PDA

View Full Version : Големият студ иде!



Canis_Dirus
01-06-2009, 17:34
Спряха газа руснаците. От студа. Тука рекордно ниски температури от 22 години насам (ама грам сняг няма).

А сега, като спрат да работят някой ТЕЦ-ове, какво ги чака на някои не ми се мисли. Нашите са на камина с дърва и парно (от камината), ама тия, дето се отопляват на централно парно и ток, мамата ще им се ... Ако се прецака газта, да спрат ТЕЦ-овете ел. мрежата ще се претовари - тъмно и студено.


Има ли алтернативни енергийни източници, а? Защо спряха газа?

Swinkenhoffer
01-06-2009, 17:40
Руснаците нищо не са спирали... подават газ, но от Украйна яко се краде и така до нас не стига достатъчно.

Canis_Dirus
01-06-2009, 17:43
Руснаците нищо не са спирали... подават газ, но от Украйна яко се краде и така до нас не стига достатъчно.

Украйна не може да краде толкова, че до нас да не стига почти нищо. А и Германците се оплакват, че не им стига газа. Пък и минусовите температури влияят. Газопроводите получават по-често аварии.

chelsea
01-06-2009, 17:45
е ся си ебa макята.

Swinkenhoffer
01-06-2009, 18:05
Руснаците нищо не са спирали... подават газ, но от Украйна яко се краде и така до нас не стига достатъчно.

Украйна не може да краде толкова, че до нас да не стига почти нищо. А и Германците се оплакват, че не им стига газа. Пък и минусовите температури влияят. Газопроводите получават по-често аварии.
Kазаха, че са откраднати 23 млн. кубически метра газ, но не знам за какъв период. :-o

LizZz
01-06-2009, 18:39
Само ток да има...

hottie
01-06-2009, 18:41
Яко сме прецакани. Още днес следоед усетих разликата в радиатора. В момента е на 5 и топли като за 2 ! :(

RAWRRR
01-06-2009, 18:48
АЕЦ?ВЕЦ?

machoka
01-06-2009, 18:48
Абе радиатора, аз се къпя и подскачам на тръни в банята, ти за парното се притесняваш ))

Christ
01-06-2009, 18:53
Аз как ще паля сутрин на газ без топла вода? :shock: :o

Абе аз с какво ще паля без газ не ми е ясно... :lol: :lol:

MartyParty
01-06-2009, 18:53
Сутринта ставам от сън и го усещам..студ!Реших,че като отида на даскало,там ще да е по-топло,но уви-същата работа.Само като чух кога щели да го отварят третия блок и си помислх,че за един месец хората без ток и без парно на улицата ще излязат.Няма Ахмед Доган,няма Станишев,няма Първанов-всички под ножа. :?

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 18:53
Ne misli6 li, 4e e vreme da napravi6 temata za protesta VAJNA ?

hottie
01-06-2009, 18:54
Абе радиатора, аз се къпя и подскачам на тръни в банята, ти за парното се притесняваш ))
това е най-голямия ми кошмар..

chelsea
01-06-2009, 18:55
почна се. края на света наближава :-o

Canis_Dirus
01-06-2009, 18:57
АЕЦ?ВЕЦ?
Без големите ТЕЦ-ове не можем да си задоволим собствените нужди. СПрените блокове на АЕЦ имаха резерви, но, ако спре централното отопление ще се пренатовари самата мрежа и ще изгърмят трафопостовете. Който знае, какво е без парно в студентски и как няма ток, понеже се претоварва мрежата...

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 18:59
Ти не живееш в България...
Какво те бърка тогава?

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:01
Ти не живееш в България...
Какво те бърка тогава?

Че аз и в София не живея, какво ме касаят задръстванията?

Ти като не живееш в Кърджали, какво те касае, че там само турски се говори.


Типичното ограничено националистическо мислене.

