PDA

View Full Version : Възможна е дървена ваканция !



Nitroglycerin
01-06-2009, 16:26
От 03:30 часа България е в енергиина криза.Тоест не получаваме природен газ.А той е нужен за загряването на водата за парното.А ако температурата 30% от класнте стаи е под 19 градуса трябва учениците да се преберат по домовете си.А основното затопляне на стаите е чрез парно.Тоест няма парно няма училище.Но сега е края на срока и ако излезнем в дървена ваканция ще има отучване и удължаване на срока което е лошо.А основно електричеството в България идва от ТЕЦ или може да изпаднем и в режим на тока заради пренатоварване на мрежата от огромнто електроупотребление.Има временно решение ТЕЦ-овете да бъдат захранвани с мазут,но това е временно.




Кажете какво предпочитете дървена ваканция и отучване или да учим на студено,но да си работим по план.

TheBestFriends
01-06-2009, 16:37
Попринцип съм ЗА ваканциите и ПРОТИВ отучването..

а ти се научи да пишеш или поне пиши България с главна буква :?

BqlaLiniq
01-06-2009, 16:38
Кви отучвания бе....та те ти намалиха коледната ваканция с една седмица, а аз да отучвам..Уж заради някакъв грип я били намалили, за да не се налага после и в грипна и да трябва да наваксваме..ама ако няма грип??? То в училищата супер студ..и утре май май ще се излезе във ваканция..Аз за днес предчуствах, че няма да учим, но уви :D

alwaysnforever
01-06-2009, 17:49
ми дано да пуснат 1 ваканция..миналата година хем имаше стачка повече от месец,а зимната ни ваканция беше по-дълга от тая..не мога да ги разбера тия от министерството :x :x а сега трябва да мръзнем там като клошари едва ли не..с шапки,якета,ръкавици..чак 1 мой съученик,което живее близо до даскало отиде да вземе 1 печка :lol: и се събрали всичките около 1 малка печка :razz: голяма картина бяха..
иначе предпочитам сега да излезем във ваканция,от колкото да мръзнем,и после ако трябва да удължат с 1 седмица срока... :? :? :? :-x

NoCaption
01-06-2009, 18:06
Няма такова нещо в нашето скапано даскало..госпожата вики-температурата е над 12 градуса,значи няма да ви пускаме..пфф
дано стане това с газта и да сме си ваканция,и без това намалиха зимната с 1 седмица :-x

Rofl4e
01-06-2009, 18:08
Абе дано ни пуснат във ваканция ама без режим на тока,че и у нас ще си умирам от студ.. :)

Il_cavaliere_del_male
01-06-2009, 18:12
Аз съм против отучванията, ма повеч съм против температурата в стаята да е 10 грладуса, както е нашата...

Rofl4e
01-06-2009, 18:25
До няколко часа кризата ще е преодоляна обещава ни примиера Станишев.. :) така,че ваканция няма да има най верояно :)

vivteen
01-06-2009, 18:28
Ние пък не сме на газ а на нафта :x Пък и да е 9 градуса пак няма да имаме дървена :x

kuklichka_bg
01-06-2009, 18:32
Пффф.......без думи просто и искат да учим .... :-x :-x

Nitroglycerin
01-06-2009, 18:36
е то е леко незаконно да учите при такива температури.Ти оди му вервай на примиера абе една ваканциика ще ни се отрази добре ама проблема е,че е края на срока и ще ни спукат гъзовете от отучване.

Black_Fyed_Peas
01-06-2009, 19:07
ми дано да пуснат 1 ваканция..миналата година хем имаше стачка повече от месец,а зимната ни ваканция беше по-дълга от тая..не мога да ги разбера тия от министерството :x :x а сега трябва да мръзнем там като клошари едва ли не..с шапки,якета,ръкавици..чак 1 мой съученик,което живее близо до даскало отиде да вземе 1 печка :lol: и се събрали всичките около 1 малка печка :razz: голяма картина бяха..

аа ние бяхме с 3 :lol: обаче си ни беше топло :D до 3-4 час с палта и шалове даже аз бях и с една ръкавица 8-) ама гледам в Пловдив 3 у-ща са в дървена дано и ние от утре да сме :(

buffalo88
01-06-2009, 19:11
Добре не мога да разбера къв ви е проблема да седите с няква по-дебела дреха в стаите?! При някви 17-18 градуса не вярвам да умрете?!

ThePowerOfLove
01-06-2009, 19:16
Едва ли ще има дървена :? Мойто даскало примерно не е на газ :(
Но ни остава надеждата поне за грипна :)

zloto
01-06-2009, 19:19
Аз съм за дървена ваканция. Искам да не излизам от вкъщи и да гушкам камината цял ден :-o
Ама нямат право да ни карат да отучваме. Не стига, че намалиха зимната, ами и Великденска няма да имаме. Стават леко нахални...

Nitroglycerin
01-06-2009, 19:52
Преебаха ни менкат газта с мазут.Но тъй като при изгарянето на мазута се отделя серен диоксид може да ни забранят да излизаме навън тъй като ще има вероятност да се натровим,а и сега е зима няма дървета който да пречистват въздуха.

xpici
01-06-2009, 20:02
Е то края на срока е след 2 седмици :D
Ако сме дървена (дай боже)... кво правим ?! :/ :?

lisi4ety
01-06-2009, 20:22
Сори, няма да има ваканция.
Както казаха от правителството - до няколко часа всичко ще бъде наред. Само дето в България никога не е било всичко наред.

