PDA

View Full Version : Все ми мрънкаа..



Luscious_Heart
01-08-2009, 14:28
Баща ми напоследък много ме изнервя... Аз имам доста запазени пари, събирани от години. От време на време, като всяко нормално момиче, се "почерпвам" с някоя друга дреха или аксесоар. Днес си взех нов колан, а баща ми пак взе, че ми замрънка колко било глупаво това, че били мошеници и т.н. Направо ми скапа настроението. А аз не съм глупава, че да се хвърля на първия боклук - напротив, лично той ме е инструктирал как да разпознавам истинската кожа и еко-кожата, как да оглеждам шевовете на дрехи и т.н. Пък и не съм с широки пръсти - обичам да пестя, няма да позволя да издухам дългосъбираните пари само по дрешляци. Знам, че всичко това ми го казва за мое добро, ала имам чувството, че не ме познава и не знае, че и сама мога да се грижа за себе си! Майка ми, например, не ми мрънка за дрехите (нали и тя е жена), а приятелките ми нямат такива проблеми с бащите си... :/ Какво да правя?

taNcheto93
01-08-2009, 14:37
Говори с него и ако се налага го питай преди да си купиш нещо :)
П.П. Темата не е за този раздел

silver_moon
01-08-2009, 14:44
не се притеснявай и моя е такъв :o . Но поне за дрехи ня ми мрънка (той не вижда кога си ги купуваме с мама ). Но виж преди всяка покупка, колкото и минимална да бъде, той се чуди по половин час - предствяш ли си какво е 15 минути да се чуди коя тоалетна хартия да вземе 8-) (тогава откачих в магазина) или кой от двата хляба...Просто не му обръщай внимание, пък той да си бърбори там и това е. Стигнах до извода, че просто неможем да ги променим (бащити). Винаги ще ни мислят за малките си момиченца. Примерно моя често ми казва "ма преди ........"
Примири се :D

darla
01-08-2009, 14:45
off,da ti imam problema.Kakvo kato ne udobrqva kakvo si si kupila?Parite sa tvoi,ima6 sobstven vkus,+ tova si mlada i sega ti e vremeto da si ugajda6.Kakvo tolkova se e slu4ilo,ne razbiram!4e 4ak i tema da puska6!

BlueCat
01-08-2009, 16:37
И моят е такъв. Но от доста отдавна спрях да му обръщам внимание. Даже като си купя нова дреха изобщо не му я показвам.

3oPuTy
01-08-2009, 16:52
:shock: Твоя баща ми напомня за майка ми (до някъде) :-D
Тя горката като ме види с нова дамска чанта и почва да вика,че си харча парите за глупости :-D И все ме заплашва,че ако си купя още една ще изхвърли всички стари :-D (а те са над 20 :-) ако не и повече вече)
Нооо винаги се измъквам с думите:"Майче,парите,с които съм си я купила може да сте ми ги дали вие,но вие сте ми ги дали като джобни,което ще рече,че мога да правя и да си купувам каквото си искам с тях :)" и така караницата свършва :D
Между другото и утре ще ме очаква една такава "караница",защото ще си купувам една черна чантичка за 25 лв. :-)

Оффф отплеснах се :D Мисълта ми беше,че трябва да обясниш на баща си,че тези пари са си твои (вярно,не си ги изкарала сама,но все пак това са ти били джобните и ти сама си решила да не ги харчиш,което е в правото ти) Обясни му,че е по-добре да си купуваш дрешки и аксесоари,с които да изглеждаш по-добре,отколкото да ги пропиляваш по кафенета,за разни списания и други подобни глупости :)

sladka__droga
01-08-2009, 17:21
Ама въобще да не ти пука!
Кажи му,че парите са си твой и ще си правиш с тях каквото си искаш ;).

Иначе при мен майка е такава ... все не одобрява кво си копувам,защото или било много скъпо или материята не била както трябва и т.н.Ама аз съм и казала,че въобще не ми пука кво мисли щом на мен си ми харесва 8).

BeBsItO
01-08-2009, 17:26
:? Pff и моят е такъв. И даже ми вика...а ти от къде имаш пари като не си ми искала??? Пфф еми спестявам си.....

shell
01-08-2009, 17:31
не трябва да се впечатляваш толкова,по-добре се радвай на новата си придобивка :) те бащите много често не разбират колко е приятно да си купиш нещо :(

leidymimi
01-08-2009, 17:42
и моя е такъв не си единствена.два пъти съм излизала с него и мама да си купя някоя дреха и ако реша да мера трета блуза (примерно) той вече откача и почва да мрънка,че били еднакви,колко още ще мера,няма ли да си ходим ... и т.н. ако искам да ходя само се почва друга песен - "не искаш ли и моето мнение","познавам едни за едикво си... може да ви закарам"... и като идем пак се почва с мрънкане.и аз незнам какво да правя.говорихме и той вика "ми като познавам едикой си закво да не идем".......като му кажа че не искам да хода с него по магазините ми казва "е що да не дойда и аз?не съм ли ти приятен..." и от сорта.той рядко ходи по магазини да си копува нещо и затова мрънка на мен и мама че ходим по - често от него (и това и само когато ни трябва нещо).
ужасно е!

Glezanka
01-08-2009, 19:00
Абе не му обръщаш внимание и толкоз !

kuklichka_bg
01-08-2009, 20:29
Е моя не ми мрънка ама като си изкаже компетентното мнение и... :-s :smt070

Liar
01-09-2009, 16:06
Абе на вас по колко пари ви дават че спестявате?

Karin_Vall_Gabbriel
01-09-2009, 16:20
оо,и моя ми мрънка,обаче на мен не ми прави впечатление :D някой път дори като съм си купила неяо просто не му го показвам

3oPuTy
01-09-2009, 17:33
Абе на вас по колко пари ви дават че спестявате?
Ми явно по достатъчно ...

А иначе аз си взех чантата и майка отново започна със заплахите,че ще ми изхвърли старите :-D
Иначе тази седмица съм си спестила към 30 лв. и утре ще искам пари от нашите и отивам да си купя една страхотна туника за 36 лв. :grin: Само дано не последва някой коментар от типа "36 лв. за това нещо?!" или "Само си харчиш парите за глупости" :o

xXxScreamxXx
01-09-2009, 17:59
Лелее хора да ви имам родителите :?
Мойте направо са ЗЛАТНИИИИИИИИИИИИИИИ :-) :-)
Баща ми само ме хвали насякъде .. а ДЕТЕТО има вкус ааа уу :D
Майка ми .. заедно си харчим .. и дори нещо да не й хареса, то пак ми казва да си го взема.. именно защото на мен ми допада 8-)

Luscious_Heart
01-10-2009, 16:41
Абе на вас по колко пари ви дават че спестявате?
Ми дават ми... Различно, колкото аз поискам. Но пък харча малко обикновено. :P

xXxScreamxXx майка ми е като твоята. 8) Поне тя де. :D Ходила съм с баща ми да гледам в някои магазини, бях си избрала един пуловер например, много е хубав, страхотен цвят, и той ми го взе и все ми го хвали. :D Харесва ми нещата, ама за цените и за това, че съм прекаляяявала, все гледа да се обади. :-o Пък и той си купува маркови дрехи, ама някой кара ли му се! :-x Ше опитам да говоря с него, мерси много за съветите на сички.

(S) AINT
01-11-2009, 09:16
Бахти бащата той да не е на 50-60 години ? Или ти да си на 10-11 ? Тва е много тъпо, утре ще пораснеш и той ще ти се меси във всичко!