PDA

View Full Version : добре, че се грижат за нас, студентите! :)



FelisDirus
01-08-2009, 21:52
http://btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=258&video_id=9852


След репортажа отново спира 2 пъти тока за по няколко часа. Парно няма. Топлата вода - хладка.

Абсурдът е пълен, нямам думи... :?

5StaR
01-08-2009, 22:01
pwnd 8-)

6eguvam se.. 6te se surdi6 na ukraina :s

Canis_Dirus
01-08-2009, 22:02
Shto te nqma v reportaja?

TO v studentski grad prosto nqma normalni usloviq za jivot.

Po trima v staq bez kuhnq. Tova samo v stranite ot tretiq svqt go ima.

FelisDirus
01-08-2009, 22:04
Shto te nqma v reportaja?

TO v studentski grad prosto nqma normalni usloviq za jivot.

Po trima v staq bez kuhnq. Tova samo v stranite ot tretiq svqt go ima.

Щото тамън бях заспала едва-едва... пък и някак тези публични изяви не ме влекат. Съседите добре са се справили. :)

hottie
01-08-2009, 22:10
Условията там са наистина много кофти, понякога мизерни. Направо не е истина.

Иначе журналистката е пич : "Изгаря няква инсталация или нещо друго" :lol:

bulgarche
01-08-2009, 22:18
Спряха ни водата топлата...нямам с к'во да си подмия...." 8-)

FelisDirus
01-08-2009, 22:24
Кво знаете вие беее, каляваме се ние тука в 26 блок!

Почвам да инвестирам в свещи!

Саше, ти нямаше ли някакви газени лампи бе, душата? :D

Pliok0019
01-09-2009, 03:20
Да видех,че бяхте разлепили листове с чарвен надпис и само като видях Бтв ми стана лошо...
И БТВ излъчват материал без твое присъствие? :?

Иначе...Аз нямам честта да съм ходила в общежитие в Студентски град, но всичко което съм чувала е отвратително.

Jesus
01-09-2009, 07:13
Сега като почнат да си похвърлят топката ще изкарат студентите виновни :(

Mbp3eJlaH
01-09-2009, 07:48
студентитЬе,на кафево,студентитЬе!

ВЪН СЕЛЯНИТЕ ОТ СОФИЯ!

още СМЪРТ в Студ. град,още Амнезии за вас!

tova vun selqnite ot Sofiq i za studentite li se otnasq ?

RAWRRR
01-09-2009, 09:22
Разбира се проблемите са точно намясто-по време на сесия.
Вчера решаваме официално да изготвим план за действие - сваряваме си по едно кафе,взимаме си по един душ и започваме да четем .. и точно преди да вклча бързовара и..чу се едно пфиууууууу за 2ри път вчера.Първият път изгасна за 1 час,вторият за 3 часа.
Е,не учихме.Поне аз.

bulgarche
01-09-2009, 09:55
Почвам да инвестирам в свещи!

Саше, ти нямаше ли някакви газени лампи бе, душата? :D
Имам, ама са за колекцията. Свещи бих ти дал, наскоро си купих 50 броя, но само ако ги ползваш по предназначение :smt079

bulgarche
01-09-2009, 09:55
Първият път изгасна за 1 час,вторият за 3 часа.
Е,не учихме.Поне аз.
А какво прави на тъмно и студено? Как се стопли :-o 8)

Boot
01-09-2009, 10:17
Студентски град е ужасен дори когато си имат ток и топла вода. Поне на тъмно не му се вижда гадостта. 8-)

Иначе съчувствам, де :)

RAWRRR
01-09-2009, 10:22
Първият път изгасна за 1 час,вторият за 3 часа.
Е,не учихме.Поне аз.
А какво прави на тъмно и студено? Как се стопли :-o 8)

Любов по време на криза!
Даже и сексът е сложен,когато е студено.

bulgarche
01-09-2009, 10:26
Първият път изгасна за 1 час,вторият за 3 часа.
Е,не учихме.Поне аз.
А какво прави на тъмно и студено? Как се стопли :-o 8)

Любов по време на криза!
Даже и сексът е сложен,когато е студено.
Едно е да мръзнеш сгушена в някой, съвсем друго да се раздвижите. Чак топло си става. По Нова година изпитах тоз метод на сгряване няколо пъти и важи с пълна сила.

