PDA

View Full Version : къна вместо боя?..



Ou7taControL
01-14-2009, 04:23
Искам да попитам някой от вас ползвал ли е къна за коса, вместо боя? Ако има такива моля да споделите малко опит с мен.. Защото аз се боядисвам ама мисля да спра замалко защото прекалено много си вредя на косата.. И се сетих за къната.. Вярно ли е че има някакъв срок след къносването когато неможе да се боядисаш, има ли ефект от къносването? Ако имате избор кое бихте избрали- боя или къна?

Мерси предварително :)

Spider4eto
01-14-2009, 08:15
Значи къната хваща добре в зависимост какъв цвят ти е косата и какъв цвят искаш да я промениш. Една фр имаше кестенява коса и се направи червена с къна и й хвана доста добре.

За срока за боядисването: не можеш да се боядисваш докато имаш къна по косата. Това е защото 2те неща действат различно. Къната оцветява косъма като прави тънък слой около него, и така спира действието на боята, която прониква в косъма и го оцветява отвътре.

Аз лично преди да си променя цвета питах фризьорката ми дали е по-добре с къна, или с боя. Тя каза определено боя, защото къната с правенето на този слой "запушва" косъма и много по-лесно може да бъде изгорен при ползването на сешоар, преса и т.н. Истинската къна не оцветява, ами подхранва косата.

Помисли си хубаво, аз на твое място не бих спряла с боята, ами их увеличила подхранващите продукти за коса :)

Ou7taControL
01-14-2009, 13:35
^ Мерси много за информацията.. Ще си помисля но предполагам че наистина е по добре да си увелича подхранващите продукти.. :)

Spider4eto
01-14-2009, 14:04
^ Мерси много за информацията.. Ще си помисля но предполагам че наистина е по добре да си увелича подхранващите продукти.. :) Моята фризьорка ми показа един възстановяващ серум специално за боядисана коса. Питай и при твоята, все ще има някакви професионални. Не са мн евтини, ама после косата ти е супер мека и блестяща :)

deepinlove
01-14-2009, 16:07
В никакъв случай не се къносвай, защото къната няма махане. След това като поискаш пак да си смениш цвета ще трябва да чакаш докато къната ти израстне тоест цялата ти коса.

miloto_girl_4e
01-14-2009, 17:46
Аз пък се къносвам и съм супер доволна :) :) :)
Косата ви стана по мекичка и по бляскава :)
Хваща ми супер и ми държи доста дълго време :)
Ама изборът си е твой де :)

shell
01-14-2009, 18:33
Аз ползвам къна и съм много доволна-косата ми се подхранва,изглежда по-добре,блестяща е и много мека.Преди бях с кестенява коса,къносах се с червена и резултата е страхотен :grin: Много си харесвам червената коса.Гледам да се къносвам на около три месеца и до следващото къносване си личи,че косата ми е червена.

Ou7taControL
01-15-2009, 04:14
ole mnogo truden izbor e tova.. zashtoto neiskam kosata mi da opada ot tova boqdisvane.. edno wreme imah tolkova zdrava kosa.. heheh... noo puk ako se kanosam neznam kak shte 4akam cqlata mi kosa da izraste zashtoto mi e dulga kosata.. i mislq da q pusna oshte po dulga sega iiii lelee neznam kakwo shte prawq, mersi vse pak na vsi4ki za mneniqta.. :)

cveteto64
01-15-2009, 07:44
Аз ползвам къна и съм много доволна-косата ми се подхранва,изглежда по-добре,блестяща е и много мека.Преди бях с кестенява коса,къносах се с червена и резултата е страхотен Много си харесвам червената коса.Гледам да се къносвам на около три месеца и до следващото къносване си личи,че косата ми е червена. И аз бях така допреди няколко месеца бях много доволна ама просто ми омръзна червеното. :)

Ou7taControL
01-15-2009, 13:44
Аз ползвам къна и съм много доволна-косата ми се подхранва,изглежда по-добре,блестяща е и много мека.Преди бях с кестенява коса,къносах се с червена и резултата е страхотен Много си харесвам червената коса.Гледам да се къносвам на около три месеца и до следващото къносване си личи,че косата ми е червена. И аз бях така допреди няколко месеца бях много доволна ама просто ми омръзна червеното. :) a cveta nemoje li da se smeni posle?

