PDA

View Full Version : обица на езика



DiScOnEcTeD
01-09-2009, 19:22
може би има такива теми но поне аз не намирах... та да ви питам понеже мисля да си правя .... боли ли много ? колко пари е ? наистина ли има някфи опасности ? ...... и трудно ли се сменя обицата ? :?

Swinkenhoffer
01-09-2009, 19:24
около 30 лв. с обецата.
не боли особено много, ама след това ти се подува езика и не можеш да дъвчеш и преглъщаш нормално.
обецата се сменя около 2 седмици след пробиването.
ако толкова искаш, болка и не знам си кво не би трябвало да те разколебават или спират. ;)

N0_feAR
01-09-2009, 19:34
може би има такива теми но поне аз не намирах... та да ви питам понеже мисля да си правя .... боли ли много ? колко пари е ? наистина ли има някфи опасности ? ...... и трудно ли се сменя обицата ? :?
напротив има теми, не че не си намерил/а а те е домързяло и въпреки това, ще ти отговоря:
Болката е за няколко секунди и е мн малка, а и на всичкото отгоре ще ти пръснат и упойка, общо взето няма страшно ;)
Ще ти излезе около 30-40 лв с обицата (зависи я кое студио ще се пробиеш)
има опасности единствено ако не се грижеш за пиърсинга и не се пробиеш в свясно пиърсинг студио. Повтарям, в ПИЪРСИНГ СТУДИО се пробивайте , а не при някви кухи козметички или лекари.
Първите 2 седмици си стоиш с дългата обица, докато ти спадне езика, след това в студиото ти сменят обицата с по-късичка, а от там на сетне няма да имаш проблем със смяната, сам/а ще усетиш ;)

CandyCox
01-09-2009, 19:38
Зависи къде ще се пробиваш. Мисля, че в Трип Хаус, където е най-добрия вариант, ти беше нещо от сорта на 40 лв. с 2те обици (тази, по-дългата, която ще ти я сложат в началото и другата, с която ще ти сменят дългата). Болката я има, но е минимална. Има упойка, не се притеснявай :) Само се подготви около 1 седмица да караш само на супички и течности, въпреки че може и по-бързо да ти спадне отока. Ии, както каза Swinkenhoffer, болката не трябва да те спира, ако толкова много го искаш :)

Едит: Колкото до притесненията ти, значи трябва след всяко ядене да се жабуриш със Сандрин (те ще ти кажат там в студиото) и, както казах, най-добре отиди в ТрипХаус, щото там си разбират от работата и няма да имаш проблеми. :)

Liar
01-09-2009, 19:56
Пише се "обеца".

EJI4eTy
01-09-2009, 20:00
щом питаш "боли ли?" просто не си готов за обЕца ... тфа го правиш от гъзария нали ? познах ли ?



боли ли много ? - зверска болка
колко пари е ? - скъпо е (безброи пари и 3 лв)
наистина ли има някфи опасности ? - докато ти пробиват езика мжое да си го глътнеш
...... и трудно ли се сменя обицата ? - няма сменяне без клещите :-)

CandyCox
01-09-2009, 20:22
Пише се "обеца".

Ми, всъщност, може и обИца и обЕца. Специално търсих преди някво време, за да видя как точно се пише.

А, EJI4eTy, не разбирам за кво тряя да се заяждаш. Секи човек малко или много го е страх от болка. :)

Diva4e
01-09-2009, 20:36
Според мен болката си е до човек и най-вече до настройка.Ходила съм на мн пробивания на обеци на езика,но болката е по-малка отколкото гледката според приятелките ми !

Wrathchild
01-09-2009, 20:43
Kазвам от моят опит, който НЕ ЗНАЧИ, ЧЕ ВАЖИ И ПРИ ТЕБ!
- Самото дупчене не болеше в интерес на истината.
- След като мина ефекта от упойката имаше известна болка, но тя беше заради подуването и опирането на обицата в мекото под езика, където всъщност беше и самата болка.
- После всяка сутрин ме боля, преди да си жабуркам Биодент-а.
Впрочем, трябва да ядеш поне първата седмица меки и студени храни. Аз карах само на сладолед.
- Има опасност, ако те пробива некадърник. И недей много много да си играеш с обицата.

zanik
01-09-2009, 21:06
Еххх как и аз искам обеца, но..... Наще не дават (dull)

deska7a
01-09-2009, 21:14
може би има такива теми но поне аз не намирах... та да ви питам понеже мисля да си правя .... боли ли много ? колко пари е ? наистина ли има някфи опасности ? ...... и трудно ли се сменя обицата ? :?



