PDA

View Full Version : Страх ме ее



algel4eto_1995
01-12-2009, 23:08
Значи...преди няколко седници(3 май бяха) отивам аз на лекар в пловдив и ми казва там един докор(няколко човека казаха, че бил най-добрия в БГ) и той ми вика, че имам синозит ии може да се налага операция на носа(за6тото нещо станало с дясната ми ноздра)..И при това аз сега умирам от страх, че 6те ми правят операция.Ако някой е лягал под ножа или е имал подобен проблем моля да пише, 4е се побърквам.. :( :-# :-# :-#

Lysit0
01-13-2009, 07:43
Посъветвай се и с друк доктоp.Поне аз така бих направила.Майка ми замалко преди години да я вкарат под ножа,а после отиде на друг и се оказа,че само едни таблетки трябва да пие и нищо сериозно за (под ножа) е нямаше....може и при теб да е същото.....най-вероятно иска да измъкне повече пари от теб.

kalpazanka
01-13-2009, 08:00
^Синузитът не се лекува с операция.

При авторката най-вероятно се касае за стесняване на каналчето на синуса вследствие на травма, но не е зле да се консултира с още един специалист и да чуе и неговото мнение по въпроса. На теория носните половини са симетрични само при малки деца, а при възрастни винаги има отклонение /но това може би се премълчава, за да не си пресушат извора, от който пият ;)/.

Lysit0
01-13-2009, 08:06
^Синузитът не се лекува с операция.

При авторката най-вероятно се касае за стесняване на каналчето на синуса вследствие на травма, но не е зле да се консултира с още един специалист и да чуе и неговото мнение по въпроса. На теория носните половини са симетрични само при малки деца, а при възрастни винаги има отклонение /но това може би се премълчава, за да не си пресушат извора, от който пият ;)/.


Синузитът не се лекува с операция.

И аз това твърдя.....

Glorious
01-13-2009, 15:47
Никога ама никога не се съгласявай да те оперират преди да си получила второ мнение. :?

la4ezara
01-13-2009, 16:50
Никога ама никога не се съгласявай да те оперират преди да си получила второ мнение. :?
точно така. Аз имам синузит и почти съм го излекувала. Има най-различни медикаменти за лекуване на синузита...капки, таблетки, антибиотици...дори морска сол. По принцип ако е толкова наложително ти забиват една инжекция в носа и тя изсмуква "съдържанието". Този доктор добре ли те прегледа? Прави ли ти рентгенови снимки, описа ли какво точно ти има? Нещо не ми се вижда съвсем "доктор" :? :?

adrenal1n
01-13-2009, 17:11
И аз имам синузит.. Чупил съм си носа като малък и затова... Много съм тъп бил :D На мен ми правиха снимка, нищо сериозно.. За 1-2 седмици правих промивки с вода с морска сол и 5 минути след промивката си мажех носа с мехлем. Сега зимата нищо ми няма. Докторът ми спомена, че на 21-22 години все пак можем да направим операция, ако още имам сериозен проблем със синузита. Но засега, да чукна на дърво, съм си добре. :)

algel4eto_1995
01-13-2009, 18:47
амиии доста добре..той обясни че съм имала някфо изкривявяне, както преди малко някой обясни ии каза 4е лигавицата ми е мн подута.И отново казвам-да този доктор е"най-добрият в БГ"...нзз...Той е и хиругр също..но каза 4е ако ся не направя операция, като порастна ще трябва....

adrenal1n
01-13-2009, 18:54
И при мен има изкривяване :) Но операцията не е наложителна ;)

algel4eto_1995
01-13-2009, 21:18
охххх..дано да не ми я правят, щотоо мн ме е страх..Благодаря ви на вс за помощта :-) :-) :-)

batkodoki
01-13-2009, 21:34
^Синузитът не се лекува с операция.

При авторката най-вероятно се касае за стесняване на каналчето на синуса вследствие на травма, но не е зле да се консултира с още един специалист и да чуе и неговото мнение по въпроса. На теория носните половини са симетрични само при малки деца, а при възрастни винаги има отклонение /но това може би се премълчава, за да не си пресушат извора, от който пият ;)/.

:D браво!
горките оториноларионголози (да са станали гинеколози че да печелят, а те.......)

kalpazanka, не познавам хирург тръгнал на това! тук има едно неразбиране - явно колегите са предложили пункция на доказана гнойна колекция, която респондентът схваща и артукилира като "операция".

kalpazanka
01-14-2009, 08:37
batkodoki, именно затова писах, че синузит не се лекува с операция. Звучи ми смешно....

MiracleMaker
01-14-2009, 19:46
am da vi pitam neznam kvo to4no e sinuzit no ne6to mi stana ot nqkolko meseca mislq 4e bqh boleduval po prodaljitelno i dosta vreme mi be6e zapu6en nosa i nemoje6e se opravi posle neznam dali e bilo nared 4e ne sym obra6tal vnimanie .. no sega v momenta trudno di6am ot ednata strana .. a kato sloja kapki se opravq za izvestno vreme posle pak e taka zaradi tova imah i angina ot koqto se opravih s antibiotici no lekarkata mi kaza da stoq taka da ne zimam ni6to za nosa skoro 6te hodq pak ... 4e e mn gadn otaka
nqkvi idei kvo moje da e tova

algel4eto_1995
01-14-2009, 20:28
операция си каза човека, не съм чак токлова тъпа..работата е там че мн дълго време ми беше запушен носа и аз слагах капки наволя, затова лигавицата ми било нещо и станало пък и имам и алергии, а ии господин докторът каза че дясната ми ноздра е изкривена или нещо от сорта, което може да се причини от травма или от израстването.. :)

algel4eto_1995
01-14-2009, 20:36
am da vi pitam neznam kvo to4no e sinuzit no ne6to mi stana ot nqkolko meseca mislq 4e bqh boleduval po prodaljitelno i dosta vreme mi be6e zapu6en nosa i nemoje6e se opravi posle neznam dali e bilo nared 4e ne sym obra6tal vnimanie .. no sega v momenta trudno di6am ot ednata strana .. a kato sloja kapki se opravq za izvestno vreme posle pak e taka zaradi tova imah i angina ot koqto se opravih s antibiotici no lekarkata mi kaza da stoq taka da ne zimam ni6to za nosa skoro 6te hodq pak ... 4e e mn gadn otaka
nqkvi idei kvo moje da e tova
а и аз бях така, сиг съм че докторктата ти знае какво да прави, затова няма да ти казвам какво да правиш ти..ще ти кажа само да не си слагаш много капки, защото ще имаш проблеми.Опитай се да не слагаш много, но все пак ако не можеш да дишаш слагай си по малко "мукуназал"-добри са и ти отпушват носа за дълго. :) успех и дано нямаш нещо сер. :) :)