PDA

View Full Version : Класическата гимназия



melinor
01-16-2009, 12:54
Здравейте!
Сигурно ако прочетете минали мои мнения в други теми съм писала какво искам...но много бързо си сменям решенията, защоот не съм сигурна, но мисля да отида там.

Таа имам въпроси ако има някой учещ там.Хубаво ли е училището? Трудно ли се влиза? и други неща от този сорт :-o :)

Bonbonenata
01-17-2009, 20:55
Аз съм уча там, но съм едва 9.клас. Все пак мисля, че мога да кажа това-онова.
Аз лично влязох с много усилия. Но не е задължително. В днешно време училището не е онова, което разказват, че е било. Малко хора кандидатстват => лесно се влиза. Проблемът не е да влезеш. Проблемът е да излезеш. В нашия випуск още след 8.клас отпаднаха 2ма човека, много хора са били на поправка. Променяш си представата за понятията "двойка", "шестица", "поправка", "учене", "преподавател", "екскурзия" и т.н. При мен разликата от предното и това училище е от земята до небето. Отношенията, атмосферата, хората... Всичко е различно. Аз лично съм много удовлетворена. Да, трудно ми е. Не знам дали за всички е така. Надявам се да си струва. Поне не скучно, това е сигурно.

http://ngdek.ludost.net

BGRUForever
01-17-2009, 21:14
Аз кандидатствах там, приеха ме с 34.20 бал и се отказах и тидох в 133 СОУ, просто смятам че не са ми нужни толкова много езика, някъде 6 на брой - италиански, латински, древногръцки, новогръцки, старобългарски и някой друг език (немски, френски или английски) и като сип руски. Просто това е адски тъпо, в момента има два световни езика руски и английски, другите имт второстепенна роля.

Bonbonenata
01-17-2009, 21:52
Моля?!
Задължителни са ти:
- 1 западен (почва се от 8 клас)
- латински (почва се от 8 клас)
- старогръцки (почва се от 9 клас)
- старобългарски (почва се от 10 клас)

Италиански учиш само в 11 и 12 клас и то само ако си в профил латинистика с италиански език (т.е. въпрос на избор е).
Новогръцки учиш само в 11 и 12 клас и то само ако си в профил грецистика с новогръцки.
За СИП Руски дори не бях чувала, че имаме :-D

В крайна сметка това е Национална гимназия за древни езици и култури. Отиваш там ИМЕННО за да учиш езици.

BGRUForever
01-18-2009, 19:06
Тая грецистката преди изпита докато чакахме да изтеглят разказа ни обясни така. АЗ кандидатствах там по-скоро, за да се докажа пред старите си учители и да съм сигурн, че имам познания по история, български език и литература, въпреки че го доказах и на нормалния изпит. Само ще предупредя момичето, че аз за да се готвя от кварталната библиотека получих временни права за изнасяне на книги от справочния фонд, по-точно академичното издание на "История на България", 3 от 7те тома, плюс още кухища книги, ще ти помогне и книгата на Петър Константинов "История на България с някой премълчани до сега факти 681-2001", ако я нямаш ще ти я заема, както и Кратка история на България", издание от 1983 година на "Наука и изкуство", това е второто, преработено и допълнено издание, както и ксерокопия на книги от справочните фондове на други библиотеки. След изпита за ксерокопията, но за книгите ще държа да ми ги върнеш ако ги искаш. Не ползвой Уикипедия и интернет, много хора на изпита изгоряха така. Мен първо един от изпитващите ме пита какво съм ползвал и ми каза, че аз съм единствения от този ден който не се е готвил от интернет.

Bonbonenata
01-19-2009, 17:08
Аз лично ходих на частни уроци за влизането - и по история, и по литература. Абсурд иначе да се справя. По история темите до голяма степен трябваше сама да ги готвя. Ползвах предимно томовете на БАН, едно книжле за всички български владетели (корицата беше подобна, та дори да не е същата книга, но преиздадена (http://bg1.msrv.store.bg/d-prdimages/prd/22969.jpg)) ии мн др. BGRUForever е права - за интернет просто забрави по всякакъв начин!
Много литература ще ти е полезна. И трябва да задълбаеш в темите - ученето до този момент в училище не стига.

BGRUForever
01-19-2009, 18:30
Защо ме направи момиче, до колкото ми е известно в личната ми карта пише, че съм момче, плюс това се запиши на подготвителни курсове в класическат, там ще ти разяснят по-подробно, и на двата ходи - по история и по български. Бомбонената фея верояно ще се сети как се казват имената на учителите при които бях на курс и ще ти ги каже, аз само ще ги опиша. По български, една жена на към 50 години и куца с единя крак, а по история един висок мъж с леко дълга коса и леко мургав.

melinor
01-20-2009, 16:52
Хора много ви благодаря за отговорите! :)

BGRUForever
01-20-2009, 18:46
Няма защо, старая се да съм полезен.

melinor
01-27-2009, 17:48
здравейте пак :)
Днес си купих три книги:
http://87.120.102.52/28672z.jpg
Омортаг Кана Сюбиги[Знам че се пише ОмУртаг, но така го пише там :-o ]
На Димитър Овчаров е.

На другите не намирам снимки...
Втората е "Цар Симеон Велики" на Николай Станишев.
И другата е "Победителите на Цар Калоян" на Николай Овчаров.

+ това ще прочета и 3тe тома на Българските хроники от Стефан Цанев :)

Il_cavaliere_del_male
02-06-2009, 18:08
За да кандидатстваш някъде тряа да знаеш какво искаш. И да подчертая, няа да хуля, обиждам и всичко, което изглежда така, не е нарочно.
1. Защо искаш да кандидатстваш именно там? Какви са ти мотивите?
2. Какво ще правиш след едно училище като това, в което не ти дават професия (не казвам, че добрите гимназии са именно професионалните)?
3. Учат ли ти се 3 от 4 езика, които никой не говори, а някои кандидатстващи не знаят, че се казва СТАРОгръцки, а не ДРЕВНОгръцки?
Отговори и може и да намерим решение на проблема ти ;)