PDA

View Full Version : Ходене до...



3ff3k7a
01-16-2009, 14:32
Здр! Първо да кажа, че темата е сериозна...искам сериозни отговори.
Та... имам проблем с ходенето по голяма нужда. Знам, че е нормално да се ходи всеки ден, но ми се е случвало да не ходя 2 седмици....а по принцип ходя някъде през 5 дни...но всеки път различно. От какво може да е? Дали не се храня правилно или какво...не знам вече....

UFOs
01-16-2009, 15:25
Забавен метаболизъм,проблем с червата и още много неща..отиди на лекар те най-добре знаят.. :)

3ff3k7a
01-16-2009, 15:45
Ами.. не мога да кажа, че се храня добре...смисъл ям доста "боклуци" на даскало.. и като се прибера обикновено нищо не ми се яде и си оставам с боклуците... И това е единствения вариант, който ми се върти в главата..

la4ezara
01-16-2009, 18:41
Ами.. не мога да кажа, че се храня добре...смисъл ям доста "боклуци" на даскало.. и като се прибера обикновено нищо не ми се яде и си оставам с боклуците... И това е единствения вариант, който ми се върти в главата..


от това е. Спри с боклуците и яж "нормални" храни.

hottie
01-16-2009, 19:21
Един съвет : наблегни на плодовете, зеленчуците и за закъска - мюсли или активия с мюсли, а може и трици. Хапвай също риба, много е полезна. И не забравяй да пиеш много вода.
Ако с това не се зачести ходенето до тоалетна, значи направо се консултирай с гастроентеролог, защото това е много вредно!

gabi_94
01-16-2009, 20:27
2 седмици - лелеееее :shock: :shock: :shock: това е доста време, не е на добре, яж по-здравословна храна. На мен ми се е случвало да не ходя най-много 6 дена и то защото бях болна и не ядях кой знае какво.

traka
01-17-2009, 08:04
Пробвай да ядеш поне по едно кисело мляко на ден, не е задължително да е активия, просто да е кисело мляко и както Хоти ти каза наблегни на течностите. Спри да ядеш чипсове и изкуствени храни и отбягвай сандвичите. Ако не помогне беж на лекар.

kalpazanka
01-17-2009, 10:53
Не прекалявай с течностите- на ден трябва да пиеш 1.5-2 литра. Яж зеле, въобще храни, богати на целулоза.

vanilla
01-17-2009, 14:38
Послушай съвета на Хоти.
Пийвай чайчета сутрин.
И ако не се регулират нещата, отиди на лекар. Може обмяната на веществата да ти е неправилна, проблеми с щитовидната жлеза, хипофизата... и знам ли още.
Дано да не се стига до лекар

adrenal1n
01-17-2009, 14:48
Дам, това не е нормално. Пий горещ чай сутрин, плодове (аз ям мандарини) и гледай да не ядеш боклуци. Това неходене може да доведе до интоксикация и смърт. Така че гледай да оправиш състоянието си ;)

NoOneElse
01-17-2009, 17:22
Не прекалявай с течностите- на ден трябва да пиеш 1.5-2 литра. Яж зеле, въобще храни, богати на целулоза.

Надявам се да знаеш, че целулозата не се разгражда в човешкия организъм. Тя се взима за избягване на сърдечен инфаркт, мозъчен инсулт, високо кръвно налягане и какво ли още не, но в този случай не помага.

shell
01-17-2009, 18:38
Един съвет : наблегни на плодовете, зеленчуците и за закъска - мюсли или активия с мюсли, а може и трици. Хапвай също риба, много е полезна. И не забравяй да пиеш много вода.
Ако с това не се зачести ходенето до тоалетна, значи направо се консултирай с гастроентеролог, защото това е много вредно!
и аз мисля така :)

kalpazanka
01-17-2009, 19:00
Не прекалявай с течностите- на ден трябва да пиеш 1.5-2 литра. Яж зеле, въобще храни, богати на целулоза.

Надявам се да знаеш, че целулозата не се разгражда в човешкия организъм. Тя се взима за избягване на сърдечен инфаркт, мозъчен инсулт, високо кръвно налягане и какво ли още не, но в този случай не помага.
:lol: Лелеееееееееее, взе ме за мезе :lol: Ужас :lol: Знам, че не разполагаме с ензими, с които да я разградим. Идеята ми за целулозата е, че стимулира перисталтиката.

EarthShaker
01-17-2009, 19:05
Дано да не се стига до лекар

то до лекар няма лошо да се стигне... въпроса е да не е сериозен проблема...

RaZcAkVa6tIq
01-17-2009, 20:55
Според мен от консервантите или не6то друго в боклуците имаш тялото ти произвежда по малко стомашни киселини от нормалното,от там храната се натрупва в стомаха ти и се образува буца от полуразгардена храна.И в зависимост от колко време си така да ходиш на всеки 5 дена буцата мойе да стане толкожа голяма,че да трябва да ти я махат с операция.

fashion4etyy
01-23-2009, 04:40
Вземи си английска сол в аптеките има пий от нея и ще ходиш мн мн често..ама гледай да не излизаш веднага вън :-D
чувал съм че е силна и действа

babylove
01-23-2009, 11:27
Преди баба ми имаще същия проблем и ядеще овесени ядки. Чувала съм, че се ядяло рециново масло (аз не съм го виждала и не знам даже какво представлява :D , но така съм чувала).

elfish
01-23-2009, 14:10
Що не каза, че не можеш да сереш кат хората, ами по заобиколния начин :D

colymoly
01-23-2009, 14:30
олее това е много време даже и нормалното за теб което е 5 дни :shock: :shock: :shock: :shock: ти ще се задръстиш направо, яж мед по две три лъжици на ден, ябълки и най-вече когато може грозде, а що се отнася до съвета на другите за кисело мляко, мога да ти кажа единствено, че то ще задълбочи проблема ти, без значение дали е активиа, просто използвай натурални продукти

iv4oiv
01-24-2009, 00:23
Толкова глупости изчетох по темата, че направо ще те уморят тези хора.
1. Пол
2. Възраст
3. От кога е проблема
4. Цвят на урината
5. Колко вода пиеш на ден
6. Цвят и форма на изпръжненията
7. Болезнено ли е ходенрето
8. Колко дълго стоиш в тоалетната
9. Има ли случаи в които ти се ходи по нужда, отиваш, сядаш а нищо не излиза
10. Пърдиш ли
11. Като се изходиш изпражнението хомогенно ли е или е фрагментирано с различни цветви отенаци - в смисал гладко е като пюре или е малко като на овцете - на малки барабонки
12. Опиши всички храни които ядеш през един ден

Отговори на тези въпроси и ще пробвам да ти дам съвет. Причините могат да са много и за всяка от тях най полезно е нещо. Като начало пробвай да изядеш 1 кг банани и да изпиеш 1 литар прясно мляко. После виж това дали ще доведе до промяна в цвета на изпражненията.
Може да изядеш доста настъргани моркови. Това засилва перисталтиката но както казах причините може да са много. От лош режим на хранене до лениви червва .. .които може да са такива от .. много причини.

fashion4etyy
01-24-2009, 15:51
10. Пърдиш ли
:D :razz: всички жени пърдят и то мн често :D

11. Като се изходиш изпражнението хомогенно ли е или е фрагментирано с различни цветви отенаци - в смисал гладко е като пюре или е малко като на овцете - на малки барабонки.

брейй :lol:

titinkaa
01-28-2009, 11:09
Значи почни да се храниш здравословно,яж плодове,зеленчуци и супите които приготвя майка ти,също яж и други нейни ястия,но в никакъв случай боклуци като тостери,форнетти,баници и куб други нездравословни храни,които водят човек до затлъстяване и всякакви болести свързани с килограмите,като диабета например,а и както виждаш диабет имат и по малките деца около 12-13-14годишна възраст,които се хранят само с боклуци.Стига толкова по въпроса надявам се да съм ти полезна...УСПЕХ :) :)