RAWRRR
01-06-2009, 19:07
АЕЦ?ВЕЦ?
Без големите ТЕЦ-ове не можем да си задоволим собствените нужди. СПрените блокове на АЕЦ имаха резерви, но, ако спре централното отопление ще се пренатовари самата мрежа и ще изгърмят трафопостовете. Който знае, какво е без парно в студентски и как няма ток, понеже се претоварва мрежата...

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1263662

Проблема не е в липсата на електроенергия,а на средства за доставяне.

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:16
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1263662
е? А през тоя месец? С 1/3 от газта? 2/3 от това, което е било на газ да мине на ток - МРЕЖАТА няма да издържи. Цяла София не може да се топли на ток. Дори при по-малко натоварване мрежата се срива, че в тоя кучи студ няма да мине с една духалка.

Ще има пак режим на тока - По часове и квартали. Цирк.

RAWRRR
01-06-2009, 19:22
Не знам,честно казано,аз не се плаша,защото за мен не е нещо ново.

В Пловдив,поне в моя квартал,няма парно,а токът е по-скъп,затова съм свикнала да се задоволявам с по-малко.

Утре си заминавам за студентски град,хлъц :(

Briseis
01-06-2009, 19:23
Нашето училище се отоплява на газ, а днес я спряха...
Не знам какво ще правим, но се страхувам.

У дома също имаме газов котел...Ако всичко живо премине на ток ще се получи срив в системата и ще има режим. ;///

пък и енергийната криза ще доведе до истинска икономическа...

а си мислех, че е невъзможно да ни отрежат :?

Romance
01-06-2009, 19:29
Хич не искам и да го мисля..бахти студа,бахти майката.
На мен на -4 ми е зор, незнам какво ще правя после, като ми го дават -14, -15.
Ваканция цяла зима и хич да не излизам.

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:31
приготвихте ли си зимнина, че като се вдигнат зарзаватите...

jghgh
01-06-2009, 19:40
Божее, ще мрем като кучета. Темата сериозно ме сдуха.

Briseis
01-06-2009, 19:41
много ясно, че баба е направила компоти :grin: :grin: :grin:

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:42
Намерете си някой да се гушкате под одеалата!

TellMeYourName
01-06-2009, 19:44
ракия за разтривки имате ли си :D

LovEsIckk
01-06-2009, 19:45
Пф и ние се отопляваме на газ,но в моя град положението за сега е добре..И в момента се топля и се кефя до радиаторчето.Ноо.. след ден,два не ми се мисли кво ще стане :(

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:49
А помните ли Виденовата зима, а?

Студентите може да намажат по някой лев, за да скачат пред парламента...

DjBaloon
01-06-2009, 19:50
Няма такава мизерия...
ама нали нашите полирици са си пу*ки и никой не ги слуша и като гоовил Сегейчо с 10 президента сеедно някой ще му обърне внимание
смешното е че след като се оправи този конфликт като добри дупедавци вместо да търсят и алтернативи нашите политици ще си дадат газа и ще благодарят че Русия ни дава газ,за който се плаща...

RAWRRR
01-06-2009, 19:52
колко си тъппппппп

Canis_Dirus
01-06-2009, 19:52
Няма такава мизерия...
ама нали нашите полирици са си пу*ки и никой не ги слуша и като гоовил Сегейчо с 10 президента сеедно някой ще му обърне внимание
смешното е че след като се оправи този конфликт като добри дупедавци вместо да търсят и алтернативи нашите политици ще си дадат газа и ще благодарят че Русия ни дава газ,за която се плаща...

Доставките за Западна Европа също са спаднали доста, но имат големи резерви, с които да изкарат 2-3 месеца.

