кръг, а изход сякаш няма... Та, взимаш се в ръце, стъпваш си здраво на краката и се оправяш както можеш!

neocide
01-06-2009, 20:09

jghgh
01-06-2009, 20:09
Човек, като бях в подобна "дупка", много се дразнех на коментари като на форумците или като моя, но ме послушай - потърси помощ първо от себе си - все ще се справиш, повярвай ми. Блъскай си главата, ритай в стените, хейти, мисли го 12 часа, тормози се, каквото искаш прави, но съсреодоточено върху проблема, сигурна съм - ще стигнеш до отговор/решение. И бъди много търпелив. Не си мисли че ако не успееш скоро, няма никога да успееш. Не ходи по психиатри и психотерапевти - в пубертета да нямаш приятели и да не те харесва противоположния пол е мноооого често срещан проблем. Погледни в себе си. Търси проблема в себе си. Мисли решения. Анализирай поведението си, работи над негативните черти на характера ти и нещата които мразиш в себе си.
Второто, което те съветвам е да промениш негативната си нагласа. С твоите проблеми (съчувствам ти, наистина) едва ли ще ти е лесно, но се пробвай. Ако мислиш че никога няма да си намериш приятели и гадже, само ще си влошиш положението и до никъде няма да стигнеш! Това ни го обяснява дори една психоложка. С негативна нагласа нищо не се постига, само се създава един порочен кръг от който няма измъкване. Всичко опира до слабата воля, песимистичните мисли, невярване в собствените способности, невярване че е възможно някога нещо да се оправи и... ето че си завъртян в кръга и няма изход. Не тъпчи на едно място. Мисли позитивно. Няма друг изход освен смяна на нагласата. Разбира се, постепенно. Всичко зависи от теб, от волята ти - наложи си да не мислиш черногледо. И задължително си смени речника (действа :lol:) - не говори думикато "шибано", "гадно", "тъпо", "безнадеждно"... Само те тровят. Старай се да говориш позитивно (абе помага, казвам ти.. нищо че аз позабравих да го правя ;) ).
Пример: "Айде да караме колела!" "Страхотно!" и т.н. Дано се разбира какво искам да кажа.


Повярвай, като бях в детската градина бях за лудница - супер тъпо психирано детенце, ама се взех в ръце (а бях мъничка :Р но гордостта искаше сама да се справя и да спра да съм смотана и жалка и реших да се оправя и се справих). В пубертета също имах кофти "дупки", депресии, неувереност, мишо поведение, срам, комплекси и други простотии.. Ама се оправих. И не съм супергерой. Всеки може. Да не кажеш сега че аз съм силна, а ти не можеш. МОЖЕШ! Вярвай във възможностите си.

Е, аз не се доверявах на хора, дето ми казват че единствено аз съм си виновна и че само аз мога да се оправя, ама се оказаха прави.
Ще измислиш нещо, повярвай. Ще се самоосъвършенстваш, ще поработиш над грешките си, над недостатъците ти (например ако си прекомерено срамежлив) и т.н.
И не се психирай от такива материали. Пробвай сам да си помогнеш, после търси лекари и такива.



Успехи, и да знаеш че Алукард е пич. 8)

sh3_1s_7h3_0n3
01-06-2009, 20:50
jghgh, това да не "НЛП за 21 дни" ?! ^^ ;)

jghgh
01-06-2009, 20:51
Какво е НЛП?:)

sh3_1s_7h3_0n3
01-06-2009, 20:58
подход в психологията (: но това, което те питах е да не би да си чела "Невролингвистично програмиране за 21 дни", защото доста хора в последно време ми се стори, че я цитират и ми стана любопитно. :)

jghgh
01-06-2009, 21:01
Уви, нямам книги които да са свързани с психологията, говорех от опит така да се каже. И от съвети на хора, които съм послушала (ама преди да ги послушам голямо инатене..:lol: )



пп. Тъй като с коментара си ме "погали", трябва да спомена че днес учителката по психология ме попита дали някога съм мислела да се насоча към науката. 8-) Май ме бива.. xD
Успехи и слънчево настроение. Ю донамейк май дей (донаправи) : )))

Vesk0u
01-06-2009, 21:29
Човек, като бях в подобна "дупка", много се дразнех на коментари като на форумците или като моя, но ме послушай - потърси помощ първо от себе си - все ще се справиш, повярвай ми. Блъскай си главата, ритай в стените, хейти, мисли го 12 часа, тормози се, каквото искаш прави, но съсреодоточено върху проблема, сигурна съм - ще стигнеш до отговор/решение. И бъди много търпелив. Не си мисли че ако не успееш скоро, няма никога да успееш. Не ходи по психиатри и психотерапевти - в пубертета да нямаш приятели и да не те харесва противоположния пол е мноооого често срещан проблем. Погледни в себе си. Търси проблема в себе си. Мисли решения. Анализирай поведението си, работи над негативните черти на характера ти и нещата които мразиш в себе си.
Второто, което те съветвам е да промениш негативната си нагласа. С твоите проблеми (съчувствам ти, наистина) едва ли ще ти е лесно, но се пробвай. Ако мислиш че никога няма да си намериш приятели и гадже, само ще си влошиш положението и до никъде няма да стигнеш! Това ни го обяснява дори една психоложка. С негативна нагласа нищо не се постига, само се създава един порочен кръг от който няма измъкване. Всичко опира до слабата воля, песимистичните мисли, невярване в собствените способности, невярване че е възможно някога нещо да се оправи и... ето че си завъртян в кръга и няма изход. Не тъпчи на едно място. Мисли позитивно. Няма друг изход освен смяна на нагласата. Разбира се, постепенно. Всичко зависи от теб, от волята ти - наложи си да не мислиш черногледо. И задължително си смени речника (действа :lol:) - не говори думикато "шибано", "гадно", "тъпо", "безнадеждно"... Само те тровят. Старай се да говориш позитивно (абе помага, казвам ти.. нищо че аз позабравих да го правя ;) ).
Пример: "Айде да караме колела!" "Страхотно!" и т.н. Дано се разбира какво искам да кажа.


