PDA

View Full Version : Докога родителите ще ми контролират живота



NaskoKaulitz
01-15-2009, 15:03
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА

Gerr
01-15-2009, 15:15
Шанс

Jumbie483
01-15-2009, 15:15
Те го правят, защото ти им позволяваш..
Иначе сериозно Наско.. сам ми беше казал, че си на 18 иначе на акъл на 12... Не виждам ако се държиш и пред родителите си така как ще ти имат доверие и ще си независим от тях. Или порасни или ще ги търпиш :?

ToniStoraro
01-15-2009, 15:43
Не ги оставяй да те контролират. Откъде на къде ще ти казват колко деца да имаш, кога да се пжениш и дали да учиш.

Seducti0n
01-15-2009, 17:47
:) Достатъчно голям си за да им покажеш, че това е твоят живот, а не техния! :wink:

Rofl4etoo
01-15-2009, 17:55
След като завършиш просто се изнеси от вас и започни да се оправяш сам в живота!

NaskoKaulitz
01-15-2009, 18:28
Ами и аз това им казвам, че съм пълнолетен, че живота си е мой, но винаги стигаме ДО СКАНДАЛИ.Не искат и да чуят за това :(

merryweather_ricci
01-15-2009, 19:08
просто някой ден си събери багажа изнеси се почни работа и...да ги видим тогава! :D

NaskoKaulitz
01-15-2009, 19:28
просто някой ден си събери багажа изнеси се почни работа и...да ги видим тогава! :DМислел съм го като вариант, но не е толкова лесно-имаме 2 големи и добре обзаведени апартамента, а аз къде да ида САМ и.........

Il_cavaliere_del_male
01-15-2009, 19:44
начи, не се засягай, ма ваште са много зле...
са, първо - трябвало задължително да учиш. Както казах в една друга тема, могат случайно да не те приемат, нали се сещаш.
после - 2 деца, тряало да имаш уж. Ми питай ги дали те са готови да гледат 3 внучета, защото ти и майка им ще ходите на работа от 8 до 8, тия деца трябва някой да ги гледа, да израстнат в домашна среда - при бааба и дядо, а ще са 3, защото ти така искаш. Ще са родени през максимум 2 години, да видим тогава колко ще им е лесно. Бахти хората... Нямало да ти дават да учиш и да работиш - еми хората явно имат пари, изцеди ги максимално и ще видят, че е по-добре да ти дадат да си изкарваш собствени. А ще ти казват какво да правиш, докато не станеш малко тарикат и не измислиш как да направи така че хем те да са доволни, хем ти. Казвай "добре, добре" и си прави каквото знаеш.

NaskoKaulitz
01-15-2009, 19:54
начи, не се засягай, ма ваште са много зле...
са, първо - трябвало задължително да учиш. Както казах в една друга тема, могат случайно да не те приемат, нали се сещаш.
после - 2 деца, тряало да имаш уж. Ми питай ги дали те са готови да гледат 3 внучета, защото ти и майка им ще ходите на работа от 8 до 8, тия деца трябва някой да ги гледа, да израстнат в домашна среда - при бааба и дядо, а ще са 3, защото ти така искаш. Ще са родени през максимум 2 години, да видим тогава колко ще им е лесно. Бахти хората... Нямало да ти дават да учиш и да работиш - еми хората явно имат пари, изцеди ги максимално и ще видят, че е по-добре да ти дадат да си изкарваш собствени. А ще ти казват какво да правиш, докато не станеш малко тарикат и не измислиш как да направи така че хем те да са доволни, хем ти. Казвай "добре, добре" и си прави каквото знаеш.
Прав си напълно, но те напълно ме шантажират.Казват, че докато "ме хранят и съм в тяхната къща, ще ги слушам", а като кажа да се изнеса, стигаме до скандал :( не знам, да мине още малко време и ще видим какво ще става :(

Il_cavaliere_del_male
01-15-2009, 19:57
е да, тука са прави...докато си в тяхната къща, верон е че ще слушаш - ще изхвърляш боклука, ще пазаруваш банани и картофи, ще извеждаш кучето и ще храниш рибките, това означава да слушаш... можеш да им нашепнеш, че като искат да те държат като затворник у вас, не трябва да ти дават да правиш нищо, защото на затворниците не им се позволява д аправят нищо. бахти хората :shock: :shock: :shock:

NaskoKaulitz
01-15-2009, 20:12
Току що изслушах поредната лекция "май месец наближава, стягай се за изпитите" :(

bishop
01-15-2009, 22:42
Трябва да свикват че си самостоятелна личност, колкото по-рано толкова по добре. Аз съм на 16 и за всяка малка част от личната свобода, която ми оставят в момента са се водили жестоки войни. Не тази, миналата нова година имаше крясъци, блъскане на врати, наказания и лекции докато ме пуснаха да я прекарам с приятели. Тази проблеми нямаше. Просто им дай ясно да разберат, че изпитите са си лично твой проблем и че бидейки на 18 не си длъжен да им даваш отчет кога си се изпикал и колко дъвки си издъвкал днес. А за сватбата и децата можеш да ги погледнеш в очите и да им теглиш една майна.

Относно изнасянето, нямаш ли някоя тъжна, самотна баба, при която да отидеш да живееш? Наистина не е безопасно за възрастен човек да живее сам.

NaskoKaulitz
01-16-2009, 03:28
Трябва да свикват че си самостоятелна личност, колкото по-рано толкова по добре. Аз съм на 16 и за всяка малка част от личната свобода, която ми оставят в момента са се водили жестоки войни. Не тази, миналата нова година имаше крясъци, блъскане на врати, наказания и лекции докато ме пуснаха да я прекарам с приятели. Тази проблеми нямаше. Просто им дай ясно да разберат, че изпитите са си лично твой проблем и че бидейки на 18 не си длъжен да им даваш отчет кога си се изпикал и колко дъвки си издъвкал днес. А за сватбата и децата можеш да ги погледнеш в очите и да им теглиш една майна.

Относно изнасянето, нямаш ли някоя тъжна, самотна баба, при която да отидеш да живееш? Наистина не е безопасно за възрастен човек да живее сам.Такава баба имам, ама тя е същински цербер :D иначе скандали и тук има за всичко, на нова година исках да празнувам с приятели обаче не ми позволиха :( ако е само мама пак щях да се справя горе долу, ама тати е по-труден........като се развика, после ще имаш спукани тъпанчета

carinaNebula
01-16-2009, 04:01
Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА

:lol: :lol: :lol: :lol:

и така насе,това е съдбата ти. :D

dimitar_ak
01-16-2009, 07:14
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА

Докато не им покажеш, че можеш сам да се оправяш с живота и да си отговорен

Kostadin_682
01-16-2009, 18:08
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА
:shock: Ба... аз не мога да си представя, ако моите родители контролират живота ми така...
Време е да им кажеш, че не си малко дете на 15 години, и знаеш какво искаш, и кое е добре за теб. Имам един приятел също като теб само, че като изключим това с двете деца, и сега няма тръпение да започне висше, за да може да се махне от родителите си... а бе гадно е... на 18 години му казват в колко да се прибира, какво да прави... абе ... не се оставяй туку така...Какво ще стане ако проявиш смелост да им се ошълчиш? Най-много да си изедеш боя... е ти за един бой ли си? няколко пъти така и ще ти кажат "Прави каквото искаш"
А това с децата е адски тъпо... ще станеш на 24-25 години ще се зажениш и те ще те командват колко деца да имаш... пълна простотия... това не го рашават те това го решавате ти и твоята половинка... така им кажи, и не се страхувай :wink:

SoFarSoG00d
01-20-2009, 17:24
Докато си финансово зависим от тях,така ще е.Замисли се:
живеете заедно,дават ти пари за всичко,плащат сметки и така нататъка,тяхно право е да се интересуват от теб.

