PDA

View Full Version : Дали е от противозачатъчните?



memyself
01-07-2009, 19:13
Здравейте, приятели!
Обръщам се към вас със следния въпрос. От 31.12 започнах да пия противозачатъчни (т.е. тогава ми започна и цикълът). Спазвам указанията (не че е голямата философия), показани в упътването, но съм изправена пред един ммалък проблем. Цикълът ми обикновено продължава 5 дена. Този път обаче след 5тия ден продължих да имам леко течение... но тъмно кафяво... предполагам остатъчна кръв или нещо такова. Та... бих искала да попитам дали това е ефект от противозачатъчните и какво да правя? Също така от няколко дена насам имам проблем и със съня - трудно заспивам, спя неспокойно... Дали може да е свързано?
Благодаря ви на всички!

rusoto_baby_f
01-08-2009, 00:26
Ако се притесняваш,най-добре се консултирай с лекар...!

Тва със съня и на една приятелка и се беше случило..Лекара и беше казал,че е страничен ефект...който се получавал рядко...Но при нея се получи....Тя пиеше Диана35 ...Ти какво пиеш?

Wrathchild
01-08-2009, 06:25
Отиди на лекар. А впрочем лекар ли ти изписа противозачатъчните?

hottie
01-08-2009, 07:48
Искрено се надявам, че не ги пиеш на собствена глава, защото това не е шега работа. Относно течението - нормално е да го ма в първите няколко месеца.

memyself
01-08-2009, 09:22
Благодаря ви за отговорите.
Не, не пия противочатачъните на своя глава. Консултирах се с гинеколог. Изписаха ми Линдинет20, т.к. бил по-ниско дозиран. Прочетох упътването и какви страниенични ефекти има, но за безсъние нищо не се казваше... Иначе беше споменато, че има случаи при жени, приемащи таблетките, за подобен вид течение. Смятам, ако продължава така наистина да се консултирам още веднъж с лекарката.

traka
01-08-2009, 10:46
И аз пиех същите, не съм имала проблем със съня и наопъки на теб цикъла ми от 5 дни стана на 3 и то оскъден, можех да си ходя и с ежедневни превръзки. Те наистина са слабо дозирани и са доста леки и не би трябвало да имаш проблем с тях. Ако искаш наистина отди на гинеколог, защото може нещо да не ти действат нормално и ако иска да ти ги смени с други. Аз имах друг проблем с тях, ако хапнех малко повече от това което ми трябва да се наям и ми се повръщаше и следователно и го правих, защото ме болеше областта около диафрагмата.

darla
01-08-2009, 12:18
Purvite 1-2 meseca e napulno normalno mejdu menstruaciite da ima6 takova netipi4no kurvene,produljitelno.Ne se strqskai i ne gi spirai.Organizma ti 6te privikne kum tqh i tova te4enie sled mesec-dva 6te spre.

memyself
01-08-2009, 12:36
Благодаря още веднъж!