PDA

View Full Version : Кола маска, ПомОщ



ana19
01-10-2009, 13:13
Здравейте , искам да ви попитам относно топлата кола маска на коя марка са най-добрите (за в домашни условия) и какво се съдържа в комплекта и каква е цената горе долу , благодаря ви предварително :-)

colymoly
01-10-2009, 13:20
ами студената е много добра чувала съм, че колкото по-дълго време ги махаш толкова по рядки ствали космите и на места почти се губели но такъв резултат си иска годинка две че и повече, но щом си решила да е топла :(

ana19
01-10-2009, 13:22
Е може и да пробвам със студена но цел ден чета форуми и хората казват ,че с топлата боляло по малко, незнам .. Кажете и за студената :)

colymoly
01-10-2009, 13:35
погледни ето тук има подобен проблем http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=36468 :)

ana19
01-10-2009, 13:36
Да , видях я тази темичка но няма нищо за най-добрите марки .... :?

colymoly
01-10-2009, 13:53
:( ами не знам не съм запозната със топлата и наистина в търсачката го няма може би ако попиташ в някои козметичен магазин или аптека ще ти обяснят това винаги ми е помагало :)

ana19
01-10-2009, 14:20
Благодаря ти за помоща все пак :-)

chelsea
01-10-2009, 14:29
ползвала съм всякакви ленти, като все гледах да мина по-тънко със стреп и личия, но като че ли от вийт все пак съм най-доволна. хвалбите за вийт са си много място, вярно,че са с 5-6 лв. по-скъпи,но си заслужава поне според мен.

едит: сега видях, че искаш топла. нямам мнение по тоя въпрос, но съм чувала, че става голямо мазало и е трудно да работиш с нея сама.

ana19
01-10-2009, 14:52
Днес козметичката ми прави топла кола маска и ми хареса как стана и за това искам, няма да си правя сама :)

cHooOpiHka___
01-10-2009, 15:09
ми моита е на jankar и е 1.40 аз съм доволна .. :-)

ana19
01-10-2009, 19:27
ми моита е на jankar и е 1.40 аз съм доволна .. :-)
би ли обяснила малко по подробно как се приготвя точно и за колко ти стига :-)

ffff12
01-10-2009, 21:56
Чувала съм за накакъв комплект на Veet но незнам ....

kat4enceto
01-10-2009, 22:48
За да не отварям нова тема можете ли да ми кажете как точно се борави със студената?

Sissy90
01-11-2009, 06:11
Е може и да пробвам със студена но цел ден чета форуми и хората казват ,че с топлата боляло по малко, незнам .. Кажете и за студената :)
:shock: Аз пък знам, че с топла боли повече. Майка ми си прави такава (сама си я бърка някак) и по реакциите й съдя, че боли повече от тази, която аз съм ползвала - беше студена на Кара (или Сара, нещо такова).

ana19
01-11-2009, 10:40
Е може и да пробвам със студена но цел ден чета форуми и хората казват ,че с топлата боляло по малко, незнам .. Кажете и за студената :)
:shock: Аз пък знам, че с топла боли повече. Майка ми си прави такава (сама си я бърка някак) и по реакциите й съдя, че боли повече от тази, която аз съм ползвала - беше студена на Кара (или Сара, нещо такова).
Майка ти с коя марка топла кола маска си прави ? :)

jghgh
01-11-2009, 10:51
Абе човек, отиваш в магазин някакъв и искаш топла кола маска. Да не говорим че на кутиите винаги има упътване...
Та, все пак да ти кажа - има една топла кола маска на Jankar, дето се слага на слаб (!) котлон и се чака докато се стопи (първоначално тя е твърда), после се бърка и се чака и малко да поизстине, намазва се по крака с шпатолка (вътре в пакета има), отгоре слагаш специални листчета пак на Jankar (продават се и такива, желателно е да си купиш поне 2 пакета с такива листчета, иначе не стигат :-D), притискаш листчето и после рязко дърпаш срещу посоката на косъма.
Ти сега ще кажеш че всичкото това го знаеш, но... наистина не е философия. Приготвянето на топла кола маска си е лесно. Загряваш, бъркаш, чакаш да изстине, лепиш, дърпаш... нямаш косми и така.

