PDA

View Full Version : презентация



koceto_lk
01-11-2009, 18:54
Здравейте.
Трябва ми презентация на тема " Тайните на Египет"
А нищо неразбирам от PowerPoint.
Някой ще може ли да ми помогне.
Благодаря предварително :)

hild
01-13-2009, 10:31
ами..значи
Отваряш Power Point и вече там в няколко слайда пишеш информацията за "Тайните на Египет", като един слайд трябва да е от 6 реда и на всеки ред да има по 6 думи (поне аз така знам). За да направиш нов слайд цъкаш на менюто Insert и оттам new slide. Следователно добавяш някакви ефекти ии така. Дано да съм ти помогнала поне малко, че с мойте обяснения..
а по подробно виж в uroci.net :-)

ToniStoraro
01-13-2009, 16:41
Абе по-хубаво ти си я направи, за да се научиш. Иначе отваряш ПП и избираш New. после добавяш колкото слайда ти трябват с Ctrl+M. След края на всеки слайд се включва следващия. Иначе можеш да имаш колкото си искаш реда и думи на ред, стига да ти ги побира листа :D После сваляш си там картинки каквито ти трябват и съответно информация. Картинки се слагат с Insert (горе от падащите менюта) Picture - From file и избираш картинката. Пак оттам можеш да добавяш и видеота и музика. Има и още нещо, наречено hyperlink. Това е да направиш като цъкнеш на дума/картинка да те праща някъде в някой друг, избран от теб слайд (като линк). Това се прави като цъкнеш с десен бутон върху обекта, който искаш да ти е линка, и после избереш Hyperlink и после In this Document (от тия дето са отляво) и избираш закъде.
Относно оформянето на страницата - като при word е с малки разлики, но общовзето е едно и също. Добра идея е да си свалиш готини фонтове (http://www.downloadfreefonts.com/fontfiles/afonts.htm). Инсталират се след като ги свалиш като ги копнеш в C:\WINDOWS\Fonts .
Еми има и още едно важно нещо. Ефекти. Тях можеш да слагаш като направиш следното.
Цъкаш с дясното копче на обекта, на който искаш да сложиш ефекта. После Custom animation И после отдясно ще ти излезе един бутон горе вдясно Select animation или нещо подобно беше. И оттам си избираш. Има значение ако слагаш повече от 1 ефект на страница в какъв ред ги слагаш. Те ще излизат точно по такъв ред, по който са сложени.
Еми общо взето с тези знания можеш да направиш една доста добра презентация. :D