NaskoKaulitz
01-20-2009, 18:46
Докато си финансово зависим от тях,така ще е.Замисли се:
живеете заедно,дават ти пари за всичко,плащат сметки и така нататъка,тяхно право е да се интересуват от теб.Добре, разбирам че ми дават пари, но така излиза че все едно "си плащат" за да ме контролират :(

YouKnowImBetterThanYou
01-20-2009, 18:52
Родителите са длъжни да обръщат внимание на децата си, твоите дори малко внимание ти обръщат - някакви си 10 минути. От какво си недоволен, нали все пак те издъжат, стараят се да покажат интерес към твоя живот, а това че на теб това ти се струва досадно е най-малкиият семеен проблем, който може да си имаш с тях. Всичките ти притеснения са излишни, тъй че нямаш повод да си режеш вените да кажем.

BqlaLiniq
01-20-2009, 18:53
Офф т*п си като счупен тиган човек..на 18 и да си толкова зле..вземи порасни, ама на квартира със съквартиранти недей отива щото горките хора.. :grin:

SoFarSoG00d
01-20-2009, 19:19
Даже трябва да си поласкан ,че ти обръщат толкова внимание,защото има деца ,които за като безпризорни и техните въобще не се интересуват от тях,а те в последствие стават боклуци.Един ден ще оцениш така наречения контрол от родителите и мен са ме контролирали,поучавали са ме ,давали са ми съвети,дори са се намесвали в разни неща,аз съм се карала с тях ,ама сега виждам ,че всичко е за добро.
Ти един ден също ще бъдеш родител и ще видиш,че детето ти ще бъде център на Вселената за теб.

stealthyGirl
01-20-2009, 19:40
12-->18 годишен (или поне почти на толкова)=>не те държат с това... С какво друго? Че живееш в тяхната къща може би? Ами като завършиш ще отидеш да учиш примерно задочно и ще си работиш... Пробвай да влезнеш в друг град или в друга държава, ако искаш... И там ще си на квартира, тоест вече отпада техния дом. След като завършиш ще ходиш на работа и ще си плащаш наема (то като си задочно може да си го плащащ и докато работиш...) и може би някога време ще си купиш апартамент. :-D Т'ва за децата е тъпо, знаеш, че не могат да те накарат.
Измислих го! 8-)

ivvka
01-20-2009, 20:26
В 12 клас и така да те контролират :shock: много е гадно. Вярно, че живееш при тях, дават ти пари и тн ама все пак си голям да решаваш сам. Обясни им, че няма винаги да са до теб, за да ти казват какво да правиш и че е време да си по-самостоятелен по отношение на решенията поне

NaskoKaulitz
01-20-2009, 20:28
В 12 клас и така да те контролират :shock: много е гадно. Вярно, че живееш при тях, дават ти пари и тн ама все пак си голям да решаваш сам. Обясни им, че няма винаги да са до теб, за да ти казват какво да правиш и че е време да си по-самостоятелен по отношение на решенията понеТва се опитвам да им обясня но не искат и да чуят :(

Wrathchild
01-20-2009, 21:00
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.

SoFarSoG00d
01-20-2009, 21:09
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.
+1

Darkkiss
01-21-2009, 02:44
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.
+1

ето на това се казва хора без собствено мнение

браво лицемери!!!

Blab
01-21-2009, 03:31
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.
+1

ето на това се казва хора без собствено мнение

браво лицемери!!!
ахахах :Д това пък откъде?:Д
Едно е да отстояваш позиция, съвсем друго е да искаш да не ти се обръща внимание и "да си правиш, к'вото щеш";
А хлапета, като Наско, трябва да бъдат напътствани! Не до 18-тата им година, а до 25-тата даже!

girl_in_black
01-21-2009, 10:23
Като ти гледам подписа и...ми приличаш на лапе на 12-13.Ако и на ваще правиш такова впечатление, как да те оставят?

mistake
01-21-2009, 11:54
Ябе я стига, от какво се оплакваш?.. В крайна сметка ти си тяхно дете, тяхна кръв. Те са те създали и отгледали и винаги ще гледат на теб като на свое дете, по простата прчина ,че се притесняват за теб и те обичат. Те винаги ще си останат твоите мама и тати :)

jambo_bs
01-21-2009, 12:27
просто някой ден си събери багажа изнеси се почни работа и...да ги видим тогава! :D

ДА :grin:

ELFIQ
01-21-2009, 13:15
аз имам приятел от 6 месеца и баща ми още се цупи и прави физиономии когато му кажа, че ще остана да спя в тях :o ВБЕСЯВА МЕ :o а съм на 20

Ceck0o0
01-22-2009, 07:02
Като ти гледам подписа и...ми приличаш на лапе на 12-13.Ако и на ваще правиш такова впечатление, как да те оставят?
+1 8-)

HePeAJIeH
01-22-2009, 12:35
Ако беше слушал когато трябва родителите си а не Токио Хотел сега нямаше да си на този хал! Покажи им че си самостоятелен бе! Ако нищо не помага..изнеси се и това е!

FlashMX
01-22-2009, 12:54
Абе радвай се след години ще си мечтаеш за мама и тате :D ..

Firstwave
01-23-2009, 10:37
Гледай до къде води "Токио Хотел".
Като ти дойде времето ще се изнесеш без да даваш обяснения и всичко ще е наред. Тия дето отиват при мама и тати и заявяват ,че ще се изнесат са загубена кауза.

NaskoKaulitz
01-23-2009, 10:59
Снощи имаше скандал, и то много сериозен.И излезнах вечерта с едни приятели и ги оставих нашите с пръст в уста :D цяла нощ не са спали, ама да свикват, баси, няма да жертвам щастието си за тяхното спокойствие

Justified
01-23-2009, 11:27
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА
Ами ще те контролират докато не направиш 18.Или поне по закон е така.Пък и к`во искаш, все пак си на 12

NaskoKaulitz
01-23-2009, 11:29
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА
Ами ще те контролират докато не направиш 18.Или поне по закон е така.Пък и к`во искаш, все пак си на 12Ти не четеш ли, 12 клас съм-на 18 години съм 8)

Wrathchild
01-23-2009, 14:20
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.
+1

ето на това се казва хора без собствено мнение

браво лицемери!!!Странно, аз май си изразих мнението. Ела докажи, че не е мое.

TheBlackRose
01-23-2009, 16:34
Еми щом си на 18,нямат такова право...Спират да те командват,когато ти решиш.Аз не съм им позволявала на моите това откакто станах на 15 години...Е,не баш съвсем да не им обръщам внимание,но накрая винаги ставаше моето(е разбира се с изключения)...Щом аз,някаква пикла на такава възраст успях да получа това,не знам как ти на 18 не можеш... 8)

NaskoKaulitz
01-23-2009, 16:49
Еми щом си на 18,нямат такова право...Спират да те командват,когато ти решиш.Аз не съм им позволявала на моите това откакто станах на 15 години...Е,не баш съвсем да не им обръщам внимание,но накрая винаги ставаше моето(е разбира се с изключения)...Щом аз,някаква пикла на такава възраст успях да получа това,не знам как ти на 18 не можеш... 8)Ми май скоро и мен ще ме оставят на мира :grin:

CuteBaby
01-23-2009, 20:56
Еми ти им го позволяваш да те контролират толкова много..то е хубаво да се интересуват от теб и да са загрижени,ноо те прекаляват.А може би не си им доказал,че може да ти имат доверие и че си отговорен ?!

NaskoKaulitz
01-23-2009, 21:07
Еми ти им го позволяваш да те контролират толкова много..то е хубаво да се интересуват от теб и да са загрижени,ноо те прекаляват.А може би не си им доказал,че може да ти имат доверие и че си отговорен ?!Ми то почти не говоря с тях, само като се прибера от даскало ме питат как е минало и какво искам да ям :(

colymoly
01-24-2009, 06:24
докато не им теглиш една майна да си гледт работата

Wrathchild
01-24-2009, 11:57
Докато те издържат, живееш им под покрива и ти плащат образованието, не ще ги слушаш, ами хоро ще им играеш.
+1

ето на това се казва хора без собствено мнение

браво лицемери!!!Странно, аз май си изразих мнението. Ела докажи, че не е мое.
ти си зле е
той говореше за sofarsogood че исак само да трупа мнения с тфа 1+Зле ще викаш на някои от приятелчетата си.
Както виждаш, говори с мн.ч.