RAWRRR
01-09-2009, 10:33
Не и когато живееш в студентски град,с още няколко човека и когато те удари хормона,единствената алтернатива е банята.А там няма как да се завиеш и сгушиш в някой.Пускаш топлата вода и се топлиш от парата,като се надяваш да не свърши скоро.Но откакто нямаме парно и топлата вода е дефицит.
Но не се оплаквам де.

bulgarche
01-09-2009, 10:44
Защо мислиш се натискам толкова време да оставам в гимназията 8-) Студенстството не е хубаво нещо

PeopleAlwaysLeave
01-09-2009, 12:01
Сега като почнат да си похвърлят топката ще изкарат студентите виновни :(

Ама естествено, че студентите сами са си виновни... В тая държава всеки друг и виновен ама не и управляващите 8-)

Иначе силно им съчувствам на колегите - тва без ток, парно и топла вода на тоя зверски студ не си е работа... :?

Pliok0019
01-09-2009, 12:17
студентитЬе,на кафево,студентитЬе!

ВЪН СЕЛЯНИТЕ ОТ СОФИЯ!

още СМЪРТ в Студ. град,още Амнезии за вас!
Точно така!

СМЪРТ ЗА ХОРАТА ОТ ВАРНА, БУРГАС, ПЛОВДИВ, РУСЕ. СМЪРТ ЗА ХОРАТА КОИТО НЕ ЖИВЕЯТ В ЦЕНТЪРА, А В "ЛЮЛИН", НАПРИМЕР! СМЪРТ ЗА СКАПАНИТЕ БЪЛГАРИ! СМЪРТ! СМЪРТ! СМЪРТ! И ПАК СМЪРТ!

Факт, е обаче тези хора са борбени и умни. И ще се оправят навсякъде. Независимо дали ще получат образование в София, Париж или Лондон. ;)

kristo
01-09-2009, 12:53
Студентите и останалата част от образованите българи са бъдещето на страната ни, разбира се, има си и доста студенти, които не са стока, спор няма, но мнозинството са интелигентни млади българи. На тях, а не на тея които решават всичко с бой и демонстрират мускули е бъдещето на България...

RAWRRR
01-09-2009, 21:20
Разбира се проблемите са точно намясто-по време на сесия.
Вчера решаваме официално да изготвим план за действие - сваряваме си по едно кафе,взимаме си по един душ и започваме да четем .. и точно преди да вклча бързовара и..чу се едно пфиууууууу за 2ри път вчера.Първият път изгасна за 1 час,вторият за 3 часа.
Е,не учихме.Поне аз.
Горкото момиче - гледах ти клипа.
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=49996538
Баси невероятната мизерия. Такава не съм виждал от 20 години. Все съм чувал, че има хора, които живеят при такива условия, ама друго си е да го видиш. Бас държа, че имате и хлебарки. Това обаче не ти пречи да си ходиш по чорапи. Яко диалект се чува.

Еми,ти ако си живял под похлупак е нормално да не знаеш как живеят студентите..болнични легла,изтърбушени дюшеци,изгнила врата,днес открихме и теч в коридора от горния етаж,толкова беше мокра стената,че ни е страх да включим лампата.
Ноо ние живеем така с една цел,да учим.Живеем 3 момичета + поне 1 допълнителен гост всяка вечер в малка стая и минаваме през всичко това за да можем един ден да живеем по-добре.
А когато живееш така 1 месец и оценяваш по-добре елементарни неща-да се изкъпеш спокойно,без да протече в банята,да си купиш лютеница,без да ти се налага да я изядеш наведнъж,защото в противен случай ще хване 2 пръста водичка и ще трябва да я изхвърлиш на следващия ден,защото е негодна.
Въобще,студентски град в цялата му мизерия е един добър житейски урок по оцеляване,ноо ти никога няма да го разбереш с фалшивата си елтитарност..

