PDA

View Full Version : Сапун за лице



japixloops
01-12-2009, 10:31
в момента ползвам Бочко, с щавляк и ми... пресушава кожата. Използвам го за изчистване на кожата, но ми я пресушава и ми остават малки... ъм незнам какви са може би кожички :)
Нещо хидратиращо след сапуна !? не мисля да го сменям засега

Sissy90
01-12-2009, 10:33
Защо не опиташ с измиващ гел за лице? А после е нормално да ти се бели кожата, както обяснявай, слагай си хидратиращ крем - аз харесвам кремовете на Нивея.

angelcheeee_93
01-12-2009, 11:12
използвай крем за лице след измиването :)

iiirish
01-12-2009, 11:18
от козметици знам, че не е хубаво да си миеш лицето със сапун, особено ако имаш проблемна кожа. сапунът го дават не повече от веднъж на ден, а на мазната кожа й трябва 3 пъти хидратация за един ден. затова от години си ползвам измиващ гел за лице. от около година си вземам само гелът на Регал. хем не е толкова скъп, хем действа добре на кожата. освен това трябва да я поддържаш със хидратантни кремове и маски. след като си прекарала цял ден с фон дьо тен на лицето (като мен например), щом се прибереш първата ти работа трябва да е да махнеш много добре грима със помощта на тампон за грим и тоалетно мляко, след което измиваш лицето със гела и по желание можеш да си сложиш някакъв хидратиращ крем. а колкото до маските - аз използвам една за проблемна кожа на Гарниер със цинк. струва 2 лв. и стига за две седмици, тъй като се слага само веднъж седмично. не мисля, че 4 лв. на месец са много за да се поддържаш, особено що се отнася до кожата на лицето. поне аз пари за такива неща не жаля

japixloops
01-12-2009, 12:29
хм аз пък ползвам гел+тоник за лице сутрин и вечер на Avon Skin naturals
със зелен чай и... ала бала :) също така имам и отлепваща маска. Момче съм, не ме мислете за... нежен :lol: просто се опитвам да се поддържам

а за пресушаването на кожата... сутрин като се изчистя и след 15 мин тръгна за даскало този крем още няма да се е махнал :) Някой път си измивам лицето с вода, но не съм се съглеждал дали премахва малките кожички