PDA

View Full Version : Айде да ви видиме...



kykyto
01-11-2009, 12:20
1. Имате 100 кг краставици който съдържат 99 % вода . Но сложени на пек водата се изпарява и става 98%. Колко килограма ще са краставиците.
2. Защо на етруската мишка и трябва относително повече храна отколкото на човека
3. Защо една мравка вдига ОТНОСИТЕЛНО по голямо тегло отколкото 1 слон (мравката вдига 20 мравки докато слона едвам повдига половин женса :P )
4.Защо ядрата, електроните,протоните и неутроните в атома заемат кълбовидна форма? Дори и атомите в молекулите заемат такава форма.

KissTheSky
01-13-2009, 10:34
Аре ше рискувам :D

1. Първата задача е що годе лесна. Отг е 50 кг. Имах я на изпита отдаааавна в 7ми клас.
Значи при първия случай тъй като са 100кг и 99% са вода => 99кг краставици или съдържат 1кг...ъъъ..не занм как да го кажа. суровина?
И така при втория имаме 2% за това смятаме:
0,02.х = 1кг.
х = 1/0,02
x = 100/2
x = 50kg

и ето ти го отг!

2.....нямам си идея :D :oops:

3. Ами те мравките вдигат само мъжките така че...сиг има и нещо на женската :D инат е и се дърпа надолу...нз

4. Много ми е интересно откъде ги зна тия работи.
Моето предположение тука е, че Земята е кълбовидна и датова и частиците живеещи в нея са такива.
Др ми предположение е, че сълбовидната форма е по-издържлива на напрежение от другите.

Ще кажеш ли дали е така? Дай отг после ако искаш дори на личен ;)