PDA

View Full Version : НАПРЕД ЗА ОТВАРЯНЕ НА 3-ти и 4-ти БЛОКОВЕ НА АЕЦ КОЗЛОДУЙ!



Firstwave
01-16-2009, 12:52
На 18.01. (неделя) Движение “Напред” (ВМРО, ЗНС, ЛИДЕР, ГЕРГЬОВДЕН) организира митинг-шествие в подкрепа на отварянето на 3-ти и 4-ти блокове на АЕЦ Козлодуй и за отстояване на идеята за силна българска енергетика.

Шествието ще тръгне от НДК в 11:00 часа с маршрут по бул. Витоша и ще продължи с митинг в 12:00 часа на площад “Независмост”.

В митинга ще вземат участие народни представители от ПГ на движение „Напред”, ръководствата на политическите формации, които включва движението, представители на синдикатите и на Комитета за защита на АЕЦ Козлодуй.

АЕЦ „Козлодуй” е кауза и заслужава да бъде защитавана. Още 2002 година ВМРО организира подписка, заедно със синдикати и граждански сдружения, която събра 512 хиляди подписа, които бяха връчени в парламента за референдум. Блоковете на атомната централа бяха несправедливо спрени и истината е, че те бяха спрени, за да бъдат обслужени определени икономически интереси, примерно на Франция и Гърция.

Който смята ,че каузата е справедлива да се присъедини. Протести до дупка.

didomido
01-16-2009, 14:06
Който смята ,че каузата е справедлива да се присъедини. Протести до дупка.

+1

sandetoo
01-16-2009, 16:41
Още един.

BGRUForever
01-16-2009, 17:54
Аре стига с това ДОИП, нов съм във форума, но където и да се обърна все това ДОИП толкова ли не разбра ДОИП е недодялан боклук.

А сега по темата - ще присъствам на протеста, защото смятам:
1. Че АЕЦ "Козлудуй" е една от най-безопасните ядрени електроцентрали на Балканите, ако не и в цяла Европа.
2. Реакторите стип ВВЕР са безопасни и неправилно асоциирани с реакторите тип РМБК..
3. Това ще допринесе за независимостта на България спрямо някой други страни.
4. Ще стимолира икономиката с евтин ток.
5. Ще допринесем за опзването на околната среда.
6. Защо България е много по-стара от всяка друга страна в Европа, имала е едни от най-добрите учени, за съжаление избягали в чужбина, защото страната ни не им е давала да се развиват, АЕЦ "Козлодуй" е изпълнена по революционни за времото си методи, които сега ги използва и Англия, и Италия, и Франция и всяка друга развита страна по света която има ядрена енергетика. Давам примери, българската АЕЦ е първата която има четири водни контура, върховете на контролните пръти са от бор, вътрешните стари са от ненапрегнат бетон, а външните от външнонапрегнат, и ще и още. Затова трябва да бъдат затворени всички аеци преди АЕЦ "Козлодуй", защото те са опасните.

Sevt
01-17-2009, 06:18
АТАКА говори за това отпреди създаването си. Писна ми да гледам всичките ни каузи в ръцете на измислени партии и турски подлоги.
По същество - това е втория митинг на ковачки след този от 14ти. Помните тогава какво стана, айде сега пак като искате да ви използват боянов и ковачки.

Firstwave
01-17-2009, 09:14
Явно за атакистите няма справедлива и несправедлива кауза.

А подписката на ВМРО с 512 000 подписа е от 2002. И е "измислена" Организация защитавала българщината от 1893 г. И все още я защитава в забравени от държавата места като Западните Покрайнини, Македония, Беломорска Тракия и къде ли още не.
Имах положително мнение за Атака, пък то какво излезе..........

didomido
01-17-2009, 11:24
Това е грешка. Ако се пусне АЕЦ, това не може да се използва като аргумент за излизане от ЕС. А излизането е важно, а и има по-добра алтернатива - ДОИП.

Няма да ни изкарат, те ни искат. Приеха ни защото им трябваме да ни използват за евтина работна ръка.

malone
01-17-2009, 12:43
Това е грешка. Ако се пусне АЕЦ, това не може да се използва като аргумент за излизане от ЕС. А излизането е важно, а и има по-добра алтернатива - ДОИП.