Я дай ти алтернатива на Руския газ. Щото такава просто НЯМА.

dreaming
01-06-2009, 19:57
или всичко ще е нормално след няколко дни или се задава гаден студ и режим на тока
ама това е малоумие, защото се използва повече ток понеже няма парно, а като спрат и тока на всещи и молитви ли да се топлим?!?!?!?!?
за пореден път се изумявам от случващото се тук 8-[

DjBaloon
01-06-2009, 20:05
Принципно нямам хвъркатото мнение,че разбирам от всичко както вас,това би било грешка,но по-добре да гледаш как другите грешат

Но по-скоро не си ме разбрал
Винаги може да се намери заместител на Русия и това е една от основните цели на ЕС... поради факта,че никой не иска да е зависим от държава гледаща максимално да извлече дивиденти като върти всички си на малкия пръст само и само да стане нейното (сегашния случей е пример,поради конфликра и с Украйна го отнасят още 10 държави... )
А защо става така?
Може би Русия не е целяла... не съм толкова найвен да си го помисля...

Та като алтернативи от които може да се взима газ
и от които според моя приятел гоогле ЕС взима са
Каспийския басейн и някъде си от близкия изток

Доколкото видях и има идеи за нови проекти,за по-голямо снабдяване на газ от друго място... но разбира се умните политици мислят за тези неща,нашите дори в очите да ги бият покорно ще си траят и ще взимат каквото дава Русия и ще търпят такива ситуации


ПП: Идеята ми не беше сега да направят нещо за 24 часа.. а да се мисли за бъдещето как да се избегнат тези неща...
би било нормално всеки да го прави :-o

Spider4eto
01-06-2009, 20:08
http://i309.photobucket.com/albums/kk367/spider4eto/9d.jpg

Canis_Dirus
01-06-2009, 20:11
...

Разбира се, че Европа не взима газта на 100% от Русия, но находищата в Скандинавия и локалните такива не могат да задоволят нуждите на страните. Един газопрозод, или петролопровод от БЛизкия Изток знаеш ли какви пари ще струва и колко време ще се строи?

Причината да не се реализират тези проекти е, че са икономически неизгодни и газта от Близкия Изток

1. Ще минава през размирно райони. Опсаност от терористични актове и кражби.

2. От високите разходи по подръжка ще е доста по-скъпа от руската газ.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 20:17
Zatova malqkite, mamaligite i rezanite nqmat problemi, nali?

LiveFlower
01-06-2009, 20:18
Т'ва е,украйнците не са усещали досега тоягата на руснаците,а тя е доста тежка.

Canis_Dirus
01-06-2009, 20:19
Т'ва е,украйнците не са усещали досега тоягата на руснаците,а тя е доста тежка.

Ъъъъ. Сигурна ли си? :D

DjBaloon
01-06-2009, 20:19
...

Разбира се, че Европа не взима газта на 100% от Русия, но находищата в Скандинавия и локалните такива не могат да задоволят нуждите на страните. Един газопрозод, или петролопровод от БЛизкия Изток знаеш ли какви пари ще струва и колко време ще се строи?

Причината да не се реализират тези проекти е, че са икономически неизгодни и газта от Близкия Изток

1. Ще минава през размирно райони. Опсаност от терористични актове и кражби.

2. От високите разходи по подръжка ще е доста по-скъпа от руската газ.

Е сигурно тези ситуации са по-добре икономически :)
Като цяло при желание винаги може да се постигне,
та другата идея ми беше че Централна Европа и не само тя, ще намали зависимоста си от Русия до голям процент
Впрочем пишеше,че Румъния и Гърция имат алтернативни източници,не знам кои са.. не се вълнувам,но малко смешно е че на тях са им близко,а на нас далече
ПП: Не ставаше дума за запази,а за други източници на газ :)
Доколкото знам ние сме еиднствената страна зависима на 100% от Русия (поне от тези които са засегнати сега)
Това е смешното ако вече почваш да ме разбираш
това ми беше критиката,че нашата държава както винаги няма да направи нищо в бъдещ аспект,.. било то след 20-30 години

Vesk0u
01-06-2009, 20:36
Ужас... Аз съм изцяло на ток.

LiveFlower
01-06-2009, 20:38
Т'ва е,украйнците не са усещали досега тоягата на руснаците,а тя е доста тежка.

Ъъъъ. Сигурна ли си? :DНапълно! :)

Canis_Dirus
01-06-2009, 20:41
Т'ва е,украйнците не са усещали досега тоягата на руснаците,а тя е доста тежка.

Ъъъъ. Сигурна ли си? :DНапълно! :)

Хмм аз щото знам, че Украйна е била част от Съветския съюз. Ама щом викаш, че не са яли. Просто такова непознаване на историята...

LiveFlower
01-06-2009, 20:45
Т'ва е,украйнците не са усещали досега тоягата на руснаците,а тя е доста тежка.

Ъъъъ. Сигурна ли си? :DНапълно! :)

Хмм аз щото знам, че Украйна е била част от Съветския съюз. Ама щом викаш, че не са яли. Просто такова непознаване на историята...Аз историята я познавам и знам,че Украйна е била там,но за война между тях двете не съм чула да е имало. :-o

TheNewReligion
01-06-2009, 20:50
За сега не се притеснявам. Имам десет родопски одеала. 8-)

Canis_Dirus
01-06-2009, 20:51
Аз историята я познавам и знам,че Украйна е била там,но за война между тях двете не съм чула да е имало. :-o
и Украинците доброволно са влезни В СССР. А преди това? Образовай се малко.

b0Nb0n
01-06-2009, 21:29
rusnacite spirat gaza 6tot da napraqt malko pari praqt sa na ludi 4e nqma gaz 6te dignat cenite i opaa ko staa hem gaz spestqva hem pari prai :D :D :D

babity
01-06-2009, 21:33
С ток или без мойта приятелка чудомирка няма да ме остави ей така в студените зимни вечери. 8-)

hottie
01-06-2009, 21:38
официялно обявявам, че вече парно...нямам. Последни мъки са в момента. Да живят печките от съветския съюз още :D

Riot
01-06-2009, 21:42
ние си запалихме семейството огън в хола
и седнахме в кръг да дискутираме ситуацията ;D

FelisDirus
01-06-2009, 21:44
Спряха газа руснаците. От студа. Тука рекордно ниски температури от 22 години насам (ама грам сняг няма).

А сега, като спрат да работят някой ТЕЦ-ове, какво ги чака на някои не ми се мисли. Нашите са на камина с дърва и парно (от камината), ама тия, дето се отопляват на централно парно и ток, мамата ще им се ... Ако се прецака газта, да спрат ТЕЦ-овете ел. мрежата ще се претовари - тъмно и студено.


Има ли алтернативни енергийни източници, а? Защо спряха газа?


Нямаме парно. И 5 часа нямахме ток.
Найс.

Zaharinka
01-07-2009, 02:27
Ние рано сутрин и вода нямаме кво да ви кажа....16 век :x

Canis_Dirus
01-07-2009, 07:17
Нямаме парно. И 5 часа нямахме ток.
Найс.

Бре. Че то аз така снощи казах. Кремена ще го изпита на собствен гръб, когато си отиде в Студентски.


Ние рано сутрин и вода нямаме кво да ви кажа....16 век :x

То това е съвсем "нормално" за Асеновград, особено в кварталите, които са по-нависоко - Баделема, Изтока и тн.

Системата на водоснабдяване нещо е сбъркана, щото водоизточника е на доста по-голяма надморска височина от града.

И трябваше целия град да взима вода от 40-те извора, а не тая помия с 40% калк в нея.

Aenima
01-07-2009, 07:28
В нас пък, за мое най-голямо изумление, е топло. :D Грам не ме ебе, а ти Канис само плашиш децата.

hottie
01-07-2009, 07:38
При мен е студ, няма топла вода. Тока ще намалява,за да не се получи срив. Щял да спира тока на много места, главно по улици и паркове. Все едно се върнахме преди 89'г.

