PDA

View Full Version : Моля за помо6т:) Искам да изглеждам добре тогава



GoLdy
01-07-2009, 15:34
Здравеите,
моля ви за съвет и помо6т :) разбрах 4е приятелят ми 6те си дойде след 18 дена и искам да изглеждам супер, много желая да отслабна :(( за това време. даите ми съвет някаква помо6т или подходя6та диета, моля ви!!!! Знам 4е времето е малко , но не зависи от мен , моля ви искам да сваля 3-4 килограма и да изглеждам добре:)
за информация сега съм 160см 53кг и полувина . Мерси предварително. Трескаво 6те 4акам отговорите ви!

co0L_gIrL
01-07-2009, 15:43
Мацка теглото ти е идеално. Не разбирам защо искаш да отслабваш.. За този ръст килцата са ти с-р. Няма нужда от махането им. Просто прави някакви упражнения за да се чувстваш добре и да се постегнеш малко, все пак имаше Коледа и т.н. Препоръчвам ти ТаеБо ;)

bonbon4e1
01-07-2009, 15:46
еми според мен трябша да намалиш хляба, тестените изделия,там от лафката дет си зимаш(зрънчо ...)сладките и ако почнеш някакви упражнения и съм сигурна че ще отслабнеш толкова за това време(лично изпробвана)след това ако искаш да го задържиш можеш да се отпускаш , но малко! Успех :)

pinki
01-07-2009, 16:59
Така 18 дена това са 2 седмици и 4 дена, преспокойно можеш да смъкнеш 3,5кг :) Процедурата е следната : спираш сладкото, без хляб (то си е ясно де), тренировка по 45мин най-малко 3 пъти в седмицата и мн вода (най-малко 1,5л) Ако проблемна част е стомаха - коремни, ако краката - клякане ;) Това е :P И аз ще започвам малко диетка така за 1 месец, че след празниците ... :oops:

Ou7taControL
01-07-2009, 17:26
ами намали калоричните храни и газираните напитки.. или пий диетични.. спортувай.. незнам за толкова време какво можеш да направиш, но ти си си добре според мен... Само незнам защо всички си оставят тялото на произвола на съдбата а после в последния момент "Какк да отслабна.." . Ако беше внимавала и била във форма през цялото време сега нямаше да пускаш тази тема :)

sweetsunshine
01-07-2009, 17:52
Хубаво си смъквайте 3-4 кг за 2 седмици и половина,ама след това да не се оплаквате,че имате стрий :?

vaseto0o
01-07-2009, 17:58
Като ва гледам ви се смея как говорите без да си имате хабер за кво иде реч :)
За диета, каквато и да е са нужни поне 1 месец, като темпото на сваляне е максимум 2-3 кг на месец, повече е вредно. без спорт неможеш да отслабнеш, а за 18 дена можеш да свалиш макс 1-2 кг и то ако спазваш строга диета и спортуваш. Има и друг вариант-глад или само на плодове, това гарантира бързо отслабване, да... Само дето после ще ти се върнат килата двойно и най-вече ще стопиш мусколи а не мазнина и ще изглеждаш много по-рапзлута :)

www.bb-team.org питай за диета там и ще видиш какви ще са реакцийте на хората ;) Повярвай ми въобще не е лесно да се свалят килограми, а аз се занимавам със спорт от доста време!

hottie
01-07-2009, 18:22
Зависи от метаболизма. Аз понякога нямам апетит 2-3 дена и вече съм - 2 кила ... много бързо свалям.
Така, че може и да успее момичето.

Авторката я съветвам по-здравословно хранене - по-малко сладко, хляб и без газирано. Да отдели малко време за спорт и както се спомена горе упражнения за проблемната област и много водя.
Не забравяй да си хидратираш добре тялото, за да предотвратиш появата на стрии :)

Schneeflocke
01-07-2009, 19:03
Хубаво си смъквайте 3-4 кг за 2 седмици и половина,ама след това да не се оплаквате,че имате стрий :?

Ти имаш ли бегла идея какво са стрий и как се получават?

По темата: не ти трябва диета, просто спорт. Препоръчвам ти TurboJam, много си го обичам. Една време го имаше в data.bg.

ПП: vaseto0o, за 18 дена аз свалих близо 10 кг. И още не са се върнали. Всичко зависи от процеса на свалянето и от начина на живот след това.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
01-07-2009, 20:14
Като ва гледам ви се смея как говорите без да си имате хабер за кво иде реч :)
За диета, каквато и да е са нужни поне 1 месец, като темпото на сваляне е максимум 2-3 кг на месец, повече е вредно. без спорт неможеш да отслабнеш, а за 18 дена можеш да свалиш макс 1-2 кг и то ако спазваш строга диета и спортуваш. Има и друг вариант-глад или само на плодове, това гарантира бързо отслабване, да... Само дето после ще ти се върнат килата двойно и най-вече ще стопиш мусколи а не мазнина и ще изглеждаш много по-рапзлута :)

www.bb-team.org питай за диета там и ще видиш какви ще са реакцийте на хората ;) Повярвай ми въобще не е лесно да се свалят килограми, а аз се занимавам със спорт от доста време!

Няма такова нещо...за 18 дни можеш да свалиш много килограми,обаче не ми е ясно после какво ще правиш,ако действаш на една хубава диета и метаболизма ти е добър и добавиш малко спорт и за 10 дни може да ги свалиш тия 3-4 кг,обаче аз съм много против диетите и по-скоро ходи всеки ден на фитнес е така 30 минути пътека и 30 колело...и махни хляба и сладкото и газираното,сутрин по една чаша хладка минерална вода,ако обичаш грейпфрути,прави си ФРЕШ преди фитнес,по-бързо се горят мазнините...и закусвай и не яж след 19:00

kuklichka_bg
01-07-2009, 20:48
Хубаво си смъквайте 3-4 кг за 2 седмици и половина,ама след това да не се оплаквате,че имате стрий :?

абе вие ко искате 1кг за 1 месец ли

pinki
01-08-2009, 12:43
на мен пък ще ми говориш ти за смъкване хохо на седмица (7 дена) съм смъквала по точно 1,5кг :) и точно този ми беше механизма, а стриите - неизбежни са, ако щеш тея 4 кг ги смъкни за месец и половина пак ще ти се получат стрии :)

slim__shadygirl
01-08-2009, 15:16
Хубаво си смъквайте 3-4 кг за 2 седмици и половина,ама след това да не се оплаквате,че имате стрий :?

Ти имаш ли бегла идея какво са стрий и как се получават?

По темата: не ти трябва диета, просто спорт. Препоръчвам ти TurboJam, много си го обичам. Една време го имаше в data.bg.

ПП: vaseto0o, за 18 дена аз свалих близо 10 кг. И още не са се върнали. Всичко зависи от процеса на свалянето и от начина на живот след това.
Как ги свали тия 10 кг?

darla
01-08-2009, 15:18
kato go nqma dai da se osvinim, 6tom 6te si idva-6te se pravim na Barby....tova e kak da kaja...."snobsko"!

Schneeflocke
01-08-2009, 15:47
Как ги свали тия 10 кг?

Преместих се в Спарта и все още се отбивам често там. Някой ден може и да постна "Пътя към Ада на страхотното тяло или как свалих 15 кг за 30 дена".........

slim__shadygirl
01-08-2009, 15:57
Как ги свали тия 10 кг?

Преместих се в Спарта и все още се отбивам често там. Някой ден може и да постна "Пътя към Ада на страхотното тяло или как свалих 15 кг за 30 дена".........
Виж сега,аз сериозно те питам,а ти по какъв начин отг.
Можеше просто да кажеш "Спазвах еди каква си диета и ми помогна"или каквото там си правила. :)

darla
01-08-2009, 16:06
Schneeflocke,molq te,obqsni mi kakvo sa strii,za6toto az ideq si nqmam... :lol: :lol: :lol: I za6to ti e 4udno izkazvaneto na momi4eto-misli6,4e ot 2-3kg razlika nemogat da ti izlqzat strii li?!GRUBA gre6ka!

Schneeflocke
01-08-2009, 16:09
Виж сега,аз сериозно те питам,а ти по какъв начин отг.
Можеше просто да кажеш "Спазвах еди каква си диета и ми помогна"или каквото там си правила. :)

Отговорът ми е напълно сериозен. В началото си мислех, че диетите помагат. Дори се отказах от вегетарианството заради японското чудо. Резултат: 5 кг за 2 седмици, после 8 кг за една. С всяка "известна" диета получавах същия резултат. Тогава минах на под 400 калории и 2-3 часа тренировка на ден. След месец бях 57 кг и изглеждах страхотно. Сега, ако ударя 60, отново минавам на този режим. За щастие начинът ми на живот в момента ми позволява да се храня като малко прасенце и пак да харесвам огледалото. И, да, знам, че всички ще скочат колко е вредно това. Но организмът свиква. Най-трудно е да не си върнеш килограмите през първите няколко месеца, защото тогава тялото още помни глада и е готово да складира. Но след време свиква. И вече няма значение как си отслабнал.