Boyd
01-06-2009, 20:42
Ваканцията ВИНАГИ Е БИЛА ДО КРАЯ на първата седмица от Януари!!! Били им намалили ваканцията с 1 седмица.. ебати пищялките!

Природния газ не е само за парното, а и за топлата вода! Като няма синьо гориво може и топла вода да нямате! После ще ревете, че вода няма.

Ебати индивидите сте!!

sandetoo
01-11-2009, 21:24
133 СОУ "А. С. Пушкин" няма да излиза каквото и да става, дори и ток да няма защото, ние там сме баровци и сме вързани ток, вода и парно към Народното събрание и температурата е винаги на 26 градуса

bishop
01-11-2009, 21:45
Подочух че в оборище вече повечето училища са във ваканция. В мойто любимо СМГ обаче едва ли ще се почива, имайки предвид че когато всички са в дървена или грипна ваканция ние сме единствените идиоти които учат. Ся са ни намалили часовете и предполагам и в др училища е така.
От др страна кризата още не е преодоляна. Гледайте оптимистично на нещата, още има надежда за ваканцийка.
Единственото лошо е че ако дадат дървена ще ни вземат междусрочната. Ама пък ако ни вземат междусрочната заради дървена, после като дадат грипна вече няма да има какво да ни взимат.

zloto
01-12-2009, 05:46
133 СОУ "А. С. Пушкин" няма да излиза каквото и да става, дори и ток да няма защото, ние там сме баровци и сме вързани ток, вода и парно към Народното събрание и температурата е винаги на 26 градуса
Ахахах, вярно ли? Аз се чудех защо беше такава жега в четвъртък. Някои хора напразно отваряха прозорците :lol:
А пък водата спира едва ли не през ден...

Fortuna
01-12-2009, 09:37
Аз съм за дървена ваканция. Искам да не излизам от вкъщи и да гушкам камината цял ден :-o
Ама нямат право да ни карат да отучваме. Не стига, че намалиха зимната, ами и Великденска няма да имаме. Стават леко нахални...
kak nqma da imame velikdenska be?az 6to ne sam razbrala :-o :-o

1nnocenT
01-12-2009, 11:25
моя град е най-газифицираният и сички училища не сме учили миналата седмица :grin: :grin: :grin:
П.П няма да има великденска защото великден се пада в Априлската ваканция :(

vesito13
01-12-2009, 11:40
Миналата семица не бяхме на даскало три дни , заради дървена ваканция . От днес ходим при някакви минусови температури и трябва да си облечен , като някоя зелка , за да не умреш от студ . Града е един от най-студените , а газта е малко , защото по-голяма част отивала за Боровец , а в училищата да мръзнем :? -17 градуса не е никак нормално , дори да имаше газ , а като няма :x Часовете са намалени , но до там , така ще си ходим на училище не знам до кога .

Nitroglycerin
01-12-2009, 12:48
Абе това е нечовешко.Повечето ми приятели излизат в дървени ваканции за по 1 ден и в училищата е 2-пъти по-студено от деня в който са ги пуснали.В мойто училище е топло ама днес до края на деня полвината клас се изпоразболя от един който реши да дойде болен.Съседите (лекари са) ми казаха да се пазя и да гледам да не седя в места с много хора тъй като атакуващия ни грип е много агресивен и за период от 2-5 часа се разболява човек.Така,че ако ни се размине дървената то грипна ще дойде.

Complicated
01-12-2009, 13:00
Днес имаше савет и понеже на 1вия и 2рия етаж не е много студено, ама на другите е студ и решиха да ни пуснат за 2 дни :lol: и в четвъртак пак на даскало :-o

sandetoo
01-12-2009, 13:36
Да даскалото е така, миналия четвъртък имахме трети и четвърти час с директорката и тя каза че всички усилия са напразни. А zloto ти в 133 ли учиш?

fashion4etyy
01-12-2009, 15:21
миналата седмица спря тока в училище и стояхме на тъмно и студено. казаха че ако още веднъж се случи ще излезем в ваканция :grin: :-D 8)

zloto
01-12-2009, 18:49
Да даскалото е така, миналия четвъртък имахме трети и четвърти час с директорката и тя каза че всички усилия са напразни. А zloto ти в 133 ли учиш?
там уча, но засега ще запазя анонимност ;)

ПП: Великден се пада на 19ти. Пролетната ваканция е до 12ти.

InVic7us
01-12-2009, 18:58
ами аз не искам дървена ваканция, тъй като, ако я ддат после тези дни ще се приспадат от следващите ваканций..междусрочната, априлската, великденската..а иначе ние от утре сме с намалени часове и почваме от 8 и 30..голям студ е :(

VampireGirl666
01-12-2009, 20:17
Аз искам дървена ваканция,защото днес температурата в стаята беше под 10 градуса.Ако няма да имаме дървена,определено ще имаме грипна.В стаята е все едно си отвън на снега. :?