Sissy90
01-11-2009, 11:33
Е може и да пробвам със студена но цел ден чета форуми и хората казват ,че с топлата боляло по малко, незнам .. Кажете и за студената :)
:shock: Аз пък знам, че с топла боли повече. Майка ми си прави такава (сама си я бърка някак) и по реакциите й съдя, че боли повече от тази, която аз съм ползвала - беше студена на Кара (или Сара, нещо такова).
Майка ти с коя марка топла кола маска си прави ? :)
Сама си я забърква, но не знам рецептата :) Мога да я питам ако искаш.

donkihot
01-11-2009, 12:32
абе да не отварям нова тема искам да попитам...подходящо ли е топла кола маска за триъгълника?

ana19
01-11-2009, 16:37
Е може и да пробвам със студена но цел ден чета форуми и хората казват ,че с топлата боляло по малко, незнам .. Кажете и за студената :)
:shock: Аз пък знам, че с топла боли повече. Майка ми си прави такава (сама си я бърка някак) и по реакциите й съдя, че боли повече от тази, която аз съм ползвала - беше студена на Кара (или Сара, нещо такова).
Майка ти с коя марка топла кола маска си прави ? :)
Сама си я забърква, но не знам рецептата :) Мога да я питам ако искаш.
Попитай я моля те :P

Sissy90
01-12-2009, 17:16
^Сваряват се 5 с. л. (с връх) захар и 3 с. л. вода. Варят се до златисто, оставя се малко да поизстине (така че да не ти пари като си я намажеш по кожата). Намазва се на крака, залепва се отгоре парче плат (майка ми си реже от стари чаршафи) и се дръпва рязко в посока, обратна на растежа на косъма.

sweetsunshine
01-12-2009, 19:05
а я препоръчайте студена кола маска(как се прави и използва,цена и каква марка е добра) или лентички(марка и цена ако може пак да споменете) за бикини зоната :)

Мерси предварително :-)

ana19
01-12-2009, 21:59
Да наистина който има опит със студената кола маска нека го сподели с нас :)

Sissy90
01-13-2009, 17:47
Аз съм ползвала студена кола маска за бикини зоната - бяха лентички на Лучия с минерали. Доволна съм от тях, по-добре е, отколкото с епилатора - по-малко сраснали косми има после.

ana19
01-13-2009, 18:06
Аз съм ползвала студена кола маска за бикини зоната - бяха лентички на Лучия с минерали. Доволна съм от тях, по-добре е, отколкото с епилатора - по-малко сраснали косми има после.
болката по-малка ли е :)

Wrathchild
01-13-2009, 18:57
За да си правиш топла кола маска, като тази на козметичката, трябва ти самият уред. От аптеката той НЕ МОЖЕ да се закупи.
Иначе по-добре ленти си вземи, на същият принцип са. С топлата кола маска наистина става голямо мазало.

Sissy90
01-13-2009, 19:35
Аз съм ползвала студена кола маска за бикини зоната - бяха лентички на Лучия с минерали. Доволна съм от тях, по-добре е, отколкото с епилатора - по-малко сраснали косми има после.
болката по-малка ли е :)
По за кратко е :-D Но аз преди това бях ходила при козметичка да ми прави кола маска там и космите ми сигурно са били по-тънки и по-малко ме е боляло. Ако до сега си се бръснала и си направиш сама кола маска на триъгълника :? не знам дали няма да си навредиш нещо, на мен понякога ми се получават малки ранички от изтръгването на косъма - рядко, но все пак се получават.

ana19
01-13-2009, 19:58
ами да до са се съм се бръснала ама искам да променя начина ... Веднъж пробвах с ленти на Веет но нещо не стана или не съм дърпала както трябва или незнам, и на всичкото отгоре после целата лепках :D

Sissy90
01-14-2009, 18:03
ами да до са се съм се бръснала ама искам да променя начина ... Веднъж пробвах с ленти на Веет но нещо не стана или не съм дърпала както трябва или незнам, и на всичкото отгоре после целата лепках :D
Защо не отидеш на козметичка?

