PDA

View Full Version : Как да намалим вредата?Съвети?



reAL_TRuth
01-13-2009, 10:15
Пускам тази тема за онези, които разбират и са наясно как точно се нанася фон дьо тен, пудра и такива неща, така че да не вреди толкова на лицето. Знам, че не при всички се отразява, но при мен не е така. Забелязах че от както почнах да използвам такава козметика, местата на които слагам се изриват. Мисля си да спра да слагам, но в момента не приличам на нищо и затова не знам какво да правя. Как да ги нанасям така, че вредата да е поне по-малка?

mysterious93
01-13-2009, 10:21
еми то както и да ги слагаш...аз на твое място бих наблегнала на бялата козметика :)

PepElqShKaAa
01-13-2009, 14:11
еми то както и да ги слагаш...аз на твое място бих наблегнала на бялата козметика :)

+1 :P

Zaharinka
01-13-2009, 15:26
Използвай антибактериялни продукти,нанасяй ги с гъбичка и четка които редовно потдържаш,има си едни специялни спрейчета не са много скъпи с тях се почистват гъбичката и четката.Не ги разпилявай навсякъде гледай опаковките да им са чистички.Ако нямаш гъбичка купи си,не ти препоръчвам да ги нанасяш с пръсти.И така общо взето.И си подбирай продуктите,давай повечко пари,но нека е съобразно твоята кожа,възраста ти(не си купувай фон дьо тени и пудри за бабички). :)
И така.

Abigoria
01-13-2009, 15:40
Използвай антибактериялни продукти,нанасяй ги с гъбичка и четка които редовно потдържаш,има си едни специялни спрейчета не са много скъпи с тях се почистват гъбичката и четката.Не ги разпилявай навсякъде гледай опаковките да им са чистички.Ако нямаш гъбичка купи си,не ти препоръчвам да ги нанасяш с пръсти.И така общо взето.И си подбирай продуктите,давай повечко пари,но нека е съобразно твоята кожа,възраста ти(не си купувай фон дьо тени и пудри за бабички). :)
И така.
^На колко си?

Zaharinka
01-13-2009, 15:47
Използвай антибактериялни продукти,нанасяй ги с гъбичка и четка които редовно потдържаш,има си едни специялни спрейчета не са много скъпи с тях се почистват гъбичката и четката.Не ги разпилявай навсякъде гледай опаковките да им са чистички.Ако нямаш гъбичка купи си,не ти препоръчвам да ги нанасяш с пръсти.И така общо взето.И си подбирай продуктите,давай повечко пари,но нека е съобразно твоята кожа,възраста ти(не си купувай фон дьо тени и пудри за бабички). :)
И така.
^На колко си?
На 15 съм.Защо? :)

stop_looking_at_me
01-13-2009, 22:46
Определено трябва да смениш фон дьо тена или пудрата. Може би кожата ти е много чувствителна и сегашният не е подходящ... или просто продукта за нищо не става по принцип. Както преди мен казаха, внимавай как нанасяш. С чиста четка за фон дьо тен е най-добре. И с гъбичка става но не е толкова равномерно. Мий си ръцете преди да нанасяш каквото и да било с пръсти. Слагай някакъв крем преди да нанасеш фон дьо тена и тн. Най-добре когато си си вкъщи веднага да махнеш какъвто и да е грим и определено си измивай лицето преди да си легнеш. Най-голямата грешка е да си легнеш с грима. Ужас. Все пак лицето ти трябва да диша.

Според мен, остави лицето си да почине. Купи си нова козметика. Ако имаш възможност си купи нещо по-скъпичко... не фдт на Импала примерно... въпреки че толкова много хора го ползват. На мен не ми вдъхва доверие, не съм го ползвала и няма.

Мисля че е това. Хигиена, хигиена и нова козметика. Ако се сетя нещо... ще допълвам. Успех! :-)

FelisDirus
01-14-2009, 07:28
Нормално, особено ако ползваш некачествена козметика. Пробвай с Clinique и Revlon съмнявам се да имаш проблем. :)

Goddess
01-14-2009, 09:42
Вземи си фдт на Vichy - клиничен е и не вреди на кожата, а напротив. Не запушва порите, хидратира лицето и покрива перфектно.
28 лева е. ( продава се в по - големите аптеки )

Dark_Angel_F
01-14-2009, 10:27
Вземи си фдт на Vichy - клиничен е и не вреди на кожата, а напротив. Не запушва порите, хидратира лицето и покрива перфектно.
28 лева е. ( продава се в по - големите аптеки )
Мислех когаот ми свърши фон дьо тена да си взема минерална пудра , но ще пробвам този на Виши ... дано си заслужава !

BliiZalkA
01-14-2009, 13:20
Минералната пудра на MaxFactor не е лоша,но внимавай при подбирането на цвета. :)
BTW:Вярно ли е,че при фдт-ните цвета трябва да бъде с 1 ниво по-светъл ? :-o :-o :-o

Abigoria
01-14-2009, 15:16
Използвай антибактериАлни продукти,нанасяй ги с гъбичка и четка, които редовно поДдържаш,има си едни специАлни спрейчета, не са много скъпи, с тях се почистват гъбичката и четката.Не ги разпилявай навсякъде, гледай опаковките да им са чистички.Ако нямаш гъбичка купи си,не ти препоръчвам да ги нанасяш с пръсти.И така общо взето.И си подбирай продуктите,давай повечко пари,но нека е съобразно твоята кожа,възрастТа ти(не си купувай фон дьо тени и пудри за бабички). :)
И така.
^На колко си?
На 15 съм.Защо? :)
Не е ли крайно време тогава да се научиш да пишеш? :)
Ужас... За оплакване сте повечето... :D