А и между другото,разхвърлено е на клипчето,не отричам,но не е мръсно,дарлин'.Обикновено изглежда така:

http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/33/l_7688fce841ef4be28e35f65b62179929.jpg

Затова и си ходя по чорапки.И нямаме хлебарки.Каня те нагости,тъкмо да ти покажа и колко диалектно говорим,ние пловдивчаните ;).

Jesus
01-09-2009, 21:31
Ноо ние живеем така с една цел,да учим.Живеем 3 момичета + поне 1 допълнителен гост всяка вечер в малка стая и минаваме през всичко това за да можем един ден да живеем по-добре.
Не разбрах какъв е тоя допълнителен гост ? няма ли охрана която да проверява кой влиза и т.н

FelisDirus
01-09-2009, 21:47
Ноо ние живеем така с една цел,да учим.Живеем 3 момичета + поне 1 допълнителен гост всяка вечер в малка стая и минаваме през всичко това за да можем един ден да живеем по-добре.
Не разбрах какъв е тоя допълнителен гост ? няма ли охрана която да проверява кой влиза и т.н

То пък и това оставаше... :?

krem4et0
01-10-2009, 07:59
А защо стоите в Студентски град по време на сесия? Единици са тези, които остават в общежитията тук. Изпитите са през 5-6 дни и си пътуват, дори и в студа. Даже и тези на квартира си пътуват. Изключение правеха колегите ми от Варна, Бургас и южна България.

Иначе тук при посещение си оставяш личната карта на портала, записваш се в коя стая си и след полунощ звънват по телефона и те молят учтиво да напуснеш. Ако трябва някой страничен да преспи-или се катери по фасадата, или е когато портиерката е свястна.
Сега правиха ремонта на единия блок, почват ремонт на друг. Вече са с ПВЦ, ламинат, нови плочки в банята, ново обзавеждане. Не съм виждала какво е станало, но определено и до сега не е било много зле и мизерно. Не, че имат парно и топла вода редовно, но пък с тока нямат проблем-влизат им определени киловати в наема, а разликата се преразпределя по равно между всички. В някои стаи зимата е било 30 градуса, стоят по бельо и се потят. А после доплащат по 4-5 лв на човек. Това е за сметка на хората, които си пътуват по-често, стоят на по-студено или изобщо не се задържат в стаята.....

Колко ви е наема? Тук след ремонта май е 50 лв....Миналата година беше 40.

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 10:10
Нямате право и за какво да се оплаквате ;)

kristo
01-10-2009, 10:33
Между студенти и студенти има съществена разлика...

MostHated
01-10-2009, 10:43
работата става все по зле

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 10:44
Кристо, знаеш, че говоря за СтудЬентиТье .

kristo
01-10-2009, 10:51
Знам за кои студенти говориш разбира се, все пак да отбележа още веднъж, че има разлика помежду им :)

RAWRRR
01-10-2009, 11:10
Нямате право и за какво да се оплаквате ;)
както нямаш право и ти да казваш това,ако не живееш тук ;)

кремче,стоим тук по време на сесия,защото ни е забавно заедно,учим когато трябва и си простеем когато трябва (както се вижда от клипчето)

а иначе тук също има доста хубави блокове,с алуминиева дограма,паркет,страхотна баня,нови легла,изолация...просто ние не се паднахме в разпределението в такъв блок,нищо че и трите се класирахме с много висок успех.

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 12:23
Имам и то голямо :)
Като не ти харесва си наеми квартира, нали сте 3 съквартирантки, няма да ви е много сложно да плащате наема. Вече написа защо стоите тук, а не се връщате по домовете, така че НКВФ :)

SunSmile
01-10-2009, 12:23
Ехххх, ма и вие кво се оплаквате?!
Много хубаво се грижат за вас, просто перфектно!
Много сте се разглезили, направо капризничите вече...
Засрамете се! как може да искате и топло, и топла вода, ми па и ток?! Пффф много искате! Тва е непосилно за София - Студентски град особено!


...ирония

bulgarche
01-10-2009, 12:37
Имам и то голямо :)
Като не ти харесва си наеми квартира, нали сте 3 съквартирантки, няма да ви е много сложно да плащате наема. Вече написа защо стоите тук, а не се връщате по домовете, така че НКВФ :)
В такъв случай каква е ролята на студентските общежития, освен машина за пари?

DiScOnEcTeD
01-10-2009, 12:41
имам много приатели в студенски градд и като съм ходила в общежитията просто незнам какк издържат там ... по злее е от затвор .... :? :? :? :? в стая метър на метър двама живеят :? :?

Mbp3eJlaH
01-10-2009, 12:55
имам много приатели в студенски градд и като съм ходила в общежитията просто незнам какк издържат там ... по злее е от затвор .... :? :? :? :? в стая метър на метър двама живеят :? :?

mn si bil v zatvor ti mi..
tuka sme da se u4i... koito mu se jivee da hodi da spi v plaza avenue orient bla bla
vi kakvo iskate.. hotel 5 zvezdi 4e ve4e ste stanali studenti li ? polovinata nema da se zadarjim 1 semestar dori
ebal sam vi i studentite

FelisDirus
01-10-2009, 14:13
Оф, Кремче, не можеш и ти да не се изкажеш неподготвена.
Първо, изпитите ми не са през пет дни, второ, не всички могат като теб до 50-тата си годишнина да живеят с родителите си.
Аз с моите родители не се понасям. Прибрах се за 10 дни по празниците и това беше най-голямата грешка, защото ме отровиха за няколко месеца напред.
Кво ли се занимавам да обяснявам.. пф.

krem4et0
01-10-2009, 16:22
В Свищов изпитите са най-малко през 5 дни. По-скоро са по-нарядко. да речем всяка сряда... Не се изказвам неподготвена, защото и аз съм била студентка. Сесията ни е месец и през това време имаш 4-5 изпита. Ако трябва график да постна да видиш, че тук е така! А и до кога ще живея при родителите си е моя работа.

Canis_Dirus
01-10-2009, 16:50
В Свищов изпитите са най-малко през 5 дни. По-скоро са по-нарядко. да речем всяка сряда... Не се изказвам неподготвена, защото и аз съм била студентка. Сесията ни е месец и през това време имаш 4-5 изпита. Ако трябва график да постна да видиш, че тук е така! А и до кога ще живея при родителите си е моя работа.
А на кой му пука, какво било в Свищов? През оная ми работа е, дали в Свищов от чешмите тече мед и масло! Не-знам-си-кои-си си ходели между изпитите в къщи. Ами, ако някой студент от УНСС е от Русе? И той да си ходи ли?

На доста хора им писна, да си хвалиш никому неизвестното село! Като е толкова добре всичко, защо само се оплакваш от заплатата, а?

Точно като Мишел от Американски Пай си! Само дето вместо "А веднъж на летния лагер..." казваш "А в Свищов...".

И от време на време вместо култовата реплика "А веднъж на летния лагер си врях флейтата в сливата" има "След време се научих да го лапам целия".


Айде!

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 19:21
Имам и то голямо :)
Като не ти харесва си наеми квартира, нали сте 3 съквартирантки, няма да ви е много сложно да плащате наема. Вече написа защо стоите тук, а не се връщате по домовете, така че НКВФ :)
В такъв случай каква е ролята на студентските общежития, освен машина за пари?

На който не му харесва нещо - действа по въпроса да го промени, още повече, че учат в друг град, а не в собствения си, така че претенции много, много не трябва да имат, а и повечето са тука за купона.

OtherDimension
01-10-2009, 19:28
тц-тц
срам
и недоволстват наште
ми така ви каляват характера!
и то напълно безплатно!
научете се да оценявате това, което имате
хем учите, хем сте като в казарма 8-)

RAWRRR
01-10-2009, 21:15
Имам и то голямо :)
Като не ти харесва си наеми квартира, нали сте 3 съквартирантки, няма да ви е много сложно да плащате наема. Вече написа защо стоите тук, а не се връщате по домовете, така че НКВФ :)

Първо..ще ме прощаваш,ама да съм те молила за акъл?
На квартира ще се изнасям през лятото,когато мога да работя.В момента родителите ми ме издържат.За 30 лв месечно на общежитие имам подслон,на 5 минути ми е от университета,в тези пари се вклчват и парното,тока и водата.
Квартирата е поне 250 лв наем,тоест по 80 на всяка + ток и вода.
А най-лошото е че в квартира за такава цена,ще получа абсолтно същата малка стаичка,даже не се знае дали ще имаме собствен санитарен възел..

Не искам да се заяждам,просто..не ми се слушат някакви коментари от хора,дето не са стъпвали тук,не искам и съжаление.
Нито живеем в мизерия,нито ни е зле заедно.

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 21:26
Нали и това ти казах - не се оплаквай :)

bulgarche
01-10-2009, 22:59
ULTRA_LEVSKI, парадирането ти няма да издигне София в очите на хората. Гордеенето ти с нещо друго би имало по-достоен ефект.

krem4et0
01-11-2009, 09:10
в УНСС съм имал 5 изпита за 6 дни...

Идеята е да учиш през семестъра, а не през сесията, където тепърва да се запознаваш с материала, Кремче...
Така има повече време за взимане на нов материал през семестрите- съжалявам, ама ние сме в 21-ви век и времето е ценно

То аз нямам учебници, а въпросник и материали ми се дават последния час. Така е било по 90% от дисциплините, по които не е имало освобождаване. Съответно от 3-ти курс нагоре не съм правила контролни и прочие. Само практика...
Както и да е. Знам, че ние сме си направо рядкост в това отношение. Сега изпитите ми ще са всеки ден или по 2 на ден и изобщо не знам как ще уча. Не съм свикнала. Уча, явя се на изпит-забравям. Като ми трябва нещо-припомням си го :D

EarthShaker
01-11-2009, 09:19
Спряха ни водата топлата...нямам с к'во да си подмия...." 8-)

8-) балкаджия

krem4et0
01-11-2009, 09:25
Значи ви е калпаво образованието и всичко е отбиване на номера- учене в последната минута, зазубряне и после... греда...

През семестъра наблягахме на практиката и ни се поставяше оценка на това. Крайната ти оценка не се различава особено. Просто за един информатик е по-важно да прави и разбира как се прави нещо, отколкото да знам историята на езика за програмиране, безкрайни оператори, библиотеки и прочие. Ест, докато си работиш разбираш тези неща, а чисто теоретичните въпроси.......остават на заден план. Аз съм доволна от образованието си и виждам, че все нещо имам в главата. Щом сега го преподавам на подрастващите(и то не само практически), а и на теория. Изисква се много познание, за да отговориш на безбройните въпроси на хлапетата. А и аз съм учила, защото искам да го науча. Стимулът при различните хора е различен. Няма гаранция, че и при метода в УНСС ще помниш всичко още 2-3 години, нали. Аз не помня всичко, което съм учила. Но като ми опре ножа до кокала, припомням си. И става въпрос припомняне в рамките на секудни :D