PDA

View Full Version : Закаснява ми ..



ilsi_
01-07-2009, 08:22
Закаснява ми месечния цикъл с 6 дена .. тази сутрин правих тест и се оказа отрицателен .. На какво може да се дължи това ? Претиснявам се , моля Ви дайте някакъв савет ( освен да посетя гинеколог ) ? :(

PreciousDiamond
01-07-2009, 08:25
Еми ако нямаш основания за притеснения, че си бременна ( секс без презерватив и т.н) може да е просто от хормоните . На мене така веднъж ми беше станало , отидох на лекар и той ми каза, че в пубертета е нормално да закъснява, да идва по-рано, а може някой месец съвсем да те пропусне . Е това всичкото естествено ако не си бременна де 8-) Така че всичко е игра на хормоните ((:

aciko
01-07-2009, 08:29
Може да е на газ,и сега като го спряха да закъснява 8-)

PLuScHeTo
01-07-2009, 08:46
рязко отслабване или напълняване, стрес, хронична умора, хормонални нарушения, спиране на приемането на контрацептиви...

hottie
01-07-2009, 08:56
Причините може да са много, като една от тях е и климата, както и горе изброените причини.
Предпазваш ли се? Ако не се предпазваш те съветвам да го правиш в бъдеще, за да нямаш подобни притеснения.

ilsi_
01-08-2009, 10:04
офф това ли ви бяха само мненията :o .. май на хората им е писнало от подобни теми " закаснява ми " .. но моля ви кажете още мнения .. нз направо сега нямам възможност да ходя на гинеколог .. чак в понеделник ще мога а ме е страх да не стане късно .. :(

traka
01-08-2009, 10:12
Да не стане късно?!


И каквото и да е няма как да е късно, за 1 седмица става дума не за 3 месеца. Цикъл може да закаснее и да пропусне от куп причини, особенно в пубертета. Може да се дължи на стрес, промяна в храненето, отслабване, може и да се дължи на някакво заболяване. Може да имаш киста или нещо друго. Има доста неща и не трябва да бъдем ние лекарите за това си пестим коментарите. Щом имаш отрицателен тест за бременност, дишай спокойно и не се шашкай.

sugarbaby_
01-08-2009, 10:15
Еми ако нямаш основания за притеснения, че си бременна ( секс без презерватив и т.н) може да е просто от хормоните . На мене така веднъж ми беше станало , отидох на лекар и той ми каза, че в пубертета е нормално да закъснява, да идва по-рано, а може някой месец съвсем да те пропусне . Е това всичкото естествено ако не си бременна де 8-) Така че всичко е игра на хормоните ((:

PreciousDiamond ti otgovori mnogo tochno. Na men mi se e sluchvalo mnogo shesto daje ne mi idva 2 meseca .... i vypreki tova vsichko e nared... ne se pritesnqvai shte ti doide

SoFarSoG00d
01-08-2009, 10:25
При положение,че си правила тест и е отрицателен няма от какво да се притесняваш,на мене ми е закъснявало няколко пъти с по 20 дни.Забавянето на цикъла може да се дължи на хормонална основа,нервна почва,смяна на климата,дори настинка.

NeSumJenaTi
01-08-2009, 11:26
ами рано,късно това е положението...или изчакай до понеделник или отиди по-скоро на лекар . . . освен всички мнения , които са дадени не знам какво друго да ти кажа освен , че може наистина да си бременна , ако не си взела предпазни мерки . . .

NeSumJenaTi
01-08-2009, 11:31
и това с тестовете не винаги е сигурно . . . моя позната е била бременна и два теста са и показвали отрицателен резултат . . . а друга моя позната по същият начин само , че с осем теста . . . А и моят лекар ми каза , че когато изтече срока на годност на тестовете за бременност , те се връщат във фабриката и им се сменят единствено кутиите , с нови с нов срок на годност . . . Най-сигурният начин за доказване на наличие или липса на бременност е преглед при гинеколог.

blackfate
01-08-2009, 11:37
отиди до аптеката сега и си земи 2 теста, единия направи сега и се успокой! другия направи утре сутринта със първото изпишкване ...
Спокойно, значи сега както е студено а миналия месец имаше + температури, стрес студ, хормони... направи си 1 тест да ти покаже пак че е -, влез в банята, тегли си един горещ успокоителен душ, легни, прави нещо каквото ти харесва, чети, рисувай и бля бля... ако и 2та теста са отрицателни, едва ли ще си като горнеизброените момичета, че да ти излъжат... В момента ти закъснява защото се притесняваш! споко и ще ти дойде, сигурна съм :-)

NeSumJenaTi
01-08-2009, 11:40
А и да те поуспокоя на мен също ми закъснява вече 4-ти ден . . .

Caprice
01-08-2009, 12:08
На мен ми дойде последно през октомври. Пропусна ноември и декември и подрани с 2 седмици през януари. Ама цикъл де, какво да го правиш?

Не си бременна, значи всичко е наред. На колко си години?

mirmark
01-08-2009, 14:27
Не шашкай - дори от притеснение може да ти закъснее.

ilsi_
01-09-2009, 09:52
На мен ми дойде последно през октомври. Пропусна ноември и декември и подрани с 2 седмици през януари. Ама цикъл де, какво да го правиш?

Не си бременна, значи всичко е наред. На колко си години?



на 16 :o


Благодаря ви за коментарите .. а сега ще ходя за още 1 тест иии .. ще чакам да ми дойде .. :?