PDA

View Full Version : Относно G-точката и женския оргазъм



glamouros
01-11-2009, 15:19
Прочетох много теми до сега, в които се пита за женския оргазъм. Поинтересувах се, не само защото аз също не бях достатъчно осведомена по въпроса, но и защото в някои от темите тук пречетох абсурдни неща. Много бих искала да споделя прочетеното. Надявам се темата да помогне поне малко и на тези които се интересуват от това.
В последните няколко години, научното откритие за наличието на този чувствителен център на женското удоволствие (G-точката), стана много актуално и предизвика истинска революция в представите ни за оргазма при нежния пол. Постоянно имаме достъп до информация от различни източници, относно това къде се намира тя, как действа, по какъв начин може да се стимулира по време на любовната игра, кои пози са най-подходящи за целта и т.н.
G-точката действа при всички жени и е източник на по-голямо удоволствие, стига да се стимулира с помощта на... подходящата поза да речем
Според проучвания на сексолози тази богата на нервни окончания зона има сигурно „действие” едва при 25 % от жените. Това обаче не означава, че една четвърт от двойките се радват на по-добър сексуален живот, тъй като голям процент от тях не са достатъчно запознати с въпроса. Ако пък решите да не се задълбочавате в разни теоритични постановки и просто заложите на пози, при които може да се стимулира този център на женското удоволствие (например т. нар. „кучешка” поза), рискувате да останете разочаровани. Защото G-точката е разположена само на няколко сантиметра от входа на влагалището и практически норманлото проникване на пениса по време на секс, е твърде дълбоко за стимулирането й. То предизвиква „триене” и е източник на силни усещания, но не може да осигури подходящия натиск на подходящото място, независимо от позицията на тялото.
Много неща са изписани на тази тема, но нека обобщим накратко най-важното, свързано с въпроса за прочутата G-точка и нейната роля за женския оргазъм. Разположението й е непосредствено зад пубисната кост. Лигавицата, която покрива тази богата на нервни окончания зона, е малко по-различна като текстура и по-груба сравнение със стените на влагалището. На допир е твърда и леко изпъкнала зона, чиято повърхност е „оребрена”. При механично стимулиране тя увеличава размерите си, поради притока на кръв към тъканите й. Независимо от това обаче за някои жени стимулирането на G-точката е незначително като усещане или дори неприятно : с две думи, както всичко останало при тях, и този въпрос е нееднозначен. И така, защо при някои действа, а при други не?
научни изследвания сочат, че тази зона е съставена от същите тъкани, които изграждат и простатата при мъжете. Това обяснява високата чувствителност на G-точката, но не означава, че тя задължително трябва да е източник на наслада при всички жени, или че е специализиран орган на сексуалното удоволствие.
G-точката не функционира (еднакво) при всички представителки на нежния пол и пълноценният сексуален живот няма пряка връзка с нея. Това, че има жени, които могат да се радват на тази допълнителна стимулация, съвесм не означава, че всички останали трябва да са устроени по същия начин, или че ако не са, в тях има проблем. Обикновено човешкото тяло е устроено така, че всяко нещо е за сметка на друго и там, където има недостиг на Х, У го компенсира.
Също така искам и да кажа нещо за squirt, все по-често срещано явление при жените (разбира се) и митовете свързани с него. Някои казват, че това е просто вода, други казват че е урина и тн и тн. Това са просто предположения. Може да се каже, че това представлява нещо като "изпразване" при жените, грубо казано и течноста която се изхвърля всъщност примесена с урина. Това е вид оргазъм, много силен, които не всички момичета могат да изпитат. За сега изказванията на силния пол за squirt-ването са положителни (имам предвид че много от мъжете споделят че това ги възбужда много).
Не можах да намеря информация за това как по-точно може да се постигне такъв вид оргазъм. Ако някои има желание бих се радвала да сподели. Благодаря предварително. :)

fashion4etyy
01-11-2009, 16:01
Също така искам и да кажа нещо за squirt, все по-често срещано явление при жените (разбира се) и митовете свързани с него. Някои казват, че това е просто вода, други казват че е урина и тн и тн. Това са просто предположения. Може да се каже, че това представлява нещо като "изпразване" при жените, грубо казано и течноста която се изхвърля всъщност примесена с урина. Това е вид оргазъм, много силен, които не всички момичета могат да изпитат. За сега изказванията на силния пол за squirt-ването са положителни (имам предвид че много от мъжете споделят че това ги възбужда много).


и мен ме възбужда тва :-D :oops: