PDA

View Full Version : Атака напуска парламента



Sevt
01-15-2009, 13:50
Атака напуска парламента

Парламентарната група на „Атака” на свое заседание днес в централата на партията взе решение да бойкотира парламентарните заседания и да напусне парламентарната зала до изборите. Бойкотът на парламентът бе предложен от „Атака” на останалите опозиционни партии още през юни-юли 2008, но беше отхвърлен от ДСБ, СДС и БНД.
Парламентарната група на „Атака” смята, че този парламент се е изчерпал като най-висш орган на властта у нас. Той не представлява адекватно българското население. В него има форми на политическото инженерство БНД, „Напред”, ЕНП и други, за които никой не е гласувал. Има и голяма група от т. нар. „независими”, които би трябвало да напуснат парламента и това да влезе в правилника на НС.
Всичко това изкривява вота на българите и налага избори за ново народно събрание на базата на ясно представяне на идейни платформи на отделните политически сили.
С цел представяне на предизборната си платформа сред българския народ, депутатите на „Атака” тръгват на обиколки в страната за среща с българските избиратели. Народът на България живее не на жълтите павета в София, не носи маски на лицето си и не обича насилието, рушенето и анархията, е твърдото убеждение на парламентарната група на „Атака”.

15 януари 2009 г.




Дали някой ще последва или отново АТАКА ще е единствената истинска опозиция ?

didomido
01-15-2009, 13:54
Евала

Sevt
01-15-2009, 14:30
" Те са част от този парламент "

Бахти обвинението......еми да Българския народ ги е вкарал в този парламент, да се извиним ли ?

didomido
01-15-2009, 16:02
Те може да са част от парламента ама не управляват има разлика....

sandetoo
01-16-2009, 04:26
Някъде четох че и НДСВ смята да напуска опозицията и по този начин да направи, така че изборите за евродепутат и парламентарните избори да съвпаднат.

Sevt
01-16-2009, 06:37
Не можах да хвана логиката в горния пост. Първо НДСВ не са в опозиция за да я напускат. Второ ако визираш напускане на парламента , заристите взеха становището на АТАКА за избори в един ден и ако напуснат парламента шанса това да се сбъдне става нулев...

SoFarSoG00d
01-16-2009, 08:33
ДПС и БСП трябва да бъдат изхвърлени от Парламента.

SiegHeil
01-16-2009, 09:32
Хубаво обмислен ход...стопроцентов театър е, но все пак е Атака е със сигурност по добре от БСП и ДПС..

Firstwave
01-16-2009, 11:24
И сега какви са вариантите изборите да са в един ден?

sandetoo
01-16-2009, 16:44
Имах предвид коалицията, но бързах и съм объркал.

BGRUForever
01-16-2009, 17:31
Сега остава и останалите от опозицията да напуснат и ще стане интересно за цяла Европа какво е това правителство което с поведението си изгони опозиционните партии и ще трябва да си подаде оставката ако не иска да стане за смях пред ЕС и народа да иска още повече да го исколи, публично да ги растреляме пред парламента и да оставиме кръвта да изсъхне на паветата, за да напомня на бъдещите управници какво може да стане и с тях, ако не сллушат.

ПП Малко се относех от темата. Та по темата кратко и ясно. Подкрепям АТАКА.

Firstwave
01-16-2009, 18:02
Трудно ми е да оценя този жест. Прилича ми най-вече на популистки ход. По-добре да си стоиш в Парлламента и да си опозиция. То е ясно ,че ония си правят каквото искат ама пък да не ходиш на работа за която си бил избран не ми харесва. Същата работа като Доган.

Sevt
01-17-2009, 06:14
Сега остава и останалите от опозицията да напуснат и ще стане интересно за цяла Европа какво е това правителство което с поведението си изгони опозиционните партии и ще трябва да си подаде оставката ако не иска да стане за смях пред ЕС и народа да иска още повече да го исколи, публично да ги растреляме пред парламента и да оставиме кръвта да изсъхне на паветата, за да напомня на бъдещите управници какво може да стане и с тях, ако не сллушат.

ПП Малко се относех от темата. Та по темата кратко и ясно. Подкрепям АТАКА.

Точно това искахме да направим преди близо година, но другата " опозиция " отхвърли идеята.

BGRUForever
01-17-2009, 16:44
Не го знаех, че са искали, от миналата година нямам много сведения какво е ставало, защото не бях тук.

pussycat_dolls15
02-04-2009, 08:27
ДПС и БСП трябва да бъдат изхвърлени от Парламента.
Може би Атака ще ни оправят държавата,но не знам.