Undying
01-14-2009, 18:12
Отидете на козметик момичета,не е чак толкова скъпо и поне ще сте сигурни в резултата.
Ползвала съм студена кола маска на Jankar (май така беше), бях много доволна. Просто вземате парче от нея,разстилате го върху лентичката от кутийката (аз лично ползвам стари парцали,защото тя никога не стига) разстилате върху нея,лепите върху кожата и дърпате.Не е голяма философия.

Edit:Сега се сетих, че и течната пробвах веднъж - голямо мазалло стана. Също така съм ползвала лентичките на Личия, или както е там, те пак са на принципа на студената кола маска,но е доста по практично (и по-скъпо,ако искаш да си обезкосмяваш голям участък). Доволна бях.

ana19
01-14-2009, 19:05
За триъгълник не искам да ходя на козметик защото ме е срам и няма да го направя, и значи студената кола маска е по добра ? :?

ana19
01-15-2009, 18:19
Сега си взех студена кола маска на Кара (Жанкар) обаче вътре няма лентички .... Може ли да ми обясните как се използва :)

kat4enceto
01-15-2009, 18:23
Не може да няма лентички! Никъв шанс просто....

ana19
01-15-2009, 18:23
Еми вътре в пакета няма ! :?

mysterious93
01-15-2009, 18:42
Не може да няма лентички! Никъв шанс просто....

vzela e studena kola maska..a lenti4ki ima samo pri toplata ako ne se luja...studenata izkarai q ot opakovkata sma4kai q na top4e i lepvai na kraka i durpai...

ana19
01-15-2009, 18:50
Значи направо с кола маската, без да си зимам лентички :shock:

mysterious93
01-15-2009, 20:19
Значи направо с кола маската, без да си зимам лентички :shock:

amiiii da...pone az si bqx kupila lqtoto te4na ili topla ne pomnq kvo to4no az i ne praq mnogo razlika ii studena...i purvo probvax sus studenata i mama kaza napravo da izkarvam cqloto da go napraq kato na top4e ii posle po4va6 po kraka i taka..nz nqkoi ako si pravi studena na JANKAR (ako taka se pi6e6e) s lenti4ki da kaje..

ana19
01-15-2009, 21:28
а то значи се прави на топче и се мачка хубаво и се маже върху мястото ?

mysterious93
01-16-2009, 10:55
а то значи се прави на топче и се мачка хубаво и се маже върху мястото ?

ами то...просто го омачкваш за да ти е по лесно ...и то става като голяма твърда дъвка...и лепиш и дърпаш..и така докато не се "изхаби"топчето (докато спре да маха космите) и така :)

sweetsunshine
01-16-2009, 21:41
а то значи се прави на топче и се мачка хубаво и се маже върху мястото ?

ами то...просто го омачкваш за да ти е по лесно ...и то става като голяма твърда дъвка...и лепиш и дърпаш..и така докато не се "изхаби"топчето (докато спре да маха космите) и така :)а става ли и за гениталиите? :oops:

ana19
01-16-2009, 23:29
а то значи се прави на топче и се мачка хубаво и се маже върху мястото ?

ами то...просто го омачкваш за да ти е по лесно ...и то става като голяма твърда дъвка...и лепиш и дърпаш..и така докато не се "изхаби"топчето (докато спре да маха космите) и така :)а става ли и за гениталиите? :oops:
мисля че да аз пробвах :D

Cherryy
06-04-2009, 17:21
в крайна сметка доволни ли сте от студената мисля да си визмам от нея, не е въпроса дали боли а дали падат космите :neutral: