PDA

View Full Version : Открадат Iphone



DonnerWetter
01-15-2009, 22:36
Добър вечер на всички.Преди около 10 дена си купих чисто нов Apple Iphone 16GB White.Наистина е нещо уникално.Та..днес последния час в училище, госпожата беше много настоятелна да влизам веднага в салона за да ме изпита.Обух набързо аз анцунга в съблекалнята, оставих раницата изолирана от всички други, накрая на скамейката, разкопчах я, сложих вътре якето си и върху него Iphone-а в калъвче и всичко.Попринцип го пазя повече от мен.Някои ще си помислят, "защо не го взе с теб?!" хмм, защо ли, страхувах се някой да не ме бутне и да не му стане нещо.И наивната аз, оставих го в съблекалнята.Свършва часа, влизам в съблекалнята и "КАКВООООО?КЪДЕ МИ Е ТЕЛЕФОНА????НЕЕЕЕЕ!!!", няма го.Откраднали са го.С нас караха и 7 клас, най-вероятно е някой от тях.Изтерично започнах да звъня на картата от телефони на приятелки.Свободно!Беше така половин, един час.Явно го е взел някой, който си няма и понятие и не можеше да го изключи.Обадих се на майка ми, веднага дойде да ме вземе с колата и отидохме до М-тел.Спряха изходящите повиквания на картата.След малко като звъннах пак, телефона ми беше изключен! "НЕЕЕ!".Не, ама да.Нищо де, не устискаха и след малко пак се включи.Баща ми познава управителя на М-тел Стара Загора.Обади се веднага, но така като имей му е американски, не може да го проследят.И какво ми остава утре ще обикалям стаите с директорката.На някой да му се е случвало и да ми даде съвет как може да го проследим или нещо друго?

Serial: 888469U01R4
IMEI: 011775001292097

Тава, както се досещате са серийният номер и имей на откраднатият телефон.Моля всеки на когото попадне този iPhone се свърже с нас, като разбира се анонимността и всякакви имена да излезнат наяве са гарантирани.

+359885555545 - Филип.
+359888409895 - Кольо.
или с мен на лично.
Предварителни благодарности към всички отзовали се на помощ.

hardball
01-15-2009, 22:38
Принципно бих ти казала, че е изгубена кауза, обаче аз си изгубих телефона в рейс 309 в София и после се намери, та се случват всякакви чудеса :)
Мисля, че който го е взел особено ако е маляк може да се сплаши ако продължаваш търсенето и да се върне "анонимно" на директорката или домакинката :)

carinaNebula
01-15-2009, 22:57
телефона е страхотен,но жалко за тази случка.
пожелавам ти да го намериш. :)

LizZz
01-16-2009, 06:48
Как ше го оставиш отгоре, бе..
По принцип могат от МТел да го намерят с IMEI-а. Или наплашете децата, че можете да го намерите с IMEI, ама ще стане малко по-късно, затова е хубаво да го предадат анонимно, преди да са ги разбрали кои са. :o
И дано го намериш, че е хубава машинка!!!

EarthShaker
01-16-2009, 08:08
с кво страхопочитание говорите за тъпия айфон :lol: ейпъл е най-гадната компания за техника, след сони.

според мен полицая 'приятел' просто не знае за кво става въпрос.

machoka
01-16-2009, 09:45
1. Не знам защо малки момиченца се размотават с бизнес атрибути за 4 цифрени суми. Явно още е на мода да се покажеш над всички в социалната училищна йерархия, или пък просто има глупави родители, задоволяващи и най-тъпите капризи на децата си.

2.

с кво страхопочитание говорите за тъпия айфон :lol: ейпъл е най-гадната компания за техника, след сони.


Това беше най-глупавото изказване от темата, включително и пред биткаджийските изказвания на пъпчивите смехурковци.
Не случайно целият бизнес, а и висшият слой на обществото работят с ейпъл, а продуктите им са в най-високия ценови клас. А пък сони.. няма да коментирам повече.. ползвайте си лаптопите на Deawoo и се радвайте на Win Vista.

3. ПО темата за да не е офтопик - Мтел могат да прослеят всяко едно мобилно устройство, дори и да е ИЗКЛЮЧЕНО до колкото знам. НЕ мога да разбера защо всички си мислят, че са вързани в ръцете тия компании. Напротив - имат много повече ресурс от колкото предполагате.

Jesus
01-16-2009, 09:45
Васе не съм съгласен с теб :) Като софтуер Linux са най-производителни (чел съм че повечето сървари са базирани на Linux, лично аз не съм фен МАК ОС или Уиндоус, а на Linux, но ме мързи да чета как да се оправя с него и карам на ВИСТА, защото няма драйвъри за ХР) вече на ниво хардуер е по-различно. Мисля, че DELL айде и Asus са доста по-добри на ниво хардуер, в комбинация с Linux стават на светлинни години пред другите :)

В момента в който се постави сим карта в телефона в базата данни на оператора се разписват № на сим, телефон и разни други неща, без значени мтел, глобул или вивател, тази информация се записва на 3 компа 1 в оператора 1 резервен и 1 в полицията. в момента в който се включи те могат да сверят номера и да определят с точност до 10-тина см къде е. Проблема с намирането явно опира до това че трябва да се дадът пари на някого зада го намери :(

b0Nb0n
01-16-2009, 11:05
otiva6 v policiqta i 6ti go namerat ako sa nqkoi ot 7 klas lesno 6te go namerat 6te se poqvi v nqkoi zalojna ky6ta

SiegHeil
01-16-2009, 11:09
Ето затова не си купувайте скъпи дрънкулки 8-)

TellMeYourName
01-16-2009, 11:37
т'ва много гадно.

преди се сещам като си затрих старата нокия(сега е нищо,но тогава си беше доста) направо откачих и получих нервна криза 8-)
после се оказа изключен в джоба на якето ми...

дано си го намериш де :)

FlashMX
01-16-2009, 13:08
1. Не знам защо малки момиченца се размотават с бизнес атрибути за 4 цифрени суми. Явно още е на мода да се покажеш над всички в социалната училищна йерархия, или пък просто има глупави родители, задоволяващи и най-тъпите капризи на децата си.

2.

с кво страхопочитание говорите за тъпия айфон :lol: ейпъл е най-гадната компания за техника, след сони.


Това беше най-глупавото изказване от темата, включително и пред биткаджийските изказвания на пъпчивите смехурковци.
Не случайно целият бизнес, а и висшият слой на обществото работят с ейпъл, а продуктите им са в най-високия ценови клас. А пък сони.. няма да коментирам повече.. ползвайте си лаптопите на Deawoo и се радвайте на Win Vista.

3. ПО темата за да не е офтопик - Мтел могат да прослеят всяко едно мобилно устройство, дори и да е ИЗКЛЮЧЕНО до колкото знам. НЕ мога да разбера защо всички си мислят, че са вързани в ръцете тия компании. Напротив - имат много повече ресурс от колкото предполагате.

+1 Това че нещо не става за игри и други тъпни не означава че е боклук

InitialD
01-16-2009, 15:16
Жалба в полицията и да го търсят, това с американския имей ми звучи абсурдно...

откъде е купен телефона и имаш ли документи за него?

Това с полицията няма да стане !

На един приятел му гепиха телефона беше Samsung D 700 доста скъп телефон по времето когато се случи инцидента ... но няма и 10 минути след това отидохме няколко души с кутията и документите на телефона в 3то и резултата е 3 години по-късно телефона го няма ... :?

iPurple
01-16-2009, 16:27
Kofti trupka ..

s3xy
01-16-2009, 17:10
:shock: Леле не мога да си представя как се чувстваш! И все пак наистина трява да има начин с IMEI-а да го намерят МТел...

LiLGrizzly
01-16-2009, 17:14
Веднага вари във полицията и сиг ще ти го намерят ! Щом на мен преди 3-4 може и пове4е год ми намериха Siemens MC60,пък каде е твоя поне с 6-7 год по нов ! Успех дано ги намериш !

DonnerWetter
01-16-2009, 18:56
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно.

s3xy
01-16-2009, 18:57
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно. няма деликатно, пробвай блъф и най-вероятно ще се сплаши и ще ти го върне! мн се надявам да си го намериш :)

DonnerWetter
01-16-2009, 19:00
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно. няма деликатно, пробвай блъф и най-вероятно ще се сплаши и ще ти го върне! мн се надявам да си го намериш :)
А дали въпросните съученици не го обвиняват, защото са го взели те?
И този вариант го има..

SiegHeil
01-16-2009, 19:00
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно. няма деликатно, пробвай блъф и най-вероятно ще се сплаши и ще ти го върне! мн се надявам да си го намериш :)
Питаш, ако не признае - бой, ако пак не признае - бой..след третия път се разбира дали е невинен :>
Циганин от приказки не се плаши...ама от бой много 8-)

Jesus
01-16-2009, 19:05
Недей да го дискриминираш детето, казах ти че в момента в който се включи телефона ти може да се засече :)

DonnerWetter
01-16-2009, 19:08
Недей да го дискриминираш детето, казах ти че в момента в който се включи телефона ти може да се засече :)
Телефона ми не е от 50 лв, че да чакам 1 година полицията си мръдне задника (с извинение).Та той тогава на какво ще прилича с този сензорен дисплей и така нататък?Ако сега не направя нищо, край с него.Изобщо не се знае дали все още е в България..а и доколкото ми обясниха, ако са го продали на някой, който разбира, могат да му сменят имей и серийния номер.Та да се надяваме, че все още е при "циганина". :-k

Jesus
01-16-2009, 19:42
Иди в мтел или глобул предложи пари и ще е оки :)

LizZz
01-16-2009, 21:26
Не могат да му сменят IMEI-а. Нито пък серийния номер.
Нали за това са уникални.

tuzaro
01-16-2009, 22:18
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно. няма деликатно, пробвай блъф и най-вероятно ще се сплаши и ще ти го върне! мн се надявам да си го намериш :)
Питаш, ако не признае - бой, ако пак не признае - бой..след третия път се разбира дали е невинен :>
Циганин от приказки не се плаши...ама от бой много 8-)тва е приказка 8)
Е за тва на децата не им се дава да си играят със скъпи играчки... По принцип ушев може да ти го намери ако му се търси.

DonnerWetter
01-16-2009, 22:43
Всъщност, мисля, че знам кой го е откраднал.Понеже стана последен час физическо, съученици от моя клас са видели един циганин от 7 клас, който също има физическо, но в другия салон, с други съблекални (тоест няма работа в нашите), да влиза в дамската съблекалня.Не съм сигурна че е той, но само като казах на директорките "Ивайло" и те "ООО, ИВО", пък и е от някаква фондация.Да се сещате за някакви "деликатни идеи", за да разбера дали е той?Тоест да не стане така, че да :smt067 :smt117 напразно. няма деликатно, пробвай блъф и най-вероятно ще се сплаши и ще ти го върне! мн се надявам да си го намериш :)
Питаш, ако не признае - бой, ако пак не признае - бой..след третия път се разбира дали е невинен :>
Циганин от приказки не се плаши...ама от бой много 8-)тва е приказка 8)
Е за тва на децата не им се дава да си играят със скъпи играчки... По принцип ушев може да ти го намери ако му се търси.
Кой е Ушев?
Няма проблеми.

thegmin
01-16-2009, 23:48
IMEI не може да се смени, но всичко друго може. А за цигането, бой, бой, бой !!!

ПП Ейпъл са боклук. Прекалено надута цена, за функционалноста, която предлагат. Дори леопард сървър не може да се мери с Red Hat, пък да не говорим за десктоп мак oс.

Doppelganger
01-17-2009, 00:55
Off-topic
Фирмата Епъл са с една от най-добрите продуктивности в днешно време.И аз смятам,че са една от най-добрите марки в тази сфера.
По темата...телефона колкото и да му се възхищавате не е от 50 лева,ама не е и от 5000лв.Точната цена на телефона в момента при нас в USA е 200$ за iPhone 3G.Тъй като телефонът може да се купи САМО от магазинът или сайтът на Епъл тоест (САЩ),аз не мисля ,че е дала повече от гореспоменатата сума.И тъй като Iphone както каза мачока е предназначен основно за бизнес и бърз и лесен достъп до Интернет,не е трябвало вашите да ти купуват този телефон.Разбирам че е било прищявка от твоя страна,за да бъдеш повече от другите и да си по-велика...За да се сдобиеш с такъв телефон в БГ не е толкова лесно.Както разбрах баща ти има някакви връзки и ти го е купил,но не е трябвало да постъпваш така небрежно.IMEI не МОЖЕ да бъде сменен!Моят съвет е да го търсиш при 7ми клас и това е.Полицията в БГ не работи в интерес на народа.Защо по дяволите се питам всичко в тази държава е небрежно и защо се позволява изобщо внасянето на такива вещи в сградата на училището?Всичко това е поради манталитета и управлението на държавата...Като последно искам да вметна какво пише в правилника на моето училище..една от точките "No iPhones,PSP,CDplayers,Mp3/Mp4 players and etc."

DonnerWetter
01-17-2009, 01:14
Off-topic
По темата...телефона колкото и да му се възхищавате не е от 50 лева,ама не е и от 5000лв.Точната цена на телефона в момента при нас в USA е 200$ за iPhone 3G.Тъй като телефонът може да се купи САМО от магазинът или сайтът на Епъл тоест (САЩ),аз не мисля ,че е дала повече от гореспоменатата сума."
Ха, извинявай, ама ти нормален ли си и дали изобщо някой ще ти повярва?Какви са тези глупости?! Можело да се купи само от магазин или сайт на Apple в САЩ.И определено не е 200 долара, де да беше, но е 7 пъти повече.
Изказа се...

5StaR
01-17-2009, 02:12
Кой е Ушев?


:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

edit.ps. nevrusno 4ado, porasni malko puk posle si zimai takuv telefon

LizZz
01-17-2009, 07:06
На полицаите викат ушеви.
200$ не е.(е, явно е:D) Епъл имат фирмен магазин на Граф Игнатиев и Раковска.
Цените са надути МНОГО. Гледах някъв никъв компютър, които сега може да се сглоби за около 800-900лв в магазина беше около 5000. Е тая работа просто не мога да си я обясня! Не беше и златен, та да оправдава тая цена.
Момиче, кво стана, бе. Или просто така си седиш... Еми явно, че си разглезено. В тоя случай дните са много кратък период от време. Зависи от крадеца в момента може да е някъде по света в новия си притежател.;)

BeAsT
01-17-2009, 12:46
http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/bb.gif

Nikneg
01-17-2009, 15:42
ако беше HTC ЛЕСНО щеше да го намериш

Doppelganger
01-17-2009, 16:08
На полицаите викат ушеви.
200$ не е.(е, явно е:D) Епъл имат фирмен магазин на Граф Игнатиев и Раковска.
Цените са надути МНОГО. Гледах някъв никъв компютър, които сега може да се сглоби за около 800-900лв в магазина беше около 5000. Е тая работа просто не мога да си я обясня! Не беше и златен, та да оправдава тая цена.
Момиче, кво стана, бе. Или просто така си седиш... Еми явно, че си разглезено. В тоя случай дните са много кратък период от време. Зависи от крадеца в момента може да е някъде по света в новия си притежател.;)
Хм... колко интересно...ето защо струва повече от 200$,защото са те излъгали мило момиче.Това все пак е България и по точно София, не се и учудвам ни най-малко,като се има в предвид невежието на купувача и жаждата на продавачите за повече пари.Сложили са цена 7 пъти повече,защото искат огромна печалба и в крайна сметка я получават,защото точно такива заблудени като тебе си купуват от такива места без изобщо да знаят реалната му цена.За справка: Apple iPhone Store (http://www.apple.com/iphone/buy/url).За това друг път като си купуваш техника която е разпространена само в чужбина си направи труда поне да си напрегнеш малко мозъчните клетки, в случай че имаш,да влезнеш в официялния сайт на производителя и да провериш реалната цена.И гледай следващия път да се държиш по-отговорно към такива вещи,а не да ги оставяш на тепсия на всички хвърлили му око.

Briseis
01-17-2009, 16:15
На нашият учител от корпоса на мира /американец/ BlackBerry-то струва 180 долара....

DonnerWetter
01-17-2009, 16:26
НАМЕРЕН Е!!!Току що баща ми ми го донесе.По-късно ще разажа. :grin: :grin: :grin: :grin:

Doppelganger
01-17-2009, 16:29
:smt046

mitternacht
01-17-2009, 17:01
Аа... сигурно са викали СУАТ!

LizZz
01-17-2009, 17:07
И аз ще си взема някъв IPhone, ама малко по-натам, защото първо, че искам сам да си го купя и второ, че не ми трябва в момента особенно - имам си W960i.
Кажи как сте го намерили.

Jesus
01-17-2009, 17:20
Iphone 3G не е $200, а е $199 това си цял лев разлика. По 1 време 1 фр. ги внасяше от Англия за по 150? 16 GB ама не 3G

s1NNer
01-17-2009, 17:28
казах ти че в момента в който се включи телефона ти може да се засече :)

Телефона може да се проследи и без да е включен .. а за 30 лева може да го дадеш в някой магазин за телефони под предлог ,че си си го намерил и мислиш ,че е краден и веднага го правят невъзможен за проследяване .. Техниката по тоя въпрос е на високо ниво! И все пак браво, че е намерен!

Mooo6no
01-17-2009, 18:39
Защо по дяволите се питам всичко в тази държава е небрежно и защо се позволява изобщо внасянето на такива вещи в сградата на училището?Всичко това е поради манталитета и управлението на държавата...Като последно искам да вметна какво пише в правилника на моето училище..една от точките "No iPhones,PSP,CDplayers,Mp3/Mp4 players and etc."
Да бе.... голяма простотия. Отричане на съвремената техника....

5StaR
01-17-2009, 19:12
НАМЕРЕН Е!!!Току що баща ми ми го донесе.По-късно ще разажа. :grin: :grin: :grin: :grin:

Chestito, sq kaji v koe daskalo u4i6 i koi 4as ima6 fizi4esko :) :) :oops:

Spider4eto
01-18-2009, 11:41
Разкажи как са го намерили :)

ilian131
09-23-2014, 10:02
nameri li telefona 4e i na men mi se slu4i podobno

Death Gun
09-23-2014, 14:45
да ти гепят айфона, безценно :D