LINKNOT
02-04-2009, 10:53
Няма смисъл да остават в парламента при все,че тройната коалиция постоянно отхвърля идеите им. Пък и докато вървяха протестите, работата в залата не можеше да се върши качествено (доколкото изобщо се върши някаква работа де).
Аз ги подкрепям. Нека се има на предвид обаче,че времето,през което АТАКА ще отстъства в пленарната зала,няма да е изгубено,тъй като те ще тръгнат на обиколка из страната,за да изкажат отново своите предимства и цели. На пролет се надявам,че най-сетне ще са в управлението.

kristo
02-04-2009, 16:02
Според мен определено това не е най-разумния и правилен ход. Като не си в парламента, още по-малко можеш да окажеш някакво влияние и да въздействаш върху процесите, които се случват там. Всъщност, така тройната коалиция даже по-лесно ще си гласува собствените предложения. Не обвинявам Атака, просто според мене са си направили грешно сметките този път, така не става. На БСП, ДПС и НДСВ никой няма да им накриви шапката заради това, че напуснал парламента, а даже им е добре дошло.
Иначе Атака със сигурност е една от партиите, които могат да участват в промяната на България, но има доста неща, заради които цялостно не мога да им се доверя. И все пак няма спор, че са много повече за предпочитане пред сегашните.

BulgariaZaBulgarite
04-24-2009, 09:23
И аз съм за бариера от 8%. Така поне няма да се намърдат всякакви хрантутници.

DedoJoroPalaviq
04-24-2009, 09:47
Само ДПС!

MrUndaztood
04-24-2009, 11:58
Аман от PR-и

kristo
04-24-2009, 12:21
Само ДПС!
На сапун...

И аз съм за бариера от 8%. Така поне няма да се намърдат всякакви хрантутници.
Не мога да се съглася пиятелю:
Първо- тази бариера от 8% се приема само 2 месеца(и по-малко даже) преди изборите, което е недопустимо от законова гледна точка;
И второ- налива се вода в мелницата на БСП и ДПС. Не виждам защо Атака и РЗС ги подкрепят, не откривам никаква логика. БСП и ДПС се опитват да спечелят служебна победа по този начин, за да лишат като цяло опозицията от представителство в парламента.

А хрантутниците от БСП и ДПС пак ще са си в парламента и това всички за съжаление много добре го знаем. Този закон няма с нищо да им попречи и точно затова те го прокараха.

MrUndaztood
04-24-2009, 14:49
Само ДПС!
На сапун...

Кристо,не се захващай.Поредният жалък провокатор.


------------


Като цяло съм "ЗА" Двупартийното управление (Запада е на този принцип).Всяка партия се конкурира какво по-напред добро нещо ще направи,това мисля,че е идеално,НО сигурен резултат ще има НЕ със старите муцуни,но все пак съм За.Пък и колко партии ще изчезнат от Парламента,ихааа

Sevt
04-28-2009, 22:28
kristo, бариерата бе подкрепена от АТАКА поради една ясна причина, а именно - измислени изроди като движение " Напред " да не влязат в парламента с купуване на гласове и да станат новото ДПС, обслужвайки интересите на Първанов. Освен това дпс на последните 3 избори се явява като Коалиция, а не като партия ;)
Тъжно би било ако в обществото подкрепата на АТАКА към тази ТОЧКА от закона, който иначе НЕ подкрепяме защото мажоритарния вот отново обслужва доган, бъде разбрана като подкрепяща управляващата мафия. Видя се обаче, че това имаше ефект - уродливото движение " напред " веднага се разпадна. За съжаление обаче отпадна исканият процент увеличение на всяка допълнителна партия и на изборите ще ни се наложи да гледаме дъъъъъъъъъълги коалиции от по 15тина партии. Поне няма да има особено значение.
П.П. Боян Боянов няма да го коментирам. само с едно изречение - " вие не сте националисти " - " не вие не сте националисти " да ви напомня за нещо ? Добре поне, че горепосочения никога не е имал реална подкрепа сред обществото и разкол колкото и да му се иска няма да има. А ПП " АТАКА " винаги е била и ще бъде за обединението не само на всички националистически партии и движения, но и на всички патриотични пробългарски организации. И провокации чрез внедрени педалчета или лепенки по рейсовете в крайните квартали на София не хващат внимание ;)

w0sh
04-29-2009, 09:09
това незнайно защо ми напомня за фашистката партия в германия

BulgariaZaBulgarite
04-29-2009, 09:24
това незнайно защо ми напомня за фашистката партия в германия
Защото гледаш БТВ?

VHack
04-29-2009, 10:50
Не бяха с мн чисти мисли а управление но ми харесваха... до някъде

Sevt
05-01-2009, 12:28
това незнайно защо ми напомня за фашистката партия в германия
Защото гледаш БТВ?

Очевидно :lol: