PDA

View Full Version : PROTEST NA 14 QNUARI..ZA BULGARIQ!!



sweet4esf
01-10-2009, 21:08
Тази тема я редактирам сега, за да стане малко по-ясно, в нея ще разберете:


1. Кога и къде е протеста
2. Какво очакваме да постигнем
3. Защо излизаме на протест
4. Обръщение на sofianci.com към вас





1. Кога и къде е протеста

Протеста почва на 14-ти Януари в 11.00 часа пред НС. Ние от сайта ще се съберем по същото време на паркинга пред НС - ако не знаете къде е ова, натисни тук за карта - Носете Българско знаме!

Абсолютно всеки, независимо от възраст и пол може да участва. Протеста е организиран от студентското движение СРОКСОС. На простеста се очаква да дойдат много студенти, пенсионери, привърженици на АТАКА, БЗНС, ГЕРБ и други партии, както и таксиметрови шофьори, земеделци, футбулни фенове и потребители на сайтове като нашия. Очакват се между 5 и 10 хиляди души да протестират.

НЕКА НА 14-ТИ ЗАЕДНО НАПИШЕМ ИСТОРИЯТА!


2. Какво очакваме да постигнем

Ето какви са целите ни:

НИЕ ИСКАМЕ:

1. работещ механизми за борба с корупцията
2. незабавна реформа на съдебната власт
3. незабавни мерки за подобряване на жизнения стандарт на всички Българи, по който показател сме последни в ЕС
4. благоприятен климат за стимулиране на раждаемостта
5. незабавни реформи в образованието
6. незабавни реформи в здравеопазването
7. едно прозрачно правителство
8. незабавни мерки за защита на природните богатства на България
9. незабавна промяна в избирателния закон и мерки за стимулиране на избирателната активност
10. незабавна административна реформа


... защото сме Българи. Искаме да живеем в страна, в която убиец на дете получава ефективна присъда.
Страна, в която хора болни от рак получавах необходимото лечение. Страна, в която мога да имам деца, защото
тя ми помага. Страна, в която да виждам детски площадки и градинки пред блока си. Страна, в която мога да
пътувам спокойно, защото пътищата са на ниво. Страна, в която зимата мога да ходя по тротоара и да не попадна
в пирогов. Страна, в която природата се зачита както от жителите така и от управляващите. Страна, в която
ако плащам осигуровки да ме възнагради с добра пенсия покриваща живота ми. Страна, в която съм наясно кой, как
и къде я управлява. Страна, в която полицията ми е приятел а не партньор в дребни престъпления.

Страна - в която мога да се чувствам БЪЛГАРИН, и да се гордея с това!


3. Защо излизаме на протест

Изгледайте няколко клипа:

http://vbox7.com/play:9ea5b21e
http://vbox7.com/play:6ce28c45

...или (благодарение на lia_17) прочетете какво се случва в България:

1. Изключително наглото и арогантно държание на управляващите спрямо техните избиратели.
2. Мафията си има държава. Срещу информация висши чиновници получават пари от членове на организирани престъпни групировки. Скандалът със зам. директора на ГДБОП Иван Иванов.
3. В страната на Братко и Батко. Директорът на фонд ‘Републиканска пътна инфраструктура’ бе уволнен, след като стана ясно, че фирмата, която единият му брат управлява, е получила от фонда поръчки за 120 млн. лева. Явният конфликт на интереси стана причина Европейската комисия да ни спре парите по програма ИСПА.
4. Показните убийства. Бизнесмена Борислав Георгиев, писателя Георги Стоев, Йорданка Запрянова, ключов свидетел по делото срещу Евелин Банев-Брендо, кмета на Елин Пелин Янко Янков, бизнесмена Бончо Запрянов, Иван Тодоров-Доктора, Иво Георгиев Марков-Сиджима, Драгомир Илиев – Драшко, Никола Иванов – Бобъра, Манол Велев (прострелян) и тн.
5. Скандалът „ин виво”.
6. Инфраструктура. Никакъв прогрес. Безкрайни ремонти и строежи. Милиони потъват чрез завишени цени и конфликти на интереси.
7. Манипулирането. Всекидневното манипулиране чрез платени журналисти, вестници и телевизии.
8. Ахмед Доган. Най-наглото и арогатно същество сред българските политици. Политически убийства, сараи, обръчи от фирми, яхти, хеликоптери, совалки, летящи чинии. За 2008 година от 123 заседания на парламента Ахмед Доган е отсъствал 121 пъти!!!
9. 13-а заплата. В период на световна криза, стотици хиляди мизерстващи българи и хиляди болни деца, нуждаещи се от скъпоструващи операции, депутатите си раздодаха по 2079 лв коледна надбавка.
10. Скандалът с Вальо Топлото и Р. Овч.
11. Министър-председателят Сергей Станишев нарече „циркаджии” представителите на 1 милион български граждани, участвали в кампанията
„Аз съм европеец”.
12. Местни избори 2007. Според изследване направено от Центъра за изследване на демокрацията между 150 и 200 млн. лева са били "инвестирани" в купуването на гласове по време на местните избори от българската организирана престъпност.
13. Докладът на ОЛАФ. ОЛАФ излезе с унищожителен доклад, че българските власти прикриват престъпна група на президентския спонсор Людмил Стойков.
14. Корупция. Сагата около разработките "Сови" за корупция в митниците и "Лиана" за черна партийна каса на ДПС.
15. Румен Петков. Бившият вътрешен министър подаде оставка "под натиск", след като стана известно, че се е срещал с разработвани от службите лица.
16. Емел Етем. В началото на 2008 вицепремиерът и министър на извънредните ситуации Емел Етем е в отпуск, докато страната е блокирана от обилния снеговалеж и непочистените пътища.
17. Наводненията. Несправяне с бедствената ситуация в България след наводненията от лятото на 2005 г. и пролетта на 2006 г., както и със създадените трайни корупционни практики при усвояване на средствата.
18. Усвояването на Еврофондовете. След първата година от изпълнението на Националната стратегическа референтна рамка налице бе 0 процента усвояване на средствата от структурните фондове, което нанася на България щети от над половин милиарда евро.
19. Протестите на земеделците. Правителството не спази обещанието си да отпусне максималните бюджетни субсидии за следващата година.
20. Газовата криза. Липсват задължителните по европейските изисквания тримесечни запаси от горива.
21. Отношението към онкоболните в България.
22. Огромният дефицит и високата инфлация. С дефицит по текущата сметка в размер 23.9% от БВП за 2008 г., България води негативната класация на Европа по този показател. България е на второ място в европейската таблица за инфлация за 2008 г.
23. Картелът между производителите на олио, картелът между производителите на хляб, картелът на пазара на горивата.
24. Ниските доходи.
25. Умирaщата българска индустрия.
26. Окончателно изгубените 220 млн. евро по програма ФАР. Това е първият случай, когато страна от ЕС е лишена от европейски фондове.
27. Напълно нефункциониращата съдебна система.
28. .....
29. .....

4. Обръщение на sofianci.com към вас

Много се чудех дали да публикувам това, което сега публикувам.
Но след като и аз останах без парно и без топла вода (въпреки, че си плащам сметките)
реших, че чашата преля. Малко хора на този сайт се интересуват от политика и от това
какво се случва с държавата ни, как ни управлява тройната коалиция.

Но едно нещо трябва да разберете - затънали сме много. От сърце ви моля - изгледайте клипчето,
и елате на протеста. Политиците са свикнали да гледат един куп пенсионери по тези протести,
и за това не им обръщат внимание. Нека този път е по-различно. Нека този път видят буъдещето на
България - и недоволството ни.

Аз никога не съм участвал в протест - този път съм там. Ако седим и само мрънкаме нищо няма да
се промени. Излезте на улицата - покажете, че не сте едно стадо овце и се изправете срещу
правителството което зарови една цяла нация в кал.

Ние ще сме там - а ти?

Георги Грънчаров - собственик на сайта, от името на целия екип.

-----------------------------------
UPDATE - 8-ми Януари 2009


След нашата намеса, медиите вече коментират бъдещото събитие! Сега вече, който не вярва, че има смисъл и аз не знам

Студенти и блогъри готвят протест на 14 януари- Monitor.bg
http://www.monitor.bg/article?id=183312

Студентите призовават за национално обединение на 14 януари - Netinfo.bg
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1264007

Организират общонационален протест на 14 януари - News24.bg
http://news24.bg/novini-18498-organizirat_obshtonacionalen_protest_na_14_yanuari _obshtonacionalen_protest_pred_parlamenta_v_parviy a_mu_.html

Студентите се завръщат на 14 януари със "Стига вече" - Actualno.com
http://society.actualno.com/news_211535.html

BladeDancer
01-11-2009, 15:15
абе отивайте си дом бе!ше прощавате, ама откакто изхвърлихте портретите на Живков всички мрънкате за граждански права.не са намери един да ва мацне вас и правителството по бузата.
п.п.това е по скоро за "политика"
ТУРЦИТЕ НЯМАТ ДУМА

АЕ МАХАЙТЕ СЕ ОТ БЪЛГАРЯ ОБРЯЗАНИ ПИШЛЬОЦИ !

fashion4etyy
01-11-2009, 17:20
темата е за политика!