shell
01-15-2009, 13:53
Аз ползвам къна и съм много доволна-косата ми се подхранва,изглежда по-добре,блестяща е и много мека.Преди бях с кестенява коса,къносах се с червена и резултата е страхотен Много си харесвам червената коса.Гледам да се къносвам на около три месеца и до следващото къносване си личи,че косата ми е червена. И аз бях така допреди няколко месеца бях много доволна ама просто ми омръзна червеното. :) a cveta nemoje li da se smeni posle?
ами след няколко месеца къната просто ми се изми-вече си става кестенява,но пак не екато обикновения ми цвят,но поне при мен съм сигурна ,че ако не се къносвам половин година ще ми е пак кестенява.

elimeli
01-21-2009, 06:47
az dokolkoto znam kunata podhranva no ne e mnogo dulgotraina ako boqta naprimer sedi 1 mesec to kanata 6te sedi 2 sedm ina4e e hubavo poneje ne q uvrejda po nikakaf na4in a daje naprotiv podhranva qq

SoFarSoG00d
01-21-2009, 07:24
Ако първоначално си използвала боя,къната няма да те хване.....

BoCupycake
01-21-2009, 08:39
Ооо недей с къна. :(
Има и бои без съдаржание на амоняк,те не вредят чак толкова на косата.Пък и другите бои,незнам защо казват,че увреждат косата?!Моята коса е много тъничка и рядка,особено преди да започна да се боядисвам,едва ли не ми се беше залепила за главата,но от както се боядисвам косата ми даже укрепна и се посгъсти по-жива стана,докато съм виждала косите на приятелки боядисани с къна и седят като вълна...Боята според мен е по-добрия вариант.

Boot
01-21-2009, 09:59
Ако първоначално си използвала боя,къната няма да те хване.....
Къна върху боя хваща.
Обратното - не.

На мен от къната косата ми ставаше сууууууупер хубава, лъскава, мекичка, здрава. Слагай смело :)

donkihot
01-21-2009, 12:24
аз до ся не се бях боядисвала,ама вчера ми прищрака...и се каносах...на моята кестенява коса с кафява къна и стана черно.... :grin: :grin: :grin: :grin: днеска си4ки ме подминават...ся пр ми като си дойде да видим ква реакция...+за къната,боята вреди!

SpAcE_LaDy
01-21-2009, 18:03
Аз съм с къна.. позлвам една индийска много хубава - пише Henna /къна/ отгоре и има изобразена една индийка.. а самото пакетче е съвсем мъничко и зелено.. струва 70-80ст. аз за моята средно дълга коса позлвам по 2 пакетчета.
Иначе в началото мислех, че къната пада лесно, а боята не пада изобщо.. къносах се е така на базик и СЛЕД това разбрах, че всъщност къната НЕ пада, боята пада - обратното на това, което си мислех, но вече беше късно..
не се оплаквам все още, защото се харесвам с черна коса, но някой ден, когато ми писне.. тогава ще започна да се оплаквам :) За сега съм доволна - косата ми е много мека /нетипично за моята поприцип суха и изтощена коса/, но аз я комбинирам къната - имам предвид след къната винаги слагам маска с тривитаминол, като тази маска я слагам попринцип 2 пъти седмично.. попринцип така трябва.. о понякога и по-рядко, защото нямам всеки път по 2 часа време да стоя с маската.. а къната се измива след 20 минути до половин час. екстра е.. уважавам си къната..
боите само развалят косата след известно време, не че в къната няма боя, напротив има.. но има и много повече полезни неща, отколкто в боята

SoFarSoG00d
01-21-2009, 21:19
Сега къната съдържа оцветители,долу горе същите като при боята,макар,че в съдържанието пише,че всичко е един вид 'дар от природата'.Абе няма смисъл човек да си прецаква косата от рано.Аз никога нито съм се къносвала,нито боядисвала и имам перфектна:гъста,дълга,чупл ва,червеникава коса :)