PDA

View Full Version : no friends какъв е съветът ви?



dazzle
01-07-2009, 07:45
Здравейте! Ще бъда възможно най-кратка, надявам се да ми помогнете. :)

Родена съм в София и съм живяла тук до 3-годишна възраст. След това стана така,че се наложи да отида в Плевен и там живях 10 години. Беше идеален живот, имах приятели, успеха ми в училище беше от най-високите, нямах никакви проблеми, така да се каже. На 13-годишна възраст се върнах в София имного неща се промениха. Изкарах 7ми клас в едно училище, след което минаха изпитите и сега съм в гимназията, в която съм искала винаги. Успеха ми пак си е добър, нямам финансови или семейни проблеми, но нямам и приятели. От класа съм много близка с 2 момичета, но едната си има компания, а другата малко страни. С всички от класа се разбирам, но липсва тази привързаност един към друг...точно както казват "компанията" от приятели я няма. И все няма с кой да изляза, да се разходим, да отидем на кафе, на дискотека и тн, сещате се, нормалните неща, които правят всички приятели. Съветваха ме да си търся "сродни души" по интернет, но вече съм преживявала едно такова мнооого дълбоко и привързващо запознанство от разстояние. А и не мисля, че приятелите се намират в интернет, просто не знам къде да ги търся...
Приемам всякакви идеи, защото вече се дразня да си стоя вкъщи и да посрещам нова година с нашите... :wink:

TheBestFriends
01-07-2009, 09:36
Питай някое момиче дали иска да идете на дискотека или да излезете да си купите козметика например.. някоя приятелка няма ей така да ти падне от небето. И не мисли че по Интернет не могат да се намират приятели, защото мен именно из мрежата са две от най-най-добрите ми приятелки., тъй че..

LittlePrincess
01-07-2009, 13:12
Ами излизай със съучениците ти, бъди винаги ведра, шегувай се, контактувай с тях повече, защото според мен човек приятели няма как да има ако не общува.Както е казано в по - горното мнение - дискотека,магазини и така нататък (:

it_ends_tonight_
01-07-2009, 15:40
А защо не се запишеш на некъв СИП, кръжок по нещо, некви тренки или репетиции. Там със сигурност ще срещнеш нови хора и то със същите инетреси като твоите ;]

LiLGrizzly
01-07-2009, 16:41
Интернет или некви на некви тренировки се запиши !

dazzle
01-07-2009, 17:22
благодаря за съветите :)
аз ходих 3 месеца на английски(толкова беше курса) и там се запознах с няколко забавни човека, но нямаме много общи интересни, както вие казвате...и да сме излязли досега точно 1 път и то след урока. а относно класа - уча в частно училище и повечето хора(и особено момичетата) са достатъчно надути и надменни, че да не мога да общувам с тях на ниво повече от съученици...
и все пак ще се постарая другия си рожден ден (на 12.01) да отпразнувам с повече хора :)
благодаря ви пак :)

gabi_94
01-07-2009, 18:55
къде учиш? :)
по темата, наистина просто питай някое момиче, което ти се струва по свестна да излезете на разходка по магазините, и да ти откаже, питай някоя друга, все ще се намери някоя :) спокс

dazzle
01-07-2009, 19:13
къде учиш? :)
по темата, наистина просто питай някое момиче, което ти се струва по свестна да излезете на разходка по магазините, и да ти откаже, питай някоя друга, все ще се намери някоя :) спокс

в Търговско Банковата
мерси и на теб за съвета :)

_summer_girl_
01-07-2009, 19:17
Положението е наистина гадно. Но все пак го погледни и от хубавата страна - по добре без приятели, отколкото с лоши приятели.

gree_girl
01-07-2009, 19:47
Напълно съм съгласна с предишните мнения, търси човек с когото имате сходни интереси - спорт, компютри, музика... Контактувай, разговаряй със съучениците си, покани някои на кафе, с разговоритее се опознавате по-добре и така може да откриеш близък човек. :)

Glorious
01-07-2009, 21:02
Внимавай както си търсиш да намериш някой педофил. :lol:
По-добре пробвай да се зближиш с някой от класа ти.

Rza
01-08-2009, 05:05
е се с някой от класа имате нещо общо от 26 човека все 1 ще е с интереси като твойте :)само трябва да се уцелите или примерно по скайп обаче с хора от софия,за да имате и визуални контакти ;) айде успех и тука на софиянците им събери скайп и давай създавай приятелства :0

dazzle
01-11-2009, 17:13
ами от класа, както казах, не мога да намеря хора. в частна паралелка съм и почти всички са прекалено надути и разглезени...
иначе 10х на всички и ако има желаещи да ми пишат на скайп: kriska8545 :)

Snejkou
01-27-2009, 13:29
Аз също нямам приятели, винаги съм сам, но ето, че има и други хора, който ми чете поста може да ми пише лс ще се радвам ако и аз намеря приятели. Криска ще ти пиша по скайпа :-P туко виж сме станали приятели :oops:

MrUndaztood
01-27-2009, 20:06
И аз съм като теб на същото положение.Само че сме се местили 2 пъти (т.е съм изгубвал 2 пъти приятелите си + това кандидатствах след 7 клас влезнах в Математическа,ноо...)...се преместих отново преди 1-2 месеца в един много малък град од Пловдив,а съм от Варна (наще заминаха да работят на вън) и така...нито приятели,нито забавление,нито нищо...ми освен да си ближим раните на този етап и да чакаме да се появят идеалните,.... оххх ;~(

iv4oiv
01-28-2009, 09:25
За съжаление това е от лошите страни на София. Хората тук не могат да бъдат приятели. Те просто не знаят значението на тази дума. В Сф приятели са тези които се събират когато са свободни и правят нещо заедно като думата "заедно" е малко под въпрос. Няма го това наистина заедно за всичко. В малките градчета хората са други, много по социални. С някой с който съм дружил 1 седмица във Варна да речем ми е много по близак приятел от някой с който дружа 2 години в София. Просто хората тук в Сф са други. Не знам дали я има някъде другаде тази студенина в отношенията между "приятелите". В Сф всеки е сам за себе си докато другаде ако някой ти е приятел той ти е все едно брат / сестра.
Срещат се и свестни хора но просто в Сф няма кой да научи хората какво е приятелство. А възрастни софиянци са ми разказвали не е било така на времето. Майка на мой приятел казва същото - те сега децата не знаят какво е приятел.

iveetyy
01-29-2009, 19:10
iv4oiv Пуснато на: Сря Яну 28, 2009 1:25 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

За съжаление това е от лошите страни на София. Хората тук не могат да бъдат приятели. Те просто не знаят значението на тази дума. В Сф приятели са тези които се събират когато са свободни и правят нещо заедно като думата "заедно" е малко под въпрос. Няма го това наистина заедно за всичко. В малките градчета хората са други, много по социални. С някой с който съм дружил 1 седмица във Варна да речем ми е много по близак приятел от някой с който дружа 2 години в София. Просто хората тук в Сф са други. Не знам дали я има някъде другаде тази студенина в отношенията между "приятелите". В Сф всеки е сам за себе си докато другаде ако някой ти е приятел той ти е все едно брат / сестра.
Срещат се и свестни хора но просто в Сф няма кой да научи хората какво е приятелство. А възрастни софиянци са ми разказвали не е било така на времето. Майка на мой приятел казва същото - те сега децата не знаят какво е приятел.


Ами не винаги е така.Зависи си от хората.Аз мога да ти кажа че познавам наистина страхотни хора точно в София,които дават всичко един за друг и са го доказвали не един път...Зависи си от човека...Не откъде е...въпреки че да ако се събере с неподходяща компания,в която важи девиза ,,всеки сам за себе си,,много ясно,но има и свестни,истински хора ,които знаят значението на думата приятелство .. Колкото и по-рядко да се срещат..А по темата : В нета не се знае на какви ще попаднеш.Много хора си пишат с някви мислят ги за свестни..но тва е само за в нета...после се оказват някфи пълни идиоти..най-добре се сближи с някой от класа...намерете общите си теми...той после ще те запознае със своята компания...няма как поне един човек от класа ти да няма нищо общо с теб ;] Или ако не от твоя клас от съседните..

euph0ria
01-29-2009, 22:20
Давам ти пример за класа.От 3 години съм си със сегашния клас и имаше едно момиче което още от началото странеше от нас.Да но незнам как стана,но чак на третата година се спричтелих със нея и мога да ти кажа,че точно тя за няколко месеца ми стана много добра приятелка.Имаме общи интереси,мислим напълно еднакво и както ние си викаме,че сме Духовни сестри :grin: :grin: Напълно еднакви сме.Опитай и ти - може да ти излезе късмета.
Иначе наистина покани например покани някое момиче да речем на разх0дка, на кафе,да дойде с теб да си купиш нещо ново например и така малко по малко и с нея и дай боже с нейни приятели да се отпуснеш и да бъдеш на "ти" със всеки.Бъди по-бодра и се бъзикай,но преценявай нещата.Айде успех :)