PDA

View Full Version : Дайте някаква диета за намаляване на акне



thunderline
01-07-2009, 20:25
Кажете какво да не ям , какфо да ям повече и такам... нещо др ако се сетите кажете

mimsiii
01-07-2009, 20:49
диета за АКНЕ ?!!?! :shock:

MiRaCuLiX
01-07-2009, 20:59
Кажете какво да не ям , какфо да ям повече и такам... нещо др ако се сетите кажете
няма диети за акне
има си трици има си и мазила
Взимай си триците.Ама нз как се ползват.Виж на опаковката инструкцията

w8in4u
01-07-2009, 21:16
-> дерматолог

Minerva
01-07-2009, 22:14
Мен са ми давали да пия калций едно време- разтваря се като най-обикновените витамини и не е скъпо. Хубаво е за кожа и за коса и за нокти. Сега го има и с витамин С комбинация.

NaskoKaulitz
01-07-2009, 22:17
Диета не знам, но знам че пъпките не бива да се пукат, защото една като пукнеш, излизат 2 или 3 нови :(

SunSmile
01-08-2009, 03:57
Не знам определена диета, но намали шоколада и всичко с шоколад. Не да го спираш, а да го намалиш до минимум! :)

kalpazanka
01-08-2009, 04:31
Не знам определена диета, но намали шоколада и всичко с шоколад. Не да го спираш, а да го намалиш до минимум! :)
Това за шоколада е мит. Докато не попадне при грамотен дерматолог, колкото да се ограничава от шоколад и какаово масло, ефект няма да има!!!!!!!!!!! Акнето е с микробиологична етиология и ако щете, карайте на фотосинтеза, но няма да уморите причинителя му!!!!!!!!

scanadal
01-08-2009, 07:48
Подкрепям горното мнение.Шоколадът не влия на състоянието на кожата.

Vladkoy
01-08-2009, 09:10
Така е - шоколадът не влия, но марципанът влияе :)
Изяж 2 пакетчета вафли Ная и ще стане ясно, аджеба дали е от тва. Аз лично ако изям такова количество Ная може и оная ра'лта да ми се изприщи ;]

Пък в крайна сметка самонаблюдавайте се .. като ям еди какво си ми излизат пъпки, като не ям не ми излизат :) Лесно е.
А за козметика ще ви препоръчам един сапун iMEX - около десетина лева струва. Ползвам го само за лицето и ми държи месец даже и повече.

BrokenInnocence
01-08-2009, 15:51
Вярно е, че акнето не се появява само заради неправилно хранене, но също е вярно и, че някои определени храни го влошават. До голяма степен зависи от това как твоето тяло ще приеме храните (пример с шоколада- на някои не им влияе, но при повечето хора предизвиква появата на повече пъпки). Не можеш и напълно да премахнеш акне със спирането на тази или онази храна, но можеш да намалиш количествата на храните иначе положението става бедствено. Такива храни са шоколада (както вече споменах) и мазните храни- чипс, майонеза и т.н. Всичко мазно е много вредно за кожата.

Syringe
01-08-2009, 15:57
Не знам определена диета, но намали шоколада и всичко с шоколад. Не да го спираш, а да го намалиш до минимум! :)
Това за шоколада е мит. Докато не попадне при грамотен дерматолог, колкото да се ограничава от шоколад и какаово масло, ефект няма да има!!!!!!!!!!! Акнето е с микробиологична етиология и ако щете, карайте на фотосинтеза, но няма да уморите причинителя му!!!!!!!!

Абсолютно съм съгласна.За да докажа това, допреди 2 седмици не бях вкусвала шоколад в продължение на месец и пъпчици имаше, даже повече.Шоколадът не влияе.Митът е разбит.