PDA

View Full Version : Външен вид..



bibo
01-16-2009, 11:22
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o

Kostadin_682
01-16-2009, 11:32
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o
Нали се усещаш, че във форума има неповърхностни хора :wink:
Хора, за които външния вид не е от никакво значение... вземи си го набий в кратуната... не всички сме, като теб... даже съм сигурен, че ти не би излязал с момиче с наднормено тегло... това, примерно че не е слаба, и че не слага по 1 тон грим прави ли я по-малко човек бе?... почваш да дрънкаш глупости и съм 1000000 % сигурен, че темата ти е повлияна от тази за "грозния ме преследнва..." и какво? мислиш, че постъпката на авторката е добра ли? Това, че се е развикала пред всички... Имаш ли представа, колко свесни хора има на този свят? Говоря за "грозните" хора. Да не мислиш, че те са искали да са такива ли бе? Защото хора, като тебе се чудат как да се делят на групи, било то зубърски, етнически, грозни, и т.н ... Think bout it...

TheNewReligion
01-16-2009, 11:36
Извод: внимавай на колко високо се целиш. :-| За мен външния вид едновременно е и важен и маловажен.

traka
01-16-2009, 11:37
Зависи какво виждаш в момичето или момчето отсреща. Все оща има момчета, които не харесват гримирани момичета и аз определено съм от момичетата, които не понасят гел и пяна по косите на момчетата. За мен определено не е на първо място да си така наречения "фешън". Да външния вид е много определящ за момента, наистина са малко тези които биха те заговорили ако не приличаш на фотомодел, но пък да не забравяме и правилото, че хубавите ябълки ги ядат прасетата. Колко хубави двойки сте виждали наполседък. Аз много рядко успявам да видя такива. Както и да е. Живеем в света на красивото и е нормално да се толерира външния вид, но да не забравяме, че понякога той лъже и изпод 2та тона грим можеш да се учудиш до какво си легнал вечерта(нали момчета), докато семплото и свежото си е естествено и красиво. Не знам много мнения ще има по въпроса и все ще са различни, но за мен естествената красота е над направената, можеш днес да си принцеса, а утре пак вълк.

soul1199
01-16-2009, 11:39
ima nqkakva doza istina v tova,koeto kaza po-gore,no ne vs sa taka,vqrno e 4e se gleda i vun6niq vid,no,ako mom4eto e mn krasivo,a e nqkakuv gadnqr,nqma da sa mn momi4etata,koito 6e se hvanat s nego,vse pak i haraktera se vzima pod vnimanie :)

bibo
01-16-2009, 11:40
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?

AFT
01-16-2009, 11:44
Не че няма значение, просто няма ЧАК ТОЛКОВА голямо значение, сеш се?

nezavisim
01-16-2009, 11:48
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?

съгласен съм с bibo искам да се чувствам добре с момичето което е до мен а за да се чувствам добре не да я гледам така без 1 зъб 8-) и няква изродка до мене ( брадата космата нещо такова :-o ) бих се чувствал страхотно с момиче което е нежно сладко .... грижи се за външния си вид не някой маймуна КОЙ КАКВОТО И ДА КАЗВА ЗА МЕН НА ПЪРВО МЯСТО Е ВЪНШНИЯ ВИД !!!!!!!!!!!!!!!! :? :)

Kostadin_682
01-16-2009, 11:50
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?
Аз ли изкривявам думите ти? ... хаха... говоря ти, че понякога външния вид лъже, и преди да се развика на човека може да му го каже спокойно нали? ...съдейки по моето мислене, нямам нищо против зъбатите, РОГАТИ ? WTF? ... косматите... почти не познавам момиче, което да не си бръсне краката и т.н... и какво, не може ли да имаш приятел, който е зъбат?, или който не си бръсне краката... говоря ти само за приятел за нищо повече...какво ако дойде някой такъв, и те попита примерно от твоя клас и и каже "Бибо" имаш ли да ми услужиш с химикалка? и ти какво ще му кажеш махай се космат... :shock:

nezavisim
01-16-2009, 11:54
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?
Аз ли изкривявам думите ти? ... хаха... говоря ти, че понякога външния вид лъже, и преди да се развика на човека може да му го каже спокойно нали? ...съдейки по моето мислене, нямам нищо против зъбатите, РОГАТИ ? WTF? ... косматите... почти не познавам момиче, което да не си бръсне краката и т.н... и какво, не може ли да имаш приятел, който е зъбат?, или който не си бръсне краката... говоря ти само за приятел за нищо повече...какво ако дойде някой такъв, и те попита примерно от твоя клас и и каже "Бибо" имаш ли да ми услужиш с химикалка? и ти какво ще му кажеш махай се космат... :shock:
наистина вече минахте в др тема за приятел няма значение но... за нещо повече от приятелство .... говоря ти м със ф и обратното ...

Balmy_I
01-16-2009, 11:55
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?

Добре де да прав си донякъде,че първото впечатление обикновено прави външният вид,но наистина както са казали по-горе,ами ако момичето/момчето има ужасен характер и си мисли,че може да прави каквото си иска...за какво ми е?!?Не мисля,че е най-важното нещо външността,но определено е много важно!Просто си има много изключения и няма как да слагаш всички под общ знаменатал.Аз съм виждала и много хубави момчета с не толкова хубави момичета,но се обичат и не им пука какво мислят другите,а според мен това е най-важното,а именно да държим на този,който е с нас 8) :-)

traka
01-16-2009, 11:58
Проблема не е в това какво виждат в другия, обикновенно всеки иска да е красив и харесван. Да не кажа, че едно 70% не са облагодетелствани и красиви, някои са леко пълни, други имат мъх по лицето, други криви зъби, но какво са виновни те, че така ги е създала майката природа. Не мислите ли, че от тези хора може да се види нещо изключително. Еми айде да ти кажа, че най-голямата любов в живота ми, нито беше красавец, беше с един лошо изграден преден зъб, леко пълничак и със страхотно меко коремче, абе няма да се загледа всеки в него, но той беше моята любов. Беше човека който знаеше какво значи една жена и как трябва да се отнася с нея. Ще го помня винаги и ще го обичам дори и само в спомена, защото втори такъв аз няма и вече и не искам да срещна имам си мъжа до мен и за мен той най-красивия и секси мъж, а за на хората мнението не ми пука. Губите много от пресяването по външен вид, защото наистина не виждате, а само гледате отгоре.

asi_basi
01-16-2009, 12:01
Малко сте нечестни, защото според вашите думи грозните не стават и защото са грозни (независимо,че не са виновни за това как са се родили) никога няма да си намерят половинка? Вие не сте наред, тук където живея много много не се гледа на тези неща и виждаш хубав мъж с не толкова добре изглеждащо момиче (или обратното), но виждаш как се държат един с друг и разбираш, че те просто се обичат независимо външния вид.

А ако говорим само приятели да сте, тогава не виждам обсолютно никаква причина защо да ти пука как изглежда човека...

Adwokat
01-16-2009, 12:09
За мен има значение... макар и гадно да звучи... но е така... пък костадин ти по горе даде пример с наднормено тегло... нека и аз да отговоря.... защо да не изляза с такова момиче на кафе или нещо такова, но само чисто приятелски нищо друго.

Kostadin_682
01-16-2009, 12:12
За мен има значение... макар и гадно да звучи... но е така... пък костадин ти по горе даде пример с наднормено тегло... нека и аз да отговоря.... защо да не изляза с такова момиче на кафе или нещо такова, но само чисто приятелски нищо друго.
Ами говорех конкретно за бибо, че едва ли ще излезе с такъв "тип"
По темата: Правете, каквото искате... не мога да ви наливам акъл в главите...

Adwokat
01-16-2009, 12:17
Няма как да ни наливаш... защото всеки човек си е различен по себе си... ;)

Kostadin_682
01-16-2009, 12:19
Няма как да ни наливаш... защото всеки човек си е различен по себе си... ;)
Да така е... айде мир... няма да хабя повече нерви за глупости... 8)

Adwokat
01-16-2009, 12:22
8-)

sexa_na_kompleksa
01-16-2009, 12:41
Не можеш да поставяш всички под общ знаменател. Това, че ти си такъв, не означава, че и другите са такива. ; )

Bellatrix
01-16-2009, 12:41
Съгласна съм с traka. В началото и аз приемах външния вид за оо, уаааау... И са ме прецаквали толкова жестоко тия красваци, че съм ревала със седмици... Сегашното ми гадже като малък е страдал от пристъпи на астма и не е хич ама хич спортен тип от което. Слаб е, но няма мускули, не е хипер стегнат и тн. ама го обичам, обожавам, не мога без него... Той знае как да ме обича, да ме прегръща, да ме разсмива, винаги има за какво да си говорим, защото е адски умен и няма нещо, за което да не може да даде мнение. За мен той е 300 пъти по-секси, чаровен и прекрасен, отколкото който и да е от бившите ми, ако ще да са били хипер стегнати пичове, например.

ПП. И както каза Костадин, какво като е грозен някой, не става за дружене ли? И двамата ми най-добри приятели са оле боже, единия е много дебел, а другия има опасен фейс, ама от тях по-невероятни хора няма и хич не ме е срам да ме виждат с тях.

А автора очевидно е от ония фешъни, които преследват кифли... Ами а познай: мразя грима, защото се харесвам повече без него. Имам големи гърди, ама не се вея с деколтета до пъпа, защото се чувствам некомфортно да ме зяпат разни. Това грозна и неподдържана ли ме прави? Защото досега, който ми е говорил за външния вид все е казвал много хубави неща...

Bellatrix
01-16-2009, 12:45
ПП. А тия гелосаните ми мязат на гейове (без да обиждам никого->лично мнение).

traka
01-16-2009, 12:48
Ама ми подреди моята картинка...
За бюста винаги съм била като теб, носила съм блузки по мен, но не съм ги изкарвала навън като повечето. Дори ми е било некомфортно като започнат да ме зяпат и да ми ги обсъждат, въпреки че понякога е и хубаво, но когато го чуваш от тези които искаш... Грим започнах да слагам в последните 2/3 години и не защото искам да съм по красива и забележима, отдавна има само един който да ме гледа, а за да се чувствам по-голяма(прекалено детско излъчване имам и не ми дават годините).

OpenedSky
01-16-2009, 12:51
Разбира се , че има значение ... На мен не би ми било приятно когато прегърна приятеля ми , космите под мишниците му да ме гаделчкат и да мирише на пот и тн ....

thegirl
01-16-2009, 12:56
За мен лично няма... Смисъл ето как стоят нещата при мен: Случвало се е видя някое сладко и готино момче, което ми харесва. По стечение на аобстоятелствата се запознавам с него и виждам, че е пълния селяк и просто "чувствата" сами си изчезват. И обратното запознавам се с някое момче, което на външен вид не е много привлекатлено, но като го опознавам и виждам, че е печен и ... останалото е история... До сега не съм харесвала момче заради външния му вид повече от седмица... :)

taffy
01-16-2009, 12:57
Еми виж сега.. Ако човека не се поддържа и не полага най-малките усилия поне да не му е мазна косата и лицето и не смърди на пот, тогава мн ясно, че няма да ти е приятно с него.. И тогава той сам си е виновен.. За мен грозни хора няма.. Има хора с различни вкусове, които харесват различен тип хора.. Напр. човек, който ти мислиш за "грозен" .. друг пък го мисли за красив.. Това е..
Обаче, човече, ако и ти си от онези хора, които преценяват човека само по външността (с колко грим е, колко му е дълбоко деколтето, как си врътка дупето).. евала.. ;]
И тоолкова пъти съм го виждала.. Точно "красавците" и "красавиците" са кръгла нула.. Говоря за онея с високото самочувствие.. Ама кой да види свестните хорица, които никой не забелязва само защото не са се облекли атрактивно.. :)

Sensuality
01-16-2009, 13:12
Външния вид има значение да,но повечето красавци или са надути прекалено много или са адски кухи.Разбира се ,че и аз първо гледам това да признавам си,но има ли смисъл да си с човек,чиято опаковка е Уау! ,а две думи на кръст неможе да си кажете,май не .За мен е напълно достатъчно едно момче просто да е добре поддържано,а не постоянно да се чуди дали косата му не се е развалила и т.н. Пък и честно казано аз не познавам момче,което хем да е адския красавец,хем да има нещо в главата,то май такива и няма де :-D

nicolepcd
01-16-2009, 14:06
Ок, ходиш с гелосана коса и излизаш с надути мацки, разбрах.

angelcheeee_93
01-16-2009, 14:20
може да се каже ,че е вярно това което казваш.Аз лично не бих тръгнала с човек дето вуни от километри на пот,зъбите му са жълти ,дъхът му лош,косата раздърпана...това не се нарича грозотия,а нехигиеничност.КАкто момчетата,така и момичетата трябва да сме спретнати,чистички и да правим добро впечатление на околните.
И да ,и това е важно и външният вид,защото не можем да се влюбим в човек,който не сме видяли поне веднъж :wink: и все пак заедно с външния вид ,върви и душевната красота. :)

a3c1M
01-16-2009, 14:53
Не можеш да поставяш всички под общ знаменател. Това, че ти си такъв, не означава, че и другите са такива. ; )
99% от другите са такива няма какво да се лъжем нали го виждаме с очите си

hahavteen
01-16-2009, 15:00
Според мен най-важно е излъчването....

jghgh
01-16-2009, 16:43
Извод: внимавай на колко високо се целиш. :-| За мен външния вид едновременно е и важен и маловажен.
АБСОЛЮТНО! Нещата винаги са доста двойнствени!

Вижте сега, предното гадже не беше най-големия красавец... Даже първия път като го видях си казах "Омммг..." .. Но се разбирахме невероятно добре. Имаше чуден характер, с него се чувствах неописуемо. И така израсна в очите ми. Изведнъж стана най-големия сладур за мен, повярвайте ми. Въобще не ме е*еше какво казваха приятелките ми. : ) Обожавах си го. Казвах му че е красив. Мислех че е красив!
Отношението и нагласата могат много да променят очите на човека и тогава дори кривия нос ти се струва сладък, или пък щръкналите уши... или кривите зъбки. "Гледаш" по друг начин на човека, когато е станал част от теб. Преди да го познаваш може да си го намирал за грозноват, ама после...

НЯМА грозни хора. Не ми казвайте че преструвка, защото наистина е така! Много хора като съм ги виждала съм си казвала че изглеждат зле, но като ми уловят сърцето всичко тва остава на по-заден план...


Наистина тежките случаи могат да се видят в www.uglypeople.com, но тези хора са единици така или иначе. като цяло няма грозни хора и във всеки има нещо много красиво и чаровно.

Сега за важността на външния вид. Да, тъжно или не, трябва да има физическо привличане за да има любов. Някое много грозно и дебело момиче, като не хваща окото, никой няма да се наеме да опознае ангелската й душа. НО! и тук има момент на успокоение, защото
1.изключително грозните хора както в оня сайт са малка бройка
и
2.хората имат различен праг за красота (и за грозота респективно). Например аз харесвам Ваньо - вижда ми се сладък и секси. Обаче претенциозната ми приятелка ме гледа изумено и ми вика "Ти да не полудя бе, тоя мяза на извънземно!" (реален случай, хахаха :D най-добрата ми приятелка мисли че имам ужасен вкус за момчета). Или обратната ситуация. Пешо трови Мария пред Галин: "Супер е гадна тая бе, пари да ми дават няма да я докосна", а Галин се чуди й вика "Кво пък й има? Според мен е сладка."

Ivalinka
01-16-2009, 17:17
Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала

еми..аз не си слагам спирала,защото не ми харесва.държа на естественото. и изобщо какво общо има примерно 'гела' с това дали един човек е симпатичен или не...

иначе по темата-> държа на външния вид ..аз просто като видя някого и не усетя ли нещо в 1вата секунда, няма да усетя нищо и в бъдеще. а в началото какво друго може да се види, освен външността. или сме ясновидци и знаем кой с какъв характер е :-o

thelostone
01-16-2009, 17:18
Мн ясно, че външния вид има значение, когато хвърлиш око на някой не си мислиш о той е толкова умен искам цяла нощ да си говорим за квантова физика! Става дума, че нещата трябва да са комплексни, никой не иска и посредствен неграмотен красавец.

thegirl
01-16-2009, 17:49
Пък и честно казано аз не познавам момче,което хем да е адския красавец,хем да има нещо в главата,то май такива и няма де :-D
Ако го харесваш за теб ще е хубав и ако "има нещо в главата" май достигнахме до извода, че ги има :D :D :D

pisanche1719
01-16-2009, 17:52
Napylno sym syglasna s teb... Za sujalenie v dne6no vreme se gleda imenno vyn6niq vid a tova dali pone 6te moje6 da ob6tuva6 s toq 4ovek... ne e ot zna4enie i za tova ima tolkova razvodi na posledyk...

MissBianka
01-16-2009, 18:23
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o

Абсолютно съм съгласна с теб! подръжката е изключително важно нещо! вярно е че има хора,които не са надарени с неизмерна естествена красота, никой не избира какъв да се роди,но все пак както каза bibo
живеем в 21 век и всеки може да избира как да развива визията си.има много начини за приятен външен вид. всеки се чувства приятно когато общува с добре изглеждащи и със спретнат вид хора. разделението грозни и красиви не е съвсем правилно, по скоро има поддържани и неподдържани. просто не ми се вижда много естествено забравата на някои хора за неща като самобръсначка, дезодорант,рол-он, и още такива простички неща от бялата козметика,необходими и за двата пола. всеки би могъл да изглежда добре, просто трябва да го пожелае. Естествено Че Външния Вид Има Значение! просто не знам аз лично (или някой друг) как бих могла да имам интимни отношения с някой който не смята за необходимо да се грижи за себе си .. :?

и не знам защо често добрия външен вид се свързва с липсата на интелигентност...
Поддръжката на визията не пречи на развитието на интелекта :wink:

fre3styl3
01-16-2009, 18:45
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o


Нормално е тук, във форума хората да казват, че външният вид няма никакво значение, че по-важна е душевната красота. Защото това би трябвало да бъде така. Сега сме във виртуалното пространство, където човек може да си позволи да бъде такъв, какъвто му се иска , да се изкаже по някаква тема, така както той иска, а не както другите му налагат. В живота всички се опитваме (дори и да не го признаваме пред себе си) да бъдем такива, каквито не сме, само за да спечелим одобрението на околните. Подбираме си готини компании, хващаме си красиви гаджета, само и само да се докажем пред другите. Нормално е, тук, във форума, където никой не ни познава, никой не ни съди или оценява да си говорим това, което наистина ни се иска да е.
Поне така смятам аз.

А иначе по темата, мнението ми е, че когато един човек е добър, когато се държи добре с другите, когато сам се харесва (цялостно, не говоря само за визията), той е възприеман и харесван и от другите. Всичко зависи от нашето себевъзприемане, според мен.
Не мисля, че има грозни хора, неподдържани да, но грозни не. От нас зависи как ще изглеждаме в очите на другите :) Външният вид е важен, да, поради факта, че е отражение на вътрешното ни аз. Човек със самочувствие, поддържащ визията си, дори и да не е първия красавец, винаги ще направи впечатление, за разлика от някой природно красив, но страдащ от комплекси и и мразещ света и хората..
Нали?!

Sensuality
01-16-2009, 18:52
Пък и честно казано аз не познавам момче,което хем да е адския красавец,хем да има нещо в главата,то май такива и няма де :-D
Ако го харесваш за теб ще е хубав и ако "има нещо в главата" май достигнахме до извода, че ги има :D :D :D

То май така беше.
"Никой не е съвършен,докато не се влюбиш в него." :-D

chessplayer
01-16-2009, 19:08
Пък и честно казано аз не познавам момче,което хем да е адския красавец,хем да има нещо в главата,то май такива и няма де :-D
Ако го харесваш за теб ще е хубав и ако "има нещо в главата" май достигнахме до извода, че ги има :D :D :D

То май така беше.
"Никой не е съвършен,докато не се влюбиш в него." :-D
Могу ма кефиш мойту дите,ила при бай си Брадар да ти са пурадва малко,ко ша каиш :grin: ?

miss_asi
01-16-2009, 20:03
Кфото и да си говорим външния вид седи на челната позиция.За всеки е така.Няя какво да се лъжем просто ... За някои обаче е важен не само той ама какво се крие във самия човек ... но тези хора са малко изключително малко и продължава да намаляват.Защо иначе щяха да са толкова харесвани "кварталните принцески" или по-скоро пикли и "Кварталните принцове" които по-скоро са по-зле и от пиклите?Защо иначе всяка втора щеше да се снима па бельо?Кфо ще видиш ти първо прелистите й или характера й?!?Ае моля ви се нали щяхте да харесате едно нормално момиче което няма снимки по прашки?!Съмнявам се ... За пореден път ще кажа ... Welcome! Тва може да си види само в БГ.Много хора сега ще кажат че едва ли не завиждам ... не не е така просто изказвам мнението си че не може всяка втора която е на 9 да е правила свирка на момче и всяка 4 на 12 да се е ебала.Не харесвам всичките тея напудрени какички по които се влачат 5-6 момчета чиито лиги текат по барбитата.И особено ме дразни тва да се хванат под ръцичка и да пустан поредното тъпо чалга парче.Е на такива ми се иска да им забия по един.Тва е!
ИЗВОД:ВЪНШНИЯ ВИД Е НА ПЪРВО МЯСТО!!!

BigFakeSmile
01-16-2009, 20:06
оО виншния вид е от ОГРОМНО значение..!

PreciousDiamond
01-16-2009, 20:11
Въпрос . Къде си видял, че някой някога казва, че външния вид няма абсолютно никакво значение ? Естествено , че има , но не чак толкова голямо , както каза AFT .
- "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча"..

Сам си го каза ; )

Punisherrr
01-16-2009, 21:00
Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала

Достигна върха на смехорията тук ;) .... Аз допускам една недопустима грешка всеки ден :shock: Явявам се по един НЕеедопустим начин навън... плаша хората като не се мацота с разни неща по лицето... УЖАС... колко съм неподдържана! :smt102

Никой не казва,че не му пука изобщо за външността... никой не говори за хора,които не се къпят,миришат и някви такива работи,които говорите... Става въпрос,че някои от нас ги интересува на първо място какво има отвътре,а не дали има маркови дрехи,позлатен gsm,оскубани вежи,най-модйерната прическа,косата задължително да е еди какъв си цвят и т.н....сещате се..Всичко е защото сте си го навили на пръста ;)
Както ти казваш на нас да се осъзнаем и да не се лъжем,така и аз ще ти кажа ти да слезнеш на земята,защото в реалния живот никой не е 'като по филмите' ;)
И си е кофти за вас,че не умеете да виждате нещата по-друг начин освен този...
А и за какво красиво и грозно говорим... за мен едно е красиво,за теб друго.

Detestation
01-17-2009, 08:04
Външният вид е от голямо значение само за повърхностните хора. За мен,например,стотици пъти по-важно е момчето да е поддържано и да се грижи за себе си. Външният вид е голямото предимство за тези,които нямат с какво друго да парадират. Съжалявам,но е така. А тази глупост за спиралата въобще нямам намерение да я коментирам. Било недопустимо?! Ти ли ще кажеш кое е и кое не е недопустимо.

miss_asi мнението ти беше доста несвързано. Изглеждаш повърхностна...

galenata
01-17-2009, 08:24
Greshish!Nikoga nqma da trugna s nqkoi samo zashtoto e krasavec!Ne,mersi.Za mene ima mnogo po-vajni neshta ot tva kak izglejda...Estestveno,che nqma da trugna i s nqkoi nepoddurjan...A inache sum zabelqzvala,che povecheto momcheta sa s men samo zaradi vunshen vid,i kogato me opoznaqt vse neshto ne im iznasq...

lLady_MooN_RaiN
01-17-2009, 11:12
И защо, за да си личи, че едно момиче е поддържано трябва да има гланц и спирала? т.е грим. Не може ли просто "поддържането" да се изразява в това да се грижи за кожата на лицето, за косата си, за ноктите...???

kukavshtica
01-17-2009, 11:44
външният вид е от значение,спор няма.Но ако ти стиска да опознаеш човека зад маската на външният вид мнението ти може да се промени.Е ясно е все пак че ако е някой който е супер миризлив не се къпе сресва и така нататък всички ще го отбягват, но пък и прекалената потдръжка не е най-важното...златната среда трябва да се търси.И никой не може да ме убеди че при първа среща някое момче би избрало момиче което не хваща погледа пред някоя която изглежда като слязла от подиума(при условие че не познава характерите на момичетата)...така че да...външният вид е важен, но всеки трябва да се стреми да се превърне в най-доброто което може, а когато стигне лимита си..еми тогава да компенсира с характер...

sexbomb
01-17-2009, 11:51
А, бе, Вие, добре ли сте, бе .Като не е важен, излизайте със свине, мазни, гадни, немити :shock: :shock: :shock:
РАЗБИРА СЕ, ЧЕ ИМА - КРАСОТАТА Е ВСИЧКО !
Доре Йовков го е осъзнал - според разказите си, в които всички негови герои са неземно красиви и красотата, дори прощава, компенсира недостатъците им !!!!

Seducti0n
01-17-2009, 14:27
Ето какво е моето отношение по въпроса.
Не съм съгласна с изказаното от автора твърдение, че няма грозни хора. Ако е така, това означава, че няма и красиви. В природата има определен баланс и той се създава от участието на 2-те противоположности в дадено отношение...
Таа, мисълта ми беше в това, че когато кажеш на някой човек, че е грозен ти го наскърбяваш.Той/Тя се демотивира да се грижи за себе си, губи желание да поддържа външния си вид, с една дума-Занемарява се.И това занемаряване е вследствие от чужди приказки.Човека губи необходимостта да се чувства привлакателен заради самия себе си, той/тя знае, че другите не биха го харесали, просто защото е грозното пате, нищо че се е постарало да бъде красиво, било то с добре направен грим, нова прическа или свежи дрехи.
И да, външността е важна.За мен и за много други хора.Не ме е срам да си го призная, независимо от това дали ще ме приемете за посредствена или не, поне съм честна спрямо себе си и спрямо вас.
Разбира се, не отричам възможността на този свят наистина да съществуват хора, способни да обичат човека до себе си, дори и той да не ги привлича, дори малко.Аз не мога.За мен е важен външния вид, важно е съдържанието, въобще човека като цяло.Според мен е нормално за тези години.Когато човек поотрасте и дойде време за брак, семейство и т.н. едва ли изборът му ще бъде повлиян от това дали бъдещата му жена/мъж има перфектното тяло.Сложно е... :-D

Bubbly
01-17-2009, 19:32
Виж, първо няма хубаво и грозно, всичко е въпрос на сравнение. Второ- няма лошо, ако някой мисли, че човек със спирала и лак за коса е по-красив от такъв без. Лошото в случая е, че повечето, в случая ти, въобще не се замислят. Взимам аргументите ти- живеем в 21 век, всички си слагат грим и ще ми се смеят, ако аз нямам, респективно излизам с такова момиче. Много по-удобно е да отделиш 5 минути и да си сложиш спирала, дотук нищо лошо. Все пак хората сме социални съществе, какво ми струва да си сложа спирала? Това не променя нищо. Отиваме по-натам- всички се напиват до повръщане, говорят с цинизми, изглеждат като маймуни и гледат като крави, дай и аз. По-лесно е, пести време и усилия и всички ще ме уважават. И постепенно се стига до- "Недопустимо е човек да не си слага гел за коса и пудра, да си остане някоя вечер в къщи и да прочете някоя книга, вместо да се напие и да си продъни главата с някоя чалга или каквото и да е друго". Пак повтарям, нищо лошо, ако предпочиташ гланц за устни или такива прически, или да се напиеш като прасе. Лошото е, че никога не се замислял, а живееш по инерция и на бас се хващам, че скоро няма да се опиташ да го проумееш. Истината е, че всички до известна степен сме роби на общественото мнение, само че някои го осъзнават, а други не. Жалко за тези, които никога няма да живеят истински. 8)
ПП За мен външният вид има значение във връзката между мъж и жена и то не толкова външният вид, колкото излъчването.

holyshade
01-17-2009, 20:14
зависи от ситуацията...

