PDA

View Full Version : Доклад по физика



miss_anji
01-08-2009, 08:25
Физиката ми е най-омразния предмет,а имам доклад за понеделник,който е определящ за срочната оценка.Темата е "полупроводникови прибори".Моля ви ако някой има материали на тази тема да ми помогне,защото в и-нет не намирам почти нищо и просто не знам как ще се оправя... :( :( :(

kykyto
01-11-2009, 11:10
Транзисторите се състоят от 3 различно дотирани зони. Последователността на дотиране е PNP или NPN. Изводите на транзистора имат следните наименования: емитер (Е), база (В) и колектор (С). С омметър се определя преходното съпротивлението на всяка двойка от трите извода на транзистора. Изводът, който участва в двата възможни нискоомни прехода (късо съединение), е базата (В). Транзисторите се използват предимно като усилватели и превключватели. Транзисторът може да се разглежда по принцип като резистор и управляемо съпротивление. Транзистор — полупроводников електронен прибор, който се използва за усилване, комутация и преобразуване на електрически сигнали. Транзисторите са в основата на всички съвременни електронни устройства и се използват практически във всички съвременни битови уреди — от компютъра до хладилника или прахосмукачката. В наше време повечето транзистори са в състава на интегралните схеми. Те могат да съдържат милиони транзистори на един полупроводников кристал.

EDI16
01-13-2009, 21:29
Физиката ми е най-омразния предмет,а имам доклад за понеделник,който е определящ за срочната оценка.Темата е "полупроводникови прибори".Моля ви ако някой има материали на тази тема да ми помогне,защото в и-нет не намирам почти нищо и просто не знам как ще се оправя... :( :( :(

Ето ти един полупроводников "прибор" http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BE%D0%B4 ;)