Няма да ни изкарат, те ни искат. Приеха ни защото им трябваме да ни използват за евтина работна ръка.Да...а ни накара да го спрем ,защото бяхме енергиен източник за целите балкани,което икономически е неудобно за Европа.Хубаво е че като са подписвали този срамен договор,поне една клауза е обмислена както трябва.

BGRUForever
01-17-2009, 16:36
ВМРО първоначално е действала в Македония, а не в България, така че тя е защитавала интересите на България към Македония, а сега е партия в българския парламент, нещо съвсем различно. Абревиатурата ВМРО попринцип е значила "Вътрешна македонска революционна организация", а сега Вяра и нещо си нататък, има го по автобусите разлепено.

kristo
01-17-2009, 19:03
Приятелю Севт, аз също уважавам като цяло Атака и особено редовите атакисти в тяхното мнозинство, но Атака не е единствената патриотична организация в България. Преди да се появи Атака, ВМРО също достойно защитаваше и продължава да защитава българското национално-патриотично дело. Направи подписка, с която искаше етнически партии, като ДПС и Евророма да бъдат забранени, направи огромна подписка, с която се противопоставяше на затварянето на АЕЦ-Козлодуй, а днес също като цяло не отстъпва от патриотичните начинания- издаде "Алманах Македония", един от стълбовете на Българщината в Македония, Патриотичния буквар за първолаците в България, направи филми за българите извън България, раздава всяка година на 3-и март Бъллгарския национален флаг безплатно на българите. Разбира се, има си и доста за критикуване, аз не крия. Коалицията с Ковачки никак не ме трогва, но опитите Ковачки да бъде изкаран изцяло човек на ДПС мисля, че са доста пресилени и преувеличени. Да, той е имал бизнес с хора на ДПС, но е имал бизнес и с хора на всички останали партии, а както се разбра наскоро и със заместник-председателя на Атака Антон Сираков. А в момента забелязвам, че Ковачки е един доста хитър човек, един умерен и в същото време гъвкав политик и определено това, което заявява като програма на движение "Напред" ако се осъществи би било много добро за България. Каквото и да е миналото му, в момента е заявил готовност да дава пари и средства за България, мисля че това не е никак маловажно. Но в никакъв случай не искам да се явявам някакъв негов защитник или нещо такова, ясно е, че няма как да е забогатял кой знае колко честно, въпроса е, че такава е реалността в България- бизнеса трябва също да бъде привлечен в българското патриотично дело.
Иначе както виждаш досега съм заявявал подкрепата си за всяко едно патриотично дело на която и да било патриотична сила- Атака, ВМРО, БНС и т. н. Мисля, че това е най-важното, а личните си симпатии и антипатии трябва да ги оставим на малко по-заден план ако може.

ВМРО първоначално е действала в Македония, а не в България, така че тя е защитавала интересите на България към Македония, а сега е партия в българския парламент, нещо съвсем различно. Абревиатурата ВМРО попринцип е значила "Вътрешна македонска революционна организация", а сега Вяра и нещо си нататък, има го по автобусите разлепено.
И в момента мисля, че ВМРО доста успешно защитава Българщината в Мекедония. Разбира се, онова ВМРО преди 9.09.1944 г. си е било по-различно, действало е революционно най-вече, а сега реалността няма как да не е друга- важна е крайната цел и това, че малко или много традицията със старото ВМРО е продължена. Разбира се, макари да съм член на ВМРО, сам виждам някои неща, които трябва да се променят и не ми харесват, така мислят и доста други членове на ВМРО, но като цяло патриотичната традиция е продължена, а това е най-важното.

Darkkiss
01-18-2009, 04:41
На 18.01. (неделя) Движение “Напред” (ВМРО, ЗНС, ЛИДЕР, ГЕРГЬОВДЕН) организира митинг-шествие в подкрепа на отварянето на 3-ти и 4-ти блокове на АЕЦ Козлодуй и за отстояване на идеята за силна българска енергетика.

Шествието ще тръгне от НДК в 11:00 часа с маршрут по бул. Витоша и ще продължи с митинг в 12:00 часа на площад “Независмост”.

В митинга ще вземат участие народни представители от ПГ на движение „Напред”, ръководствата на политическите формации, които включва движението, представители на синдикатите и на Комитета за защита на АЕЦ Козлодуй.

АЕЦ „Козлодуй” е кауза и заслужава да бъде защитавана. Още 2002 година ВМРО организира подписка, заедно със синдикати и граждански сдружения, която събра 512 хиляди подписа, които бяха връчени в парламента за референдум. Блоковете на атомната централа бяха несправедливо спрени и истината е, че те бяха спрени, за да бъдат обслужени определени икономически интереси, примерно на Франция и Гърция.

Който смята ,че каузата е справедлива да се присъедини. Протести до дупка.

Кажи НЕ на дрогата!!!

Firstwave
01-18-2009, 10:30
ВМРО действа във всички територии населени с българи и откъснати от Санстефанова България. Разбирай Вардарска, Егейска Македония,Беломорието. Навсякъде където има българи откъснати от родината.
ВМРО(към момента)- Вяра, Морал, Родолюбие, Отговорност. Името е променено за да се избегнат дипломатически скандали.
Цел- защита на българщината.

pussycat_dolls15
01-18-2009, 12:51
+1

Sevt
01-18-2009, 20:59
kristo отлично съм запознат с дейността на ВМРО, имам много тяхни материали, участвал съм и в техни инициативи, имам приятели и в редиците им. Попринцип винаги съм бил за обединението на националистическите патриотични партии. Дотук прекрасно.
От самото създаване на ПП " АТАКА " лицето Каракачанов не е спрял да плюе по тази " деструктивна " според него партия. Абсурда е, че преди още да имахме ясно определение за себе си той вече ни беше отрекъл. А е човекът чийто логичен партньор трябваше да бъде новопоявилата се силно подкрепяна патриотична организация. Може би се уплаши от нещо ? Сам можеш да си отговориш, но самата му същност и минало няма да ги коментирам - също са лесно проверими.
Ковачки е 100 процентов мафиот и марионетка на Доган. ВИжда че във властта официално няма да влезе и затова измисли начин да го направи официализирано ;) . Индивидът Антон Сираков на последния Национален Сбор на партията беше свален от посочената от теб длъжност до обикновен член, като се разглежда неговото изхвърляне. Какво е имал с Ковачки не зная , но това трябва да ти говори достатъчно. Така или иначе голям лицемер се оказа и той.
Тук отново не става дума за сляпо следване само на знамето с АЗът отпред и отричане на всичко друго. Дори и Каракачанов можех да го преживея. Но по стъпките на Ковачки и Ахмед Демир Доган никога няма да тръгна и няма да позволя да използват мен или мои близки като кукловоди за техни цели.

Firstwave
01-19-2009, 07:20
Не се бой бизнес- отношенията на Ковачки с хора от кръговете на ДПС са в миналото. И именно поради този разрив в отношенията си с тях е много надежден. Врагът на моя враг е мой приятел- както казват римляните.
Всичко друго е провокация на комунистите. Не им вярвай!

kristo
01-19-2009, 08:42
Разбира се Севт, аз не съм симпатизант на Ковачки, нито имам желание да се явявам някакъв негов защитник- абсурд. Но също така както Фърстуейв ти заяви, връзките му с хора от кръга на ДПС са минало, а аз много добре знам, че една от основните точки в програмата на Движение "Напред" включва изхвърлянето на ДПС от властта. Неведнъж чух и в интервюта на формалния лидер на партия "Лидер" Кънчо Филипов остри критики към ДПС, така че каквото е било е в миналото. А по същия начин аз имам информация, но непотвърдена затова нямам намерение да я използвам като чиста монета, че Слави Бинев също е имал в миналото си бизнес връзки с хора на ДПС. Така че не винаги черното е толкова черно, а бялото толкова бяло, винаги има и сиво.
Що се отнася до враждата между ВМРО и Атака на ниво ръководства- аз определено се разграничавам от нея. Ето, ти си атакаджия, аз съм от ВМРО, но те уважавам, уважавам мнението ти и вижданията ти, защото виждам, че си свестен човек и патриот, а това е много по-важно за мен от това дали си от Атака или от някоя друга партия. Защото никога не съм поставял партийността над националното, никога не съм делял българите и българските патриоти на леви и десни, атакаджии или вемереовисти и съм подкрепял всяка една патриотична инициатива, независимо от кого произтича тя.

Drift_King
01-26-2009, 20:11
Изпуснахме момента ,когато можехме да запазим блоковете на "АЕЦ Козлудуй" в експлоатация.
Сега е прекалено късно.А това че БСП и други партии се представят ,като спасители на блоковете е просто популизъм преди изборите.
Отварянето на блоковете сега ,без съгласито на ЕС ,а те едвали ще са съгласни ,ще доведе до нови санкции ,рязане на пари и пускане на защитни клаузи.
А в условията на наближаваща криза това едва ли е най-доброто ,което може да се иска за българският народ.
Ако газовата криза бе продължила ,можеше и да стане нещо ,но сега газта е налице няма бедствена или кризистна ситуация ,следователно нямаме нито един аргумен ,с който можем да излезем пред ЕС.

kristo
01-27-2009, 09:51
Изпуснахме момента ,когато можехме да запазим блоковете на "АЕЦ Козлудуй" в експлоатация.
Сега е прекалено късно.А това че БСП и други партии се представят ,като спасители на блоковете е просто популизъм преди изборите.
Никога не е късно грешката да се поправи. И сега стига да имаме достатъчно инициативни и национално отговорни управляващи, ще направим всичко възможно да отворим АЕЦ-Козлодуй и ще успеем да го направим. Защото редица западноевропейски експерти по енергетика доказаха, че 1,2,3 и 4 блок са затворени без да има причина. Също така затварянето стана под натиск.

А в условията на наближаваща криза това едва ли е най-доброто ,което може да се иска за българският народ.
Напротив, доста добре би било за България и Българския народ ако се отворят затворените блокове на АЕЦ, най-малко и тока ще понамалее като цена, а и България ще си върне лидерството в енергетиката на Балканите.

Ако газовата криза бе продължила ,можеше и да стане нещо ,но сега газта е налице няма бедствена или кризистна ситуация ,следователно нямаме нито един аргумен ,с който можем да излезем пред ЕС.
Аргументи има както ти казах- тези блокове си бяха сигурни, а това го потвърдиха европейски експерти, бяха затворени под натиск, а след затварянето им има недостиг на енергия и скъп ток, което би се променило ако поне 3 и 4 блок се отворят.

Firstwave
01-27-2009, 10:26
Блок 3 и 4 отговарят на абсолютно всички норми. Защо да се лишаваме от един приход. А силната икономика ще се отрази и на жизнения стандарт.

Drift_King
01-27-2009, 10:28
Незнам какви са ни договорите за доставка на гориво ,за централата и не гарантирам за достоверност на информацията.
Някъде четох ,че ако пуснем сега 3 и 4 блок резервното гориво ,което имаме ще стигне за печелба от около 140млн. лева ,докато нарушаването на клауза от предприсаединителният договор ,ще ни струва 5млрд. лева.
И ако това нещо е вярно ще търпим само загуби.
Аз съм почти сигурен ,че няма да ни разрешат пускане. Защото:
1.Още преди западни експерти ,да стъпят на българска земя ,българските политици заявиха пред ЕС ,че според нашите експерти реакторите са опасни.Това беше направено с цел ,да получим пари от Европа ,като помощ за централата ,мисля че сумата е около 550млн. екю.
Досещате се че парите не стигнаха до "АЕЦ Козлодуй".
Тогава ЕС реши ,че опасните реактори ,трябва да бъдат затворени.И ние разбира се се съгласихме за 1ви и 2ри блок.
Чак след вземането на решението и съгласието от наша страна ,западните експерти доказаха ,че нашите реактори ,не само не са опасни ,а са по-сигурни и от някои "европейски".Само че тогава никой нямаше изгода да бъде разгласявано тяхното мнение.И така за ЕС нашите реактори останаха опасни.
2.Интересите на други страни от ЕС, големи доставчици на електро- енергия са засегнати от 3 и 4 блок ,едва ли нашият глас ще се чуе по- силно от техният.
Според мен има вариант да бъде разрешено пускане ,но той едва ли ще е много розов.
Ще ни разрешат да ги пуснем при условие ,че си "свалим гащите" ,заради друга пречка за интересите на някоя страна от съюза.
Ако имахме политиците ,които ти визираш много неща щяха да са различни ,но много добре знаеш какви са сегашните управници ,мислиш ли че те могат да направят нещо без да има огромни загуби за България.

Firstwave
01-27-2009, 10:48
Няма да се нарушава клауза. Ще се иска разрешение от ЕК. А пък ако не дадат разрешение може да се издействат още малко компенсации. Дори и това да не стане ще се покаже решителност. Е разбира се сме компроментирани от корумпираното управление на триглавата ламя , но и то скоро ще отмине.

Drift_King
01-27-2009, 13:15
Няма да се нарушава клауза. Ще се иска разрешение от ЕК. А пък ако не дадат разрешение може да се издействат още малко компенсации. Дори и това да не стане ще се покаже решителност. Е разбира се сме компроментирани от корумпираното управление на триглавата ламя , но и то скоро ще отмине.Аз смятам че ЕК ,няма да даде разрешение.
Смешните политици ,няма да успеят да издеистват компенсации.Или ако издействат нещо ,ще е за сметка на ощетяването ни някъде другаде.
И накрая няколко месеца преди изборите ,Станишев ще се тупа в гърдите и ще казва че той е опитал всичко ,но конспирацията на ЕС срещу България му е попречила.
А напрактика в момента той започва една битка ,която знае че неможе да спечели ,но смята че това ще му вдигне рейтинга сред избирателите.
Защо не издейства компенсации от Русия или Украйна за липсващата газ?
Според мен точно от Русия трябва да вземем компенсации ,защото ние сме платили едно определено количество ,а не сме го получили.Щом казват че Украинците спират газта на границата с Русия ,значи горивото е в Русия и от нея трябва да се търсят обезщетения.
Само че големият брат категорично му отказа такива компенсации.

CryForMe
01-27-2009, 17:09
мхм...
ама аз до колкото знам тоя аец козлодуй няма "едно голямо и дебело кръгло бетонно похлупаче" отгоре, дето предпазва, в случай, че НЕДАЙ СИ БОЖЕ стане някой..гаф. и като гръмне ше напрайм една нова версийка на чернобил... точно за такова нещо не може да се рискува, затва са го и затворили...

kristo
01-27-2009, 17:54
CryForMe, говориш смешки в момента...
Европейски експерти доказаха, че АЕЦ ни е безопасен. Иначе по принцип съществува опасност за всеки един АЕЦ в Европа и света въобще от авария, що си милиш, че френския АЕЦ е савършен и напълно безопасен? Обаче франсетата не са тръгнали да си затварят повечето блокове, щото съществува по принцип някаква опасност от авария(чисто теоретично).
И каква ти е идеята на тебе, да си затворим АЕЦ-а нацяло ако искаш и да караме на свещи...

CryForMe
01-27-2009, 20:39
мир да има, казах, че така знам... не твърдя, че съм 100% права, нито споря... абе не знам що се изказах дето не съм кой знае колко запозната.. извинявам се :?

Firstwave
01-28-2009, 10:05
Има си всичко. Безопасен е колкото и всички други АЕЦ в Европа.

kristo
01-29-2009, 15:00
мир да има, казах, че така знам... не твърдя, че съм 100% права, нито споря... абе не знам що се изказах дето не съм кой знае колко запозната.. извинявам се :?
Стига де, не го взимай толкова навътре :)
Аз съм си с малко по-остър език, не съм искал да звучи, че все едно ти се карам затова, което твърдиш :)
А и ти имаш пълното право да не си съгласна с мен или когото и да било в този форум, тъй че няма проблем :)

VHack
03-19-2009, 15:03
Без мен. Ще съжелявате после ако ги пуснат. :)

Vesk0u
03-19-2009, 17:39
УСПЕХ!