PDA

View Full Version : Малко по-различно от редовното.



anonymous497065
01-07-2009, 19:46
В момента съм висока 1 и 60 и теглото ми е 50,5 кг.До около преди месец, два тренирах тенис на корт, а менюто ми за ден беше 1 литър фреш от портокал или грейфурт.Като казвам фреш, нямам предвид нектар, а прясно изцидени портокали.Малко солидно излиза, но ефекта е..чувстваш се перфектно.Та така почнахме училище и всичко се промени.Нямам време за спорт, а е изключително неприятно голямото междучасие всички да ти "мляскат", (с извинение) насреща.Търпях един месец с минерална вода в ръка, но от горе споменатото време се отпуснах.
Понякога чак ме е яд на себе си. :o
Моля в темата ми да не пишат хора без грам понятие.
Благодаря на отзовалите се.

Ou7taControL
01-07-2009, 20:11
ами нормално е да ядеш нещо друго.. Все пак неможе само на сок и вода да живееш..яж от всичко по малко... ограничавай се ама не чак толкова.. :)

zvezdichkaaa
01-07-2009, 20:15
Еми и аз лесно се поддавам на изкушения...Може би дъвките ще помогнат?Аз имах хранителна алергия преди време и бая храни ми бяха забранени ии така се научих да не се поддавам да ям неща,който не трябва.Просто знаеш,че не трябва и не го правиш.Виждам,че си имала силна воля щом си била само на литър изцедени портокали.Просто недей да свикваш да хапваш тези неща,иначе всичко отива на вятъра.Мисли за нещо друго,не за храна....Успех!

Sintya
01-07-2009, 20:17
Нормално е, спокойно.
Знам, колко е трудно, но щом имаш воля, трябва да си наложиш да не ядеш калорична храна.
Ако си много гладна, взимай си нещо не толкова калорично, като плод или солети.
Така ще залъжеш глада.
Ако пък не издържаш яж, след което спортувай. Ако не можеш, прави упражнения вкъщи, танцувай, движи се повече.
И спокойно, щом искаш да свалиш килограмите и имаш воля ще успееш! Само не се насилвай прекалено. Успех!

Minerva
01-07-2009, 20:41
Ами ти според мен и сега почти нищо не ядеш, пък казваш, че си наддала. Това не е хубаво, защото не можеш цял живот да пиеш само сок. Не е хубаво за здравето ти така че хапвай нормално-поне 3 пъти на ден и повече се движи. И най-важното-харесвай се :)

silver_moon
01-08-2009, 11:22
мдаам...мисля, че дъвките ще ти свършат работа, лично при мен, миналата зима, когато реших да се откажа от боклуците, които ядях те свъшиха добра работа. Отиваше по половин пакат дъвки на ден, но вършеха работа :) (говоря за дъвките без захар)
или пък си взимай храна от вас - плод и сандвич, но приготвен от пълнозърнест/ръжен хляб и примерно пуешка/пилешка шунка или филе. А, ако наистина много ти се прияде нещо от нещата в лавката си вземи, но хапни малко, колкото да ти мине мерака или ако някой друг яде това, което искаш, го помоли да си вземеш малко :)

за спорта: опитай се у вас да правиш някакви упражнения, да танцуваш, върши някаква домакинска работа и се опитай поне да си запазиш сваленото, а пролетта, лятото ще продължиш със свалянето :)

пп. кестените не са от лошата храна. Пълни с витамини и са сравнително нискокалорични ядки...аз на седмица изяждам по 2-3 кила :D и не съм качила от тях, затова си ги яж спокойно :)

Boot
01-08-2009, 11:59
Абе, хора, чакайте малко!
Как така да "залъгва глада"? Цял живот ли ще залъгва???

Я хвани една книжка с разделно хранене, по-добре увеличи спорта.


Колко време си карала само на фреш от портокали???

anonymous497065
01-08-2009, 16:08
Дъвки не съм опитвала от почти една година.А преди това извода ми е, че не засищат, а само УВЕЛИЧАВАТ апетита.
Буут за фрешовете около 3,4 месеца.

Boot
01-08-2009, 16:10
Ужас.

Според мен ако скоро не започнеш да ядеш нормално, ще си навлечеш някое много гадно хранително разстройство.
Пак да кажа - разделно хранене

Schneeflocke
01-08-2009, 16:18
Пробвай суши. Можеш да си правиш и вкъщи и не е нужно да е със сурова риба(ако се интересуваш, мога да ти дам рецепти), яж салати с лек дресинг, сухо месо(пуешко, бялото на пилето) такива работи. Запиши се на танци, карай кънки, пробвай някое видео с приятни тренировки(и тук мога да ти препоръчам заглавия и да то дам линкове). Спортувай нещо, което ти е забавно, ходи с приятелки - така няма да се чувстваш мъченик, а ще имаш социален живот, докато отслабваш.

leidymimi
01-08-2009, 18:15
разгледай из форума имаше такива теми с много диети и упражнения които могат да се правят и в домашни условия а диетите не бяха само глад и малко вода...
мисля че бяха към началото(1-3 стр.)
завиждам ти щом имаш воля.аз нямам иначе и аз търся да отслабна.

Briseis
01-08-2009, 21:27
яж солети

моята диета е всяка сутрин солети+кафе

после си ям нормално и след като отслабнах напълно си задържах килограмите

Diva4e
01-08-2009, 21:59
Моята диета е работата.Всяко лято работя някъде по морето или в един ресторант в моя град и се стопявам доста бързо,но ефектът беше йо-йо.Лятото бях по 42-43 кг.,а зимата по 50-52 макс.Което пък не е хубаво за организма ми.Та моето чудо да си задържа килограмите (45) станах когато станах студентка и нямах време да ям редовно и пих кафета.Сега съм в сесия и ям често,но по малко и за сега не съм качила,дори и от коледните и новогодишните трапези,а те са си изкушение от което не се лиших,хапнах от всичко но в умерени количества ! ;о))) Та моя съвет е дръстичната диета не е хубава диета,опитай да съвместиш фитнес тренировки и хапване,често но по малко.

Diva4e
01-08-2009, 22:00
Моята диета е работата.Всяко лято работя някъде по морето или в един ресторант в моя град и се стопявам доста бързо,но ефектът беше йо-йо.Лятото бях по 42-43 кг.,а зимата по 50-52 макс.Което пък не е хубаво за организма ми.Та моето чудо да си задържа килограмите (45) станах когато станах студентка и нямах време да ям редовно и пих кафета.Сега съм в сесия и ям често,но по малко и за сега не съм качила,дори и от коледните и новогодишните трапези,а те са си изкушение от което не се лиших,хапнах от всичко но в умерени количества ! ;о))) Та моя съвет е дръстичната диета не е хубава диета,опитай да съвместиш фитнес тренировки и хапване,често но по малко.

Diva4e
01-08-2009, 22:00
:)

Nadelina
01-08-2009, 22:26
A stiga gluposti. Kakvi sa tia komentari, hora vie normalni li ste? I avtorkata na temata kak moje da pie samo fresh ot portokal? Izumqvate me. Da otslabnat iskat mnogo hora, ama chak takova neshto. Imate li predstava, che mojete da se razboleete ot anoreksiq, ot bolimiq... Choveshkiq organizym ima nujda ot vsichko, ne go li poluchava - otslabna i se razbolqva. Ima dieti za otslabvane, a ne "neqdene". A pyk syveta za dyvkata beshe napravo absurden, dyvkata uvelichava apetita, a ne go namalqva.