TheNewReligion
01-17-2009, 22:31
Търсим само крайностите. Ей, така- от скука. Една връзка е като сюжет на роман.
-завръзка: външния вид има съвсем естествено значение;...
-кулминация: външния вид е от значение или не играе важна роля;...
- развръзка (най-често раздяла): обикновено вече ти е все едно;...
Резюме: в различните етапи на една връзка, външния вид играае различна роля: главна или второстепенна. :-|

zaraaa
01-17-2009, 22:34
Както казаха по-горе външният вид за мен е както важен, така и маловажен - човек се влюбва с очите си, но обича със сърцето си! Ако е някой супер красавец, но не може да ми каже 2 думи на кръст за какво ми е или пък супер playboy, който се сваля с всички момичета, важни са чувствата, любовта, разбирателството, не външния вид!

TIMEX
01-17-2009, 22:40
Лично за мене външния вид има значение, също тъка и теглото...Но най-интересното е ,че харесвам момичетата повече без грим , от колкото с грим....С всички момичета с който съм бил им забранявам да се гримират като излизат с мен... и така...

zero
01-18-2009, 18:24
@traka, добре си ги описала нещата ...
Щях да те цитирам, но и аз сега ше направя едно
голямо писане и не искам поста ми да става 100000 реда :D

Хммм:)
Интересна тема отворихте ...
Какво да ви кажа :D
Ходихме на зимуване тази година и мярнах едно
много хубаво момиче /от друг град/
През деня като беше гримирана беше супер натокана
мацка направо да ти падне шапката :-o
Дупе, цици оформено тяло а бе бомба беше ..
на сутринта си пафкаме (щот на етажа имаше
4 сепарета) и тяхната стая е на 10-тина метра и всичко се вижда
и излиза оная ви казвам по пижама
негримирана, не сресана и почва да псува :shock:
Псуваше един от тяхните дето и беше похлопал или нещо такова
май беше ..
// Няма да ви опиша каква годзила беше :shock:
Няма лъжа няма измама ...
Тази направо ми изби първоначалните впечатления за нея ...
особено с псувните си, беше крайно смешно :?

На обяд един от наще ми я сочи .. (тя пак се беше натокала...)
и аз като му казах ония падна :D
Така и така е тръгнало ...
Има различни типове мъже -
едните обичат гримовете и другите фасони
на едно момиче/жена, а други естествената красота ...
Май съм от 2-рите ... не обичам гримове и
ярки червила и тем подобни :)
Най си обичам чистото личице ;)

Относно хубавите и грозните ...
Хъх ... грозни хора няма ;)
Всеки си има някакъв чар, но просто някой
не умеят да го показват ;)
Мдаам, така е ;)
Основно определянето на хубост/грозота
определят жените в по-ранните си години
или тей наречения тийнейджърски период ...
за, което после си блъскат главите в стените
(или мъжете им ги блъскат :D )
Съжалявам дами, но това е положението...
И жалкото е, че се осъзнава много късно това :(

Предпочитам до себе си да имам момиче, което обичам и
ме обича, с което се разбираме и знае какво иска, да
си имаме взаимно доверие и общи интереси ;)
Аааа предполагам тук е и времето в, което
трябва да спомена, че ако всички имаха
подобни принципи може би нямаше да има толкова
разводи :-o
Вярно външният вид играе важна роля, но не
чак до такава степен ...

Като момче казвам, че може и да си с тонове
гел и натокан по последна линия, но ако си пълния бот
аругантен, смешник, лицемер никога няма да спечелиш
сърцето на едно момиче :shock:
И моля, ако съм засегнал някой да ме извини
и да помисли над поста ми :)
Надявам се да сте разбрали, че не е важен външния вид
и джоба, важни са и качествата, които притежава
човек :)

mmKamm
01-18-2009, 18:45
квото и да си говорим външния вид хваща окото така, че всеки ще излъже ако каже, че той няма значение :) защото когато видиш един човек ти не можеш първоначално да прецениш характера му, но виждаш хубавото лице, тяло и т.н.

MartyParty
01-18-2009, 19:15
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?
Баси..Ти верно си много зле. :shock: Най-олигофренската логика,която съм чувала някога.
Мишко,когато човек се влюбва обикновено не разграничава това "вътрешно" и "външно аз" ,за което става въпрос.Или обичаш някого какъвто е или духаш.Ок?Не можеш да погледнеш човек и да кажеш "Абе,тоя е грозен-няма да се занимавам с него." Само един ограничен и неуверен човек може да каже подобно нещо и да слага тикети на всички наоколо.За теб едно е грозно,за мен може и да е привлекателно.Губиш от цялата работа,а не зъбатите,рогатите и косматите.Едното почти винаги е за сметка на другото...

Boyd
01-18-2009, 19:31
Акъл наливен не се продава, нали? Който си го има - си го има!

Това, че "живеем в 21-ви век" БИ ТРЯБВАЛО да значи, че сме преминали в друга част от развитието и БИ ТРЯБВАЛО такива неща да не са от такава важност! От умните жени се страхували мъжете..извинете..време за реклама..пак извинете..страхуват се такива като автора, защото за него е важно момичето/жената да е красива, а не умна! Когато попаднат на комплект от двете бягат. А когато попаднат на умни, но грозновати започват да ги обиждат с това, че са по-грозни (или недостатъците относно външния вид) от другите, защото няма с какво друго.

Всеки има право да харесва каквото иска, затова кретените, които пускат такива теми - нека спрат. Като нещо не ви харесва, значи сте много претенциозни! Примирете се с всичко около вас, защото и вашето време ще свърши както и на наполеонките!

summergir1
01-18-2009, 19:36
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?
мда, и аз много се нервя като някой каже , че външния вид не е от значение... а друдото "любимо" ми е спора за музиката - за и против някой си стил..пфф кой каквото иска да си слуша

NaNa_SladuRana
01-18-2009, 19:46
Ми за мен външният вид няма значение,защото НЕ се интересувам от комплексирани гЪзаРчетЪъЪъъ.Всеки един човек има своя чар и излъчване.

http://www.album.bg/nan/images/10496231/36031/
Това е моя човек и в момента подледнат през моите очи е невероятен

Overpowered
01-18-2009, 20:06
Попринцип съм съгласна,че всички тук се правят на супер неповърхностните,но е така само на думи.
Но аз ходя на даскало без грим и не смятам,че след като се харесвам така трябва да си слагам
като стана на 40-50 и имам какво да прикривам,тогава ще слагам.
И това не е грижа,това е контене.
грижа е да се изкъпеш и епилираш...

danii1
01-18-2009, 20:19
За мен външния вид има значение но не толкова голямо колкото характера : ) И нещем некоя супер хубава мацка :shock: там дет да ходи с мене само щото съм убав или там нз какво а да не ме обича :( Ама неискам и някоя дето да е супер грозна а да ме харесва :shock: :shock: Оф май не знам и аз кво искам :( :( ;[

SoFarSoG00d
01-18-2009, 20:24
Външният вид е с много,много голямо значение.Аз не смятам,че може да се постави на второ място.Душевната и външната красота вървят ръка за ръка,винаги е било така,просто някои хора искат да избягат от реалния свят.

За да стигнеш до съдържанието трябва да харесаш опаковката,но пък опаковка без съдържание-отива на боклука :),съдържание без опаковка-остава неопознато.

HipHopBlond
01-18-2009, 20:45
Изкривявате ми думите,ама както и да е..ОК , вие казвте "външния вид няма значение" - по тая логика излиза,че вие харесвате всички - зъбати,рогато,космати .. А вие дали харесвате всички!?! :? :?

Леле тоя колко е глупав :-o, тъжно ми става за момчето :(

chelsea
01-19-2009, 14:36
който каже,че външния вид няма значение - лъже.
невъзможно е да си падна по някой без грам самоуважение. а неподдържаността означава точно това.

colymoly
01-19-2009, 15:55
и все пак смятам че външия вид има значение аз гледам да се справям с това защото всеки човек е красив с грим и хубаво тяло няма грозни хора всеки има хубави черти :wink:

bibo
01-19-2009, 17:51
Оффф не мога да споря с 13-14годишни,пък и с 18 с акъл на по-малки...Нямам нищо против да харесвате всякакви хора,пък и чесно казано не ме интересува..Просто чрез темата просто исках да кажа,че в днешно време външния вид има огромно значение и който не го е осъзнал е или много глупав,или не е живял в България..Сега вие тотално оплюхте грима,гланца и едва ли не хората които се къпят :D ... Естествено между хората съществува ограмна завист и тя е в основата на много неща.. ... Но всеки си има право на собсвено мнение..Харесвайте се,обичайте се,живейте си живота както си искате и мислете малко преди да пишете..Е,естествено,че не очакваме всички да живеят в реалния свят,то в днешно време повечето -айсет годишни са толкова филмирани,че не знам има ли накъде повече..Всеки се прави на какъвто не е ... ..За по-интересно :-o ....
Тука се наблюдава същата тенденция... Осъжда се без да се обосновава..Прочел,не прочел,разбрал,не разбрал веднага се бърза да се лепва етикет тоя/тая били тъпи..Ми дечица завършете поне средното си образование станете самостоятелни,изкарайте си 20-30 лв. сами и тогава поучавайте хората ... И накрая - продължавам да твърдя,че хората в този форум са страшно лицемерни,ама какво да се прави,те са същите лицемерници като навън.. ..Знам,че за някои хора външния вид е е от толкова голямо значение,но да ми кажете,е няма НИКАКВО значение.. ...Това койтоси го мисли може да отиде да се прегледа.. ...И не ми пишете мнения само да се правите на интересни - не сте.. ..Само се излагате :? :?

