PDA

View Full Version : Въпрос :) Китара



vetev
01-11-2009, 20:41
Зна4и потърсих и понеже не намерих такава тема реших да напиша :) Искам да ви питам китаристите (хубавите хора) :-D ако някой знае горе долу на какви цени мога да намеря колан за китара и каподастер :)
Мерси мн :)

Blab
01-11-2009, 20:49
+
за к'ви пари, по дяволите, мога да си взема акустична(с дупка(:д) за адаптер), достатъчно добра, дървена(!)?
И, по-скоро, въпросът ми е - над каква цена трябва да гледам?
Казано ми е, че в магазинчето до Академията има добри китари и немалък избор, и все пак - мнения, ениуан?

jghgh
01-11-2009, 20:55
Blab, хубава китарка над 100лв да кажем. Става дума за добра, тия от 50-90лв не струват. Нещо от порядъка на 150лв. е хубава сносна акустична китара. Моята е за 180лв, а е електро акустична, има си кирийка за кабел (едит: аа, ти всъщност точно такива търсиш, хехе )

За колани обаче не знам, не съм се интересувала, но не вярвам да са скъпи. Разходете се из музикалните магазини! 8)

EarthShaker
01-11-2009, 20:57
аз съм тъпанар т.е. се занимавам с ударни, но съм заобиколен от китаристи и няма как да не поназнайвам тва онова :lol:

коланите са от порядъка на 11-12 лева до 20



за акустична или класическа китара е много голям избора... от 120 лева до хиляди :lol: най-добре в началото се почва с някой изтърбушен Stagg за 200 лева и така... пък после обикновенно се минава на електрическа :P не мога да кажа дали класическа или акустична е по-добре отначало, но мисля че с акустична по-лесно се минава на електрическа, заради ширината на грифа. но и в тая си моя теория не съм много убеден 8-)

Blab
01-11-2009, 21:00
Така, значи ще степенувам... не искам хубава, а по-хубава... или по друг начин - висок клас на средна цена:Д
Имам 300лв. в джоба, ще добавям, ако трябва.

ПП:Извинявам се на момичето, че й развалям темата.

едит:
Обучени китаристи няма ли да се обадят?
Не ща китара за дрънкане, нито електрическа, за да й се кефя, че к'вото и да дрънна, звучи яко.
Просто не разбирам от китари, въпреки че свиря от доста дълго време.
Та така.)

jghgh
01-11-2009, 21:01
Епа 300лв са ти предостатъчни.

IrrieSkyline
01-11-2009, 21:52
За начинаещи е по-удачна акустичната, но Блаб си свири.

psychopath
01-11-2009, 21:53
http://en.woodbrass.com/images/woodbrass/SANGLE-FENDER-MONOGRAMME.JPG


аз съм с е такъв колан...20 кинта е...супер си е :)

psychopath
01-11-2009, 22:00
Blab, от София си нали?

Тези дни ще разгледам какви китари (според твоите изисквания) има за около 300лв и ще ти пиша (къде, какви, колко и т.н) :)

Иначе не съм съгласен, че трябва (wtf) да се започне с акустична...на мен първата китара ми беше електрическа (макар и антична xD) и не ми е попречило...

Blab
01-11-2009, 22:01
От София е Блаб:Д
Хайде, разгледай, спИциално зарад' мен, че 14-ти наближава, а съм си обещала мечтан подарък.)

ПП:Не щем електрическа, само това да си запишеш:Д

machoka
01-11-2009, 23:14
Я ми кажете разликата между класическа и акустична :-o

Blab
01-11-2009, 23:17
За мен няма разлика. Дрънкащите разбирачи пеят на 2 гласа.
Вие няма ли да спите, бе, Пффф?

psychopath
01-11-2009, 23:38
От София е Блаб:Д
Хайде, разгледай, спИциално зарад' мен, че 14-ти наближава, а съм си обещала мечтан подарък.)

ПП:Не щем електрическа, само това да си запишеш:Дразбрах, че не искаш електрическа :D


-струните на акустичната са метални, а тези на класическата са найлонови (пластмасови)
-грифа на класическата китара е по-широк, от отзи на акустичната
-има разлика и във формата на тялото, ключовете.
-т.нар "pickguard" (не знам как е на български) при класическите китари го няма.

не мога да обяснявам 8-)

IrrieSkyline
01-11-2009, 23:43
*Електрическата има плътен корпус, акустичната е куха.
*Струните на електрическата издават звук с бавно затихване и метален тембър, с което звученето е съвсем различно от това на акустичната китара.
*Звукът на електрическата се чува само през озвучителна уредба, докато с акустичната мога да си свиря и по улиците.