ПП: 180 см съм.



darla, стрий се получават при качване, а не при сваляне на килограми. Ако искаш, мога подробно да ти обясня на какво се дължат.

zvezdichkaaa
01-08-2009, 16:17
Виж сега,аз сериозно те питам,а ти по какъв начин отг.
Можеше просто да кажеш "Спазвах еди каква си диета и ми помогна"или каквото там си правила. :)

Отговорът ми е напълно сериозен. В началото си мислех, че диетите помагат. Дори се отказах от вегетарианството заради японското чудо. Резултат: 5 кг за 2 седмици, после 8 кг за една. С всяка "известна" диета получавах същия резултат. Тогава минах на под 400 калории и 2-3 часа тренировка на ден. След месец бях 57 кг и изглеждах страхотно. Сега, ако ударя 60, отново минавам на този режим. За щастие начинът ми на живот в момента ми позволява да се храня като малко прасенце и пак да харесвам огледалото. И, да, знам, че всички ще скочат колко е вредно това. Но организмът свиква. Най-трудно е да не си върнеш килограмите през първите няколко месеца, защото тогава тялото още помни глада и е готово да складира. Но след време свиква. И вече няма значение как си отслабнал.

ПП: 180 см съм.



darla, стрий се получават при качване, а не при сваляне на килограми. Ако искаш, мога подробно да ти обясня на какво се дължат.


Е колко си била преди това?

Schneeflocke
01-08-2009, 16:22
Е колко си била преди това?

Никой ли не ти е казвал, че жена не се пита за години и килограми? Проста математика: свалих 15 кг и станах 57. Колко съм била според теб?

akinom
01-08-2009, 17:56
за 17 дена 3-4 кг. ще свалиш само с гладуване... а и повечко :-o .
Ако ли неможеш да издържиш-- всекидневни тренировки и от вс. по малко , най- късно ще ядеш до 18:00ч.
ПС: 2 напълно доказани метода. :::

darla
01-08-2009, 18:04
Schneeflocke,tova,4e strii ne se polu4avat pri svalqne na kilogrami go kaji na nqkoq rajdala jena da ti se izsmee zverski!Moje6 i maika si da pita6 po toq vupros...kak spored tebe ako smukne6 izvednuj(kakto stava sled rajdane) 10kg naprimer nqma da se poqvqt strii???

Schneeflocke
01-08-2009, 18:26
Schneeflocke,tova,4e strii ne se polu4avat pri svalqne na kilogrami go kaji na nqkoq rajdala jena da ti se izsmee zverski!Moje6 i maika si da pita6 po toq vupros...kak spored tebe ako smukne6 izvednuj(kakto stava sled rajdane) 10kg naprimer nqma da se poqvqt strii???

Ако ти кажеш това на човек с познания по медицина, ще го свалиш от смях под масата. И за твое сведение съм говорила с майка ми за това.

Цитирам Black's medical dictionary, 41st edition:
Stretch-marks seen in the skin, common in adolescent boys and girls owing to stretching of the skin by rapid growth (striae distensae). In boys, striae occur around the shoulders and thighs; in girls the breasts and hips are affected. In both sexes horizontal striae on the back may be mistaken for signs of trauma. Striae are common in women in late pregnancy, especially on the lower abdomen (striae gravidarum). Injudicious prolonged use of potent topical CORTICOSTEROIDS can induce striae, particularly about the groins, inner thighs or armpits. Prolonged high-dose oral STEROID therapy may cause widespread striae.

Превод на основното: Стрий се появяват по кожата, обикновено при млади момчета и момичета, и се дължат на разтягане на кожата при бързо израстване.[...] Стрий са често срещани при жени в късната бременност в долната част на корема.

Цитирам MedlinePlus
Striae are irregular areas of skin that look like bands, stripes, or lines. Striae are seen when a person grows or gains weight rapidly or has certain diseases or conditions.
Striae are commonly called stretch marks.

Превод: Стрий са неравни части от кожата, които изглеждат като ленти, ивици или линии. Стрий се появяват, когато човек расте или качва рязко килограми, или при определени заболявания. Често са наричани "белези от разтягане".

Ако, преди да се изкажеш неподготвена, се беше обърнала към най-простия източник на информация, wikipedia, щеше да си замълчиш. Цитирам(отново - груб превод): Глукокортикоудните хормони, отговорни за появата на стрий, афектират епидермиса като пречат на фибробластите да образуват колаген и еластин, които поддържат бързо растящата кожа стегната. Това води до липса на поддържащ материал, докато кожата се разтяга и съответно до епидермално и дермално разкъсване.

Още ли държиш да си ги мерим?


ПП: По демоните, "стрий" единствено или множествено число е?

darla
01-08-2009, 19:18
Няма дума "стрий",има дума "стрии'-мисля,че го знаеш това кога се използва Й и кога И!
по темата:аз не се обосновавам с чичко гугъл,нито с учебника по медицина,а с опита си-както моя,така и на други жени.Факт е,че като бях на 17 бях качила кум 2-3 кила и няколко стриИ ми се пояяиха като ги свалих.Факт е също,че като бях бременна качих 7кг,но стриИ ми се появиха малко на дупето след като родих и отслабнах!!!Ае докажи ми,че съм кривогледа и не забелязвам промените в собственото си тяло...просто явно кожата ми не е еластична.И не,не искам да си ги мерим,защото не уча медицина и не съм наясно с мед.теория за стриите съвсем,наясно съм обаче с опита си и този на мои приятелки.Въпроса беше,че стрии могат да се появят И когато сваляш кила!

