PDA

View Full Version : 14 ЯНУАРИ



Mun4o
01-07-2009, 16:16
поствам го тук защото знам че много хора ще го видят,и най вероятно ще бъдат заинтригувани!
Ще се състои протест на 14 януари срещу всички абсурди в България,търпяхме много но вече чашата преля!Политици те ни трябва да разберат че не сме овце които от време на време мрънкат незабележимо.Аз лично рабрах от един сайт и мисля че идеята е много добра.
КАКВО ИСКАМЕ ДА ПОСТИГНЕМ:

НИЕ ИСКАМЕ:

1. работещ механизми за борба с корупцията
2. незабавна реформа на съдебната власт
3. незабавни мерки за подобряване на жизнения стандарт на всички Българи, по който показател сме последни в ЕС
4. благоприятен климат за стимулиране на раждаемостта
5. незабавни реформи в образованието
6. незабавни реформи в здравеопазването
7. едно прозрачно правителство
8. незабавни мерки за защита на природните богатства на България
9. незабавна промяна в избирателния закон и мерки за стимулиране на избирателната активност
10. незабавна административна реформа


... защото сме Българи. Искаме да живеем в страна, в която убиец на дете получава ефективна присъда.
Страна, в която хора болни от рак получавах необходимото лечение. Страна, в която мога да имам деца, защото
тя ми помага. Страна, в която да виждам детски площадки и градинки пред блока си. Страна, в която мога да
пътувам спокойно, защото пътищата са на ниво. Страна, в която зимата мога да ходя по тротоара и да не попадна
в пирогов. Страна, в която природата се зачита както от жителите така и от управляващите. Страна, в която
ако плащам осигуровки да ме възнагради с добра пенсия покриваща живота ми. Страна, в която съм наясно кой, как
и къде я управлява. Страна, в която полицията ми е приятел а не партньор в дребни престъпления.

Страна - в която мога да се чувствам БЪЛГАРИН, и да се гордея с това!

-------------------------------------------------------------------------------------
линк към клипа:
http://vbox7.com/play:9ea5b21e

още един клип по темата:
http://vbox7.com/play:6ce28c45

Срещата е пред парламента към обяд!Нека поне веднъж бъдем единни !

kosder
01-07-2009, 16:26
Подкрепям идеята за митинга,ако мога така да го нареча...Жалко е,че не съм от София и няма да мога да дойда....Иначе крайно време е да се променят нещата...

Nitroglycerin
01-07-2009, 16:33
А поне полвината имате ли 18 годинки.Леко ви е забранено да протестирате ако не сте гласували.

_sheherezada_
01-07-2009, 16:50
Подкрепям напълно, но все пак трябва да сме наясно че нещата не зависят само от политиците но и от нас самите.Ние наистина не сме овце, но позволяваме да се държат с нас като такива.А и що се отнася до държавата терминът "незабавно" изглежда доста нодообмислен като понятие,защтото нещата не могат да станат незабавно.Каквито и да са политиците,който и да дойде на власт всеки ще краде работата е в това то да е в умерени количества ако мога така да се изразя.Като за начало според мен първо трябва да се свали правителството и да се назначи ново по-прозрачно с по-ясни цели, но те да са нещо смислено и по-реални за изпълнение(не от сорта"ще оправя България за 800 дни).Не знам това е мое мнение.

Mun4o
01-07-2009, 16:56
митинга е национален.Изобщо няма значение кой на колко години е,надявам се да разберете колко важно е това..всичките последни случки свързани с Европейския съюз са поредното доказателство че друг изход Няма!трябва да направим нещо.