Kostadin_682
01-19-2009, 17:54
Оффф не мога да споря с 13-14годишни,пък и с 18 с акъл на по-малки...Нямам нищо против да харесвате всякакви хора,пък и чесно казано не ме интересува..Просто чрез темата просто исках да кажа,че в днешно време външния вид има огромно значение и който не го е осъзнал е или много глупав,или не е живял в България..Сега вие тотално оплюхте грима,гланца и едва ли не хората които се къпят :D ... Естествено между хората съществува ограмна завист и тя е в основата на много неща.. ... Но всеки си има право на собсвено мнение..Харесвайте се,обичайте се,живейте си живота както си искате и мислете малко преди да пишете..Е,естествено,че не очакваме всички да живеят в реалния свят,то в днешно време повечето -айсет годишни са толкова филмирани,че не знам има ли накъде повече..Всеки се прави на какъвто не е ... ..За по-интересно :-o ....
Тука се наблюдава същата тенденция... Осъжда се без да се обосновава..Прочел,не прочел,разбрал,не разбрал веднага се бърза да се лепва етикет тоя/тая били тъпи..Ми дечица завършете поне средното си образование станете самостоятелни,изкарайте си 20-30 лв. сами и тогава поучавайте хората ... И накрая - продължавам да твърдя,че хората в този форум са страшно лицемерни,ама какво да се прави,те са същите лицемерници като навън.. ..Знам,че за някои хора външния вид е е от толкова голямо значение,но да ми кажете,е няма НИКАКВО значение.. ...Това койтоси го мисли може да отиде да се прегледа.. ...И не ми пишете мнения само да се правите на интересни - не сте.. ..Само се излагате :? :?
,изкарайте си 20-30 лв. сами и тогава поучавайте хората


А бе момченце ти на мене ли почваш да ми казваш да си изкарвам пари бе? като не ме познаваш и не знаеш какво правя, и дали искам пари от наще, тогава можеш да ми говориш, какво знаеш ти за мен бе, мислиш си че нямам акъл ли бе?, мислиш че се преструвам ли бе?...
Всеки си има вскус, но недей да хвърляш такива критики, когато не знаеш срещу кого ги отпряваш.... айде лека вечер :x

Lyubomn7
01-19-2009, 17:56
Хм чесно казано първото което се забелязва е външния вид... Ноо може да се каже че искам поне и характер добър да има, не да се прай на тъпа да се гаври с мене как си иска... Хубава с добър характер. :)

Osanago
01-19-2009, 18:00
Квото и да си говорим, когато не е чрез запознанство, външния вид е първото нещо, което привлича вниманието ти, защото като видиш един човек по улицата или в кафето, на челото му не тече електронен надпис какво знае, какъв характер е, колко ще те обича и как ще се държи с теб хР

Но лично за мен не е преоритет :)
Предпочитам до мен човек, с който да мога да разговарям, да се разбирам и да си купонясваме през свободното време, по приятен и за двама ни начин, отколкото некво восъчно чучело, дето да гледа кат гръмната и да мълчи кат шаран на Влади Варгала

ELiTyYy
01-19-2009, 18:57
външния вид винаги е имал значение...
не може някое красиво момиче да тръгне с някое момче ...изкочило от кофата...
сеш се?! .. ;] ...

но не винаги външната опаковка е от най-голяма важност...
някои хора гледат какъв е човека,що за характер има..и т..н.... но...доста малко такива са останали...

PeopleAlwaysLeave
01-19-2009, 19:18
Аз никога не съм твардяла, че за мен външният вид няма АБСОЛЮТНО никакво значение. Има значение, но просто не е критерият чрез който определям хората какви са. Да, не отричам, че се заглеждам и като тръгвам с някой гледам и външния вид, но не той е на първо място. А и за мен няма грозен човек - всеки си има своито предимства и недостатъци. Хората сме различни и това, което за теб е "красиво" за някой друг може да не е чак толкова красиво и обратното...
Колкото да поддържаността - да, естествено, че не обичам хора без елементарни хигиенни навици и това за мен наистина е несебеуважение. Но гримирането и пудренето не са хигиенни навици - това е просто кипрене и преждевременно състаряване на кожата, защото нали не вярваш, че всички тия мацки с по няколко тона грим вечно ще са им гладки личицата ? Ще дойде момент, в който много зверски ще им се отрази на кожата :) Аз също се гримирам, но в нормални колечство - лека пудричка, гланцче, молив спирала и дотам. Но имай напредвид, че има момичета, които се харесват естествени и не обичат да се гримират - това съсвсем не ги прави грозни или нехигиенични. А има и момчета, които не обичат много накипрените кифли...

Хора, научете се да цените качествата у човека, защото визията е до време ама класата остава за цял живот !!!

marilyn
01-19-2009, 20:28
Винаги съм казвала и ще продължавам да казвам, че красотата е относително понятие! Ясен пример за това е една случка, бях една моя фр и си седим на един светофар. з си гледам насам-натам а тя само ме бута и ми вика "виж какъв сладур е тоя дето чака на др светофар". аз поглеждам и чак сега забелязвам, че там има човек! Нито ми се стори хубав, нито чаровен, нито симпатичен, дори не го бях забелязала, а на моята фр й изтекоха очите. Просто човек възприема различно а това дали си грозен или красив...... относително е. По-скоро поддържан и неподдържан човек, защото все паквсеки трябва да си обръща внимание и да отделя време за себе си!
А че зависи от външния вид зависи! Човек възприема с очите си около 80% от заобикалящата го информация, ясно е че първо това се гледа. Но понякога си мисля, че освен да си красив е важно и да си чаровен! Красота без чар не струва! :)

LadyRoshawka
01-19-2009, 20:55
Първо!! Автора е нещо чалнат... (Нищо Лично ;) )
Второ!! Напълно съгласна с всички мнения на Kostadin_682

Сега по темата: Ами виж "ПИИЧ" първото нещо, което ми направи впечатление е това, че ти каза, че всеки трябва да сложи спирала или гланц или гел или каквото е там преди да тръгне да излиза.Е..аз не си правя труда нито си слагам спирала нито си изправям косата, за да мога след тва да я направя по-яко къдрава. :? Гелосаните момчета са ми пълни пе*алчета... такиа дет ми се прават на Плейбой или Мистър Фентъзи.Пфф .. не приличате на нищо.Не, че са грозни, просто са смешни. ;) Другото е, че когато едно момиче ходи системно с грим, като я видят без грим или ще й кажат "Колко по-хубава си без грим" или "Колко ужасно изглеждаш без грим" ... това показва, че всичко повече от естественото вече е прекалено или тези които го правят, слагат грим само за да станат поне мааалко по-хубави от колкото са в действителност. И плюс това когато сложиш спирала след два часа започваш да приличаш на ЗОМБИ в пълния буквален смисъл на думата със всичките му разширения и допълнения. :?
По принцип първото нещо, което виждаш в един човек е външният вид.Но това не означава, че по каквото го посрещаш по това ще го изпращаш.Сеш се?! Казвам го в смисъл такъв, че просто външният вид трябва да се поддържа до толкова до колкото е възможно в границите на нормалното.Нищо повече.Пак ще повторя ВСИЧКО, ПОВЕЧЕ ОТ ЕСТЕСТВЕНОТО Е ИЗЛИШНО!! Сега ако някоя мацка не си харесва външния вид и не може да привлече внимание с чар и красота, нека привлича внимание с грим, токчета и прически. ;) Но проблем!!

Извода ми е, че си объркан леко и, че външния вид не е толкова важен, колкото си мислиш. :? И не казвай кой се филмира и кой не!! В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!!

leoparda93sl
01-19-2009, 21:01
Аз никога не съм твардяла, че за мен външният вид няма АБСОЛЮТНО никакво значение. Има значение, но просто не е критерият чрез който определям хората какви са. Да, не отричам, че се заглеждам и като тръгвам с някой гледам и външния вид, но не той е на първо място. А и за мен няма грозен човек - всеки си има своито предимства и недостатъци. Хората сме различни и това, което за теб е "красиво" за някой друг може да не е чак толкова красиво и обратното...
Колкото да поддържаността - да, естествено, че не обичам хора без елементарни хигиенни навици и това за мен наистина е несебеуважение. Но гримирането и пудренето не са хигиенни навици - това е просто кипрене и преждевременно състаряване на кожата, защото нали не вярваш, че всички тия мацки с по няколко тона грим вечно ще са им гладки личицата ? Ще дойде момент, в който много зверски ще им се отрази на кожата :) Аз също се гримирам, но в нормални колечство - лека пудричка, гланцче, молив спирала и дотам. Но имай напредвид, че има момичета, които се харесват естествени и не обичат да се гримират - това съсвсем не ги прави грозни или нехигиенични. А има и момчета, които не обичат много накипрените кифли...

Хора, научете се да цените качествата у човека, защото визията е до време ама класата остава за цял живот !!!

Най-свестният коментар във тази тема :oops: :)

zero
01-20-2009, 06:18
Първо!! Автора е нещо чалнат... (Нищо Лично ;) )
Второ!! Напълно съгласна с всички мнения на Kostadin_682

Сега по темата: Ами виж "ПИИЧ" първото нещо, което ми направи впечатление е това, че ти каза, че всеки трябва да сложи спирала или гланц или гел или каквото е там преди да тръгне да излиза.Е..аз не си правя труда нито си слагам спирала нито си изправям косата, за да мога след тва да я направя по-яко къдрава. :? Гелосаните момчета са ми пълни пе*алчета... такиа дет ми се прават на Плейбой или Мистър Фентъзи.Пфф .. не приличате на нищо.Не, че са грозни, просто са смешни. ;) Другото е, че когато едно момиче ходи системно с грим, като я видят без грим или ще й кажат "Колко по-хубава си без грим" или "Колко ужасно изглеждаш без грим" ... това показва, че всичко повече от естественото вече е прекалено или тези които го правят, слагат грим само за да станат поне мааалко по-хубави от колкото са в действителност. И плюс това когато сложиш спирала след два часа започваш да приличаш на ЗОМБИ в пълния буквален смисъл на думата със всичките му разширения и допълнения. :?
По принцип първото нещо, което виждаш в един човек е външният вид.Но това не означава, че по каквото го посрещаш по това ще го изпращаш.Сеш се?! Казвам го в смисъл такъв, че просто външният вид трябва да се поддържа до толкова до колкото е възможно в границите на нормалното.Нищо повече.Пак ще повторя ВСИЧКО, ПОВЕЧЕ ОТ ЕСТЕСТВЕНОТО Е ИЗЛИШНО!! Сега ако някоя мацка не си харесва външния вид и не може да привлече внимание с чар и красота, нека привлича внимание с грим, токчета и прически. ;) Но проблем!!

Извода ми е, че си объркан леко и, че външния вид не е толкова важен, колкото си мислиш. :? И не казвай кой се филмира и кой не!! В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!!
Евалата ! +1 !
Понеже ми се стори интересна темата и реших да питам
една приятелка какво мисли по въпроса и достигнахме с нея
до консенсус :)
"По дрехите посрещат, по акъла изпращат ;)"
Има, значение външния вид:) но не играе особена роля ;)

bibo
01-20-2009, 10:18
В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!![/b]

E т'ва изби рибата.. :D :D :D :grin: :grin:

mitkom89
01-20-2009, 12:10
аз съм си грозен, но явно против всички закони във вселената все ми налитат готини мацки :-P
По темата няма почти никакво значение, щото като дойде няква кокона, която не може да върже 3 думи и не е много гот

ANTIHUMAN
01-20-2009, 12:42
Razbira se 4e ima zna4enie! Ne moga da haresvam 4ovek koito ne me privli4a pone malko, govorq za wizualno izly4vane, za6toto vijda6 pyrvo tova i posle 4ak du6evnoto. Wseki ima wkus, no grozni hora nqma w interes na istinata. Kakto kazaha predi men wseki ima svoq idiwidualnost!

CucAgMuH
01-20-2009, 12:58
"...

Физическа Привлекателност

Не е учудващо, че физически привлектелните хора привличат повече към себе си. В много от случаите ние харесваме повече физически привлекаелните, отколкото физически непривлекателните, личностите с приятен, отколкото с неприятен характер.

Ние сме склонни да приписваме положителни черти и качества на тези, които откриваме, че са привлекателни, и негативни на тези, които са непривлекателни. На физически привлекателните ние приписваме повече отзивчивост и отговорност, очарование, чувствителност, топлота и чувственост; връзката с тях изглежда обещаваща да ни направи щастливи.

Когато другият е физически привлектелен, нашето самочувствие също се увеличава.

Значение на физическата привлекателност

В едно излседване, проведено от Карън Дайън, на участниците били показани снимки на три лица - първото е физически привлекателно; второто - безлично; и третото - непривлектелно. Участниците трябва да оценят лицата по 27 различни личностни характеристики и да прогнозират в бъдещото тяхното щастие. На кого мислите, че са приписани най-желаните качаства и най-големите шансове за бъдещо щастие? Това са физически привлекателните, при това няма значение как става оценяването - дали мъже оценяват мъже или жени, или жени оценяват жени или мъже.

..."

Из "Психология на човека" от Румен Стаматов и Борис Минчев(Учебника е одобрен от МОН с прoтокол #56 от 4.04.2003г.)


Ще ви спестя интерпретацията на текста(и сами можете да го направите, просто четете внимателно).

moon_flower
01-20-2009, 13:07
Аз твърдо се застъпвам за позицията,че след като ти харесва характера на човека и всичко останало,външният вид няма значение.Да,така е - заговаряме красивите хора,защото когато не познаваме някого не можем да видим що за човек е,а гледаме външния му вид.Представете си обаче,че имате приятел/ка ,с който/която си излизате нагоре надолу,кефи те се,забавлявате си,но въпросният човек не е първа хубост.Ами какво става ако в един момент осъзнаете,че вече нямате само приятелски чувства към този човек и всъщност започвате да обиквате характера и същността му?И в един момент не можете да си представите да не излизатв толкова често с този човек и виждате,че искате нещо повече.Да,ама той/тя не е хубав/а...И заради това няма да тръгнете?Да,сигурно има много такива хора и не ги обвинявам.Всеки си има право на избор без да го съдят другите.Но аз определено бих тръгнала с въпросния човек...и го казвам,защото съм го правила и още продължавам да твърдя,че характера и душата са далеч по важни от това,което виждаме като външност.

skateprinces19
01-20-2009, 14:40
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o


С извинение , ДРЪНКАШ ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ... че аз дето всеки Божи ден ходя на училище и навсякъде без нито капка грим по себе си да не би да не ме прави човек ?!?! Или вече всички са започнали да живеят като в латиносериялите ?!?! Грима и тялото ли станаха критерия за тва дали ще иска да ходи някой с мен , или това какъв умствен багаж имам ?!?! Ох , вземи се съвземи малко и недей да говориш глупости -външния вид има значение за такива като теб , но за повечето нормални като мен ако ще със най-грозния да ходя , щом на мен ми харесва и намирам нещо в него , ако ще дори хубави очи да има и нищо друго пак ще бъда с него , защото тва ,че не е пръв красавец не го прави по-малко човек от всички други на земята !!!

guni7eam
01-20-2009, 20:52
tolkova krasivi momi4eta ama kat si otvorqt ostata da kajat ne6to i ostava6 bez dumi

LadyRoshawka
01-20-2009, 21:13
В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!![/b]

E т'ва изби рибата.. :D :D :D :grin: :grin:

ПРОБЛЕМ?! :?

leoparda93sl
01-20-2009, 21:15
В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!![/b]

E т'ва изби рибата.. :D :D :D :grin: :grin:

ПРОБЛЕМ?! :?

И аз не виждам проблем във това :? даже момичето се е изказало много точно :)

UnHappyy
01-21-2009, 01:09
Съгласна съм ,прав си... колкото и да го отричат някои хора външния вид е първото нещо което се гледа,така си е устроен човека, квото и да си говориме ! Вярно ,че след това се гледа характера...но във всички случаи един непривлекателен човек по-трудно би стигнал до нас от п0-привлекателния.. както се казва ГАДНО ,но ФАКТ !

Darkkiss
01-21-2009, 02:35
грима помага да си подчетаете чертите
ако сте красиви без него ще ви предпочитат

ако сте супер грозни то вие слагате тонове грим....

traka
01-21-2009, 05:19
грима помага да си подчетаете чертите
ако сте красиви без него ще ви предпочитат

ако сте супер грозни то вие слагате тонове грим....

И да продължа...

и на сутринта някой се е събудил до крокодил...

Нищо лошо няма да се подчертаят чертите на един човек, но да се набляга само на опаковката не си заслужава. Колко прекрасни хора сте подминали и колко сте наранили. Че като си хванете кокона без какпка чувство и ви прави на пихтия, държи се с вас се едно сте слуга добре ли е? Не мисля, за мен хората трябва да се гледат с вътрешното око, трябва да се преценяват качества, а не количеството грим с което е.

Kostadin_682
01-21-2009, 21:46
В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!![/b]

E т'ва изби рибата.. :D :D :D :grin: :grin:

ПРОБЛЕМ?! :?

И аз не виждам проблем във това :? даже момичето се е изказало много точно :)
ахам.. така е

bibo
01-23-2009, 04:09
В един РЕАЛЕН свят не съществуват гримове и гел за коса!!БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ БЕ ХОРА!![/b]

E т'ва изби рибата.. :D :D :D :grin: :grin:

ПРОБЛЕМ?! :?

