PDA

View Full Version : Търся нещо. Помогнете



danlqn
01-15-2009, 15:02
Търся една книга, но 1-во не знам дали е издадена в България. И 2-ро незнам заглавието и как се превежда на български. А ето го и него : "Nick and Norah's Infinite Playlist" . Авторите са Rachel Cohn и David Levithan. Моля помогнете ми :)

AuroraBorealis
02-04-2009, 09:16
За съжаление не е преведена на бг. Но наскоро я филмираха, сигурно знаеш. Носи същото име. Иначе книгата е написана от 2-ма автори. Мъжът пише от гледната точка на Ник, а жената - от името на Нора, като се редуват. Даже до колкото бях чела, двамата автори не са били наясно в началото какво ще излезе. Просто единият написал част, протил го на другия, той го прочита, продължава, праща обратно всичко и така - нещо като дописваща се в момента история
Книгата почва Ник, после продължава Нора и така нататък, но хубавото е че не се припокриват ами се допълват и доразвиват. Много е приятна за четене. Действието се развива бързо - всичко само за една нощ буквално Много емоции и преживявания. Да се чуди човек колко много неща могат да се случат, за толкова кратко време.
На мен лично книгата ми хареса повече, макар филмът да следи почти изцяло сюжета - въпреки това има изменения и пропуски, които са дразнещи, за някой който е чел книгата.
Но все пак филмът е хубав и е по-друго да чуеш песните, за които само се пише в книгата.