PDA

View Full Version : Къде е по-добре?



ici_pi4a
01-13-2009, 16:21
zdraveite
az sum 8-i klas vqrno 4e sum maluk ama iskam da popitam horata koite sa prejiveli tva dali si zaslujava da ostane6 v bulgariq sled dvanaisti klas
ili da zamine6 za 4ujbina (germaniq) imam predvid 4e tuk ne raz4ita6 na sobstveni znaniq a na vruzki toest ako iska6 da kandidatstva6 za nqkoq rabota i si po kvalificiran ot konkorentite si 6te izberat toq s vruzkite
a az si mislq 4e v 4ujbina ne e taka

rqrno 4e sum otrasul tuk i tuk mi e vsi4ko milo i rodno ama az presledvam parite i ne iskam da si pohabqvam vuzmojnostite v bg :)

Sarge
01-13-2009, 17:10
Всичко, което казваш е вярно. Но преследваш ли парите-чужбина е избора за тебе. Германия особено е страхотна възможност за пари. Така че заминавай, макар че имаш време още

feelthebeat92
01-13-2009, 17:13
zdraveite
az sum 8-i klas vqrno 4e sum maluk ama iskam da popitam horata koite sa prejiveli tva dali si zaslujava da ostane6 v bulgariq sled dvanaisti klas
ili da zamine6 za 4ujbina (germaniq) imam predvid 4e tuk ne raz4ita6 na sobstveni znaniq a na vruzki toest ako iska6 da kandidatstva6 za nqkoq rabota i si po kvalificiran ot konkorentite si 6te izberat toq s vruzkite
a az si mislq 4e v 4ujbina ne e taka

rqrno 4e sum otrasul tuk i tuk mi e vsi4ko milo i rodno ama az presledvam parite i ne iskam da si pohabqvam vuzmojnostite v bg :)
Ицко, я не се занимавай с глупости, а лягай да спиш, късно е вече.

MusicIsTheKey
01-13-2009, 17:22
Не знам защо всички българи живеят със съзнанието, че като отидеш в чужбина директно печелиш луди пари, а чужденците само теб чакат и те носят на ръце. Такова нещо няма. Попринцип нещата там са доста по-уредени (зависи къде си, разбира се), но няма как да си сигурен дали си постъпил до-добре като си кандидаствал там или тук. Всичко си има своите плюсове и минуси.

Хубаво да е да се ориентираш по-рано, за да знаеш на какви уроци да наблегнеш, но имай предвид, че ще си промениш решението сто пъти, докато стане време за кандидатстване.