PDA

View Full Version : Помощ относно аборта /в друга държава/ ...



tedi_96
01-16-2009, 21:23
Първо, знам 4е темата не е за тук и се извинявам.Не се отнася до мен, а просто наистина са ми нужни съвети и изказан опит от някой за да успокоя мой мн.близък човек.

Така, отнася се за един случай в който е необходимо да се направи аборт, но бремеността е констатирана в във средата на втория месец.Проблема е главно в това, че абортът ще се извърши в друга държава /там нещата ще се проточат по-дълго време, правят се множество излесладвания преди самата манипулация и т.н. Всичко това трябва да стане в срок от 3 седмици.Момичето е взело противозачатъчни, но е забременяло.Както е известно след приема на подобно хапче зародишът престава да се развива, но остава в организма докато не се направи аборта.Та от този месец и половина чакане, момичето се притиснява от интоксикиране на тялото, от разлагането на зародиша.След прегледа са и казали, че аборт не е необходим, предложили и медикаментозно, другия случай бил пълна упойка, но не и го препоръчвали.С месна не правили-било много болезнено.Решила е накрая да направи аборта с хап4ета чак другата седмица, след 3 седмици ходене по прегледи, най-лошото е 4е коремът и е подут и има тъмни кръгове под очите, което е признак за интоксикиране, може само да си внушава, но от друга страна, защо корема и е подут, при положение, че е взела хапче за спиране развитието на зародиша?

Моля за помощ.
Благодаря предварително.

Seducti0n
01-16-2009, 22:12
Честно казано ми стана жал за момичето, пък и за потенциалните читатели на тази тема, таааа си направих труда да я "кирилизирам", на места се губи мисълта, нооо всъщност беше написано доста объркано, е надявам се все пак да разберете основното и да помогнете на момичето.

Mona_90
01-16-2009, 22:19
А защо в друга държава ,тя там ли живее или просто се крие от някой?
Но не виждам и тук как някой ще ти даде компетентен съвет.Най-добре да се конслутира с лекарите ,правещи изследванията!

traka
01-17-2009, 07:59
Потресена съм и ако съдя по ника на авторката сигурно е 12/13 години и нормално да е объркана и да пише първосигнално и да се губи връзката.

По темата: Аз до колкото съм запозната това с хапчетата действа до 2/3г.с. и е много рисковано за по нататък. Аборт с медикаменти е препоръчителен за много ранна бременност и не знам защо чак сега смятат да го предприемат. А за другия аборт медицинския, най-безопасния е вакум, въпреки че тя отива към кюртаж, ако наистина трябва да се изчакат 3 седмици изследвания, което ме озадъчава, това значи че тя ще влезне в 3месец и вече кюртажа е задължителен. Не знам за какви изследвания става дума, но какво повече от взимане на кръв би трябвало да направят. Ако имате възможност отидете в някоя частна клиника, знам ли толко време какви изследвния се правят, та това не е операция.

krem4et0
01-17-2009, 09:11
Аз само не разбрах едно нещо-защо плодът да е умрял, при положение че взема противозачатъчни. на самите хапчета пише, че не увреждат плода по никакъв начин. Ест като разбереш за бременност трябва да ги спреш. Питайте VeSna. Тя е забременяла, въпреки ОК, а дори е предозирала. За сега не се оплаква от аномалии на плода.

SoFarSoG00d
01-17-2009, 09:18
за коя държава става върпрос?

hottie
01-17-2009, 09:24
Според мен тук няма да получиш адекватен отговор, най-хубаво е да се допитате до друг специалист.

tedi_96
01-17-2009, 11:10
ami da na 13 sam no kakto kazah tova ne se otnasq za mene i se izvinqvam ako sam napravila nqkoi pravopisni greshki otnosno darjavata ako vi q kaja shte padnete edna ot darjavite za koito se smqta che e nai zashtitena v tazi sfera a da tq jivee vav tazi darjava i az mislq che nqma vreme veche za balgariq :? of Blagodarq pak na vsichki za vsichko.

SoFarSoG00d
01-17-2009, 11:55
Всяка държава си има различни закони и процедури,касаещи аборта.Но при всяка си е едно и също,ако е непълнолетна трябва родителско съгласие.За България е пълна глупост да идва,понеже наистина няма време.Но тя може да умре,ако продължава да изчаква,да каже на родителите си и така.

Та кажи коя е държавата?!

Този линк може да ти е от помощ:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6235557.stm

tedi_96
01-17-2009, 18:52
a to liceto si e nad 18 godini prosto e mn vajen chovek za mene vaprosat e che edna sedmica q tochiha dokato i zapishat chas pri lichniq lekar posle edna sedmica q tochiha dokato i zapishat chas vav klinikata kadeto shte go pravqt i ot tam oshte edna sedmica dokato vzeme parvoto lekarstvo edin mesec i da ti si prav che e razlichno vav sqka darjava ama biva li takova neshto ako si beshe vav balgariq shteshe da go napravi za 4 dena :o :o
Blagodarq che se opitahte da pomognete