Повярвай, като бях в детската градина бях за лудница - супер тъпо психирано детенце, ама се взех в ръце (а бях мъничка :Р но гордостта искаше сама да се справя и да спра да съм смотана и жалка и реших да се оправя и се справих). В пубертета също имах кофти "дупки", депресии, неувереност, мишо поведение, срам, комплекси и други простотии.. Ама се оправих. И не съм супергерой. Всеки може. Да не кажеш сега че аз съм силна, а ти не можеш. МОЖЕШ! Вярвай във възможностите си.

Е, аз не се доверявах на хора, дето ми казват че единствено аз съм си виновна и че само аз мога да се оправя, ама се оказаха прави.
Ще измислиш нещо, повярвай. Ще се самоосъвършенстваш, ще поработиш над грешките си, над недостатъците ти (например ако си прекомерено срамежлив) и т.н.
И не се психирай от такива материали. Пробвай сам да си помогнеш, после търси лекари и такива.



Успехи, и да знаеш че Алукард е пич. 8)

А то с приятелите лесно ще се оправя - просто често се случва да няма с кой да се излезе, ама сега се запалих по скейтовете - др месец взимам една дъска и по цял ден ще съм на скейт парка със останалите скейтъри. (знам, че звучи тъпо, но е така) :D

Аз сега се замислих СЕРИОЗНО след всичките сериозни коментари в тази тема (и най-вече върху твоя) и осъзнах, че проблема е в любовта или... по-скоро несподелената любов. Аз съм на 16 и досега не съм имал приятелка. Сигурно ще кажете, че не се опитвам. Ами досега са ме отрязали 6 момичета... И отрязали означава, че те въобще не са тръгвали с мен... 6 момичета, различни една от друга по характер и т.н. Найстина се чувствам много самотен... Наскоро ме отряза едно момиче (6-тото). Уж всичко беше ОК и бях 110% сигурен, че нещата ще се получат, но уви... Така и не разбрах какъв точно е проблема. Тя ми каза едно пък аз виждам, че явно друг е проблема, но немога да разбера какъв точно е... И все още ми е трудно да я забравя. Обикновено бих казал нещо от типа на: "Тъпи курви" "Не ме заслужават", ама т'ва са 6 момичета! Явно проблема си е в мен... Толко ли съм зле деа... Е искам да благодаря на всички за съветите, помогнахте ми донякъде!

Ейййй т'ва с Алукард ме изкефи на МАКС!!! :razz:

Canis_Dirus
01-06-2009, 21:30
Пробвай с момчета.

Vesk0u
01-06-2009, 21:33
Пробвай с момчета.

НИКОГА! НИКОГАААА! ЕЙ ЧУВАШ ЛИ МЕ?! НИКОГА!!!!!! :-x

Т'ВА ПЕДАЛИТЕ НЕ СА ХОРА!!!

SuNsEt
01-07-2009, 14:11
Отиди на психиатър и там трябва да ти предпишат хапчета,които да пиеш.Скъпо е,но ако найстина е сериозно,тогава не се колебай. :lol: Кво се хилиш?Баси злето...Знаеш ли колко е сериозно?Това е болестно състояние.Не се подиргавай,познавам човек,който има такъв проблем.Човека пита сериозен въпрос,аз му отговарям.Кое ти е смешно? :-x

ПП:Към автора-ако НАИСТИНА имаш такъв проблем,можеш да ме послушаш,знам какво говоря.смешно е да казваш такива неща при положение че момчето може с малко повече воля да се оправи и сам ..
ти си за психиатър .. въпреки че най-много да станеш и ти по-зле :lol: А ти не четеш ли какво написах?Казах,че ако наистина има такъв проблем,да ме послуша.Щом може да се оправи и без моя съвет-хубаво.Но момчето каза,че се страхува да не е истинска депресия,ако не знае-да отиде да провери.
И не се прави на интересна.До тук само глупости си написала в тая тема така,че няма какво да коментираш.Аз може и да съм за психиатър,но ти по-умна няма да станеш. :)

malone
01-07-2009, 16:29
Някой го беше написал по-горе-това твоето не е депресия,а по скроо кофти настроение,което ти ще превърнеш в депресия.Ако не се промениш ще става се по лошо и по лошо.Вземи се в ръце излизай общувай и не се задълбочавай толкова много в това че любовта ти е несподелена,за приятелите също това че не са много не значи че ги нямаш излизай с тези които смяташ за такива.

GothicPrincess
01-07-2009, 19:02
И аз вчера четох това за депресията, защото имах проблеми. Посъветвай се с психолог.