PDA

View Full Version : Програма за релеф



Viche
01-15-2009, 12:49
Амии на 15 години съм,висок съм 177см,тежа към 73 кила и ми трябва програма за релеф,щото сега покрай празниците качих така маса,а и от преди това имам големи ръце и по гърба има много за чистене така че ще съм благодарен ако някой тренира за релеф да ми каже програмата си..благодаря предварително.

Myrth
01-15-2009, 16:36
Програмата ти няма да ти направи релефа. Както и да тренираш, ако въглехидратите ти са много и с висок ГИ няма да успееш да чистиш. Аз лично за релеф бих тренирал както и за маса, но с яко кардио. Упражненията няма какво да ги пипаш, наблягай на базовите...всичко идва от начина на хранене и разхода на енергия (енергийният баланс трябва да е отрицателен за релефчето).

Като хранителни добавки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи глутамин, за да се предпазиш от катаболния ефект на кардиото тоест да не губиш много мускулна маса докато ваеш тялото. Също така препоръчвам някакъв протеин, ако имаш финансова възможност взимай BSN Syntha-6, също така можеш да си закупиш креатин, най-добре кре-алкалин, защото обикновеният (креатин-монохидрат) има страничен ефект на задържане на вода в клетките иии във фаза за релеф това не е много препоръчително. За изгаряне на мазнини също така L-Carnitine, но тук вече не съм особено запознат с употребата му.


С няколко думи - помпаш яко, тичаш яко, хапваш разумно и спиш достатъчно :)

doktora1mw
01-16-2009, 17:01
яко кардио и глутамин точно както казва колегата 8-)

Viche
01-16-2009, 21:29
Програмата ти няма да ти направи релефа. Както и да тренираш, ако въглехидратите ти са много и с висок ГИ няма да успееш да чистиш. Аз лично за релеф бих тренирал както и за маса, но с яко кардио. Упражненията няма какво да ги пипаш, наблягай на базовите...всичко идва от начина на хранене и разхода на енергия (енергийният баланс трябва да е отрицателен за релефчето).

Като хранителни добавки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи глутамин, за да се предпазиш от катаболния ефект на кардиото тоест да не губиш много мускулна маса докато ваеш тялото. Също така препоръчвам някакъв протеин, ако имаш финансова възможност взимай BSN Syntha-6, също така можеш да си закупиш креатин, най-добре кре-алкалин, защото обикновеният (креатин-монохидрат) има страничен ефект на задържане на вода в клетките иии във фаза за релеф това не е много препоръчително. За изгаряне на мазнини също така L-Carnitine, но тук вече не съм особено запознат с употребата му.


С няколко думи - помпаш яко, тичаш яко, хапваш разумно и спиш достатъчно :)

Е..креатин не искам да взимам,глутамин имам у нас май,а и L-Carnitine мога да си намеря..но щом казваш да не променям програмата освен да си правя същите упражнения,но да сваля килограмите и да увелича повторенията ?

Myrth
01-17-2009, 07:28
Личен съвет, не намаляй килограмите и не увеличавай повторенията. Общата заблуда е, че има някаква голяма разлика в трена за маса и за релеф...всъщност разликата е в трена за сила и за издръжливост. Разликата в програмата за маса или за релеф е мощното кардио, което правиш като чистиш :)

Alco
01-17-2009, 09:39
в програмата единствената промяна, която може да си направиш е да вкараш по 1 по-изолиращо упражнение за всяка мг (не е задължително) .. и прави след тежките серии по 1 по-лека изпомпваща за пъмпинг.

иначе яко кардио и намалявай драстично въглехидратите. за добавки - бцаа или глутамин, както ти казаха по-горе и СКЪП протеин, точно по време на чистене нямаш нужда от боклуци. от тия кре-алкалини, етил-естер и т.н. нямам впечетление, така че не мога да ти ги препоръчам.