Loshotia
01-07-2009, 08:11
Баща ми ме посрещна с усмивка вчера заради този новина. Той мрази топлофикация. Вкъщи сме на бойлер и климатици. Засега не сме усетили кризата. Ако започне режим на тока и електрогенераторче имаме. Само нафта ще купуваме

Pooky
01-07-2009, 08:25
е ся си ебa макята.
;-)
Украйна яко краде и руснаците за тва..
Е поне ще ни спрат даскалото :-D

psychopath
01-07-2009, 08:30
при мен кризата започна от снощи...цяла вечер фазомери,бушони,путки майни...тежка вечер :D

hottie
01-07-2009, 09:20
почнаха и с тока да си играят вече :?

psychopath
01-07-2009, 09:28
почнаха и с тока да си играят вече :?да си играя?!

аз разбирам от тия неща :D

hottie
01-07-2009, 09:31
така де спряха ни тока известно време :D

DimovB
01-07-2009, 09:34
Тряа да съживят спряния блок, иначе нещата не вървят на добре.

Disrespect
01-07-2009, 09:46
кур за тока, аре да бегаме към пещерите

shadow4e
01-07-2009, 09:52
И на нас ни спря парното, топлата вода... е хладка, но пък вътре си е топло, имам късмет, че не живея в панелка, а в по-стара солидна сграда и все още си ходя боса и с къси панталоки:)

psychopath
01-07-2009, 10:07
така де спряха ни тока известно време :D :razz: :razz: :razz:

съвсем друго нещо разбрах :D

FelisDirus
01-07-2009, 11:43
Нямаме парно. И 5 часа нямахме ток.
Найс.

Бре. Че то аз така снощи казах. Кремена ще го изпита на собствен гръб, когато си отиде в Студентски.



Каква връзка има Кремена с това, че аз съм седяла снощи на тъмно и студено? :? Тя спи на две печки в момента.

Pliok0019
01-07-2009, 11:51
Ние сме на с климатик, бойлер, в моята отоплявам с маслен радиатор...Ще е проблем един бъдещ режим на тока.

А в училище е топло, но не излизаме много от стаите, проветряваме рядко, напускаме сградата само през голямото междучасие... Икономическа гимназия...какво да се очаква. :D

Loshotia
01-07-2009, 12:12
А в училище е топло, но не излизаме много от стаите, проветряваме рядко, напускаме сградата само през голямото междучасие... Икономическа гимназия...какво да се очаква. :D
:D

Във Варна започна ваканцията, тук май нищо няма засега.

MostHated
01-07-2009, 12:46
шибаните украинци са виновни... не плащат! :x нищо не се дава бесплатно!!!!!!!! :x :x :x

и сега какво, досега се търпеше живота... сега КАК ЩЕ Е?! :shock: :x

направо не ми се мисли, всичко се краде... къде е запасът на газ в България... един хуй е тоя запас.. 2 бутилки газ това е!

Бива ли така...

SunSmile
01-07-2009, 12:53
Ооо тепърва почва..... :x
Ама те не са ни много украйнците виновни! Като им дават да крадат - ще крадат, като им е такава държавата!!!
тя не, че нашта... е цвете...
Като трябва да имаме резерв от многоооо кубици газ - нямаме! Е, з акво да имаме... нали сме много важни! Или сме имали.. ама и тука някой си краде яко! А освен тва проблема с газа не е от вчера или миналата седмица, от доста време се говори, че Русия заплашва да намали и да спре доставките на газ за Балканите! Дааа... ама понеже политиците ни са във ваканция до 14.01. не ги грее много, много... И понеже сичко ни е на 6 в целата държава... що да не са по ски - курортите на камини, пък другите - кучета ги яли! Понеже сме в ЕС и за тва ще сме на студено... малеее... за посмешище сме!!! :x Столицата да няма парно?! Та остави малките градове... :x

SunSmile
01-07-2009, 12:59
Ооо тепърва почва..... :x
Ама те не са ни много украйнците виновни! Като им дават да крадат - ще крадат, като им е такава държавата!!!
тя не, че нашта... е цвете...
Като трябва да имаме резерв от многоооо кубици газ - нямаме! Е, з акво да имаме... нали сме много важни! Или сме имали.. ама и тука някой си краде яко! А освен тва проблема с газа не е от вчера или миналата седмица, от доста време се говори, че Русия заплашва да намали и да спре доставките на газ за Балканите! Дааа... ама понеже политиците ни са във ваканция до 14.01. не ги грее много, много... И понеже сичко ни е на 6 в целата държава... що да не са по ски - курортите на камини, пък другите - кучета ги яли! Понеже сме в ЕС и за тва ще сме на студено... малеее... за посмешище сме!!! :x Столицата да няма парно?! Та остави малките градове... :x