KadifWerewolf
01-11-2009, 23:44
Разликата е минимална, детайлна информация в уикипедиа..
Колан до 20 лева, важно е да е хубав, защото, ако китарата падне - боли.. сърцето :( За един хубав каподастер ще отидат 20 лева също.


*Звукът на електрическата се чува само през озвучителна уредба, докато с акустичната мога да си свиря и по улиците.

И с електрическа можеш да си свириш на улицата.. пак се чува, просто като я включиш се чува значително по-силно, а можеш да включиш и различни ефекти..

Blab
01-11-2009, 23:46
Прейо, спи, ма, друга съпоставка пра'ят момчетата:Д

EarthShaker
01-12-2009, 06:55
да, мачока нали пита за акустична и класическа 8-)

класическата е с по-тънък гриф и може първите 3 струни да са си метални, докато обикновено при класическата трябва да са найлонови, за да не се изметне грифа.

IrrieSkyline
01-12-2009, 08:13
Моя грешка. 8-)

jghgh
01-12-2009, 08:21
Не е трябвало да си купувам класическа. 8-)

Christ
01-12-2009, 18:39
да, мачока нали пита за акустична и класическа 8-)

класическата е с по-тънък гриф и може първите 3 струни да са си метални, докато обикновено при класическата трябва да са найлонови, за да не се изметне грифа.

Няма такива филми. 8-) Или изцяло метални, или изцяло найлонови.

Също така, класическата китара има по-широк гриф и найлонени струни, на които в повечето случаи, класическата музика звучи по-добре. :P


А ако смениш на една китара струните от метални на найлонови, ще й преебеш звука. А обратното (от найлон към стомана) ще я счупиш цялата.


Затова не си правете експерименти. :P


(Който има въпроси, критики или просто иска да ме препсува, ЛС)

Blab
01-12-2009, 18:43
А ако смениш на една китара струните от метални на найлонови, ще й преебеш звука.
Да, добре:Д

Christ
01-12-2009, 19:36
А ако смениш на една китара струните от метални на найлонови, ще й преебеш звука.
Да, добре:Д

Да, китарите, направени оригинално с метални струни трябва да си останат метални. Самата китара е направена за звънлив, остър звук, който не може да се извлече от найлонените. :)

Нещо като ляво и дясно едновременно..

psychopath
01-12-2009, 19:51
*Електрическата има плътен корпус, акустичната е куха.
*Струните на електрическата издават звук с бавно затихване и метален тембър, с което звученето е съвсем различно от това на акустичната китара.
*Звукът на електрическата се чува само през озвучителна уредба, докато с акустичната мога да си свиря и по улиците.ставаше въпрос за разлика между акустична и класическа ;)

psychopath
01-12-2009, 19:54
да, мачока нали пита за акустична и класическа 8-)

класическата е с по-тънък гриф и може първите 3 струни да са си метални, докато обикновено при класическата трябва да са найлонови, за да не се изметне грифа.Няма такива филми. 8-) Или изцяло метални, или изцяло найлонови.
Аз мисля, че имаше да каже, че басовите струни могат да бъдат увити с метал 8-)

EarthShaker
01-12-2009, 19:57
да... аз мислех, че са метални и те, шото така ми изглеждат :lol: ама явно не са 8-)

IrrieSkyline
01-12-2009, 20:14
*Електрическата има плътен корпус, акустичната е куха.
*Струните на електрическата издават звук с бавно затихване и метален тембър, с което звученето е съвсем различно от това на акустичната китара.
*Звукът на електрическата се чува само през озвучителна уредба, докато с акустичната мога да си свиря и по улиците.ставаше въпрос за разлика между акустична и класическа ;) Е усетих. 8-)

Christ
01-12-2009, 20:46
да... аз мислех, че са метални и те, шото така ми изглеждат :lol: ама явно не са 8-) И на мен ми изглеждат метални, ама нито на допир, нито на звук не ги докарват. 8-)

machoka
01-12-2009, 22:41
Класическата е акустична по дефаулт. Въпросът е дали обратното твърдение е вярно. Едно време професорите ни учиха, че е вярно.

Christ
01-13-2009, 17:04
Класическата е акустична по дефаулт. Въпросът е дали обратното твърдение е вярно. Едно време професорите ни учиха, че е вярно.

Абе има си съществена разлика в звука. :P И на "акустичната" можеш да свириш класически неща, но просто няма да звучи толкова хубаво. :)

Nitroglycerin
01-13-2009, 19:17
отиди в музикална къща Factor там всичко е сравнително ефтино и инстроментите с марка "фактор" верно не стават да тръгнеш да правиш концерти ама стават за научаване.Първата ми китара беше фактор още си я пазя.