PDA

View Full Version : Местя се в друго училище. Някой ще ми помогне ли с избора?



Monina
01-07-2009, 10:01
Здравейте. Местя се в друго училище. Няма нужда да споделям причините, но ако някои може да ми препоръча някое, ще се радвам. Насочила съм се към нещо с езици. Благодаря ви предварително. :-D Забравих да спомена, че става дума за град София. :booooomb: Такааа.. НА 16 години съм в момента десети клас , ще се местя евентуално следващият срок. Мисля че това е достатъчно. :booooomb: :) :) :)

Il_cavaliere_del_male
01-07-2009, 11:04
и си зарлбавила да споменеш на колко години си.. от какво училище ще се местиш.. някви подробности

SuNsEt
01-07-2009, 13:52
и си зарлбавила да споменеш на колко години си.. от какво училище ще се местиш.. някви подробности Дам.

LittlePrincess
01-07-2009, 14:19
Ако си под 7 клас отиди в най-близкото СОУ (: .. Но ти не си казала кой клас си ;d

justt
01-08-2009, 06:27
Кой клас си ?! :neutral: :-D ...

LiRRRa
01-08-2009, 08:14
....Та....Кой клас си ???

Monina
01-08-2009, 12:03
Прави сте. Извинявам се. Такааа.. НА 16 години съм в момента десети клас , ще се местя евентуално следващият срок. Мисля че това е достатъчно. Все пак си мислех, че като споменавам, че съм се насочила към бизнес и езици, не съм под седми клас, но няма значение. Е очаквам отговорите ви. :booooomb: :)

Il_cavaliere_del_male
01-08-2009, 12:39
Ми не искам да те разочаровам, ма и че искаш бизнес не беше посочила. Само езиците. бизнесът усложнява раотата, шото ако искаш специализирано училище, ще трябва да държиш приравнителни по специални предмети. а за езиците не е толкова трудно, освен ако не искаш езикова гимназия. там нещата са дори по-зле, защото има много "елитни" езикови, където за да издържиш изпит тряа да земеш хубава оценка, която по принцип не е изисквана по време на учебния процес в даскалото. Но зависи и това колко си мотивирана да учиш и за изпити, и за в даскало занапред. Не спомена от какво училище идваш. Ккаво учите там. недей назовава име, като не искаш...

fashion4etyy
01-08-2009, 14:40
Тва е голям срам да се местиш в друго училище по никое време :-o ще ти се смеят всички. една скоро дойде в нашия клас и не става от чина по цял ден а всички и се подиграват

silver_moon
01-08-2009, 14:53
мисля, че с бизнес се занимават в Търговско-банковата, но там се влиза мнооого трудно или с парички, а и ще трябва да държиш изпит май...за езици бих ти препоръчала 22-ро, някъде малко след НДК се пада или 7-мо или 2-ра английска, 1-ва немска (незнам какъв език искаш)
за друго не се сещам

Monina
01-08-2009, 19:35
Айде пак. Такааа.. Идвам от частно училище. ЗА приравнителни изпити по каквото и да било не се притеснявам. И по специални предмети да са съм подготвена, с английският език съм също идеално. Не ме притесняват изпити никакви. Но търговско-банковата не е моята гимназия. Другите предложени ще ги проверя. Други идеи ??? :) :) :) :booooomb:

cookie_power
01-08-2009, 21:05
ама пак ли искаш да отидеш в частно или в държавно?

защотот ако е частно(имам огромен опит..), ти препоръчвам:
меридиан 22 (там съм учила 1-7ми клас. гимназията не е на страхотно ниво, но със сигурност надминава 90% от частните гимназии.. лесно ше си намериш там приятели.. езиците- английският е на ниво на повечето, като втори западен се учи испански или немски.. 10ти клас хората в момента там са горе долу свестни)
златарски (имам доста познати които учат там. образованието е горе долу добре (не очаквай много от частни училище, единственото "частно" което влиза в графата на ДОБРИТЕ училища е АКС (смея да кажа най доброто..) но там просто не приемат хора след приемния изпит в 7ми клас) та за златарски.. има доста деца които са повече сноби, но до някъде е добре там защото малко или много копират образователния метод на колежа (АКС) като се тръгне от приемният им изпит и се стигне до IB програмата им..)

търговско банковата не ти я препоръчвам определено..

и не слушай тва дет ти казват че ше ти се смеят. никой не го прави.
самият ник на човека писал онзи поуст би трябвало да ти подсказва за интелектуалното му ниво.

за държавни ти препоръчвам:
френската (каквото и да си говорим това е едно от най хубавите държадни училища в българия. но определено трябва да имаш перфектен френски за там. образованието като цяло е доста добро.)
ии 2ра немска (да, и то е хубаво)

ама и за двете ти трябват различни от английския езици

за тва ако искаш да продължиш само с английски (не те съветвам) ходи в някоя от английските гимназии (само не 1ва защото нещата които говорят за там са напълно верни. най добрият ми приятел от заклет човек против наркотиците за три месеца и пропуши трева.. ше видим ква ше е следващата стъпка..)

или класическата но там вече е трудно да наваксаш (шот учат латински старогръцки бла бла)

малко се поулях с тоя поуст но както и да е

Monina
01-09-2009, 16:24
Не, не си прекалила, много благодаря за идеите. Търся държавно училище. А колкодо до това, че ще ми се смеят и други за мен са пълни простотии и безмислени постове. Не се притеснявам от такива неща. : ) :) :) :) :booooomb:

Bonbonenata
01-09-2009, 22:25
Само ще допълня нещо към cookie_power относно последното предложение. В Класическата просто няма как да влезеш в 10.клас. Първо, мисля, че приемат само след 7 и 8 клас. Второ, ако греша за първото, тряя си гений, за да успееш да минеш приравнителните, с които да покриеш 2 години латински и 1 година гръцки. Онова училище е толкова шантаво :?

Seducti0n
01-09-2009, 22:42
:) Училището, в което уча аз е с бизнес от 11-ти клас, в момента съм 10-ти.

П.С-Частно е.Няма да давам повече разяснения, понеже ти каза, че искаш да е държавно.В случай, че все пак проявиш интерес, пиши на лично.("=

Monina
01-14-2009, 14:20
Някой да има други идеи ? :) :) :) :booooomb:

tArIkAt
03-20-2009, 02:12
Тва е голям срам да се местиш в друго училище по никое време :-o ще ти се смеят всички. една скоро дойде в нашия клас и не става от чина по цял ден а всички и се подиграват
ОМФГ...Кое му е срамното :booooomb: Тва,че сте тъпи не значи,че навсякъде е така :?

Monina
09-09-2009, 14:29
Както и да е, преместих се в 151во в Овча Купел. Хахаха Мерси все пак. ( : :booooomb: