PDA

View Full Version : Протест на 14.01.2009 Да започнем на Чисто......



RaReCaSe
01-07-2009, 12:23
Приветствам всички да се включат в протеста - повече информация на главната страница на sofianci.com.

ОТ САЙТА ЩЕ СЕ СЪБЕРЕМ В 11 ЧАСА НА ПАРКИНГА ПРЕД ГРАДИНКАТА - ТОЧНО МЯСТО НА КАРТА В КРАЯ НА ТОЗИ ПОСТ

ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСИ:

1. ТОВА НЕ Е ПРОТЕСТ ОРГАНИЗИРАН ОТ НАС - Ние само го ПОДКРЕПЯМЕ - т.е., НЯМА да сме САМО НИЕ, а още много други хора, сайтове, медии и т.н. ОЧАКВАТ СЕ КЪМ 5000 ДУШИ - НЕКА ГИ ПОДКРЕПИМ.


2. СРЕЩАМЕ СЕ В 11 ЧАСА НА ПАРКИНГА ПРЕД ГРАДИНКАТА - ТОЧНО МЯСТО НА КАРТА В КРАЯ НА ТОЗИ ПОСТ


3. ВСЕКИ, НЕЗАВИСИМО ОТ ВЪЗРЪСТА СИ МОЖЕ ДА УЧАСТВА

4. АКО ИМАТЕ, ВЗЕМЕТЕ БЪРЛАГРКО ЗНАМЕ И ПЛАКАТ НА SOFIANCI С ВАС.

5. КАЖЕТЕ НА ПРИЯТЕЛИ, ПОЗНАТИ И НЕКА УЧАСТВАМЕ ВСИЧКИ ЗАЕдно в ТОЗИ ПРОТЕСТ!






=======================================
КАКВО ИСКАМЕ ДА ПОСТИГНЕМ:

НИЕ ИСКАМЕ:

1. работещ механизми за борба с корупцията
2. незабавна реформа на съдебната власт
3. незабавни мерки за подобряване на жизнения стандарт на всички Българи, по който показател сме последни в ЕС
4. благоприятен климат за стимулиране на раждаемостта
5. незабавни реформи в образованието
6. незабавни реформи в здравеопазването
7. едно прозрачно правителство
8. незабавни мерки за защита на природните богатства на България
9. незабавна промяна в избирателния закон и мерки за стимулиране на избирателната активност
10. незабавна административна реформа


... защото сме Българи. Искаме да живеем в страна, в която убиец на дете получава ефективна присъда.
Страна, в която хора болни от рак получавах необходимото лечение. Страна, в която мога да имам деца, защото
тя ми помага. Страна, в която да виждам детски площадки и градинки пред блока си. Страна, в която мога да
пътувам спокойно, защото пътищата са на ниво. Страна, в която зимата мога да ходя по тротоара и да не попадна
в пирогов. Страна, в която природата се зачита както от жителите така и от управляващите. Страна, в която
ако плащам осигуровки да ме възнагради с добра пенсия покриваща живота ми. Страна, в която съм наясно кой, как
и къде я управлява. Страна, в която полицията ми е приятел а не партньор в дребни престъпления.

Страна - в която мога да се чувствам БЪЛГАРИН, и да се гордея с това!

==========================================




----------------------------------------

линк към клипа:
http://vbox7.com/play:9ea5b21e

още един клип по темата:
http://vbox7.com/play:6ce28c45

Протеста е отложен за 14-ти Януари - среща пред парламента, някъде към обяд!


-----------------------------------------

Много се чудех дали да публикувам това, което сега публикувам.
Но след като и аз останах без парно и без топла вода (въпреки, че си плащам сметките)
реших, че чашата преля. Малко хора на този сайт се интересуват от политика и от това
какво се случва с държавата ни, как ни управлява тройната коалиция.

Но едно нещо трябва да разберете - затънали сме много. От сърце ви моля - изгледайте клипчето,
и елате на протеста. Политиците са свикнали да гледат един куп пенсионери по тези протести,
и за това не им обръщат внимание. Нека този път е по-различно. Нека този път видят буъдещето на
България - и недоволството ни.

Аз никога не съм участвал в протест - този път съм там. Ако седим и само мрънкаме нищо няма да
се промени. Излесте на улицата - покажете, че не сте едно стадо овце и се изправете срещу
правителството което зарови една цяла нация в кал.

Ние ще сме там - а ти?