PDA

View Full Version : Проблем с ученето



3ff3k7a
01-16-2009, 14:39
Имам проблем с ученето...не мога да се съсредоточа върху него. Дори когато ме предупредят и ми кажат точно кой час ще бъда изпитана, пак не успявам да науча. Обикновено се прибирам от училище, казвам си "Днес имам да уча по история, утре ще ме изпитват." И сядам на компютъра "за малко". Минава 12 часа и аз тогава се сещам...отивам да уча...още не съм прочела урока и отивам до тоалетна, вземам си нещо за ядене и т.н и винаги си казвам "има време", но докато се усетя и вече нямам никакво... Дори сега, когато оценките ми са важни за дипломата, пак е същото. Просто нищо не ме мотивира да уча. Какво да правя?? Мерси предварително за отговорите! :)

DieselBlood
01-16-2009, 14:44
това не можем да ти го кажем.ти трябва сама да се съсредоточиш върху това.

Axe_vs_Sword
01-16-2009, 14:47
Само по история и физика...и аз съм такаа :razz: :razz: но не е нещо сериозно, че да отида при наште и да крясна: СПИРАЙТЕ МИ НЕТА!! :-x :-x NOW!!!!:-x :-x :-x :-x
;) :lol:

BrokenInnocence
01-16-2009, 18:32
Въпрос на воля... ако сама не се убедиш, че има защо да си седнеш на задника и да учиш, никой няма да го направи вместо теб.

alwaysnforever
01-16-2009, 18:55
просто го приеми като задължение след училище..почини си 1 час и седни да учиш :) пък и оценките сега са важни щом са за диплома.. :) :)

kuklichka_bg
01-16-2009, 22:11
и аз имам този проблем с това сядане за малко

Jumbie483
01-16-2009, 22:24
Като се прибереш, първо сядаш и учиш.. Тея дето са измислили това..почиваш, пък после учиш не са имали нашите проблеми :D
Аз лично веднага след като си дойда от даскало, сядам и уча. След това вече цял ден си правя каквото искам и ми е чиста съвестта, че нямам за учене 8) 8)

AFT
01-16-2009, 22:34
Какво правиш толкова на тоя компютър, че да не можеш да се отлепиш от него?! Аз най-много 3 часа издържам и после ми става скучно. О.о Иначе, както казаха по-горе, всичко е до воля. Трябва наистина да разбереш, че сега ако не се стегнеш и не се жертваш (то голямата жертва де), няма кога.

BGRUForever
01-16-2009, 22:40
Ами внимавай в час и помоли родителите ти да вземат дистанционното от телевизора и да ти свият клавиатурата и мишката.

GrippingBosh
01-17-2009, 14:17
Прояви воля - в училище слушай в часа ,след това и у дома ,ако трябва си запиши някъде ,че трябва да учиш :-D почивай си и спи повече

Bonbonenata
01-17-2009, 22:04
И аз се чувствам в подобно положение. Преодолявам го трудно и то не винаги успявам. Научи се да имаш един свободен ден. Ама наистина свободен. За мен това е събота. Спиш, ядеш и си гледаш кефа. Иначе ще се побъркаш. Инсталирай си ограничаваща програма на компа (аз ползвам UserHealth, но има и по-добри) и си изключи Скайпа! За мен последното беше мн важно, защото установих, че 90% от времето имам спешен разговор с някой си :-o Ако нещо НАИСТИНА е спешно, имаш телефон! И аз напоследък нямам никаква мотивация, никакво желание да уча, ама... треба. Ако не учиш сега ще ти е лесно, но някой ден ще ти е трудно. Обраното не вАжи обаче. Никога не знаеш какво ще ти е бъдещето и дали ще ти трябвт знанията. Но в крайна сметка имаш само 1 живот и нямаш време за такова нещо да експериментираш. Сядай си на гъза и учи. Развий власт над себе си. Да, трудно е. Но ще ти е полезно до последния час.

Jumbie483, така може до едно време. Аз лично пътувам по час и половина в едната посока, на прибиране сменям 3 или 4 превозни средста, според късмета. Как да седна веднага и да уча? Аз ще умра. В 3 и половина съм си в нас и сядам обикновено към 4-5 да уча до към 12-1 през нощта. Но аз нито физически, нито психически мога без почивка. Не знам.. Евала на хората, които сядат веднага да учат.

MP
01-17-2009, 22:25
Ако неможеш да намериш мотивация,това си е изцяло твой проблем,който само ти можеш да решиш.Мога да кажа само,че няма нужда да се стига до момент,в който да трябва да те изпитват задължително.Трудно ли е всеки ден да си четеш урока по един път поне?Систематичното учене ще помогне много.Ако не,ще трябва да си почиваш 2-3 месеца,после да учиш цяла седмица по 3-4 часа на ден.Ще ви разкрия една тайна,не е необходимо да учиш чак толкова много,за да си изкарваш оценките,които са ти необходими.Трябва да си направиш нещо като план или система,трябва да знаеш както точно трябва да направиш,как и колко да учиш по определен предмет.Това зависи от госпожите,от материала,от времето,което имаш и от хиляди други неща.Но най-важното е да учиш често.Ако трябва да научиш един урок за другата седмица,просто всеки ден го четеш по няколко пъти (което практически е няколко минути ) и няма начин да не го научиш.

chester_love
01-17-2009, 22:38
о и аз съм така..обаче аз нямам време за нищо..и от нямане не уча ...просто както по горе казаха трябва да имаш мотивация..не трябва да оставяш ученето за накрая..преди всичко трябва да учиш,а всичко останало си има своето време и не е важно..можеш да си направиш график..и да следваш всичко..така може би ще ти е по-лесно... :)

Darkkiss
01-18-2009, 05:12
къфто съм мързелив аз напрао не уча :Д

justt
01-19-2009, 12:54
Iskash da imash hybawi ocenki taka li ?! ...Emi ostawi toq komp malko nastrani i poychii ;)

macegirl
01-19-2009, 17:57
Остави компютъра не е чак такова решение!Има от класа ни хора,които сядат за по 1-2 часа а през останалото време учат и резултат е на лице.И аз преди бях така,но начина по които се стимулирах беше следния:
Наще ми се накараха за една родителска и докато стоях на др седалки от наще размислих малко над живота си!Помислих си ами ако неучиш до къде ще стигнеш??Какво ще направиш със себе си сички казват,че съм буйна но за сметка на това много умна и си казах какво ще направя от това дете?Да си съсипя живота заради компютър и др странични неща?Еми не мерси!! И ето,че на следващият ден след като си го казах това имах следните оценки: География-6 биология-6 музика-6 инф-6 химия-5 ето как се стимулирах.А другата причина,е че обичам да се състезавам с хората и като си поставя цел и сложа летвата това сначи че я надминавам!А другата причина,която ме стимулира,е че има супер приятел които учи и като видях в него този пламък да направи нещо от себе си и вече и аз го имам!
Успех!

nightbabyy
01-19-2009, 18:05
хехе звучи ми доста познато.. компютъра си е като наркотик ;D и аз като е включен не чета урока е зяпам в него 8-) ... но успявам да си наложа волята иначе не става :)

AvRiLFaN95
01-19-2009, 19:30
i az imam sushtiqq problem,no se opitvam da se susredotocha. :)

krisence
01-20-2009, 12:12
И аз имам същия проблем в последно време. :( В момента ще завърша срока с ужасни оценки, което никога досега не е било така. :( Но ще трябва да се съсредоточа и да се захвана да уча. Препоръчвам ти го ина теб. :)