:razz:
То не е за смях бе човек.... Пълен цирк е тая държава... сигурно ни се смеят на Запад колко сме зле... :x

SunSmile
01-07-2009, 13:08
ок

Canis_Dirus
01-07-2009, 13:20
http://www.youtube.com/watch?v=eKKyntkP5oM

Briseis
01-07-2009, 16:02
Абе нас още Овергаз не са на отрязали
котелът работи и има топла вода
и проблеми с тока нямаме


само в училище днес беше ужасно студено.
преминали сме на нафта и определено се усети

miminia
01-07-2009, 16:05
ше си носим духалка .. да ни духа .. 8-) 8-) в даскалото ...

acdcfenka
01-07-2009, 16:12
Айде да събаряме правителството. Един як протест им трябва. :booooomb: Протеста от 1997 година, дали ще се повтори? 8-)

InnchetO
01-07-2009, 17:18
само в училище днес беше ужасно студено.
преминали сме на нафта и определено се усети

В Плевен всички училища са в дървена 'щото са на локално парно или нещо от сорта .. :? Не разбрах много добре ..
Само наш'то даскалоо .. учи учи ние сме на централно ..
хау евър .. цялата тая боза яко съкс .. остава да си киснеме, при -20 градуса навън, в -10 в нас .. яката работа като цяло ..

Romance
01-07-2009, 17:43
Пък 12 клас в КБУ-то през часовете цепели дърва за печките в стайте :lol:

FelisDirus
01-07-2009, 17:47
само в училище днес беше ужасно студено.
преминали сме на нафта и определено се усети

В Плевен всички училища са в дървена 'щото са на локално парно или нещо от сорта .. :? Не разбрах много добре ..
Само наш'то даскалоо .. учи учи ние сме на централно ..
хау евър .. цялата тая боза яко съкс .. остава да си киснеме, при -20 градуса навън, в -10 в нас .. яката работа като цяло ..

вазов или мг? :D

InnchetO
01-07-2009, 19:31
^ЕГ :D

Sintya
01-07-2009, 20:22
Ние в 18 ще си учим като последните балъци ;\\

FelisDirus
01-07-2009, 20:41
^ЕГ :D

ахахахаха, не мога да повярвам!

на Юрката не му ли се почива бе! :D
явно наистина бая са ви стегнали, както ми обясняваше шефчето от кафето отсреща.. където аз прекарах половината си обучение. :D

psychopath
01-08-2009, 12:06
Аз за друго се смея, ама цяла година няма да ми стигне да обясня :)абе не цяла година...но може да нямаш ток до тогава :D

TellMeYourName
01-08-2009, 12:44
добре, че казах на баща ми да не минаваме на гас :D

democratos
01-08-2009, 12:58
Руските кучета са виновни за всичко :-x

TheGirlNextDoor
01-08-2009, 16:05
..айде сега които си е събирал запълчици най-айляк ще е..хем газ..хем и светят

DjBaloon
01-09-2009, 07:36
аз пък друго знам... Русия спря газа на украинците по съвсем друг повод от официално обявения. руснаците са злопаметни копелета,а миналата година Украйна подкрепи грузинците в спора за Осетия и сега руснаците просто си го връщат... отделно това е много хитър ход за показност каква сила е Русия и колко много народи са зависими от нея,по един или друг начин...

именно.. много са отвратителни,ама мисля че и те ще клекнат и тогава ще им се завие свят

InitialD
01-09-2009, 19:47
По-гадна работа от студа ... няма !!! :?

Euphoriant
01-10-2009, 20:52
:shock: