PDA

View Full Version : Режим на тока?!



MostHated
01-07-2009, 13:41
Днес в училище казаха че щяло да има... някой знае ли нещо по темата?
То... само това остана :? :x

SunSmile
01-07-2009, 13:46
За сега няма да има режим, ама е напълно възможно, ако сички се отопляват на ток, светят много лампи... а у...
ше е много тъпо с режим на тока... 2 часа има, 2-няма... :?
Ако кризата с газта не се оправи възможно по -скоро си е напълно възможно. Ама то кво да очаквам.. тва е България.... Като по закон тряа да имаме резерв от газ не знам си колко кубика, ние нямаме... И кво прайм тогава? Циганска работа начи!!! :x

FelisDirus
01-07-2009, 13:46
Ти сериозно ли?! :?

MostHated
01-07-2009, 13:49
Ти сериозно ли?! :?

За съжаление на там отиват нещата... колкото и да е тъжно ще живеем като животни :( не че сега е розов живота, но се търпи някак си...

това ще прелее чашата

hottie
01-07-2009, 13:51
абе пестете тока, че кофти :?

MostHated
01-07-2009, 13:52
абе пестете тока, че кофти :?

колкото и да се пести е усрано положението...

SunSmile
01-07-2009, 13:59
Ми на всичкото отгоре сме и нагли в политиката си! Що пък да не си отворим двата затворени блока на АЕЦ-а в Козлодуй :-D Ми то тва остана! Те хората ни ги затвориха, че сме некадърни да ги управляваме и са страхотна опастност, те тва искат....
Само дето ЕС по - скоро ще ни изхвърли и без тва му живеем на гърба, вместо да ни позволи да си пуснем блоковете!
Пустиняциии!!! Имат си хубава ваканцийка до 14-ти.01. и сичко им е на 6... Те в Банско, Пампорово, Боровец си се греят пред камините, пък другите ше мръзнат! пълно безхаберие!

Тока като спрат и..... ше ни е много яко.... Навънка минус 20+ градуса.... вътре едвам ще е 10-тина по някакъв късмет... :x

Canis_Dirus
01-07-2009, 14:21
АЕЦ не се пуска с едно копче.

http://www.youtube.com/watch?v=eKKyntkP5oM

SunSmile
01-07-2009, 14:22
АЕЦ не се пуска с едно копче.

http://www.youtube.com/watch?v=eKKyntkP5oM
Знам. Има минимум 1 месец подготовка, тествания на системите... Ама тва просто е невъзможно да стане!

AutumnTears
01-07-2009, 14:52
C'est Bulgarie, n'est ce pas? :smt024

ULTRA_LEVSKI
01-07-2009, 17:04
АЕЦ не се пуска с едно копче.

http://www.youtube.com/watch?v=eKKyntkP5oM

Трябваше ли въобще да ги спират и да коментираме тоя въпрос?

it_ends_tonight_
01-07-2009, 17:27
C'est Bulgarie, n'est ce pas? :smt024

;] При нас всичко е възможно, дори режим на тока в 21 век!

Lucho
01-07-2009, 17:29
Гасете PC-тата че и без ток ще останем...

bulgarche
01-07-2009, 17:39
Какви износители бяхме.. какви вносители станахме.. :(

wtf?
Може би има предвид изнасянето на друго, не на газ, а на електроенергия бяхме, а и още сме :)

LovEsIckk
01-07-2009, 17:53
maika im na ukraincite da gi e** bati mizernicite :x
Айде айде наща държава не остава по-назад..
С всеки ден се обеждавам все повече,че тук живеем се едно в средновековието..

LovelyGirl
01-07-2009, 18:03
maika im na ukraincite da gi e** bati mizernicite :x
Айде айде наща държава не остава по-назад..
С всеки ден се обеждавам все повече,че тук живеем се едно в средновековието..

Не са ли виновни руснаците :-o
Аз разбрах,че те са спрели газоподаването към Украйна,а от там към нас?

LovEsIckk
01-07-2009, 18:08
maika im na ukraincite da gi e** bati mizernicite :x
Айде айде наща държава не остава по-назад..
С всеки ден се обеждавам все повече,че тук живеем се едно в средновековието..

Не са ли виновни руснаците :-o
Аз разбрах,че те са спрели газоподаването към Украйна,а от там към нас?
Руснаците са го спрели щото Украйна не си плащат.. :)

InnchetO
01-07-2009, 18:11
Аз до колкото знам Украйна пускаше на половин Европа, а сега на Украйна руснаците са им спрели газта и те си пестят останолото .. И в крайна сметка ние духаме супата .. :?
Лудницата ще е с режима на тока .. айде наобратно .. хората напред вървят ние назаде .. :? Направо не ми се коментира .. бати и държавата бати и чудото .. :x

woshataa
01-07-2009, 18:12
C'est Bulgarie, n'est ce pas? :smt024oui !

pipilona
01-07-2009, 19:28
...

Jesus
01-07-2009, 19:34
Не знам колко то вас знаят, но преди 1 ден в някой държавни учреждения е било спряно парното за да се пести. Ами как няма да сме на режим на тока. В Румъния, Франция построй четири АЕЦ-а.

MostHated
01-07-2009, 19:38
там са повече хора => повече ток => 4 АЕЦ-а както казваш

MostHated
01-07-2009, 21:37
ето малко интересна информацияяя

Димитров: Не може да се говори за енергийна криза
Публикувана от Profit.bg в Икономика
Дата: 2009-01-07 09:20:40


Руското правителство предварително е информирало България, че може да има проблеми с доставката на газ през Украйна, защото страната не плаща, съобщи днес енергийният министър Петър Димитров.

Не е сериозно тези две модерни държави - Украйна и Русия, да нямат предсказуемост на поведението. На връх православната Коледа ни беше спряна газта, а би трябвало да бъдем предупредени, за да се подготвим, отбеляза Петър Димитров.

Такава драстична мярка не можеше да бъде предсказана. Това е ненормално за 21 век. Тук става въпрос за нещо, което засяга икономиките на половин Европа, посочи министър Димитров.

Не може да се говори за енергийна криза, тъй като електроенергетиката работи безпроблемно. България е изнасяла и ще продължава да изнася енергия. Ако има недостиг, тогава ще има спиране на износа, обясни той.

По думите му в Чирен има газ в резерв за повече от 6 месеца. Той не очаква да се стигне до режим на тока, защото има достатъчно електроенергия в национален мащаб, но е възможно електроподаването автоматично да изключи на някои места в страната, ако системата се претовари, допълни министърът. Затова той отново призова към пестеливост.

Източник: bTV

Още по темата:

Режим на тока - ако спре работата на всички топлофикации

5StaR
01-07-2009, 21:43
Не, че Бг може да направи много.. тръбопроводите минават през Украйна, а като е спряна тяхната газ е нормално и ние да сме прецакани... То правителството мисли за свързване с Египет и разни други от юг 8-)

х
01-07-2009, 21:47
aham i az go gledah tova po novinite... :grin:

kuklichka_bg
01-07-2009, 22:07
къде живеем :?

EroSennin
01-07-2009, 22:08
там са повече хора => повече ток => 4 АЕЦ-а както казваш
Тея 4-ри АЕЦ-а са правени зада изнасят ток, преди като имахме Козлудуй щеше да им подбиваме пазара. Всичко е заради парите.