PDA

View Full Version : болки в сърцето



gabi_94
01-12-2009, 21:28
Така, значи от едно известно време ме боли много сърцето, имам предвид, не постояно ами изръгва ме много силно за кратко време, чак въздух не мога да си поема. Това се случва всеки ден по различно време за около 10 мин. така бодежи после спира. И преди ми се е случвало, но не така често и не толкова силна болка, направо имам чувството че ще ми се пръсне сърцето. Не се натоварвам много, не се тревожа и депресирам за нищо, така че не мисля че е въпрос на натоварване. чудя се какво да правя, да отида ли на лекар и да кажа на майка ми или да изчакам известно време и ако се просрочи тогава. Не ми се ще да ходя на лекар, да ми дадат направление за кардиограма и нищо да ми няма, защото често ми трябва направление за нещо, а докторката се ядосва като искаме направление, нзн защо. Така че, наистина незнам какво да правя, дали е сериозно?

aqweR
01-12-2009, 21:37
нормално е да се дразнят за направленията :) ама да не ти пука ;)


е и аз преди имах такива неща... ама не стояха по 10 мин... по-малко.. около половин.. макс 1 мин... и точно както ти го описваш.... пробождаща болка в сърцето... и още по-жестока като се опитам да вдишам...

до колкото разбрах това май се получава от пубертета... не знам какво точно... но май не е страшно :) макар, че при теб продължава 10мин... не знам... :)

k1ana
01-14-2009, 16:52
и аз го имах споко мина ми скоро не ми се е случвало споко :-D

6napiii
01-15-2009, 07:29
i na men mi se e slu4valo ... ii mai ne e seriozno :)

DimovB
01-15-2009, 12:09
намали цигарките и алкохола

gabi_94
01-15-2009, 17:50
намали цигарките и алкохола

нито пуша, нито пия :D , както и да е, ходих на лекар и ми казаха че е от натоварване и от нерви 8-)

lheLLboyl
01-16-2009, 11:30
и аз го имах споко мина ми скоро не ми се е случвало споко :-D

N0_feAR
01-17-2009, 20:19
и на мен ми се е случвало, но за по-кратко време и наистина болката е супер гадна. При теб единствено ме притеснява, че се случва всеки ден и то по 10 мин...това си е множко. Кажи на майка си и отидете на лекар за всеки случай. Така ще си много по-спокойна, а и ако ти има нещо (недай си Боже) по-добре да се открие на време. А за личната ти лекарка въобще да не ти пука, че се нервила и разни там глупости. Това й е работата и ако не й харесва да си заминава.

CandyKiller
01-17-2009, 20:55
Сърцето няма нервни окончания за болка така че няма как да те боли сърцето ;) проблема е в белия дроб и се получават някакви спазми дето не можеш да си отвориш гръдния кош за малко не е фатално , при мен се е получавало след примерно дълго време никаква физическа активност и се напрегна повече...

Kostadin_682
01-18-2009, 07:11
намали цигарките и алкохола
И увеличи жените/мъжете :razz: :razz:

kalpazanka
01-18-2009, 11:51
Сърцето няма нервни окончания за болка така че няма как да те боли сърцето ;)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ако съм изпитващ по анатомия, няма да ти дам изпита, докато не дойде време да се пенсионираш! Ще те накарам да подпишеш клетвена декларация, че няма да практикуваш като лекар!!!!!!!!!

Biskfitka
01-18-2009, 13:14
Сърцето няма нервни окончания за болка така че няма как да те боли сърцето ;)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ако съм изпитващ по анатомия, няма да ти дам изпита, докато не дойде време да се пенсионираш! Ще те накарам да подпишеш клетвена декларация, че няма да практикуваш като лекар!!!!!!!!!Абе и аз тва си мислих....г-жата по биология каза,че сърцето Не боли :-o :o

kalpazanka
01-18-2009, 13:17
Напротив! Боли! Има си симпатикова, парасимпатикова и сетивна инервация. При миокарден инфаркт /запушенакоронарна артерия и исхемия/ да не би да си мислите, че боли бял дроб? :lol:

adrenal1n
01-18-2009, 15:04
За какво говорят болките в сърцето (http://www.lekar.bg/news-6/info-1701/%D0%97%D0%B0.%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE.%D0%B3 %D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8F%D1%82.%D0%B1%D0%BE% D0%BB%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D0%B2.%D1%81%D1%8A% D1%80%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE/) ;)

Biskfitka
01-18-2009, 15:34
Напротив! Боли! Има си симпатикова, парасимпатикова и сетивна инервация. При миокарден инфаркт /запушенакоронарна артерия и исхемия/ да не би да си мислите, че боли бял дроб? :lol:Ето затова не е хубаво винаги да слушаме даскалите 8-) :shock:

CandyKiller
01-18-2009, 17:29
Сърцето няма нервни окончания за болка така че няма как да те боли сърцето ;)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ако съм изпитващ по анатомия, няма да ти дам изпита, докато не дойде време да се пенсионираш! Ще те накарам да подпишеш клетвена декларация, че няма да практикуваш като лекар!!!!!!!!!

аз се едно съм прочел сичките учебници по медицина :? секи греши ма и аз така го бях учил по биология че няма нервни окончания за болка

kalpazanka
01-18-2009, 18:17
Толкова уверено го каза, че видях в твое лице колега. :-D

ProstoAz
01-19-2009, 17:57
Сигурна ли си, че е сърцето?
Ако бодежите са в областта на гръдния кош, най-вероятно се касае просто за интеркостална невралгия. Така го описваш.
За всеки случай най-добре отиди на лекар, за да се успокоиш!

metalcheto
01-20-2009, 19:15
spoko pich i na men mi se sluchva ot vreme na vreme ne e nishto seriozno

SoFarSoG00d
01-20-2009, 20:35
Не се тревожи,аз също имах същия проблем,бях се вкарала в едни филми,така да се каже.Отидох на преглед,направиха ми кардиограма,а лекарят каза,че всичко се дължи на мускулна основа и така наречените спазми са свързани с растежа.
Но тъй като болките са ти в сърдечната област,а с това шега не бива,направи си профилактичен преглед,отиди при личния лекар,сподели какво става,а ако прецени ще ти даде направление за кардиолог.