PDA

View Full Version : Посъветвайте ме какво да уча?



la_loba_mariana
01-09-2009, 10:35
Molq vi kajete mi koq specialnost e po-dobra-az iskam da u4a ne6to s geografiq-turizam ili ne6to ot toq sort,no maika mi kazva ,4e e po-dobre da u4a pravo,a problema e ,4e istoriqta hi4 ne mi e interesna i za da u4a pravo 6te mi e mn trudno da q u4a.i vse pak molq da mi dadete savet-koq specialnost e po-perspectivna i kakvo da napravq?

Infinity
01-09-2009, 11:56
учи това което ти се отдава и ти е лесно вярно че майка ти ти мисли доброто обаче ти ще учиш не тя :oops:

Lucho
01-09-2009, 11:58
Туризмът е доста популярен и скъпоплатен...ако например ти се отдава езикът,стани екскурзувод и ще взимаш добри пари ! :)

ПП - И в автобуса винаги си на първата седалка :-D

Bubbly
01-09-2009, 16:22
Извинявай, но нали не мислиш, че ученето на право е като щракането с пръсти? Дори и да те приемат, ще трябва доста да се потрудиш. Лично за мен правото е купища суха материя, която нито бих могла, нито имам най-малко желание да уча. От друга страна дори и да станеш нотариус, няма да взимаш лоша заплата. Като те гледам обаче, не си много навита, затова хубаво си помисли би ли направила такава жертва заради парите. Не се и съмнявам, че има хора, които мечтаят да учат право не само заради парите, просто аз не съм от тях.

PeopleAlwaysLeave
01-09-2009, 18:17
Учи това, което ти е на сърце. Разбирам я майка ти, че иска най-доброто за теб, но на всеки му се отдава историята. Аз също исках да уча право, но не ме приеха и от хора, които го изучават знам, че материята не е никак лесна... А пък и никой не ти дава гаранция, че ще станеш добър адвокат или нотариус и т.н... Така че моят съвет е да учиш, това което ти се отдава и с което знаеш, че ще се справиш :)

pifiella
01-10-2009, 16:31
Искаш съвет -учи медицина........аз това искам да уча,ама още колко години имам до матурите ехе................ :grin: живот.А и всичко живо напоследък учи право.А също така си мисля,че бъдещето е в психилогията,защото както вървят нещата в България скоро почти всички ще имаме нужда от психолози.

mrysnika
01-10-2009, 20:44
Искаш съвет -учи медицина........аз това искам да уча,ама още колко години имам до матурите ехе................ :grin: живот.А и всичко живо напоследък учи право.А също така си мисля,че бъдещето е в психилогията,защото както вървят нещата в България скоро почти всички ще имаме нужда от психолози.
По-скоро от психиатри... :D

Mi6inka
01-11-2009, 08:28
ммм всъшност в туризма вече няма много хляб... ноо ако ще влизаш в даскало след 7ми или 8ми клас,туризъм е добър избор,а иначе за висше ... както казах вече няма много хляб там.И все пак... малко или много всичко си е до късмет и до връзки... може 3 висши да изкараш и накрая да продаваш дрехи в някой магазин (Недай си Боже)..В старото ми даскало имаше една лелка (чистачка) с 2 висши горката... Късмет... :?

ThePowerOfLove
01-11-2009, 09:25
Учи това, което ти е на сърце :) Не се забивай в това право, след като не е по твое желание и ще ти е доста трудно :?

lafayette
01-11-2009, 11:43
И по мое мнение трябва да учиш това, което ти искаш, но си мисля и че имаш по-добри алтернативи от туризма. Да, можеш да станеш екскурзовод и да ти плащат горе-долу добре, но за такава работа ти стига и един език и курс за екскурзоводи. При туризма ще е добре, ако после се уредиш на хубава длъжност в някой хотел например, но за това по-добре учи икономика или мениджмънт. Относно географията - не си мисли, че темите са по-лесни отколкото тези по история. Вярно, че може да обичаш повече географията, но това не значи, че въобще няма да ти се наложи да учиш. Казвам го от личен опит. Колкото до специалности - в УНСС има един куп неща с география, и МИО може би е един от най-добрите варианти... Изборът е твой :)

lLady_MooN_RaiN
01-11-2009, 13:39
И аз исках туризъм. Но ме приеха по 2 желание - Регионално развитие и политика в СУ и съм много доволна, защото това е интересна и нова специалност. Съчетава хуманитарните и управленски науки и мисля, че е доста приложима в бъдеще. Учим малко икономика, география - няколко вида, кадастър, няколко вида право, психология, соцоилогия...и още много интересни дисциплини, а най-хубавото е, че системата е така направена, че човек до голяма степен може да си избере точно предметите, които иска да учи. Така че и това е вариант!

Mi6inka
01-11-2009, 13:58
И аз исках туризъм. Но ме приеха по 2 желание - Регионално развитие и политика в СУ и съм много доволна, защото това е интересна и нова специалност. Съчетава хуманитарните и управленски науки и мисля, че е доста приложима в бъдеще. Учим малко икономика, география - няколко вида, кадастър, няколко вида право, психология, соцоилогия...и още много интересни дисциплини, а най-хубавото е, че системата е така направена, че човек до голяма степен може да си избере точно предметите, които иска да учи. Така че и това е вариант!

о0 наистина интересно звучи.Браво