PDA

View Full Version : Постоянно ме боли глава



Sintya
01-15-2009, 18:07
От 2 месеца постоянно ме боли глава, единственното време което не ме боли е, когато спя.
Ако се взема предвид, на диета съм от също толкова време, както и имам хроничен синозит.
Има ли някакво по ефикастно лекарство, от което минава глава, освен аналгин и аспирина?

john95
01-15-2009, 18:13
Еми нз аз имам подобен проблем, но той е само когато съм мнооооого изморен и разтворим Аспирин Ц помага много и също така като те боли глава - не чети книга,не блей пред монитора или ТВ-то ( Облъчват те и само те боли повече главата като спреш да гледаш - от личен опит го казвам) - Просто си дремвай хубаво и гледай да спиш поне 8 часа.!!

kalpazanka
01-15-2009, 19:19
Консултирай се с офталмолог.
Обезболяващите са временно решение.

bulrus
01-15-2009, 19:22
започни да пиеш по много вода и до 2 дни си като нов .... бас ловя, че не пиеш изобщо вода

Sintya
01-15-2009, 19:48
Пия, пия. И съм момиче.
Вода честно казано не пия много, но напитки към 1 литър на ден си пия стабилно.

bulrus
01-15-2009, 19:56
напитките не са вода ..... научи се да пиеш вода(минерална, от чешмата може и по зле да стане 8-) ) и спри кофеина ако пиеш по много кафета ... и 1 литър на ден нищо не е ...

batkodoki
01-15-2009, 20:01
От 2 месеца постоянно ме боли глава, единственното време което не ме боли е, когато спя.
Ако се взема предвид, на диета съм от също толкова време, както и имам хроничен синозит.
Има ли някакво по ефикастно лекарство, от което минава глава, освен аналгин и аспирина?

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

- забрави всякакви идиотски диети, а през зимния сезон на-вече!
- редовен контрол на кръвно налягане!
- това, което наричаш "хроничен синозит" трябва да се излекува!

консулт с:

- офталмолог
- невролог
- оториноларинголог

Sintya
01-17-2009, 15:12
Женско съм, на 15 съм.
Иначе преди ходих на нагревки за синозита, но не помогнаха. Кафета и сладко не близвам.

batkodoki
01-18-2009, 21:29
Женско съм, на 15 съм.
Иначе преди ходих на нагревки за синозита, но не помогнаха. Кафета и сладко не близвам.

за да изброя "нелечимите болести" моето момиче, ще ми стигнат десетте пръста на ръцете.

"синузита" не е сред тях

Blab
01-18-2009, 21:37
Очи?
Други заболявания? (ще кажа думата "зъб", само така, да си стои)

Аз имам мигрена откакто се помня:Д
Не е хубаво, вече аналгинът не ми действа, поне не в нормални количества.
Обаче... преди няколко дни си купих лампа за ароматерапия, избрах си и масла, които допадат на сетивата ми.(принципно, на всеки аромат пише за какво лечение се използва, но аз предпочетох да ми допада, а не да мирише зле, както и да е) Мога да кажа, че като си я паля, нищо не ме боли, даже температурата ми се смъкна(настинала съм или няк'ъв грип, все тая:Д).

batkodoki
01-18-2009, 21:43
Очи?
Други заболявания? (ще кажа думата "зъб", само така, да си стои)

Аз имам мигрена откакто се помня:Д
Не е хубаво, вече аналгинът не ми действа, поне не в нормални количества.
Обаче... преди няколко дни си купих лампа за ароматерапия, избрах си и масла, които допадат на сетивата ми.(принципно, на всеки аромат пише за какво лечение се използва, но аз предпочетох да ми допада, а не да мирише зле, както и да е) Мога да кажа, че като си я паля, нищо не ме боли, даже температурата ми се смъкна(настинала съм или няк'ъв грип, все тая:Д).

ех Blab, Blab ..прозелитизмът е лошо нещо :)

и лампата и Маслата са нещо чудесно наистина - спор няма!
но когато опре до гнойна колекция на 1 сант от мозъка са неприложими, вярвай ми :)

Blab
01-18-2009, 21:53
този пък:Д
само споделям

но се лаская, щом ти звуча тоооолкова убедително:Д

FiRe_LaDy
01-19-2009, 16:38
Аулин

me4eto
01-19-2009, 19:16
аулин много е яко пробваи всчко минава


http://www.jivotno.com/wild-angel

Boyd
01-19-2009, 19:42
Започни да ядеш.

Ако не мине се консултирай с лекар.

Kostadin_682
01-19-2009, 21:00
и мен ме болеше главата... ама на мен беше синюзит.. но по добре отиди на лекар...

traka
01-20-2009, 06:54
Аз пък що си мисля, че трябва да започнеш да пийваш поне по едно кафе на ден или да хапнеш шоколад. Нямам проблем с мигрени и синозит, но поради бременността ми в началото реших, че кофеина е вреден и зех, че спрях кафето. Започна да ме цепи глава непрекъснато, а хапчета не можех да пия. След един ден сълзлив от болка отидох при лекарката, бях с екстремно ниско кръвно и ме направи на пихтия, скара ми се че не пия кафе и не ям шоколад, за да си го вдигна. Не знам до колко ще ти се стори нормално, но наистина помогна и до сега, не съм имала проблеми повторни с главобол. Другото което е причинител на главобол е прекаления сън, над 8 часа за някои хора е също причинител. Хубаво е да спреш с лекарствата, защото и постоянната им употреба довежда до привикване и организма изгражда един вид имунитет и те не действат.

Мнението ми не е лекарско, а е от мои наблюдения. Ако искаш опитай със странните ми методи и ако има разлика добре. Виж си кръвното, не винаги трябва да ти премалява, за да разбереш че е паднало. Ако нещата не се подобрят, даже ако искаш направо заминавай на лекар да те види. Здравето не е шега и трябва да си го следиш и най-малките промени трябва да ти правят впечатление и не ги отлагай по толкова много време. И също съм много съгласна с Бат Доки, че диети по време на зимата, са убийствено жестоки и отслабват организма и сме като магнит за болести, независимо какви.