PDA

View Full Version : Студеното време пречи ли???



mini_beby
01-07-2009, 13:58
Здравейте... значи искам да попитам едно нещо...
значи през зимата със бягането отслабва ли се??? без да се поти човек?? ,защото аз бягам не се потя и се дразня :( имам чувството че не отслабвам така ?? а според вас отслабва ли се??? :( :( :(
ПЛС хепл ,защото искам да знам дали да пазя диета нещо или пък към лятото пак да почна да бягам или пък да продължа през студеното време
...Балгодаря ви предваритеЛно :)

Boyd
01-07-2009, 14:04
Дали се потиш или не няма значение. Важно е разпределението на калориите. Като гориш повече отколкото приемаш е нормално да отслабваш. Лятото се потиш, защото се получава прегряване на тялото. Зимата по-рядко става така, затова не се потиш.

Отслабваш, ако не се тъпчеш постоянно с ядене. Не знам защо даже си мисля, че зимата е по-здравословно да се тича.

TheBestFriends
01-07-2009, 14:47
Тук не става въпрос за потене, калории, тяло, организъм...
Отговора е съвсем логичен..и не е трудно да се досетиш ;)
Зимата - лятото.. ОТСЛАБВА СЕ при тичане. Нима студеното време ще спре всички процеси, които протичат в организма докато се топят мазнини или трупат мускули ?
Единственият недостатък е, че през зимата има по-голяма вероятност да настинеш.

shell
01-07-2009, 18:03
това,че е зима и ,че не се потиш не ти пречи да сваляш килограми :)

Ou7taControL
01-07-2009, 18:21
това,че е зима и ,че не се потиш не ти пречи да сваляш килограми :) напълно съм съгласна :)

3oPuTy
01-07-2009, 18:36
В интерес на истината зимата се горят повече калории,защото е студено и организма изразходва повече енергия (за да успее да регулира телесната температура) ... Е естествено ако си се навлякла с дебелото яке,ботушите и 100 блузи нищо няма да постигнеш ... :?

gabi_94
01-07-2009, 19:02
абе незнам ама аз лятото надебелявам зимата отслабвам, е 2,3 кг. само ама колкото и да ям зимата не мога да кача килограми, както сега искам, всички паналони са ми големи а колкото и да ядях по празниците не мога да напълнея, пък за теб незнам, може при всеки да е различно

mini_beby
01-11-2009, 13:36
Балгодаря ви ,че ми отговорихте :) :) значи и зимата се отслабва :grin: :grin: :grin: а искам да ви питам още нещо... така... не се храня след 6 часа вечерта,не ям тестени неща... и всеки ден тичам по 30 минути... и трябвала съм да сваля 10 кг , до лятото според вас ще успея ли и като сваля тия 10 кг дали ще има промяна на ръстта ми (сега е 1.54) Благодаря ви предварително :) :) :)

gabi_94
01-11-2009, 14:19
ръста няма как да се промени :D , може само да отслабнеш, но ако питаш мен ако наистина искаш да свалиш килограми не яж една седмица почти нищо, гарантирам ти че ще отслабнеш поне с 3,4 килограма. Аз като бях болна не ядях почти нищо и отслабнах за една седмица с 4 килограма даже си задържам още новите си килограми а ям много. Макар че не всеки може да отслабне така и не всеки организъм реагира така.

Bastor
01-11-2009, 19:13
При по-ранна възраст е доказано, че подскоците активират хормона на растежа.....ъъм...защо трябва да ги свалиш? Заповяда ти всевишният? Както и да е....

KadifWerewolf
01-11-2009, 23:21
В интерес на истината зимата се горят повече калории,защото е студено и организма изразходва повече енергия (за да успее да регулира телесната температура) ... Е естествено ако си се навлякла с дебелото яке,ботушите и 100 блузи нищо няма да постигнеш ... :?

Taka e, dori pri studeniq dush se gubqt kalorii zaradi sushtata pri4ina