PDA

View Full Version : Противозачатъчни



littlebaby
01-13-2009, 18:10
На каква възраст започнахте да ги пиете?Какви ефекти има върху вас(главоболие,уголемяване на бюста,напълняване и т.н)?
По-сигурни ли се чувствате така от колкото с презерватив?
Преди малко майка ми ми сподели,че ще е по-спокойна,ако вземам противозачатъчни.Обмислям идеята,но бих искала да чуя и вашите мнения:)

hottie
01-13-2009, 19:17
Аз започнах да ги пия на 18годишна възраст и ги пих около 4 години. В началото ефектът беше супер, по-лека менструация, без болки, бюстът ми се оголеми, кожата супер.
Към края на приема обаче вече почнаха да ми действат по неблагоприятно и получавах главоболия и бях почнала да напълнявам.
Щом ги спрях отслабнах(което показва, че е било от тях), но месечния ми сикъл се разстрои и му трябваше много време, за да се регулира.

Като цяло зависи от човека, неможеш да знаеш дали организмът ще ги възприеме, докато не ги пробваш. Но задължително отиди на преглед при гинеколог, когато решиш да пиеш именно за да нямаш подобни странични ефекти, защото това не е шега работа.

miloto_girl_4e
01-13-2009, 19:43
Започнах да ги пия на 18 годишна възраст(т.е скоро). Странични ефекти - качих 2-3 килограма, наедряха ми гърдите, лицето ми не мога да кажа, че се е изчистило особено. Не само, че се чувствам по-сигурна, но и ми е по-приятно :)

batkodoki
01-13-2009, 21:55
Аз започнах да ги пия на 18годишна възраст и ги пих около 4 години. В началото ефектът беше супер, по-лека менструация, без болки, бюстът ми се оголеми, кожата супер.
Към края на приема обаче вече почнаха да ми действат по неблагоприятно и получавах главоболия и бях почнала да напълнявам.
Щом ги спрях отслабнах(което показва, че е било от тях), но месечния ми сикъл се разстрои и му трябваше много време, за да се регулира.

Като цяло зависи от човека, неможеш да знаеш дали организмът ще ги възприеме, докато не ги пробваш. Но задължително отиди на преглед при гинеколог, когато решиш да пиеш именно за да нямаш подобни странични ефекти, защото това не е шега работа.

"Щом ги спрях отслабнах(което показва, че е било от тях)" - точно това показва обратното, анаболният метаболозим е станал дозо-зависим от хормоналната регулация, коато е била синтетична