И аз не виждам проблем във това :? даже момичето се е изказало много точно :)
ахам.. така е

А бе вий заклеймихте направо козметиката... ..Жалки сте.. :D :D

TheBlackRose
01-23-2009, 05:48
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o

Според мен пък наистина няма такова голямо значение.И съм виждала много красиви момичета с момчета,които не са с тяхната красота.Не мисля че това е нещо жизннео важно-ако се разбирате,ако си харесвате характерите,външността няма да попречи да се оформи някаква връзка.Аз,мога да се нарека хубава,защото до сега не съм срещала някой,който да ми каже,че съм грозна(освен момичета,с които се караме).Обаче съм ходила с момчета с пъпки,с очила и тем подобни глупости,които се броят към нещата,които те правят грозен.И никога не съм късала с тях заради това.Външният вид не прави човека... 8)

evelinka1122
01-23-2009, 06:46
не бих харесала момче, ако не прави горепосоченит от теб неща... колкото и красив да е... МРАЗЯ някви неподдържани хора по принцип...... мн съм суетна и да не кажа капризна :)

FaFcHy
01-23-2009, 07:46
външния вид е едно от нещата който формират дадения човек. Защото съм имал такива случай и то в елитни софийски дискотеки страхотна мацка тяло всичко, а почнеш ли да си говориш с нея първото което е, че се скукваш от смях защото ми говореше на развален български и второ нивото на Ентелигентност беше под 10% :-D

InnchetO
01-23-2009, 08:19
Външния вид може да е първото което виждаме, но далеч не е последното .. Какъв беше този извод "Не съм виждал хубаво момиче с обитак и хубаво момче с някаква грозна" ? Аз пък знаеш ли, че всеки ден виждам такива ? Принципно, да, хубави хора с хубави хора и грозни хора с грозни хора, ама знаеш ли за един какво е хубаво за друг какво ?
Пък и .. не веднъж съм си харесвала /и не само аз/ момче което откровенно казано не прави нищо особено за да се въведе в вид, но когато ме впечатли, разсмее дори и усмихне .. вече е друго.
Ето сега например, в моето училище, "Плейбоя", според всички, ходи с най-НЕхубавата от всички. Защо ли ? Защото говори спокойно и без да мънка и хихика както 90% от другите.

Различни хора - различни вкусове - различни разбирания.
Не прави такива заключения преди да си сигурен. :)

slun4ice_90
01-23-2009, 08:37
Защо по дяволите всички тука казват,че външния вид няма значение?!? ..Вероятно някои хора още живеят с приказките за Пепеляшка и конярчето,което се жени за принцеса накрая..Да,ама в реалния живот не става така..Тука външния вид е първото,което се гледа,да не кажа и последното..Или май бяха парите...И аз вече не знам.. ..И не знам защо по дяволите не съм видял хубаво момиче да е с убитак (освен ако няма пари), или някое симпатично и поддържано момче с някое посредствено момиче..Не знам вие на коя планета/галактика/измерение живеете ама поне при мен дето живея е така.. ..Така,че много ме дразни това че всички говорите за всякакви добродетели и "съветвате" хората,а всъщност вие не сте честни с другите и със себе си,защото всеки ден си повтаряте,че външния вид няма значение,но дълбоко в себе си знаете че,това не е така..Макар,че грозен е много силно понятие..За мен грозен е свързано с неподдържан..Недопустимо е в 21 век едно момиче на 17-18 год да отиде на училище без малко спирала или малко гланц или к'вото и да е няма значение,но да се вижда,че се е постарала в забързаното си ежедневие да отдели поне 5 минути за себе си... Или пък едно момче поне да се среши,да сложи малко лак/гел/пяна за коса и да си сложи някакъв дезодорант/парфюм..Е, в днешно време някои момчета се оливат няправо,но това е съвсем друга тема :D .. Така,че помислете си дали бихте харесали човек който не прави горепосочените неща и за бога мислете преди да пишете..И не забравяйте златното правило - "Ако не мога да кажа нещо умно,по-добре да си замълча".. ..Повечето хора имаме наика да критикуваме хората за грешките им и да се отвращаваме от други,без да си даваме сметка,че сме като тях.. :-o Има неща,които са наистина така,НО и малко попрекаляваш...Аз преди да изляза навън си правя прическа,слагам си малко гланц и пудра...Преди години,когато бях на 16 год. се мацах с всякакви глупости и то по много,но взе да ми писва да съм със 100 тона грим...И си слагам само най-нужното,за да се въведа в някакъв приличен вид....Повечето хора наистина върдят,че няма значение много външността,но само се лъжат....Важна е,това е повече от ясно,но не е НАЙ-ВАЖНОТО!Всеки човек си има и различни вкусове...това също май пропускаш....Едно момиче преди години ми каза:"Няма грозни хора,има различни вкусове"...Аз доста се замислих над това и си мислих,че няма как да е така...Обаче стана,така че се убедих....

TheBlackRose
01-23-2009, 08:55
Вярно е това,че всеки има различни представи за красиво...За мен,приятеля ми никога не е бил грозен.За мен той си е прекрасен.Не отричам,че има и много по-яки момчета от него,но той си ми харесва и си ги обичам истински.Питали са ме"Как може да ходиш с този грозник?".Те имат различно мнение от мойто,а дори преди да се влюбя в него и изобщо нещо да стане,съм го смятала за привлекателен.За това наистина мога да кажа,че всеки има различни възгледи... :)

gorska
01-23-2009, 21:28
[quote=TheNewReligion]
Отношението и нагласата могат много да променят очите на човека и тогава дори кривия нос ти се струва сладък, или пък щръкналите уши... или кривите зъбки. "Гледаш" по друг начин на човека, когато е станал част от теб. Преди да го познаваш може да си го намирал за грозноват, ама после...

И колкото до 1вото впечатление: външния вид.. очите.. е, няма по-голям издайник от очите, и според мен човек може да разбере доста за харакера на някого само докато съсредоточено наблюдава жестовете му и погледа му.. следователно тогава да си помисли дали си струва да продължава взаимоотношенията, така да се каже, с този човек, дори и да не е най-привлекателния.

SmileForME
01-30-2009, 22:28
Според мен външният вид е важен до едно време.Когато се влюбиш в някой не е важно как изглежда...Може да харесаш външния вид на някой,но не и да се влюбиш в него. :)[/b]

me4eto
01-30-2009, 22:41
секви изроди има




http://www.jivotno.com/wild-angel

Silver_Boy
01-30-2009, 23:17
† bibo честно казано не ми се коментира що за задръстен индивид трябва да си за да напишеш по-голямата част от тея глупости ... Прочетох доста от коментарите, повечето от които си бяха доста смислени....

По темата мога да кажа само, че лично на мен не ми пука толкова много от това как изглежда момичето до мен,щом съм с нея значи тя си го е заслужила, било с красота , било с характер ... Четох коментар , в който някакъв много интелигентен кретен се изказа, че за него е по-важно като отиде някаде с нея всички да се обърнат и да я зяпат, отколкото като са двамата да могат да проведат един смислен разговор ... ще ми се да му задам някое друго въпросче на това момче , но от съображения, че във форума има и по-малки мисля да пропусна тази част. Тааа, да се върнем на темата ... bibo виждам, че обръщаш внимание на хора, които се крият зад лъскавата маска на грима , гела и всякаква подобна козметика .. в това няма нищо лошо , предполагам, че дори и самият ти си един от тях, но позволи ми да ти напомня, че под тея лъскави "маски" зад които сте застанали се крият същите "грозновати" хорица от които си толкова възмутен.И като за финал - всеки един човек е красив, всеки си има своя чар,било то с красива визия или с вътрешната красота на душата си, всеки един от нас е уникален и красив по свой собствен начин.Това важи дори и за хора с изкривени разбирания като теб. †

euph0ria
01-30-2009, 23:35
Абе те хората са си го казали - " Двама души гледат едно и също небе,но виждат две различни неща." Май така беше..както и да е..
Та за мен също има значение външния вид,но по-голямо значение е вътрешната красота.Стига ми само да се чувствам добре в не чак толкова привлекталната компания на момчето до мен,но поне да има умствен багаж.

bfmvsgirl
01-31-2009, 03:53
Ще го кажа краткo и ясно: "Любовта е сляпа!" (nod)

kukli4kata001
01-31-2009, 13:56
ima nqkakva doza istina v tova,koeto kaza po-gore,no ne vs sa taka,vqrno e 4e se gleda i vun6niq vid,no,ako mom4eto e mn krasivo,a e nqkakuv gadnqr,nqma da sa mn momi4etata,koito 6e se hvanat s nego,vse pak i haraktera se vzima pod vnimanie :)
напълно съм съгласна с теб! ;-) и то всъшност нещата са точно така,според мен

eXxXciTeD
01-31-2009, 15:42
Любовта е сляпа... КЛИШЕТА! Ако едно момиче не е красиво, няма да тръгна да се занимавам да търся нещо повече от приятелство с него никога. Между другото се замислете - който е красив вътрешно, не може да прилича на подводна маймуна! Външният вид е от голямо значение.

Enough
01-31-2009, 15:43
духай бе розово хомо такоа 8-)

lifestyler
01-31-2009, 16:28
bibo, и в тая тема те подкрепям. Не прочетох всички мнения, които са се изписали, но още на първата страница имаше простотия.. Как може под поддържано момче/момиче веднага да разбираш фешън? :? Направо ме изумихте..
По темата моето мнение е, че всеки който твърди, че външния вид не е от значение е абсолютен лицемер.. Че не е от основно значение съм съгласна на 100 %, но чак от никакво..
Парадоксът е там, че точно тея девойки, които най-много се репчат, че грима и външността, като цяло, не са важни, точно те никога не биха имали нещо общо с някое метросексуално момче (независимо от "вътрешната му красота").. :?

Motion
01-31-2009, 16:39

Bellatrix
01-31-2009, 16:44
1. Подържане не значи гвацане с гел, спирали, фон дио тен и тн, а значи да си чистичка, с хубава кожа, епилирана и други такива далеч по-обикновенни неща.
2. Добре, да речем, че ти като виден фешън си хванеш някоя хипер мацка с невероятен външен вид за гадже. Тя е в дрехи последна мода, с 2 кила грим по лицето и деколте до пъпа (мечтата на 99% от фешъните). И хубаво ще си я поогледаш, поцелуваш, понатискаш и тям подобни и накрая какво? Като седнете и няма за какво да си говорите? Е, да, тя по природа не е тъпа, ама вместо да си обогати общата култура и да стане комуникативна по различни въпроси, е висяла пред огледалото да се гримира или в търговския център да пробва парцалки. Е какво? Ще останеш ли завинаги с момиче, което макар и прекрасно на външен вид, в себе си е куха и едиснтвения разговор, който може да проведете е за модни линии и марки гел?

Serendipitys
01-31-2009, 16:45
Ще го кажа краткo и ясно: "Любовта е сляпа!" (nod)

Винаги ми е било интересно използването на подобни клишета. Някой чул някаква известна фразичка и я повтаря при всеки удобен случай, без дори да се замисли дали изобщо е вярна. Любовта хубаво е сляпа, ма нали за да ослепее, трябва да 'достигнеш' до човека? Трябва да има поне малко привличане между двамата, за да може да дойде любовта. Разбира се, че външният вид има значение. При едни по-малко, а при други повече. Малоумно е дори това да се отрича, защото никой няма да бъде с човек, който изобщо не го привлича, а отблъсква. Няма смисъл да лицемерничим и да отричаме, че не е така.

Mbp3eJlaH
01-31-2009, 16:48
vsi4ko e do vreme
krasotata su6to
kakto i akula 8-)
rano ili kasno vsi4ki 6te ostareem i izpatkame 8-)

TikvenaElhichka
01-31-2009, 17:42
'бали го.

Ако някой е чистичък и има излъчване, кво повече ми трябва?!

Bellatrix
01-31-2009, 17:51
'бали го.

Ако някой е чистичък и има излъчване, кво повече ми трябва?!
А така!!! :grin:

fuckUall
01-31-2009, 17:58
Що да не е важен?!Важен е!Се пак ако някой не ти хареса външно няма да има смисъл да го опознаваш вътрешно .. аз така мисля :)

Motion
01-31-2009, 18:24

lifestyler
02-01-2009, 11:21
:shock: От къде пък тая логика, че ако се поддържаш и обръщаш голямо внимание на външния вид, нямаш време да си обогатиш общата култура (или там каквото беше мнението по-горе).. Наистина не мога да разбера защо едното трябва да е за сметка на другото :-o Моля някой да ми обясни, че явно съм прекалила с червилото и сега трудно мисля

Wrathchild
02-01-2009, 11:29
:shock: От къде пък тая логика, че ако се поддържаш и обръщаш голямо внимание на външния вид, нямаш време да си обогатиш общата култура (или там каквото беше мнението по-горе).. Наистина не мога да разбера защо едното трябва да е за сметка на другото :-o Моля някой да ми обясни, че явно съм прекалила с червилото и сега трудно мисля И на мен това ми е много интересно.
Аз като хем се поддържам, хем имам някакъв информационен глад, то тогава какво правим?
Сега, друг е въпроса, че една 15 годишна няма кой знае каква нужда от грим.

galenata
02-01-2009, 11:43
1. Подържане не значи гвацане с гел, спирали, фон дио тен и тн, а значи да си чистичка, с хубава кожа, епилирана и други такива далеч по-обикновенни неща.
2. Добре, да речем, че ти като виден фешън си хванеш някоя хипер мацка с невероятен външен вид за гадже. Тя е в дрехи последна мода, с 2 кила грим по лицето и деколте до пъпа (мечтата на 99% от фешъните). И хубаво ще си я поогледаш, поцелуваш, понатискаш и тям подобни и накрая какво? Като седнете и няма за какво да си говорите? Е, да, тя по природа не е тъпа, ама вместо да си обогати общата култура и да стане комуникативна по различни въпроси, е висяла пред огледалото да се гримира или в търговския център да пробва парцалки. Е какво? Ще останеш ли завинаги с момиче, което макар и прекрасно на външен вид, в себе си е куха и едиснтвения разговор, който може да проведете е за модни линии и марки гел?
Не е задължително след като си прекарала половин час пред огледалото вместо във водене на интелигентни разговори за обогатяване на общата култура да си тъпа едва ли не...Обичам да стоя пред огледалото и да се гримирам,обичам да ходя по магазините,коя жена не обича?!Аз не се чувставам глупава,след като обичам типично женските неща...

moneycomeme
02-01-2009, 14:51
.....za men vynshniq vid e vajen,dotolkova che da usetq nastroenieto na choveka,ne tolkova da mu gledam chertite(sini ochichki,pravilni simetrichni cherti,ako moje da vzema edna linikaa da premerq........ :( ) ,a po skoro da usetq energiqta,chrez tqloto mu,a ne chrez viziqta da razbera emociite..i vsichko ostanalo....;]vsyshtnost tova go pravq s vsichki hora -s momichetata po tozi nachin precenqm priqtelkite si ,a ako si tyrsq gadje po syshtiq nachin precenqm momchetata ;]]].....

meni18
02-01-2009, 15:25
За мен външността и характера на човека вървят ръка за ръка.Не трябва да заклеймяваме хората като "красиви" и "грозни" само по външния им вид :?

sladur4etyYy
02-01-2009, 16:50
който казва, че външният вид няма абсолютно никакво значение, се самозаблуждава много жестоко. за който това е най- важния критерий- също.

Hilary_
02-01-2009, 17:10
Ами да до някъде си прав... и все пак... в твоите очи може най-грозната за всички останали за теб да е невероятна...или точно обратното... всеки си има свои виждания..едни ценят характера...други външния вид... всеки преценява сам за себе си кое да гледа в другия!!! Така че не си ти този който ще каже на другите да спрат да гледат само характера... :wink: За това всички сме различни хора...защото всеки харесва различното у другия но това дали то ще се намира в характера или красотата всек исам за себе си преценява!!!
P.S. Аз гледам и двете неща...нито едното го пренебрегвам нито другото...!!! :)

Victim_0f_L0v3
02-01-2009, 17:17
Има известна доза истина в това, което казва.. Всъщност повечето хора гледат единствено външността...аз лично не мисля, че това е най-важното!Характера е много по-важен от външния вид...дори да е най-красивото момче/момиче като има ужасен характер и не можете да си поговорите за нищо без да се скарате...ще бъдете ли с този човек, независимо колко красив е той?!

Victim_0f_L0v3
02-01-2009, 17:19
Има известна доза истина в това, което казва.. Всъщност повечето хора гледат единствено външността...аз лично не мисля, че това е най-важното!Характера е много по-важен от външния вид...дори да е най-красивото момче/момиче като има ужасен характер и не можете да си поговорите за нищо без да се скарате...ще бъдете ли с този човек, независимо колко красив е той?!

DeathRogue
02-01-2009, 17:39
Зависи какво виждаш в момичето или момчето отсреща. Все оща има момчета, които не харесват гримирани момичета и аз определено съм от момичетата, които не понасят гел и пяна по косите на момчетата. За мен определено не е на първо място да си така наречения "фешън". Да външния вид е много определящ за момента, наистина са малко тези които биха те заговорили ако не приличаш на фотомодел, но пък да не забравяме и правилото, че хубавите ябълки ги ядат прасетата. Колко хубави двойки сте виждали наполседък. Аз много рядко успявам да видя такива. Както и да е. Живеем в света на красивото и е нормално да се толерира външния вид, но да не забравяме, че понякога той лъже и изпод 2та тона грим можеш да се учудиш до какво си легнал вечерта(нали момчета), докато семплото и свежото си е естествено и красиво. Не знам много мнения ще има по въпроса и все ще са различни, но за мен естествената красота е над направената, можеш днес да си принцеса, а утре пак вълк.



+1 osobeno za poslednite nqkolko reda sum napulno suglasen :razz:

LoveIsHate
02-02-2009, 10:14
ехх този външени вид...да важен е но не е най-важният защото за да заговориш мимичето/момчето в автобуса първо си казваш "ебати къв/ква е готин/а" и тогава тръгваш нали?Но за да се разделиш с нея/него кво си казваш - "не мога повече да я/го търпя" нали? Така че винаги първо се гледа външния вид,е да някои хора само това гледат но други след като те видят си задават въпроса "а ве тоя/тая има ли нещо в главата или да си ходя"

EarthShaker
02-02-2009, 11:13
естествено, че вида на човек е от значение,,, но е далеч от топ5 най-важни качества примерно :)