PDA

View Full Version : Мисля че имам диабет.



WTH
01-14-2009, 18:58
До няколко дена нямах такива съмнения,но напоследък ходя много често да уринирам и пия много вода.Също майка ми постоянно казва че дъхът ми мирише на ацетон.Прочетох симптомите и имам няколко от тях. :-#

cherrypezz
01-14-2009, 20:56
Това е сериозно,отиди на лекар.Ние по никакъв начин не можем да ти помогнем (съжелявам,че трябва да го кажа).Успех :) дано не е диабет !

Rofl4etoo
01-15-2009, 17:45
По добре отиваи веднага на лекар!Аз имах една фр която беше болна и ми е разправяла че е нямала никакъв апетит и постояно е слабеела!

kalpazanka
01-15-2009, 19:16
На колко години си? Момче/момиче? Ако е второто, да имаш случайно сърбеж по външните полови органи?

Viche
01-19-2009, 19:52
И да споделиш с нас ние няма как да ти помогнем по някъв начин така че ходи на лекар по-бързо!

colymoly
01-21-2009, 12:19
не се отчайвай това не е вярно преди време и аз бях откачила мислех си че наистина имам диабет, аз не съм любителка на сладкото не ям твърде мази храни като си помисля с изключение на някои храни живея здравословно :-o

MrUndaztood
01-21-2009, 19:05
Така...това,че ядеш сладко и прочие е голяма заблуда.Диабетяа може да бъде наследствен,от стрес,от "бъгнат" организъм.
Симптомите са: СУХА уста,дори да пиеш вода,често и не цялостно уриниране и завишена глюкоза/кръвна захар,също така съдържане на глюкоза в урината
Значи отиваш при Джипито или в някоя лаборатория (до 10 лева) и ти взимат кръв или от пръста или от вената (там захарта е "по-голяма"- 1 ммол,от колкото пръста),задължително ГЛАДНО и БЕЗ ДА СИ ПИЕЛ АБСОЛЮТНО НИЩО!!!!!!!!!
Норми от пръст НА ГЛАДНО! - от 3 ммол-а до 5.5 ммол-а
От вената - 4-6.5!
Но по принцип трябва да е под 5/6!


Най-сигурно е да ти "примерят" инсулина.Значи отиваш в някоя лаборатория или голяма поликлиника,искаш глюкозен тест,дават ти да пиеш глюкоза (боже отвратително сладка е) и през 1 час ти взимат кръв от вените и от там се гледа инсулина.
До колкото си спомям,в първият час трябва инсулина(НО има и вариант инсулина да ти е под нормата) да ти е между 20-30,а в следващият до 50,и на третият трябва да спада!

Отиди и се посъветвай с ЕНДОКРИНОЛОГ (направление от личната!)

Майка ми е диабетичка,аз също имам завишена кръвна захар (5.9-6.5) и хиперинсулин (130),но не съм диабетик (за сега).

Boyd
01-21-2009, 20:18
До няколко дена нямах такива съмнения,но напоследък ходя много често да уринирам и пия много вода.Също майка ми постоянно казва че дъхът ми мирише на ацетон.Прочетох симптомите и имам няколко от тях. :-#

Добре.

Иди го кажи на чичо доктор.