Ми аз сам от Добрич и си зех обица от натумно 10 лв земи си с дулго стълбче и с малки топчета дълго стълбче защото като ти се подуе езика става мн дебел и да има място апак с малки топчета да не фъфлиш мн и апак е по одобно докато свикнеш с обицата spox няма метален вкус както някоои казват . Аз се пробих в пурва грацка ( поликлиника ) пробиването е 25 лв слагат ти опойка като имаш предвит че мене опойката не ме хвана и ме дупчика кажи речи почти бес не ме боля наистина сажсем леко ама зависи и какъв тии е прага на болка след тва на 2 ден се поду малко аама имах лекарсво предписа ми биопарокс там обива микроби ала бала помогна и не ме боле6е почти не боли поне при мене...Аз още на 1 ден ядах ама по малки хапки може да ядеш почти каквото си поиска6 но първите 3-4 дена тря да спазваш мн добра хигиена за да не ти се васпали дупката неска на мене ми е 5 ден ччуствам се мн добре да е не ме боли :grin: :grin: :grin: не боли толкова колкото казват сички премираш ала бала не е вяно поне при мене.Апак като говорим вече да я базикаш да си я врти6 ала бала да и да си я сменяш най добре исчакай 2 седмици и чак тогава прави опити да я сменяш.Апак някаде общо ще ти излезе кам 40 лв апак ннякаде 50 + лекарството зависи от каде си семпак цените са различни но не кои знай колко :-) :-) :-) ай испех и по добре земи някойя фр за подкрепа там :D ;)

kat4enceto
01-09-2009, 21:19
Абе как може да пускате тема номер 657468489746874654 с еднакво заглаавие.... :x

blackfate
01-10-2009, 04:35
Айде сега да кажа нещо ново...
С тази обеца в устата няма да можеш да се изплезиш нормално.. за да се изплезиш треа обецата ти да е извън устата заедно с езика, иначе нестава... А като се целуваш, или езика ти е в устата, или изцяло отвън, средно положение няма... Ако случайно удариш обецата в зъба... става приятно наебаване на емайла... Ако имаш някакви амалгамни пломби (от ония сребърните) в устата ... се натрупва бая зъбен камък и по лесно се развалят зъбите...
И аз много исках, докъто човек, носил такава обеца не ме разубеди

DiScOnEcTeD
01-10-2009, 09:15
мн мерси за коментите :-) :-) мен ме наплашиха че можело да се оцели ниакаф нерв и да спреш да говориш :x :x :? :?
пък и с целуването верно ниаа ли да е малко гадничко :-D :-D

chelsea
01-10-2009, 09:46
никой, който съм целувала досега, не се е оплакал

deska7a
01-10-2009, 09:54
мн мерси за коментите :-) :-) мен ме наплашиха че можело да се оцели ниакаф нерв и да спреш да говориш :x :x :? :?
пък и с целуването верно ниаа ли да е малко гадничко :-D :-D

Ако човека си разбира от работат ням да ти направи нищо на езиак и мене ме бе6е страх ама нищо ми няма апак тва да спреш да говориш не сам чувала за такова чдо до ся от обица на езика може да се олучи нерви да спре6 да осещаш солено ама пак баш да спреш да гожориш :D :D :D :-D апак с целуването няма да имаш никакуф проблем кат ти си опраи езика се едно нямаш обица на езика туйче и мене ме беше стах да не ми направят нещо на езиак ама нищо ми няма и вече мн си се кефя на обицата и си струва чакането докато ти мини езика вече 6 ден и мога да си правя каквото искам ако питаш мене иотиваи се дупчи не е толкова сташно стига да има кой да те надъха и ти да искаш де земи някоия добра фр с тебе и бягай да са дупчиш :D ;) :P

DiScOnEcTeD
01-10-2009, 11:23
Еххх как и аз искам обеца, но..... Наще не дават (dull)
те и наще не са съгласни ... но мисля да си я направяя без тяхно разрешение :-D

EJI4eTy
01-10-2009, 12:18
Еххх как и аз искам обеца, но..... Наще не дават (dull)
те и наще не са съгласни ... но мисля да си я направяя без тяхно разрешение :-D

на колко години си ? (не че се заяждам просто питам :) )

ELiTyYy
01-10-2009, 13:58
има търсачка за тая работа...А ИМА И НАД 10 ТЕМИ ЗА ОБИЦА НА ЕЗИКА!!!!!!!!!!!!!!!колко пъти мислите да пускате една и съща тема...ползвайте търсачката бе мамка му....


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=187098&highlight=%EE%E1%E8%F6%E0+++%E5%E7%E8%EA%E0

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=178656&highlight=%EE%E1%E8%F6%E0++%E5%E7%E8%EA%E0

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=165778&highlight=%EE%E1%E8%F6%E0++%E5%E7%E8%EA%E0

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=214552&highlight=%EE%E1%E8%F6%E0+++%E5%E7%E8%EA%E0

deska7a
01-10-2009, 14:07
Еххх как и аз искам обеца, но..... Наще не дават (dull)
те и наще не са съгласни ... но мисля да си я направяя без тяхно разрешение :-D


и аз сам така и още не ме е осетила :-D :-D :grin: и не сам само аз почти всички които имат обеца на езика техните незнаят :D :D някой вече по 1 година са с неия и оште нз