PDA

View Full Version : Разтълкувайте ми го..



cherinka
01-12-2009, 08:00
" (...) когато постигнеш душевния мир със себе си, тогава ще разбереш какво е да си над всичко и над всички. Като мен. (...) Където и да идем никой нищо не смее да ни каже. Винаги се забавляваме по нашия си начин, който ти никога няма да разбереш. Малка си. (...) *отново някакъв израз, свързан с душевността, който не успях да запомня* ти никога няма да го постигнеш. Може би не и на този етап".

За какъв душевен мир става на въпрос, подяволите?!
Опитвам се да вникна по някакъв начин в тия думи и да го разбера, но колкото и да разсъждавам винаги стигам до:
"Дори да си мислиш, че си го разбрала, ти никога няма да го осъзнаеш и разбереш като мен, а ще си го разбереш по твоя си начин, който по никакъв начин не би могъл да се доблира с моя".
:-o

Ох, много съм изстрадала тази сутрин. Набучиха ме с егати (мъдрите) мисли снощи и ми дадоха повод днес да разсъждавам върху куп неща от живота, това е едно от тях...

Някой нещо да каже?
Дори не съм объркана, а е някакво глождещо ме любопитство да науча нещо ново, и, (дано) полезно...

Lysit0
01-12-2009, 08:15
Основно казано душевен мир се превежда като,да си в хармония с всичко и всички..... :)
И особенно с природата и Бога..... :)
Да разбираш проблемите на хората,да си съпричасна и да се радваш на малките неща от живота...да помагаш на хората и да не очаквш нещо в отмяна......Да се радваш не всеки ден от живота,защото утре може да те няма на тизи свят :) ...
Да казваш по -често ''обичам те'' на хората,които според теб го заслужават. С една дума,да си човек с главно Ч

Water_lili
01-12-2009, 09:22
на мен както ми звучи всичко опира до светогледа на човека, един по зрял човек вижда естествено нещата по различен начин...

А относно това изказване
"Дори да си мислиш, че си го разбрала, ти никога няма да го осъзнаеш и разбереш като мен, а ще си го разбереш по твоя си начин, който по никакъв начин не би могъл да се доблира с моя".

поне според мен човека се опитва да ти каже ,че всеки от нас има собствени възприятия за всичко. Ние сме склони да пречупваме всяка ситуация според нашата "призма".. тоест двама различни човека виждат нещата почти винаги по различен начин.. най простия пример е за оптимиста , песимиста и чашата с вода. Научи се с времето да се интересуваш и от мнението и светогледа на другите хора ...

cherinka
01-12-2009, 09:38
Научи се с времето да се интересуваш и от мнението и светогледа на другите хора ...
В момента кво правя?!
:)

hardball
01-12-2009, 12:26
Ми разбери себе си, застъпи се за себе си и това, което си. Душевен мир = да се познаваш и приемаш. Оттам насетне наистина никой копче не може да ти каже.
В общи линии човекът ти е казал по културен начин, че тепърва ще развиваш и каляваш характер и няма как да разбереш какво точно ти казва, докато не преминеш през този процес и не го разбереш за себе си.


*дУблира.

LetiCherry
01-12-2009, 12:33
Po-skoro mnogo dumi, malko smisul. Na men mi zvu4i vse edno nqkoi iska da se napravi na mnogo zrql i mudur i govori za du6even mir i t.n. Az go interpretiram taka - I ti trqbva da postigne6 du6even mir, no vseki ima razli4na definiciq za tova. Samo ne shvanah kakvo ob6to ima du6evniq mir s "kudeto i da idem nikoi ni6to ne moje da ni kaje" i "zabavlqvame se po na6iq si na4in"? Tova, ako nqkoi mi go kaje, 6te si pomislq, 4e se opitva ili da me uniji, nablqgaiki na tova, 4e az nqma da dostigna do negovite prozreniq i nqma da razbera negoviq na4in ili 4e 4ovekut prosto obi4a da si filosofstva. :-D

Riot
01-13-2009, 11:03
няма нищо за разталкуване
просто от човек до човек има голяма разлика
и е логично да не разбираш някой неща от начина на живот на "другия"
както и той за твоя :-|