Il_cavaliere_del_male
01-24-2009, 12:04
Оф, що си мислите, че родителите са на тоя свят, за да ви тормозят... е да, има такива, но не свички са такива... и не тва им е първоначалният замисъл.. ако имате оплаквания - защита на децата

m3talmania
01-24-2009, 12:12
Ще дойде момента, в който ще спрат да ти нареждат и ще осъзнаят, че си пораснал. :)

ToniStoraro
01-25-2009, 19:01
Отговор на заглавието на темата - докато ги оставяш да го правят.

AtlantidaLove
01-26-2009, 06:18
Само ми кажи,по дяволите от какъв зор ще искаш да работиш,вместо да си изживееш наи-хубавите години "свободно"(като изключим ученето 8-) )?! :) :-o И родителите ти(не се засягай) май не са пообмислили своята "заповед'-как ще учиш и ще се ожениш едновременно,пък и две деца на 18 години?! :shock: :lol:

AtlantidaLove
01-26-2009, 06:18
Само ми кажи,по дяволите от какъв зор ще искаш да работиш,вместо да си изживееш наи-хубавите години "свободно"(като изключим ученето 8-) )?! :) :-o И родителите ти(не се засягай) май не са пообмислили своята "заповед'-как ще учиш и ще се ожениш едновременно,пък и две деца на 18 години?! :shock: :lol:

varnen4e
01-26-2009, 09:32
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА

Много познато. Аз дори в момента съм под домашен арест. Не ходя и на училище, за да не се виждам с приятеля си. Но те ще разберат като навърша 18. Няма да им се вярва.

LitTleJ
01-26-2009, 11:34
Правят го щото им позволяваш.Аз съм на 16 живея в испания с наще и пак нищо не могат да ми кажат.Колкото по-рано ги отрежеш толкоз по- добре.
ПС родителите ша ти се месят докато не хванат алцхаймер.Който и възрастен да питаш тва ша ти каже.

colymoly
01-26-2009, 13:45
Сега съм 12 клас.Всеки ден 10 минути ме разпитват какво е ставало в училище до най-малка подробност.След като завърша, ме карат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да уча, макар че искам да работя.Не ми позволяват да работя и да уча едновременно.Държат ми сметка за всичко, все едно аз си нямам собствен живот.Трябвало да се оженя, да имам 2 деца, за да не можело ако е само едно да стане егоист.ПРОСТО МИ ОМРЪЗНА

Много познато. Аз дори в момента съм под домашен арест. Не ходя и на училище, за да не се виждам с приятеля си. Но те ще разберат като навърша 18. Няма да им се вярва.
еее как така и на училище не те пускат, прощавай ама това са крайно сурови мерки :shock:

Firstwave
01-27-2009, 10:37
За родителите детето им никога не е достатъчно пораснало. Аз съм се примирил с тази мисъл. Ама и те са си прави хората отглеждат те години наред и след това пак ги е грижа за нас. Те от заргиженост го правят хората. Като почнете да работите от само си ще започнат да ви уважават. Някак си докато искате пари да идете на кафе няма как да ви вземат на сериозно.

Darkkiss
01-27-2009, 14:59
докато не се изнесеш...

Firstwave
01-28-2009, 10:10
Е то е ясно ,че като си живееш сам, поемаш си всички разходи и т.н. никой не може да ти казва какво да правиш. Въпреки това родителите пак ще ти дават съвети и ще те разпитват как си и т.н. Поне при мен така стана.

elsy
01-28-2009, 11:52
Ми изнасяй се 8-) 8-)

varnen4e
01-31-2009, 14:47
докато не се изнесеш...

Ааа.. а не мен ми казваш, че нищо няма да стане от мен, ако се изнеса.

Viche
03-04-2009, 21:32
Еми ти си си го направил и мойте се опитваха ама като почнах да ги режа за всичко..като се опитат те да ти направят гадно,направи и ти 8-)

TwoSmokingBarrels
08-30-2009, 17:05
Епа като станеш на 18 хващаш си шапката дрешките и айде на квартира намираш си работа и си живееш както искаш ама докато те те идържат така ша е :-D