Schneeflocke
01-08-2009, 19:38
Няма дума "стрий",има дума "стрии'-мисля,че го знаеш това кога се използва Й и кога И!
по темата:аз не се обосновавам с чичко гугъл,нито с учебника по медицина,а с опита си-както моя,така и на други жени.Факт е,че като бях на 17 бях качила кум 2-3 кила и няколко стриИ ми се пояяиха като ги свалих.Факт е също,че като бях бременна качих 7кг,но стриИ ми се появиха малко на дупето след като родих и отслабнах!!!Ае докажи ми,че съм кривогледа и не забелязвам промените в собственото си тяло...просто явно кожата ми не е еластична.И не,не искам да си ги мерим,защото не уча медицина и не съм наясно с мед.теория за стриите съвсем,наясно съм обаче с опита си и този на мои приятелки.Въпроса беше,че стрии могат да се появят И когато сваляш кила!

Някои хора не знаят кога да си съберат достойнството и да се предадат. И аз имам опит с тях. И силно се съмнявам, че някой забелязва точно кога се появяват. Или ти всяка сутрин оглеждаш внимателно кожата си за нови образувания? Няма да мога да набия в малката ти главичка, че те се появяват при разтягане, а не при свиване, нали? Това Е факт, колкото и да не ти се иска...

Знам кога се използват "и" и "й". Но, като видях темата, потърсих в google(някои се информираме, преди да почнем да се правим на разбирачи) и за "стрий" имаше 6 пъти повече съвпадения, като едно от тях беше, че се пише така.

darla
01-08-2009, 19:46
не виждам логика да се пише "стриЙ"...говорим за много стриИ,не за една...и смея да твърдя,ДА,докато бях бременна всеки ден си оглеждах тялото за нови "образувания".мога да се съглася с теб ако ми обясниш защо като се образуват при разтягане на кожата(с което съм съгласна),в някои случаи(които изброих),се виждат вече чак при свисането на кожата...след,като всички знаем,че когато кожата е опъната се забелязва всичко по нея много по-ясно-пъпка,бемка,стрии и т.н

Schneeflocke
01-08-2009, 20:28
не виждам логика да се пише "стриЙ"...говорим за много стриИ,не за една...и смея да твърдя,ДА,докато бях бременна всеки ден си оглеждах тялото за нови "образувания".мога да се съглася с теб ако ми обясниш защо като се образуват при разтягане на кожата(с което съм съгласна),в някои случаи(които изброих),се виждат вече чак при свисането на кожата...след,като всички знаем,че когато кожата е опъната се забелязва всичко по нея много по-ясно-пъпка,бемка,стрии и т.н

Защото тези места са абсолютно нееластични. Когато отслабнеш, те не променят размера си. Ако разтеглиш найлон и после го оставиш на масата, ще видиш точното място, където е разтеглен, много по-ясно, отколкото докато го опъваш. Пробвай, ако не вярваш.

ПП: И аз не виждах, но очевидно 6 пъти повече хора я виждат. Не казвам, че е правилно с "й", просто нямам речник тук, за да го проверя. Ако имаш, виж го и ми кажи как е.

darla
01-08-2009, 20:41
s tova sum suglasna,da.T.E. iska6 da mi kaje6,4e naistina se poqvqvat SAMO pri nadebelqvaneto vupreki,4e ponqkoga se vijdat qvno pri otslabvaneto..hmm..stranno,no 6tom si sigurna-ok,nau4ih ne6to novo,blagodarq,no ne be6e nujno da izpolzva6 tolkova "sadisti4en" ton.
P.S.-nqmam re4nik pod ruka

Sasha2k8
01-08-2009, 20:42
Ами можеш да ограничиш тестените храни, сладкото, соленото, пърженото :) Но мисля, че си изглеждаш много добре :)

Schneeflocke
01-08-2009, 20:54
s tova sum suglasna,da.T.E. iska6 da mi kaje6,4e naistina se poqvqvat SAMO pri nadebelqvaneto vupreki,4e ponqkoga se vijdat qvno pri otslabvaneto..hmm..stranno,no 6tom si sigurna-ok,nau4ih ne6to novo,blagodarq,no ne be6e nujno da izpolzva6 tolkova "sadisti4en" ton.
P.S.-nqmam re4nik pod ruka

Аз съм садистче по душа. Особено като споря.http://anikaos.com/0014-whiteusagi/kaos-whiteusagi13.gif No hard feeeeeeelings, right?