PDA

View Full Version : Проблем с микрофона



UnInviteD
01-08-2009, 15:55
Така.. от 2 дни чета по разни форуми, но нищо не намирам, затова реших да пиша тук.
Значи купих си компютър преди една седмица... Всичко си беше ОК, докато не пробвах микрофона. Оказа се, че когато говоря по скайп аз чувам, но от другата страна не ме чуват. Знам, че има много такива теми и навсякъде казват да вляза в контролен панел-> звуови устройства -> звук -> допълнително и да дам отметка на микрофона и да си настроя звука.. Но има един проблем.. тази част с цъкането на микрофона нещо не става по простата причина че няма къде да цъкна.
Единственото което пише е CD Volume, Mic Volume, Line Volume, Stereo Mix и отдолу само да спра звука (mute). Щях да кача скрийн, но понеже се регнах преди малко не ми дава
Та, ако можете помагайте. Благодаря предварително :)

Sintya
01-08-2009, 16:56
Виж дали си сложил правилно буксата на микрофона, където и е мястото.
Ако не пробвай от самия скайп, от настройките и го сложи на audio output или нещо подобно.

n0x
01-08-2009, 16:58
тури мика в червеният жак
махни да не е заглушен
виж ако има копче да не е изключен 8-)
в настройките на скайп

UnInviteD
01-08-2009, 17:04
В правилната букса е, не е заглушен (щото изобщо го няма при устройствата за да го заглуша де..) не е от скайп, щото и на рекордера не ми го чува

n0x
01-08-2009, 17:08
ся имаш една тонколонка в трея ддясно копче върху нея след това
опции - свойства- намираш Microphone - натискаш 1 върху него / с ляво копче/ - Ok

UnInviteD
01-08-2009, 17:15
Както казах в първия пост проблема е че го няма тоя микрофон никъде :(
Тва е всичко. Дори това Mic Volume да е микрофона би трябвало всичко да е ОК :(
П.П. Не ми дава да кача пик-а. Ще ти го пратя на ЛС