PDA

View Full Version : Диета :P



iva_ooops
01-16-2009, 17:37
здравейте! Някой може ли да ми препоръча диета или нещо подобно,защото вече съм пробвала доста неща и все нещо не се получава! :(

nVm
01-16-2009, 19:17
http://dieti.rozali.com/ влизаш и си разглеждаш

FucKtheSyStem
01-16-2009, 19:24
Аз мога да ти кажа на мен какво ми действа,защото напоследък много си бях позволила и са усетих че трябва да се пооправя малко 8-) Аз ям плодове,зеленчуци,активия, орни..пилешко месо и риба,без хляб и сладко и мноооого вода :-D А ии има едни такива шоколади много си ги хапвам тях-без никаква захар обикновено са в супермаркетите на редовете за диабетици :D Но са много вкусни :-D На мен много добре ми действа :) Пък и хем не се лишавам от почти нищо,което ми се яде.. :)

sexkiss
01-16-2009, 22:43
А знеш ли колко са вредни тези шоколади без никаква захар? Полезни са единствено, ако не си диабетик, защото захарта е заменена с подсладилети, които вредят на здравия организъм. Не случайно тези неща се намират на щандовете за диабетици. А и това, че нямат захар не означава, че нямат и калории - в някои дори има доста повече от обикновен шоколад.

buuu
01-17-2009, 08:51
emi zavisi kolko sika6 da sfali6.. ima mnogo dieti ..
ama az karam na ena po drasti4na
1den-2 kofi4ki k.mlqko
2den-zelen4uci
3den-2 k.k.mlqko
4den-3-5 qica
5den- pile6ko meso -samo 4e vareno ili pu6eno(300-500g)

ima efekt samo ako q spazva6 striktno.. po princip za 5-6 meseca moje da sfali6 ot 20 do 25 kg

zvezdichkaaa
01-17-2009, 11:54
emi zavisi kolko sika6 da sfali6.. ima mnogo dieti ..
ama az karam na ena po drasti4na
1den-2 kofi4ki k.mlqko
2den-zelen4uci
3den-2 k.k.mlqko
4den-3-5 qica
5den- pile6ko meso -samo 4e vareno ili pu6eno(300-500g)

ima efekt samo ako q spazva6 striktno.. po princip za 5-6 meseca moje da sfali6 ot 20 do 25 kg



И после получаваш бонус 30-35 кг отгоре....

billytalent
01-17-2009, 13:12
Правех една диета с Активия тя е 6 дневна и съчетана с малко движение определено ми помогна сега си ям нормално и не съм си върнала кг още :grin:

zvezdichkaaa
01-17-2009, 14:16
Правех една диета с Активия тя е 6 дневна и съчетана с малко движение определено ми помогна сега си ям нормално и не съм си върнала кг още :grin:


По колко Активии яде на ден?Ии колко свали :) ?

billytalent
01-17-2009, 15:05
Правех една диета с Активия тя е 6 дневна и съчетана с малко движение определено ми помогна сега си ям нормално и не съм си върнала кг още :grin:


По колко Активии яде на ден?Ии колко свали :) ?

Ами то не е само активия и други неща ядох мога да я напиша ако искаш иначе за 6 дни свалих 2 кг...мисля,че е нормално можеше и повече,но в някой от дните си позволявах шоколад,защото не мога без него :-D

Kostadin_682
01-18-2009, 07:20
emi zavisi kolko sika6 da sfali6.. ima mnogo dieti ..
ama az karam na ena po drasti4na
1den-2 kofi4ki k.mlqko
2den-zelen4uci
3den-2 k.k.mlqko
4den-3-5 qica
5den- pile6ko meso -samo 4e vareno ili pu6eno(300-500g)

ima efekt samo ako q spazva6 striktno.. po princip za 5-6 meseca moje da sfali6 ot 20 do 25 kg



И после получаваш бонус 30-35 кг отгоре....
+1
Ако искаш да отслабнеш качествено не трябва да ядеш 1 път на ден
най малкото 5-6 пъти, но по млако, и все калорична храна...
А и ако искаш да има ефект започни някакъв спорт... тичането е наистина добро....

cherrypezz
01-18-2009, 07:24
Най-ефикасната диета е протеиновата.Работата е там,че за момиче на 14 15 16 .........n години е вредно да яде само 1 вид храна.Плюс това ако започнеш веднъж да я спазваш трябва цял живот да продължиш иначе пак ще си върнеш килцата.
Аз намерих една диета в розали http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p544.html .Струва ми се приемлива а и коментарите (повечето) са положителни. (макар че изглежда много строго да си броиш точките на храните) :)

3oPuTy
01-18-2009, 07:40
Най-ефикасната диета е протеиновата.Работата е там,че за момиче на 14 15 16 .........n години е вредно да яде само 1 вид храна.Плюс това ако започнеш веднъж да я спазваш трябва цял живот да продължиш иначе пак ще си върнеш килцата.
Аз намерих една диета в розали http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p544.html .Струва ми се приемлива а и коментарите (повечето) са положителни. (макар че изглежда много строго да си броиш точките на храните) :)
Точковата диета не е никак подходяща,защото е адски неправилна ...
Все едно да ми кажеш,че ако изядеш 3-4 кремвирша за 1 ден няма да качиш нищо,защото там пише,че са 0 т. :razz: А те са правени от какви ли не меса,а и солта в тях е в доста голямо количество (както и на всички готови колбаси) ...

iva_ooops
01-18-2009, 10:07
Ами то не е само активия и други неща ядох мога да я напиша ако искаш иначе за 6 дни свалих 2 кг...мисля,че е нормално можеше и повече,но в някой от дните си позволявах шоколад,защото не мога без него :-D[/quote]

Напиши диета с активия! може и да я пробвам!! :)

iva_ooops
01-18-2009, 10:07
Ами то не е само активия и други неща ядох мога да я напиша ако искаш иначе за 6 дни свалих 2 кг...мисля,че е нормално можеше и повече,но в някой от дните си позволявах шоколад,защото не мога без него :-D[/quote]

Напиши диета с активия! може и да я пробвам!! :)

3oPuTy
01-18-2009, 10:14
Най-лесната "диета" е разделното хранене :)
Постепенно намаляш хляба,сладкото,газираното и солта :) Хапваш ПОНЕ по 3 пъти на ден,като се стрмиш порцията ти да включва някакво месо,зеленчуци и като за десерт някакъв плод и (ако искаш) малко ядки :)
Когато ти се яде сладко си чупиш едно редче шоколад,но гледай да не прекаляваш с шоколада!!!Едно редче на ден е предостатъчно :)
Яж хляб,НО РЯДКО и да е черен :)
Освен това си прави някакви упражнения (преси,клекове,въртене на обръч,скачане на въже,танци пред огледалото :-D и т.н.) и ще видиш как за няколко месеца ще си във форма ;)

akinom
01-18-2009, 12:39
Преди години спазвах диетите на д. Донка Байкова. Четях по списанията, как много хора са отслабнали и радостни споделят, че им е помогнала Донка Байкова.
Например едно момче от 109?! ( сто и нещо .. ) станал 70кг за 2 месеца, като закусвал: в 10:00ч.- една кофичка нискомаслено мляко
13:30 - мляко ( прясно ) + 2 плода, за предпочитане- ябълки.
16:00- ( човекът споделя , че му било предписано следното меню: ризото с гъби и салата ) аз предочитах да ям само салатата (шопска - с много сирене :-D ) .
и вечерята 19:30: няколко варени яйца и салата от домати.

Моите резултати бяха на лице още 1-вия месец- 9кг.

cherrypezz
01-18-2009, 14:35
Еми човек трябва да си знае мярката.Много ясно,че ако изядеш 10 кренвирша и 5 яйца няма да има никакъв ефект.Също така не съм съгласна с някои точки,но не съм я писала аз. :?
А за разделното хранене,което си описала 3oPuTy също може да се постигне при тази диета.

billytalent
01-18-2009, 17:36
Ето диетата с Активия

Ден 1

Закуска:
активия с мюсли 150гр
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
1 активия с мюсли 150гр
1 филия хл.” Бонус” 1ф
След. Закуска:
плод по избор приблизително 100 кал
Вечеря:
Пилешка пържола 150 гр на скара
зеленчук по избор 200 гр

Ден 2

Закуска: 1 активия с мюсли

Закуска 2 –ра: 1 плод по избор
Обяд:Салата по избор
едно малко парче сирене
След. Закуска: 1 активия с мюсли
Вечеря:консерва риба тон в собствен сос
салата по избор

Ден 3

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
100 гр шунка
зеленчук по избор
След. Закуска:
плод по избор
Вечеря:
Пилешка пържола 150 гр
на скара
зеленчук по избор

Ден 4

Закуска:
активия с мюсли
Закуска 2 –ра:
плод по избор
Обяд:
2 средно големи варени картофа
едно малко парче сирене
След. Закуска:
1 плод по избор
Вечеря:
консерва риба тон в собствен сос
салата по избор

Ден 5

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
1 плод по избор
Обяд:
Пилешка пържола 150 гр
на скара
зеленчук по избор
След. Закуска:
1 плод по избор
Вечеря:
100 гр шунка
зеленчук по избор

ден 6

Закуска:
1 филия хл.” Бонус”
едно малко парче сирене
Закуска 2 –ра:
1 плод по избор
Обяд:
активия с мюсли
1 филия хл.” Бонус”
След. Закуска:
1 активия с мюсли
Вечеря:
консерва риба тон в собствен сос
салата по избор

Забележки-Указания

1. Приготвянето на всичките ястия става без никакви мазнини.
2. Препоръчва се хляб “тонус” или “бонус” или може да се замести с друг черен хляб.
3. От пилето се препоръчва бялото месо,варено или на скара.
4.Риба тон консервиран в собствен сос./във вода/.
5. Кафе или чай както и фрешове от цитрусовите плодове без ограничение (без захар).
6. Може да се използват всякакви подправки (силно се ограничава солта).
7.Салатите по избор включват: всякакви зеленчуци в умерено количество, без примеси от различни сосове, олио, сирене, колбаси и т.н.

МНОГО ВАЖНО: Преди всяко хранене задължително се изпиват две чаши вода.

Хубаво е да се комбинира с някакво движение,поне 30 мин на ден :grin:

hahxa
01-18-2009, 19:11
Като не вечеряш отслабва ли се??? :-o

cherrypezz
01-19-2009, 06:03
Като не вечеряш отслабва ли се??? :-o
Да,ако през деня не се тъпчеш. :D

EroSennin
01-19-2009, 14:56
Закуска - портокал или друг цитрус, чашка какао или кафе, а 15 минути след това може да се изяде още един плод по избор.
Обяд - 200 г извара и толкова плодове,може да се смени със зелена слата или 100 грама пилешко.
Следобедна закуска - малко изсушени плодове
Вечеря - 200 г риба или пиле и 300 г плодове.
Преди лягане - обезмаслен натурален йогурт (т.е. нискомаслено българско кисело мляко, което е много по-добро )
Ако през деня огладнеете по 1 парче сухар, но не повеше от 1/2 пакетче на ден.
Препоръчва се да се започва понеделник, като във сряда се пропъска обяда, а във петък вечерята или обратното. В неделя може и малко да е поотпуснете диетата.
За 2 седмици около 4-5 кг, зависи от организма.
След 2 седмици се препоръчва поне 2-3 дена почивка, и може пак да започнете.
Майка ми беше с наднормено тегло и за 6 месеца смъкна близо 30кг благодарение на диетата, но най-доброто е ,че свикваш да ядеш по-помалко и си изграждаш навик, след което си запазваш смъкнатите кг :) Айде това е от мен.