PDA

View Full Version : да попитам за глобал



FelisDirus
01-16-2009, 21:16
Нима е редно да му се позволява да пропагандира посредствените си политически виждания тук и да се опитва да привлича хора в жалкото си движение ДОИП? Не мисля, че тук е мястото. :wink:

Защо този потребител не е изял БАН-а?

YouKnowImBetterThanYou
01-16-2009, 22:38
Teenproblem е хубав като замисъл и строеж, но какъв е този раздел "Политика" в тийнсайт, където аудиторията е главно под 17 годишна възраст, което става ясно дори само разглеждайки базата от множество анкети и лексикони попълвани от потребителите в самия форум на сайта. Какъв е смисъла да се дава зелена светлина на цялата тази политическа пумия да се развива тук? Като един от най-големите проекти предназначени за бългаската интернет тийнаудитория, той до голяма степен влияе върху все още детското съзнание на голяма част от потребителите в положителен и понякога отрицателен аспект. Голяма грешка е да се позволява развитието на теми от сорта на:

ФЕН ТЕМА: 14/88 (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=139481) ; Нсбрп (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=142717) ; РАСАТА ЗОВЕ ЗА БУНТ!!! (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=180906) ; ЗА РАСОВОТО ВЪЗПИТАНИЕ НА БЪЛГАРЧЕТАТА (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=169306) и т.н. :shock:

Бих могъл да дам и още стотици примери из сайта не само късаещи националсоциализъм. Както всички знаем, булшинството от тийейджърите не винаги са достатъчно разсъдливи и са лесно манипулируеми, колкото повече индивиди има, които да бъдат толерирани и да им се дава път за подобна изява, толкова повече те се втълпяват в съзнанието на тийейджърите, част от които от своя страна могат да останат с погрешното впечатление, че идеите им са достатъчно убедителни, за да бъдат следвани и реализирани. Сами по себе си темите може да излгеждат безобидни, но това си е чиста политическа пропаганда отразяваща се върху психиката на малките мозъци. Мисля, че разбирате какво имам предвид. Да приемем в миг, че става дума за съобразяване с реалностите на съвременното информационно общество, че интернет изисква свобода на словото и т.н. обаче от чисто конституционна гледна точка раздела би трябвало да е достъпен единствено за лица навършили 18 годишна възраст. А тъй като форума е ориентиран и към по-малки (че в раздел секс пишат дори 12 годишни), то излизаме с извода, че раздел "Политика" е не по-рядко подминаван от децкото внимание, тъй като е нещо ново и интересно, а и също забранено, което го прави особено интересен. Но какво става, когато младото съзнание попадне на дадена пумия изписана от някой побъркан индивид с достъп до интернет (а с луди в мрежата е пълно), то тоновете му простотия биват ичзчитани и малчугани на по 14-15, които лесно биха могли да бъдат подведени и да вземат информацията за чиста монета или пък за нещо готино. Наблюдава се тенденция, че тук се отглежда младо поколение нацита, комунистчета и други тям подобни неосъзнаващи се малки екземпляри мислещи, че са попаднали в оазис от ценна информация, която ги изгражда в крайна сметка като личности. Това, което поднасят потребителите във форума, е това което всъщност сайта поднася на младото поколение. И ако няма контрол върху пумията, която става достъпна за четене в интернет поне в този тийнсайт, то аз официално признавам, че действително има някакъв вид конспирация във всичко и че нечии интереси са свързани с това да се внедрява един вид антибългарска кампания дори сред младите. За мен в този сайт принадлежи място единствено раздел "История" да кажем, но в никакъв случай "Политика" или поле за изява на подобни теми, целящи пропагандирането на партии от нейни членове, вживяващи се като агенти във форума. Всяка партия си има сайт в крайна сметка. Ако нещо от казаното ми се вземе под внимание, то съветвам форума действително да се преструктурира или в коментирания от мен вече раздел да се въведе различен модел на модераторски контрол, който директно да премахва всякакви мнения обсъждащи друго нещо освен история.

пп. Да не забравяме, че подкрепихте протеста. Един вид агитирате отново млада и несъзряла аудитория към участие в политически събития и то с агитации, които бяха дори на главната страница на сайта. Чийто и акъл да стои зад идеята, то определено изявявам възмущение. :?

пп. И въпрос към собствениците на сайта (или просто модераторите, ако е по-подходящо да се обърна към тях)
- Как бихте реагирали ако знаехте или научите, че вашето дете има достъп да чете подобна пумия?

YouKnowImBetterThanYou
01-16-2009, 22:54
Teenproblem е хубав като замисъл и строеж, но какъв е този раздел "Политика" в тийнсайт, където аудиторията е главно под 17 годишна възраст, което става ясно дори само разглеждайки базата от множество анкети и лексикони попълвани от потребителите в самия форум на сайта. Какъв е смисъла да се дава зелена светлина на цялата тази политическа пумия да се развива тук? Като един от най-големите проекти предназначени за бългаската интернет тийнаудитория, той до голяма степен влияе върху все още детското съзнание на голяма част от потребителите в положителен и понякога отрицателен аспект. Голяма грешка е да се позволява развитието на теми от сорта на:Много си зле. :)

Аз да не би да съм като тебе? 11000 поста в този форум и никой не ти обръща вниманието, което искаш, горкия. 8-) :lol:
пп. 1 Това, че ти казах "горкия" не значи, че ти съчувствам, напротив не те познавам, а вече те мразя!
пп. 2 Пък и да те нахраня ми е най-лесно.

5StaR
01-17-2009, 02:01
Извинете, че се меся.. просто...



напротив не те познавам, а вече те мразя!


pf отрепка. изчей не ти желая мнението.....

XceSS
01-17-2009, 08:51
Teenproblem е хубав като замисъл и строеж, но какъв е този раздел "Политика" в тийнсайт, където аудиторията е главно под 17 годишна възраст, което става ясно дори само разглеждайки базата от множество анкети и лексикони попълвани от потребителите в самия форум на сайта. Какъв е смисъла да се дава зелена светлина на цялата тази политическа пумия да се развива тук? Като един от най-големите проекти предназначени за бългаската интернет тийнаудитория, той до голяма степен влияе върху все още детското съзнание на голяма част от потребителите в положителен и понякога отрицателен аспект. Голяма грешка е да се позволява развитието на теми от сорта на:Много си зле. :)

Изобщо не е зле !
Аз съм на същото мнение !
Мога да кажа същото и за раздела "За бъдещи МАМИ"..пффф смях

BlackaTBW
01-17-2009, 21:04
В темата не ви се иска мнението по разделите на форума. Нито изписаните романи относно политиката.

Аз покрепям за баннването на глобала. В последно време премина всякакви граници.

Lucho
01-18-2009, 07:17
Добре бе,професоре YouKnowImBetterThanYou,ти тийнейджър ли си или се правиш на много голям и интересен ? Ако е второто
Много си зле :)

hottie
01-18-2009, 13:06
Аз съм на мнение, че това което прави Глобал не е хич правилно, но нека чуем и другите колеги модератори :)

YouKnowImBetterThanYou
01-19-2009, 00:50
Добре бе,професоре YouKnowImBetterThanYou,ти тийнейджър ли си или се правиш на много голям и интересен ? Ако е второто
Много си зле :)

Тийнейджър в предпоследната си година. Нямам амбициите да съм интересен на когото и да било. А наричайки ме професор, само ме лъскаеш излишно. Ако трябва бих пуснал актуална тема късаеща мнението ми за раздела, просто в реда на мисли около политиката изказах позицията си тук.

machoka
01-19-2009, 01:53
обаче от чисто конституционна гледна точка раздела би трябвало да е достъпен единствено за лица навършили 18 годишна възраст.

това е само един от бисерите ти на настоящият акаунт. И стига с това 'кЪсаещо', че ми бърка в очите неграмотността на някои индивиди, претендиращи за оскар в ролята на 'голямата работа'. Всички раздели тук са достъпни за всички участници във форума, защото целят да бъдат арена на техните мисли и разсъждения. Искаме да дадем думата на всеки участник във форума, независимо от пол и възраст, да даде своята оценка над 'нещата' и актуалните събития .

Политическата пропаганда е забранена, предприех мерки в раздел политика, ще има такива и спрямо конкретни потребители, ако бъде забелязана такава. Единствено в обобщаващата тема в раздел Всичко тийн накуп за протестите се разрешава по-гъвкаво третиране на правилата, защото смятам че там хората пишат импулсивно и първосигнално, а не мислят с главата си.

С това считам темата за приключена. Моля, не учете ръководният състав как да си върши работата. Има достатъчно активни от нас, които сме всеки ден тук и имаме поглед над нещата.
Разбира се, подобни предложения и препоръки са добре дошли.

Желая приятен и ползотворен ден на всички.