PDA

View Full Version : Проблеми с Piercing-a



MissBianka
01-11-2009, 08:36
Извинявам се предварително, ако темата не е подходяща за този раздел..

Така, продупчих си носа преди 3 седмици.Преди няколко дена смених медицинската обица и сложих друга.Вчера усетих че не помръдва,опитах се да я изкарам но не стана.След няколко часа пак пробвах,стана малко трудно,потече ми кръв,но я изкарах.Дезинфекцирх обицата и пробитото място и пак я сложих.Тази нощ се събудих по едно време и усетих че обицата е излезнала до половината.Опитах се да я вкарам и не стана.Пробвах няколко пъти, много ме болеше,но накрая влезна и тази сутрин имаше повечко кръв :-# :-#

Някой имал ли е подобни проблеми ? Защо става така и какво мога да направя ? :-# :-# :-# Много сам притеснена, благодаря ви предварително

kat4enceto
01-11-2009, 08:40
Какувто и да е проблема, каквото и да ти кажем тук, най-добре е да посетиш пиерса който ти е направил пиерсинга! Дано да не е нещо сериозно!

MissBianka
01-11-2009, 09:32
Няма как да отида при нея , защото е в друг град :-#

Minerva
01-11-2009, 09:44
Според мен много си избързала да махнеш обицата и да я смениш. Раничките отвътре още не са били зарастнали. Аз преди съм го правила същия нетърпелив номер и останах без обеца защото се наду и не можа да зарастне докато не я махнах. Последния път като се дупчих ми казаха 2 месеца да не пипам медицинските да промивам със спирт и да мажа с Витамерфен (около 5 лева) . Ако искаш опитай, но по-добре наистина говори със спец.

jghgh
01-11-2009, 09:54
Спиртът НЕ Е никак подходящ за пиърсинги.
Избързала си като си сложила новата обица, която бас държа, че е някакво лъскаво менте (не се заяждам).
1во - на нова дупка обицата НЕ се сменя веднага! Трябва да се изчака поне месец дупката да зарасне и чак тогава се поставя нова обица.
2ро - новата дупка представлява малка раничка, която е доста чувствителна и й трябва време да зарасне. Всяко едно сменяне на обицата само дразни дупката и забавя зарастването й.
3то - предполагам че обицата, която си сложила е купена от сергия (не се заяждам наистина), т.е материалът от който е изработена не е медицинска стомана или титан. Тук трябва да кажа че най-подходящите обици за пиърсинг са направени именно от медицинска стомана или титан. Всякакви други метали и ментета дразнят кожата (а какво остава за незараснала дупка!)

Сложи си медицинската обица и повече не я сменяй. Разбира се, първо почисти обицата с кислородна вода и почисти и дупката (пак с кислородна вода).

Спиртът дразни кожата, изключително неподходящ е за пиърси, trust me!
Можеш от време на време да мажеш дупката си с Гентамицин, но не го прави много често.
Успех.

За повече информация питай във форума на www.piercing-bg.com - ще ти обяснят много добре всичко. : )

Minerva
01-11-2009, 10:08
по въпроса със спирта трябва ли да се радвам, че още имам нещо на ушите си.
Авторке, наистна послушай колежката и внимавай каква тенекия си слагаш. И благородните метали също могат да направят проблем.

MissBianka
01-11-2009, 12:39
за спирта знам че не е много хубаво да се ползва,обаче и за кислородната вода съм чувала,че също не е препоръчително,защото изгаря кожата... :-o
и ако и благородните метали също могат да създадът проблеми.... каква обицата тогава да си сложа :shock:

BurningDesire
01-11-2009, 13:04
^ По-горе ти казаха, САМО ТИТАН ИЛИ МЕД. СТОМАНА, ОСОБЕНО НА ПРЯСНА ДУПКА! Никакво сребро, злато също не е много-много препоръчително за дупки на по-малко от половин година. А това както го описа в първия си коментар ми заприлича на моята случка с една дука на ухото, която вече за втори път я пробивам сама директно с обицата, защото точно като тебе - влиза до половината и после не може. Аз само си промих с кисл. вода и сложих обица, обаче едно е ухо, друго е нос. Трябва да си по-внимателна. А, и мога да ти кажа едно трикче за по-лесно и безболезнено слагане на обица на раздразнено место - първо почистваш дупката, след това пъхаш острата част на обицата в тубичката с гентамицин или др антибиотична паста и след това я наместваш на носа. Действа като лубрикант ( :D :D ) и помага антибиотика да стигне по-навътре в дупчицата.

t0nit0yy
01-11-2009, 13:09
AZ imah tozi problem! svali obicata za izvestno vreme, da re4em za 1 den i posle pak q sloji. az se probivah 2 puti :D purviq put stana kato q izvadih za 1 den, ama vtoriq put kato q izvadih pove4e ne mojah da q sloja! :D sega i ot dvete strani imam masleni top4eta, ama sa malki :)